Рішення № 94634043, 04.02.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.02.2021
Номер справи
380/11888/20
Номер документу
94634043
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/11888/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 лютого 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Костецького Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не виплати компенсації послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня 2020 року, за витрати на оплату послуг няні у липні та жовтні 2020 року;

- зобов`язати відповідача виплатити 3385,84 грн недоплаченої компенсації послуги "муніципальна няня" за витрати на оплату послуг няні у липні та жовтні 2020 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 29.07.2020 позивач уклала договір про здійснення догляду за дитиною, відтак подала заяву до відповідача для відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Проте, за липинь 2020 року позивачу протиправно виплачено тільки 172,16 грн. Звертає увагу, що для нарахування компенсації використано формулу: 1779,00 (сума компенсації) + 31 (кількість днів у липні) х 3 (кількість днів у липні з дати укладання договору) = 172,16 грн. Проте, за приписами урядової постанови № 68 від 30 січня 2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» компенсація такої послуги виплачується у розмірі 1779,00 грн. Дана постанова, як і інше законодавство, не містить застережень з приводу того, що розмір такої компенсації може бути інакшим, аніж 1779,00 грн.

Окрім того, позивач вказує, що 02 жовтня 2020 набрала чинності постанова уряду № 897 від 30 вересня «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Даною постановою уряд звузив підстави для виплати такого відшкодування та встановив місячний строк з дня набрання нею чинності, щоб батьки, які отримують компенсацію послуги «муніципальна няня», підтвердили своє право на подальше отримання компенсації цієї послуги шляхом подання документів. Також уряд постановив, що «у разі не підтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації». Оскільки обставини, які призвели до втрати права на отримання компенсації «муніципальна няня», виникли у листопаді, то її виплата за постановою уряду № 897 припиняється з наступного місяця, тобто з грудня 2020.

Ухвалою від 21.12.2020 суд відмовив позивачу у звільненні від сплати судового збору.

Ухвалою від 21.12.2020 суд залишив позовну заяву без руху оскільки позивачем не сплачено судовий збір за подання позовної заяви.

Ухвалою від 31.12.2020 суд відстрочив ОСОБА_1 сплату судового збору до ухвалення судового рішення в адміністративній справі № 380/11888/20.

Ухвалою від 31.12.2020 суд відкрив спрощене провадження в адміністративній справі та запропоновав відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву від 03.02.2021 (вх. № 7233). Вказує, що призначення та виплата компенсації послуги «муніципальна няня» проводиться управлінням виключно на програмному забезпеченні, розробленому ДП ІОЦ Мінсоцполітики України, внесення змін до якого управлінням неможливе. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 897 (чинна з 02.10.2020) внесено зміни до вищезазначеного Порядку, якими передбачено, що компенсація послуги «муніципальна няня» надається отримувачам послуги «муніципальна няня» за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України «Про зайнятість населення». Оскільки до 02.11.2020 ОСОБА_1 не підтвердила свого права на подальше утримання компенсації послуги «муніципальна няня», тому виплата компенсації за жовтень місяць 2020 їй не проводилась. Просить відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини.

29.07.2020 ОСОБА_1 уклала з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 договір № 29072020 про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

ОСОБА_1 30.07.2020 подала заяву до відповідача для відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

За липень 2020 року ОСОБА_1 . Управлінням праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради виплачено 172,16 грн компенсації послуги "муніципальна няня".

Не погоджуючись із розміром такої виплати позивач звернулась із заявою до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради про виплату 1606, 84 грн компенсації послуги "муніципальна няня".

Листом від 16.11.2020 № 5315/1-5 Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради повідомило ОСОБА_1 про те, що призначення та виплата компенсації послуги "муніципальна няня" проводиться виключно на програмному забезпеченні, розробленому ДП ІОЦ Мінсоцполітики України, внесення змін до якого управлінням неможливе.

Окрім того, 02.10.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

За жовтень 2020 року позивачу не було нараховано та виплачено компенсацію послуги "муніципальна няня", відтак позивач звернулась із заявою до відповідача про виплату 1779, 00 грн компенсації послуги "муніципальна няня".

