Постанова № 946377, 20.08.2007, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.08.2007
Номер справи
2-а-1029/07
Номер документу
946377
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-1029/07                                      

                                                                                                                        Категорія – 45

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

            20 серпня 2007 року                                                                             м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:                       

                                               головуючого – судді Щавінського В.Р.

                                               при секретарі             Кравчук Н.В.,

за участю представників сторін:

- від позивача: Дударко О.П., представник за довіреністю,

- від відповідача: не з”явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Любарському районі

доСільськогосподарського виробничого кооперативу “Хлібороб України”

простягнення заборгованості перед бюджетом за рахунок активів в сумі 124210,94грн., -

В С Т А Н О В И В :

Державна податкова інспекція у Любарському районі звернулася до суду з позовом про стягнення з Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Хлібороб України” заборгованості перед бюджетом за рахунок активів в сумі 124210,94грн, в якому зазначає, що станом на 06.07.2007 року, згідно поданої звітності та особових облікових рахунків по сплаті податків та платежів до бюджетів, відповідач має заборгованість перед бюджетами усіх рівнів, в особі Державної податкової інспекції у Любарському районі, за період з 03.10.2001р. по 06.07.2007р. в сумі 124210,94грн.

Позивач зазначає, що заборгованість, яка виникла у платника податків – Сільськогосподарського виробничого кооперативу “Хлібороб України” вважається узгодженою, так як податкове зобов”язання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої декларації.

У судову засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Під час судового розгляду на адресу суду надіслав заяву №3 від 10.08.2007 року, в якій зазначає про те, що позовні вимоги ДПІ у Любарському районі в сумі 124210,94грн. визнає в повному обсязі та просить розглядати справу за відсутності представника.

Заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що Сільськогосподарський виробничий кооператив “Хлібороб України” зареєстрована рішенням Любарської районної державної адміністрації від 01.01.1993р. №12249.

          Відповідач взятий на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у Любарському районі – 01.01.1993 року №12249, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків.

На момент вирішення спору по суті відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на даний час є боржником перед бюджетом.

Відповідач має наступну заборгованість перед бюджетами всіх рівнів, в особі Державної податкової інспекції у Любарському районі:

- заборгованість по фіксованому сільськогосподарському податку, згідно поданих платником податків розрахунків фіксованого сільськогосподарського податку на 2004-2005р.р. за період з 20.11.2004 року по 20.01.2006 року в сумі 7564,84грн., відповідно до Закону України “Про фіксований сільськогосподарський податок” від 17.12.1998 року №320-ХІV;

- заборгованість по нарахованій пені по фіксованому сільськогосподарському податку становить 2563,86грн., яка нарахована у розмірі 120% від ставки Національного банку за кожний день прострочки узгодженого податкового зобов”язання на момент його сплати, відповідно до Закону України “Про порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.02.2000р. №2181-ІІІ;

- заборгованість по результатах перевірки №12/23-01 від 02.10.2001 року, до прийнятого рішення про застосування та стягнення штрафної санкції в сумі 6839,95грн.;

- заборгованість по нарахованій пені за несвоєчасну сплату штрафної санкції за порушення податкового законодавства, становить 2093,84грн., яка нарахована у розмірі 120% від ставки Національного банку за кожний день прострочки узгодженого податкового зобов”язання на момент його сплати, відповідно до Закону України “Про порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.02.2000р №2181-ІІІ;

- заборгованість за забруднення навколишнього природного середовища, згідно поданих платником податків податкових розрахунків збору на 2005 року за ІІІ квартал 2005 року в сумі 20,24грн.;

- заборгованість по нарахованій пені по збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 11,60грн., яка нарахована у розмірі 120% від ставки Національного банку за кожний день прострочки узгодженого податкового зобов”язання на момент його сплати, відповідно до Закону України “Про порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.02.2000р №2181-ІІІ;

- заборгованість по результатах перевірки №18-03-03744868 від 26.09.2005 року, до прийнятого рішення про застосування та стягнення штрафної санкції за несвоєчасну сплату податку за забруднення навколишнього природнього середовища, відповідно до Закону України Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.02.2000 року №2181-ІІІ, в залишковій сумі 5,57грн.;

- заборгованість по податку з доходів фізичних осіб, по результатах перевірки №1/17-03744868 від 05.07.2007 року становить 106106,37грн.

Вказана заборгованість підтверджена податковими розрахунками заборгованості по платежах до бюджету, розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, податковими розрахунками комунального податку, зведеними розрахунками земельного податку, податковими розрахунками земельного податку.

Таким чином, загальна сума заборгованості, що підлягає до стягнення складає 125210,94грн.

Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості  в сумі 125210,94грн. в  матеріалах справи відсутні.

Згідно ст..1 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платники податків це юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Отже, заборгованість яка виникла у платника податків є узгодженою, так як включена до податкової декларації, а уточнюючі розрахунки відповідачем не подавалися.

З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись  Законом України „ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, ст. ст. 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.  Позов задовольнити.

2. Стягнути з до Сільськогосподарський виробничий кооператив “Хлібороб України”  (13151, Житомирська область, Любарський район, с.В.Волиця, іден. код 03744868) на користь Державної податкової інспекції у Любарському районі (13100, Житомирська область, смт.Любар, вул..Кірова, 20, іден. код 34095818) 124210,94грн. заборгованості перед бюджетом за рахунок активів.

         

         Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не  встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву  не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                                                   В.Р.Щавінський