Ухвала суду № 94598100, 01.02.2021, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
01.02.2021
Номер справи
161/23/21
Номер документу
94598100
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 161/23/21

Провадження № 2-а/161/89/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2021 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі Філюк Т.М., вивчивши матеріали адміністративного позовуОСОБА_1 до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправною і скасування постанови у справі про порушення митних правил,-

в с т а н о в и в :

04 січня 2021 року позивач ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправною і скасування постанови у справі про порушення митних правил.

Ухвалою від 06 січня 2021 року вказаний позов залишено без руху у зв`язку із не сплатою судового збору за звернення до суду та з метою з`ясування чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності, позивачу запропоновано документально підтвердити своє зареєстроване у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження).

Разом з тим, позивачем на виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху від 06 січня 2021 року подано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 454 грн., в іншій частині ухвала залишилась без виконання. Позивачем не обґрунтовано підстави звернення з позовом до Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Дослідивши матеріали адміністративної позовної заяви, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до ч.1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Статтею 26 КАС України визначена підсудність справ за місцем проживання або місцем знаходження відповідача, зокрема, ч.2 даної статті передбачено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем вказано місце проживання: АДРЕСА_1 , а місцезнаходження відповідача: АДРЕСА_2 .

Враховуючи, що позивач не скористалась своїм правом обґрунтувати підстави звернення з позовом за своїм вибором, а саме, до Луцького міськрайонного суду Волинської області, суд прийшов до висновку, що Луцькому міськрайонному суду Волинської області, як місцевому адміністративному суду, не підсудна справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправною і скасування постанови у справі про порушення митних правил, оскільки її розгляд за правилами територіальної юрисдикції адміністративних судів віднесено до підсудності Рівненського міського суду Рівненської області, за місцем знаходження відповідача.

Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч. 8 ст. 29 КАС України).

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (частини 1 та 2 ст. 30 КАС України).

З огляду на викладене, враховуючи, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправною і скасування постанови у справі про порушення митних правил не підсудний Луцькому міськрайонному суду Волинської області, суд приходить до висновку, що справу слід передати на розгляд Рівненського міського суду Рівненської області, за місцем знаходження відповідача.

Керуючись ст.ст. 7, 20, 29, 248, п.п.15.5 п.1 Розділу VІІ Перехідні положення КАС України, -

у х в а л и в:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Поліської митниці Держмитслужби про визнання протиправною і скасування постанови у справі про порушення митних правил передати на розгляд до Рівненського міського суду Рівненської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в разі проголошення вступної та резолютивної частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Дата складення повного тексту ухвали – 01 лютого 2021 року.

Суддя

Луцького міськрайонного суду Т.М.Філюк