Листом від 16.11.2020 № 5316/1-5 Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради повідомило ОСОБА_1 про те, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» одержувачі компенсації у період з 02.10.2020 по 02.11.2020 повинні підтвердити своє право на отримання компенсації шляхом подання до органу соціального захисту населення заяви про надання компенсації послуги «муніципальна няня» та всіх необхідних документів. Така заява у період з 02.10.2020 по 02.11.2020 від ОСОБА_1 не надходила.

Позивач, не погоджуючись із бездіяльністю відповідача щодо не виплати компенсації послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня 2020 року, за витрати на оплату послуг няні у липні та жовтні 2020 року, звернулась із даним позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №68 від 30 січня 2019 року (далі - Порядок № 68, в редакції становм на момент виникнення спірних правовідносин), визначено механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Згідно п. 2 Порядку № 68 послуга з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - послуга "муніципальна няня") - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років.

Отримувач послуги "муніципальна няня" - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.

Муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91)/юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Відповідно до п. 3 Порядку № 68 відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років (далі - компенсація послуги "муніципальна няня").

Призначення та виплата компенсації послуги "муніципальна няня" здійснюються згідно з рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради, ради об`єднаної територіальної громади (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).

За приписами п. 4 Порядку № 68 компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується отримувачу послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

Згідно п. 5 Порядку № 68 право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею

Компенсація послуги "муніципальна няня" не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 6 Порядку № 68 договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею.

У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

За приписами п. 7 Порядку № 68 для отримання компенсації послуги "муніципальна няня" отримувач послуги "муніципальна няня" протягом місяця після укладення договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені у пунктах 8 і 9 цього Порядку.

Відповідно до п. 9 Порядку № 68 в електронній формі отримувач послуги "муніципальна няня" подає такі документи:

електронну заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";

електронну заяву про перерахування коштів для компенсації послуги "муніципальна няня" із зазначенням рахунка в установі банку;

скановану копію договору між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею;

відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня" (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка) в електронній формі.

До заяви додаються:

відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім`я, по батькові дитини, прізвище, ім`я, по батькові батьків);

сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);

сканована копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Заява та відомості, що подаються в електронній формі підписуються електронним цифровим підписом отримувача компенсації послуги "муніципальна няня" або електронним підписом, створеним шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків (BankID). Відомості про прізвище, ім`я, по батькові дитини отримувача компенсації послуги "муніципальна няня", його реєстраційний номер платника податків та паспортні дані отримуються з електронного цифрового підпису або бази клієнтських даних банків.

Відповідно до 11 Порядку № 68 місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:

розглядають подані документи та у разі потреби уточнюють в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань інформацію про муніципальну няню, з якою укладено договір;

протягом десяти робочих днів із дати надходження документів приймають рішення про призначення компенсації послуги "муніципальна няня";

протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про призначення письмово інформують отримувача послуги "муніципальна няня" про прийняте рішення.

Отримувачу послуги "муніципальна няня" може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" у разі подання пакета документів, передбаченого пунктом 7 цього Порядку, не в повному обсязі, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 68 компенсація послуги "муніципальна няня" призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею.

Виплата компенсації послуги "муніципальна няня" здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги "муніципальна няня" документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня".

Таким чином, суд вказує, що батьки (усиновлювачі), опікуни дитини мають право на механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», за умови подання відповідної заяви до місцевих структурни підрозділів з питань соціального захисту населення із підтверджуючими документами.

Як встановлено судом, 29.07.2020 ОСОБА_1 уклала з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 договір № 29072020 про здійснення догляду за дитиною до трьох років. ОСОБА_1 30.07.2020 подала заяву до відповідача для відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Проте, за липень 2020 року ОСОБА_1 виплачено 172,16 грн компенсації послуги "муніципальна няня".

Не погоджуючись із розміром такої виплати позивач звернулась із заявою до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради про виплату 1606, 84 грн компенсації послуги "муніципальна няня". Листом від 16.11.2020 № 5315/1-5 Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради повідомило ОСОБА_1 про те, що призначення та виплата компенсація послуги "муніципальна няня" проводиться виключно на програмному забезпеченні, розробленому ДП ІОЦ Мінсоцполітики України, внесення змін до якого управлінням неможливе.

