
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2021 року № 320/5560/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Обухівської районної державної адміністрації, третя особа: Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області, Обухівська районна рада Київської області, про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Обухівської районної державної адміністрації, треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області, Обухівська районна рада Київської області, - про скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Зміст позову складають наступні вимоги: визнати протиправним та скасувати рішення Обухівської районної комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та які потребують поліпшення житлових умов від 21 травня 2020 року в частині відмови ОСОБА_1 у наданні грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення та зобов`язати Обухівську районну комісію щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та які потребують поліпшення житлових умов прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали та обґрунтували їх належним позивачу право отримати грошову компенсацію за належні жилі приміщення в розмірі, яка передбачає проживання не лише його, але і його малолітнього сина. Позивач також вказав на те, що при розгляді його заяви відповідачем було порушено вимоги законодавства щодо строку такого розгляду.
Відповідач проти позову заперечив, вказавши у відзиві, що позивач для отримання більшої суми грошової компенсації на розгляд комісії відповідача подав неправдиві відомості щодо місця проживання сина - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідач просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Дослідивши обставини справи та заслухавши в судовому засіданні позивача, суд встановив наступне.
Позивач є внутрішньо-переміщеною особою та перебуває на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Також позивач є учасником бойових дій.
З 25.06.2019 позивач перебуває на квартирному обліку при виконкомі Української міської ради Обухівського району. При цьому позивач вказує, що раніше йому не надавались житлові приміщення та не виплачувалась грошова компенсація за належні для отримання житлові приміщення за рахунок коштів субвенції.
Позивач також вказав в позовній заяві, що він не володіє майновими правами на нерухомість, будівництво якої не завершено, чи правом власності на нерухоме майно, в тому числі на житлове приміщення, що відповідає нормі житлової площі, визначеної ст.47 Житлового кодексу Української РСР, щодо житла, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території.
Позивач має статус учасника бойових дій, що підтверджується наданими суду копіями посвідчення та рішення комісії Міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій працівників органів внутрішніх справ України. Цей статус відповідачем не спростовується.
Позивач до позовної заяви надав копію витягу з рішення виконавчого комітету Української міської ради від 25.06.2019, з якого слідує рішення поставити на квартирний облік при виконкомі Української міської ради ОСОБА_1 , 1983 р.н., ветерана війни - учасника бойових дій, посвідчення серія НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на першочергову чергу, відповідно до п.44 п.п.4 Правил олідку громадян та п.13 ст.14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». В рішенні зазначено, що до складу сім`ї позивача входять батьки позивача, дружина та малолітній син (2007 р.н.)
07.11.2019 позивач звернувся до Обухівської районної державної адміністрації із заявою за вх.№60/Ш-332 стосовно виплати грошової компенсації за належні житлові приміщення.
Разом з заявою по виплату компенсації позивач подав акт обстеження квартири АДРЕСА_2 , в якій проживає позивач, від 24.10.2019. З даного документа, підписаного техніком ПОЖ О.І. Терпилом, слідує що в квартирі проживають окрім позивача, ще його мати ( ОСОБА_3 ), батько ( ОСОБА_4 ), дружина ( ОСОБА_5 ) та малолітній син ( ОСОБА_2 ). До заяви позивач надав довідку за підписом Начальника ПОЖ С.М. Свояченко та техніка ПОЖ О.І. Терпило про те, що позивач та дійсно проживає за адресою кв. АДРЕСА_2 . В довідці до складу сім`ї, що проживають разом з позивачем віднесені батьки, дружина та син позивача. Також до заяви позивач надав акт обстеження житлових умов від 23.10.2019, який склали депутат Луценко Л.А. та свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9 . З цього акта слідує, що в квартирі, яку винаймає позивач, проживають окрім нього, як члени його родини його батьки, дружина та син.
15.11.2019 на засіданні районної комісії була розглянута вищезазначена заява позивача, однак рішення позивачу не оголошувалось.
21.11.2019 позивач отримав лист за вих.№60/15-04/752, з якого слідує, що звернення позивача від 07.11.2019 було розглянуте, однак через ряд спірних питань та необхідністю направлення письмових запитів та отримання офіційних відповідей, остаточне вирішення питання відповідачем було відкладене.
Так з відзиву на позовну заяву від 20.07.2020 слідує, що підставою для додаткової перевірки відомостей заявлених позивачем при подачі заяви відповідачу була невідповідність в поданих документах інформації щодо складу сім`ї, яка проживає з позивачем та відомостями, зібраними соціальним інспектором щодо проживання з позивачем його малолітнього сина ОСОБА_2 2007 р.н.
