Ухвала суду № 94642209, 02.02.2021, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
02.02.2021
Номер справи
914/3398/20
Номер документу
94642209
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

02.02.2021 р. Справа № 914/3398/20

Господарський суд Львівської області у складі судді Морозюка А.Я.,

за участю секретаря Андріюк В.М.

розглянувши у судовому засіданні матеріали заяви Головного управління ДПС у Львівській області, м. Львів

про: відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства “Арс - Торг” (80330, Львівська область, Жовківський район, с. Нова Кам`янка, вул. Пільце, буд. 1Ж, ідентифікаційний код 38380905)

за участю представників:

від кредитора: Підгайний О.І. – головний державний інспектор

від боржника: не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Львівській області звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства “Арс - Торг” (80330, Львівська область, Жовківський район, с. Нова Кам`янка, вул. Пільце, буд. 1Ж, ідентифікаційний код 38380905) в порядку норм Кодексу України з процедур банкрутства.

У заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства “Арс - Торг” ініціюючий кредитор просив призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Чорнія Мар`яна Володимировича.

Від арбітражного керуючого Чорнія Мар`яна Володимировича надійшла заява про участь у справі про банкрутство Приватного підприємства “Арс - Торг”, до якої долучено копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №509 від 15.03.2013 р., копію договору №19/6930/ОД2 від 12.09.2019 р. страхування відповідальності арбітражного керуючого, інформаційну довідку про арбітражного керуючого Чорнія М.В.

Ухвалою суду від 19.01.2021 р. (після усунення кредитором недоліків на виконання ухвали суду від 04.01.2021 р. про залишення заяви без руху) заяву прийнято до розгляду; підготовче засідання суду призначено на 02.02.2021 р.

В судовому засіданні 02.02.2021 р. представник кредитора вимоги про банкрутство боржника підтримав з підстав наведених у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство та з посиланням на матеріали справи.

Боржник вимог ухвали суду від 19.01.2021 р. не виконав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки не повідомив.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Заслухавши пояснення представника кредитора, перевіривши обґрунтованість заяви, суд дійшов висновку, що кредитором доведено наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку норм Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Приватне підприємство “Арс - Торг” як юридичну особу в державному реєстрі зареєстровано 07.12.2012 р., адреса: 80330, Львівська область, Жовківський район, с. Нова Кам`янка, вул. Пільце, буд. 1Ж; в графі «Дані про перебування юридичної особи в процесі припинення» містяться наступні відомості: «В стані припинення, 25.09.2015, 13981100012002030; Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті її ліквідації».

За твердженнями заявника, ПП “Арс-Торг” станом 05.11.2020 р. має заборгованість перед державним бюджетом на загальну суму 9 142 946,91 грн., яка виникла по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 8 640 510,22 грн., по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 501 926,69 грн., та по адміністративних штрафах та інших санкціях в розмірі 510,00 грн. Вимоги підтверджуються довідкою №44803/10/13-01-13-02-10 від 16.11.2020 р., постановами Львівського окружного адміністративного суду від 04.05.2016 р. у справі №813/1048/16, від 19.06.2017 р. у справі №813/1647/17, інкасовими дорученнями, зворотнім боком облікової картки по податку на прибуток, по податку на додану вартість, по адміністративних штрафах та інших санкціях.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Згідно приписів абз. 6 ч.2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви кредитора - контролюючого органу, уповноваженого відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, іншого органу, який відповідно до закону здійснює контроль за справлянням інших обов`язкових платежів на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу або іншої заборгованості у встановленому законодавством порядку.

Частиною 1 ст. 6 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що у випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами.

Згідно із пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 11 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 11.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.

Отже, оскільки, списання коштів з рахунків боржника здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України “Про виконавче провадження”, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України є належним доказом в підтвердження вжиття заходів щодо стягнення (погашення) податкового боргу. Аналогічної правової позиції дотримувався Вищий господарський суд України (постанова від 17.02.2015 р. по справі №925/1941/14) та Верховний суд України (постанова від 29.04.2015 р. у справі №920/629/14).

Так із матеріалів заяви вбачається наступне.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04.05.2016 р. у справі №813/1048/16 стягнуто з рахунків ПП “Арс-Торг” до бюджету податковий борг в розмірі 450 000,00 грн. Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 19.06.2017 р. у справі №813/1647/17 стягнуто з рахунків ПП “Арс-Торг” до бюджету податковий борг в розмірі 8 693 456,91 грн. На виконання вказаних постанов, для стягнення коштів з рахунків боржника в Філії ЛОУ АТ «Ощадбанк» виставлялись інкасові доручення (розпорядження) від 10.08.2016 №9164-17, №9163-17, від 11.03.2019 р. №53-1323-19, №54-1323-19, від 19.09.2017р. №36-1323-17, які повернуто банком без виконання на підставі п. 2.20, 2.4 Глави 2 та п.11.5.11 Глави 11, п. 12.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті” від 21.01.2004 р. №22 (причина повернення – відсутні кошти на рахунку та реквізити заповнено з порушенням вимог додатку 7 п. 6). До заяви додано Довідку від 05.11.2020 р. №43368/10/13-01-57-13 про банківські рахунки ПП “Арс-Торг”, згідно якої у боржника відкриті рахунки в Філії ЛОУ АТ «Ощадбанк».