Проте, суд вказує, що згідно з укладеним договором від 29.07.2020 № 29072020 про здійснення догляду за дитиною до трьох років, укладеним ОСОБА_1 із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 , послуга надається в обсязі 10 годин на місяць і може бути надана відразу в один день або частинами поступово протягом місяція. Факт надання послуги підтверджується актом про надані послуги, який підписується сторонами. Датою надання послуг за відповідним замовленням замовника вважається дата підписання сторонами акту про надані послуги.

Відповідно до акту здачі-приймання наданих послуг з догляду за дитиною до трьох років від 30.07.2020 ОСОБА_2 надала ОСОБА_1 послуги на загальну суму 2000,00 грн. Згідно квитанції від 30.07.2020 такі послуги оплачені в розмірі 2000,00 грн.

Однак, за липень 2020 року позивачу Управлінням праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради нараховано та виплачено позивачу компенсацію послуги "муніципальна няня" в розмірі 172, 16 грн.

Суд вказує, відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років та виплачується отримувачу послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.

Порядком № 69 не передбачено виплату пропорційно кількості днів з дати укладення договору.

Таким чином, відповідачем протиправно виплачено ОСОБА_1 172,16 грн компенсації послуги "муніципальна няня".

Щодо невиплати ОСОБА_1 компенсації послуги "муніципальна няня" за жовтень 2020 року, суд зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 № 897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 "Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".

Установлено, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - компенсація послуги "муніципальна няня"), повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що додаються.

У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.

Суд вказує, що вказана постанова набрала чинності 02.10.2020, таким чином з 02.10.2020 протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - компенсація послуги "муніципальна няня"), повинні були підтвердити своє право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що додаються.

Протягом місяця з 02.10.2020 ОСОБА_1 не підтвердила своє право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що додаються до Порядку.

Листом від 16.11.2020 № 5316/1-5 Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради повідомило ОСОБА_1 про те, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» одержувачі компенсації у період з 02.10.2020 по 02.11.2020 повинні підтвердити своє право на отримання компенсації шляхом подання до органу соціального захисту населення заяви про надання компенсації послуги «муніципальна няня» та всіх необхідних документів. Така заява у період з 02.10.2020 по 02.11.2020 від відповідача не надходила.

Суд вказує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 № 897 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" встановлено, що у разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.

Таким чином, не підтвердивши своє право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що додаються до Порядку, виплата позивачу повинна була припинитись з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації, а саме з грудня 2020 року.

Відтак, відповідачем протиправно не нараховано компенсацію позивачу за послугу "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня 2020 року у жовтні 2020 року.

На підставі наведеного, за встановлених обставин справи, бездіяльність відповідача щодо не виплати позивачу компенсації послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня 2020 року, за витрати на оплату послуг няні у липні та жовтні 2020 року є протиправною.

У липні та жовтні 2020 року позивачу ненараховано та не виплачено компенсацію послуги "муніципальна няня" на загальну суму 3385,84 грн (1779 грн х 2 - 172,16 грн).

Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

За таких обставин, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача виплатити позивачу 3385,84 грн (недоплаченої компенсації послуги "муніципальна няня" за витрати на оплату послуг няні у липні та жовтні 2020 року.

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні положення відповідачем не були дотримані.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно ч. 2 ст. 133 КАС України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України у разі задоволення позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, судові витрати, що належать відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позивачу ухвалою від 31.12.2020 відстрочено сплату судового збору при поданні позовної заяви до ухвалення рішення у справі, позов задоволено повністю, судовий збір у розмірі 840,80 грн підлягає стягненню на користь Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради (вул. Сокальська, 1, м. Львів, код ЄДРПОУ 25258142) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради щодо не виплати ОСОБА_1 компенсації послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня 2020 року, за витрати на оплату послуг няні у липні та жовтні 2020 року.

3. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради виплатити ОСОБА_1 3385 (три тисячі триста вісімдесять п`ять) гривень 84 копійки недоплаченої компенсації послуги "муніципальна няня" за витрати на оплату послуг няні у липні та жовтні 2020 року.

4. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Червоноградської міської ради за рахунок його бюджетних асигнувань до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст судового рішення складено 04.02.2021.

Суддя Костецький Н.В.