
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"04" лютого 2021 р. Справа № 300/3947/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору – товариство з обмеженою відповідальністю «Гранд Транс Компані» про визнання протиправними і скасування пунктів рішень та зобов`язаня до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
Приватний підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі області, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору – товариство з обмеженою відповідальністю «Гранд Транс Компані» про визнання протиправними і скасування рішень та зобов`язаня до вчинення дій.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30.12.2020 даний позов залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а позивачу надано строк для усунення недоліків.
У зв`язку із усуненням вказаних недоліків, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.01.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
29.01.2021 від представника відповідача на адресу суду надійшов відзив, в якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Разом із відзивом від представника відповідача надійшло:
- клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, мотивуючи його належною реалізацією принципів змагальності, диспозитивності та офіційного з`ясування усіх обставин справи, а також необхідністю уникнення конфліктних ситуацій в майбутньому;
- клопотання про залучення департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, мотивуючи його тим, що рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки даного департаменту, оскільки саме департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації є головним розробником проектів розпоряджень обласної державної адміністрації про проведення конкурсів на перевезення на перевезення пасажирів, про переможців конкурсу на перевезення пасажирів, подає пропозиції голові ОДА щодо розвитку транспортної мережі та розвитку транспортних послуг, а також подає пропозиції щодо визначення об`єктів конкурсу, зокрема, що є предметом спору у даній справі.
Суд, розглянувши вказані клопотання, зазначає наступне.
Згідно частини 2 статі 12 Кодексу адміністративного судочинства України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно приписів частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За змістом частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
У відповідності до вимог частини 8 статті 262 коментованого Кодексу, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.
Згідно зі статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи наведене, беручи до уваги те, що відповідач скористався правом на подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні, зважаючи на обставини, визначені в позовній заяві, відзиві, а також у вказаному клопотанні, суд дійшов висновку про необхідність розгляду даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання.
Також суд відмічає, що згідно частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Частиною 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Таким чином, необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки осіб, які не є стороною у справі.
Судом встановлено, що предметом розгляду справи є розпорядження голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації №502 від 28.09.2020 в частині визнання переможцем конкурсу по об`єкту №7 – автобусний маршрут «Галич – Івано-Франківськ» товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Транс Компані» та зобов`язання укласти договір на перевезення пасажирів терміном на п`ять років, а також пункт 2 розпорядження голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації щодо визнання переможця конкурсу та перевізника – претендента, який посів друге місце, за результатом розгляду об`єкта конкурсу №11 – маршрут «Івано-Франківськ – Мединя» з приводу якого конкурсним комітетом не забезпечено прийняття рішення щодо результатів конкурсу, який відбувся 17.09.2020, та не подано пропозицію організатору перевезень щодо переможця конкурсу, суб`єктів господарювання згідно з додатком 1 в частині визнання переможцем конкурсу по об`єкті конкурсу №11 – маршруті «Івано-Франківськ – Мединя» товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд Транс Компані».
Як слідує із Розділу 3 «Функції» Положення департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 14.09.2018 за №526, департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, формує мережу автобусних маршрутів загального користування, які не виходять за межі території області; формує та веде реєстр внутрішньообласних автобусних маршрутів загального користування, які не виходять за межі території області; забезпечує укладання та розірвання договорів із автомобільними перевізниками на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), здійснює контроль за виконанням умов укладених договорів.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
За таких обставин, слід залучити до участі в справі департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 49, 241-245, 248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
1. Клопотання представника відповідача про розгляд справи №300/3947/20 у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін – задовольнити.
2. Призначити судове засідання з розгляду справи №300/3947/20 за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору – товариство з обмеженою відповідальністю «Гранд Транс Компані» про визнання протиправними і скасування пунктів рішень та зобов`язаня до вчинення дій на « 12» лютого 2021 р. о 10:00 год., яке буде проводитися одноособово суддею Кафарським В.В., в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, поверх 2, зал судових засідань №217.
3. Клопотання представника відповідача про залучення департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача – задовольнити.
4. Залучити департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ 40528062) до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.
5. Зобов`язати позивача у двохденний строк з дня вручення копії даної ухвали направити департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.
6. Встановити департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради п`ятиденний строк з дня отримання копії позовної заяви з додатками для подання пояснень щодо позову.
7. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.
8. Копію цієї ухвали надіслати всім учасникам справи.
Ухвала окремо не оскаржується. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.
Суддя Кафарський В.В.