Згідно довідки ГУ ДПС у Львівській області від 16.11.2020 р. №44803/10/13-01-13-02-10 станом на 05.11.2020 р. заборгованість ПП “Арс-Торг” перед державним бюджетом в загальній сумі складає 9 142 946,91 грн., яка виникла по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 8 640 510,22 грн. (з яких: 6 331 211,97 грн. - основного платежу, 2 309 298,25 грн. - штрафних санкцій), по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 501 926,69 грн. (з яких: 356 569,36 грн. - основного платежу, 95 647,75 грн. - штрафних санкцій, 49 709,58 грн. - пені), по адміністративних санкціях та інших санкціях в розмірі 510,00 грн. Вказані суми також підтверджуються зворотнім боком облікової картки платника податку по кожному з платежів.

Відтак, наведеним підтверджується невиконання ПП “Арс-Торг” грошових зобов`язань у сумі 9 142 946 грн. 91 коп. Докази протилежного в матеріалах справи відсутні.

Також до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство кредитором додано Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єктів №232827658 від 17.11.2020 р. по ПП “Арс-Торг” з даними про відсутність будь яких записів у державних реєстрах. Також до заяви додано лист Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області №44/13.01-13 від 22.02.2019 р., з інформацією, що досудове розслідування кримінального провадження №32015140000000079, зареєстровано 16.04.2015 р. відносно службових осіб ПП “Арс-Торг” 28.03.2018 р. закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).

Відповідно до ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство або відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства суд відмовляє у відкритті провадження у справі про банкрутство, якщо вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження, або якщо вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

В матеріалах справи відсутні докази, які б вказували на задоволення боржником вимог кредитора станом на дату підготовчого засідання, чи докази які б підтверджували спроможність боржника виконати свої зобов`язання. Також судом не встановлено інших підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство ПП “Арс-Торг”.

Таким чином, врахувавши що сума основного зобов`язання (без врахування штрафних санкцій та пені) складає 6 687 781 грн. 33 коп. та те, що в матеріалах справи відсутні докази які б вказували на можливість боржника виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість, суд вважає, що кредитором доведено неплатоспроможність боржника та обґрунтовано наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство ПП “Арс-Торг”.

Відповідно до ч. 8 ст. 38 Кодексу України з процедур банкрутства, питання введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати вирішується господарським судом в ухвалі підготовчого засідання.

Згідно з ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

Згідно з п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП “Арс-Торг” ініціюючим кредитором запропоновано призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Чорнія Мар`яна Володимировича.

Арбітражний керуючий Чорній Мар`ян Володимирович подав заяву-згоду на участь у справі про банкрутство ПП “Арт-Торг”.

Згідно наведеної у заяві інформації арбітражний керуючий Чорній Мар`ян Володимирович не відноситься до категорії осіб визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу (доказів протилежного суду не надано), відтак з врахуванням наведених норм суд дійшов висновку призначити розпорядником майна у даній справі арбітражного керуючого Чорнія М.В.

Згідно з ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно абз. 1, 6, 7 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

У відповідності до наведених норм Кодексу України з процедур банкрутства, враховуючи відсутність у справі відомостей про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, розпоряднику майна слід встановити грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання ним повноважень, за рахунок коштів, авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Керуючись ст.ст. 2, 8, 28, 30, 39, 41, 44, п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.12, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства “Арс - Торг” (80330, Львівська область, Жовківський район, с. Нова Кам`янка, вул. Пільце, буд. 1Ж, ідентифікаційний код 38380905).

2. Визнати вимоги кредитора - Головного управління ДПС у Львівській області - в розмірі 6 687 781 грн. 33 коп.; також визнати вимоги в розмірі 2 455 165 грн. 58 коп. штрафних (фінансових) санкцій та пені (які не враховуються як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство), та 21 020 грн. 00 коп. - судового збору.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Приватного підприємства “Арс - Торг” (80330, Львівська область, Жовківський район, с. Нова Кам`янка, вул. Пільце, буд. 1Ж, ідентифікаційний код 38380905).

4. Ввести процедуру розпорядження майном Приватного підприємства “Арс - Торг” (80330, Львівська область, Жовківський район, с. Нова Кам`янка, вул. Пільце, буд. 1Ж, ідентифікаційний код 38380905).

5. Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Чорнія Мар`яна Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 509 від 15.03.2013 р., адреса: 79067, м. Львів, вул. Тракт Глинянський, 161-б).

6. Встановити розпоряднику майна арбітражному керуючому Чорнію Мар`яну Володимировичу грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень, за рахунок коштів, авансованих кредитором - ГУ ДПС у Львівській області на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства “Арс - Торг” (80330, Львівська область, Жовківський район, с. Нова Кам`янка, вул. Пільце, буд. 1Ж, ідентифікаційний код 38380905).

8. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Чорнію М.С.:

- до 22.03.2021 р. надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;

- повідомити усіх виявлених кредиторів про час та місце проведення попереднього засідання суду, докази повідомлення надати суду;

- до 30.03.2021 р. організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;

- надати суду: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна по боржнику; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо боржника;

- надати суду документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника;

- надати суду висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;

- надати суду документально підтверджений звіт про проведену роботу.

9. Попереднє засідання суду призначити на: 30.03.21 р. на 15:30 год.Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128.

10. Викликати в судове засідання кредитора, боржника, розпорядника майна.

11. Відповідно до вимог ч.15 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства копію ухвали надіслати кредитору, розпоряднику майна, боржнику, контролюючому органу, визначеному Податковим кодексом України, місцевому загальному суду, органу (особі), який здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням боржника, Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області Відділу з питань банкрутства, державному реєстратору.

Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її прийняття, і може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 256, ст. 257 ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Повний текст ухвали складено 04.02.2021 р.

Суддя А.Я. Морозюк