Так відповідач зазначив, що відповідно до акту обстеження умов проживання від 23.10.2019, який складений депутатом Луценко Ларисою Анатоліївною та наданий ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації в помешканні проживає син- ОСОБА_2 2007 р.н., а відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 08.11.2019, який складений соціальним інспектором ОСОБА_10 в помешканні проживає батько, мати, дружина та сам заявник, син ОСОБА_2 в даному помешканні не проживає.
З копії відповіді Територіального відділу освіти Малинівського району Департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 02.12.2019, яка надана відповідачем до відзиву, слідує, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 навчається в 6-в класі Одеської ЗОШ №100 з 01.09.2019 року.Відповідно до довідки Одеської загальноосвітньої школи №100 від 25.02.2020 року ОСОБА_2 дійсно навчається в 6-в класі Одеської ЗОШ № 100.
Відповідач також надав суду копію заяви ОСОБА_12 , матері ОСОБА_2 , з якої слідує, що позивач з 2013 року не проживає зі своїм сином та не опікується його вихованням.
Також з копії заочного судового рішення у справі №2/1203/4344/2011 від 23.02.2012 слідує, що позивач розірвав шлюб зі ОСОБА_13 . Також з рішення слідує, що фактичні шлюбні відносини від позивачем та ОСОБА_13 були припинені з 2011 року, спільне господарство подружжя з цього часу не вело.
З копії паспорта ОСОБА_14 , наданої відповідачем у справі, слідує що місце постійного проживання її з червня 2012 року зареєстроване в м. Одеса.
З відзиву слідує, що відповідач при винесенні оскаржуваного рішення врахував, що ОСОБА_1 не приймає участі у вихованні дитини - ОСОБА_2 . Дитина постійно проживає з мамою та навчається в школі м. Одеси. Тому комісія прийшла до висновку, що ОСОБА_1 для отримання більшої суми грошової компенсації, на розгляд комісії подав неправдиві дані, стосовно місця проживання сина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судовому засіданні, відповідаючи на запитання суду, позивач підтвердив, що його син постійно проживає і навчається в місті Одеса. Однак при цьому позивач вказав, що зазначивши в документах, поданих до заяви про отримання компенсації за належне житло, сина як члена родини, який з ним постійно проживає, враховував те, що він забирає іноді сина до себе на вихідні дні. В той же час ніякого підтвердження того, що малолітній ОСОБА_2 проживав чи перебував протягом вихідних днів за місцем нинішнього місця проживання позивача, останній не надав. Тому суд, враховуючи зазначені вище документи, подані відповідачем, достовірність яких не спростовувалась позивачем, критично ставиться до пояснень позивача щодо проживання постійного чи короткострокового з ним сина, ОСОБА_2 , а в силу ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України - суд вважає їх не доведеними.
Також суд бере до уваги, що при реєстрації як внутрішньо переміщеної особи позивач не реєстрував відповідний статус свого малолітнього сина ОСОБА_2 при цьому суд звертає увагу, що відповідно до п.7 ч.7 «Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №280 від 18.04.2018, до заяви про компенсацію вартості належного житла обов`язково має бути надана копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного із членів її сім`ї, передбаченої Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. N 509 (Офіційний вісник України, 2014 р., N 81, ст. 2296; 2015 р., N 70, ст. 2312).
Відповідно до п.2 зазначеного вище Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, - для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи).
Натомість у витребуваних судом копій всіх матеріалів, які були надані позивачем разом з заявою, відсутній документ про постановлення на облік малолітнього сина позивача від першого шлюбу ОСОБА_2 як внутрішньо переміщеної особи, рівно як і відсутні докази звернення позивача як законного представника свого сина від першого шлюбу з питання про постановлення на облік як внутрішньо переміщеної особи. Дана обставина також спростовує доводи позивача про спільне проживання з сином від першого шлюбу однією сім`єю та відтак приводить суд до висновку, що для реалізації права позивача на компенсацію за належне житло його син від першого шлюбу не відноситься до складу сім`ї позивача, яка спільно з ним проживає.
Повідомлення позивачем при поданні заяви від 07.11.2019 неправдивих відомостей щодо складу сім`ї, яка спільно з ним проживає, нівелює його право на компенсацію вартості належного йому житла в розмірі, яке передбачає частку житла малолітнього сина позивача від першого шлюбу.
Також з протоколу №2 засідання районної комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та які потребують поліпшення житлових умов від 15.11.2019 слідує, що на розгляді заяви позивача обговорювалась необхідність перевірки відомостей поставлення на квартирний облік нинішньої дружини позивача, ОСОБА_5 , та його матері, ОСОБА_3 , та спростувати чи підтвердити інформацію про те, що зазначені особи вже мають у власності житло, а тому їхнє право на отримання компенсації за належне житло не виникло.
Відповідач в судове засідання надав серед іншого копію відповіді Виконавчого комітету Української міської ради Обухівського району Київської області від 25.11.2019 №2689/0/1-19, наданої на відповідний запит Начальнику управління соціального захисту населення Обухівської райдержадміністрації.
З зазначеної відповіді слідує, що дружина позивача ОСОБА_5 має 1/3 житлової площі в Київській області, що складає 8,6 кв.м. Оскільки вказана площа не перевищує рівень середньої забезпеченості житлом, її перебування на обліку для поліпшення житлових умов не суперечить Правилам обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській СРСР, затверджених Постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 11.12.1984 №470. Відповідно до пункту 53 цих Правил, жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65кв.м. жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею вданому населеному пункті. При цьому враховується житлова площа в житловому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян. При передачі громадянам житла, яке перебуває у їх приватній власності, органу, який здійснює поліпшення житлових умов, вони мають право на одержання житла у межах встановленої норми жилої площі.
21.05.2020 заява позивача знову була поставлена на розгляд на засідання комісії, яка винесла рішення про відмову позивачеві у задоволенні прохання про виплату грошової компенсації. Зазначене рішення було затверджено головою Обухівської районної державної адміністрації.
З копії витягу протоколу від 21.05.2020 №2 засідання районної комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та які потребують поліпшення житлових умов, слідує відмова позивачу у призначенні суми грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення. При цьому з протоколу також слідує, що відповідач в порядку роз`яснення наслідків впливу рішення на права житлові позивача, вирішив рекомендувати позивачу повторно звернутись за отриманням компенсації після приведення пакету документів у відповідність до вимог Порядку виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів №280 від 18.04.2018.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного правого регулювання.
«Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», затверджений Постановою КабінетуМіністрів №280 від 18.04.2018 з врахуванням змін від 06.05.2020 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» (далі - Прядок №280).
Відповідно до п.2 Порядку №280, - право на отримання грошової компенсації мають внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період дії проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11 - 14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 - 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України), що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі - квартирний облік), та перебувають не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.
Відповідно до п.2 Порядку №280, - грошова компенсація внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11 - 14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 - 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", які потребують поліпшення житлових умов (далі - субвенція).
Право на отримання грошової компенсації вважається використаним з дати державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за внутрішньо переміщеною особою, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, і членами її сім`ї, на яких було розраховано грошову компенсацію.
Відповідно до п.4 Порядку №280, - за поданням структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (крім м. Києва) рад, об`єднаних територіальних громад, утворених згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, визнаних Кабінетом Міністрів України спроможними в порядку, встановленому законом (далі - органи соціального захисту населення), за рішенням виконавчого комітету міської, районної в місті (у разі її утворення) ради або за розпорядженням голови районної, районної в м. Києві держадміністрації утворюються комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, про призначення грошової компенсації (далі - комісії).
В силу цієї норми було створено комісію при відповідачі, та правоий статус якої не оспорюється позивачем.
Відповідно до п.5 Порядку №280, - до повноважень комісії належить:
-перевірка:
- перебування внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, на обліку в базі даних та наявності статусу учасника бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" або статусу особи з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11 - 14 частини другої статті 7 зазначеного Закону;
- складу сім`ї внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України;
- факту проживання не менш як один рік у межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за умови, що зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації відповідно до пунктів 17 і 18 цього Порядку;
- наявності документів про взяття на квартирний облік внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членів сім`ї;
- факту спільного проживання членів сім`ї внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, на яких нараховується грошова компенсація;
- майнових прав на нерухомість, будівництво якої не завершено, чи права власності на нерухоме майно внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та всіх членів її сім`ї, на яких розраховується грошова компенсація, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території (крім житлового приміщення, яке зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), або факту відчуження такого майна протягом п`яти років, що передують даті подання заяви про призначення грошової компенсації;
- факту про надання раніше внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, або членам її сім`ї жилого приміщення чи виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення за рахунок коштів субвенції;
- прийняття рішення про призначення або відмову в призначенні грошової компенсації;
- перегляд рішення про призначення грошової компенсації за нововиявленими обставинами (у разі зміни у складі сім`ї, показників опосередкованої вартості спорудження житла тощо);
- визначення розміру грошової компенсації.
Зазначене правове регулювання приводить суд до висновку про те, що комісія, розглядаючи заяву позивача та перевіряючи відомості щодо складу сім`ї, спільного проживання позивача з дитиною від першого шлюбу та про наявність нерухомого майна у членів сім`ї позивача діяла в межах своїх повноважень, відтак така діяльність по збору документів, які були долучені відповідачем до справи, - є правомірною.
Відповідно до п.14 Порядку №280, - комісія відмовляє внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, у призначенні грошової компенсації з таких підстав:
1) невідповідність в документах, що посвідчують внутрішньо переміщену особу, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, чи законного представника, від імені якого подається заява;
2) подання недостовірних відомостей;
3) внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, не брала безпосередньої участі в антитерористичній операції чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях (відсутні документи, передбачені підпунктами 4 - 6 пункту 7 цього Порядку);
4) внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, не є особою, визначеною у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6, пунктах 11 - 14 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
5) скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
6) внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та члени її сім`ї, на яких було розраховано грошову компенсацію, володіють майновими правами на нерухомість, будівництво якої не завершено, чи правом власності на нерухоме майно, в тому числі на житлове приміщення, що відповідає нормі жилої площі, визначеної статтею 47 Житлового кодексу Української РСР, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території (крім житлового приміщення, яке зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації, що підтверджується актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), або таке нерухоме майно було відчужено протягом останніх п`яти років, що передують даті подання заяви про призначення грошової компенсації;
7) внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, не перебуває на квартирному обліку;
8) внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, або членам її сім`ї вже надавалося жиле приміщення або виплачувалася грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення за рахунок коштів субвенції;
9) внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, проживає менш як один рік у межах м. Києва або в межах однієї області згідно з відомостями Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, або зміна її місця проживання в межах однієї області протягом року призводить до збільшення розміру компенсації відповідно до пунктів 17 і 18 цього Порядку.
З обставин встановлених судом слідує, що позивач надав комісії разом з заявою недостовірну інформацію щодо складу сім`ї, яка з ним проживає та яка враховується при визначенні суми компенсації за належне житло позивачу. Таким чином суд приходить до висновку про те, що приймаючи оскаржуване рішення відповідач (комісія при відповідачі) діяла в межах своїх повноважень та добросовісно.
Щодо доводів позивача про порушення відповідачем строків винесення рішення, суд виходить з того, що відповідач направив запити щодо отримання необхідної інформації за результатами засідання комісії від 15.11.2019 в межах одного робочого тижня - вихідні номери звернень датовані 21.11.2019, що не може вважатись затягуванням вирішення питання позивача щодо розгляду заяви. В той же час всі відповіді на зазначені запити були отримані відповідачем лише в кінці лютого 2021 року. В травні 2020 року відповідач призначив повторне засідання комісії по розгляду заяви позивача від 07.11.2019.
Строки розгляду заяви про компенсацію вартості належного позивачу житла визначаються відповідно до пунктів 9-11 Порядку №280. Так орган соціального захисту населення не пізніше ніж через десять робочих днів з дати прийняття заяви з усіма необхідними документами обстежує матеріально-побутові умови внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за місцем перебування на квартирному обліку, про що складає акт за формою, встановленою Мінветеранів. Після складення акта обстеження матеріально-побутових умов внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, орган соціального захисту населення не пізніше ніж через десять робочих днів вносить до комісії подання про виплату грошової компенсації. Комісія протягом п`яти робочих днів з дати надходження подання розглядає його по суті та у присутності внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, або її законного представника приймає рішення про призначення або відмову в призначенні грошової компенсації.
Відповідач в справі не заперечує порушення ним термінів розгляду заяви позивача. Однак порушення відповідачем строку розгляду заяви, зважаючи на періодичність роботи комісії, як колегіального органу, об`єктивні обставини щодо тривалості отримання відповідей на офіційні запити, та з врахуванням встановлення судом факту подання позивачем недостовірної інформації щодо складу сім`ї, що унеможливлює прийняття відповідачем рішення по суті заяви від 07.11.2019, - не може бути єдиною і достатньою підставою для визнання протиправним та скасування оскаржуваного рішення, та, відповідно, не може бути підставою для задоволення позовних вимог.
З огляду на зазначене вище, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову в повному обсязі.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
В задоволенні позову - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Терлецька О.О.