
Справа № 420/14480/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Єфіменка К.С., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області (вул.Соборна,105, м.Подільськ, Одеська область, 66300) до Південного офісу Держаудит служби (вул..Канатна,83, м.Одеса,65012) про визнання протиправним та скасування п.1,2 вимоги щодо усунення виявлених порушень від 25.11.2020 року №151508-14/6124-2020, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області до Південного офісу Держаудит служби, в якій позивач просить:
визнати протиправним та скасувати п. 1, 2 вимоги щодо усунення виявлених порушень від 25.11.2020 р. №151508-14/6124-2020.
В обґрунтування адміністративного позову представник позивача зазначає, що на підставі акту ревізії Південного офісу Держаудитслужби Куяльницькій сільській раді Подільського району Одеської області було направлено вимогу щодо усунення виявлених порушень, якою п.1 Південний офіс Держаудитслужби вимагає забезпечити відшкодування відповідно до норм статей 130-136 Кодексу законів про працю України на користь Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області шкоди, заподіяної внаслідок неправильного нарахування і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення при надані щорічної відпустки, у загальній сумі 1 358 004,49 грн. Врахувати право працівників відшкодувати заподіяну шкоду відповідно до ч. 5 ст. 130 КЗпПУ та право осіб, які безпідставно отримали вищезазначені виплати, добровільно відшкодувати кошти на підставі їхніх письмових заяв. П.2. Провести перерахунок та відповідні взаємо звірки щодо надмірно перерахованих сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та зарахувати в рахунок майбутніх платежів зайво сплачені кошти в сумі 287,41 тис. грн. відповідно до вимог путчів 5, 6 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування або повернення відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органах та місцевих бюджетів Південного офісу Гроною Т.А. проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Куяльшцької сільської ради Подільського району Одеської області за період з 01.01.2018 по 31.08.2020. Позивач не погоджується з даною вимогою оскільки вважає, що вимога щодо усунення виявлених порушень є безпідставною, оскільки матеріальна допомога була нарахована та виплачена в розмірі середньомісячної заробітної плати посадовим особам органів місцевого самоврядування згідно чинного законодавства та положення про преміювання.
Ухвалою суду від 22.12.2020 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач з даним позовом не погоджується, просить в його задоволенні відмовити оскільки, Південний офіс Держаудитслужби при здійсненні своїх повноважень при проведенні ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області діяв згідно чинного законодавства та правомірно висунув об`єкту контролю вимогу щодо усунення порушень законодавства.
Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 1.4.3 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на III квартал 2020 року проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області за період з 01 січня 2018 року по 31 серпня 2020 року.
Ревізію проведено у період з 15.09.2020 по 26.10.2020 під керівництвом завідувача сектору аудиту місцевих бюджетів відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Південного офісу Держаудитслужби Доніча М.С. та головним державним аудитором відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органах та місцевих бюджетів Південного офісу Гроною Т.А. проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Куяльшцької сільської ради Подільського району Одеської області (далі - Куяльницька сільська рада або Куяльницька сільрада) за період з 01.01.2018р. по 31.08.2020р.
Ревізію проведено з 15.09.2020р. по 26.10.2020р. з відома Куяльницького сільського голови ОСОБА_1 та в присутності начальника відділу фінансово - господарського забезпечення - головного бухгалтера виконавчого комітету Куяльницької сільської ради Подільської міської ради ОСОБА_2 . Повідомлення про початок проведення ревізії направлено листом від 01.07.2020р №15-08-23-14/3638-2020.
Один примірник програми ревізії та направлень на проведення ревізії вручено голові Куяльницької сільської ради ОСОБА_1 , про що зроблено відповідний запис на других примірниках програми ревізії та направленнях на проведення ревізії.
За результатами контрольного заходу складено акт ревізії від 02.11.2020 № 04-11/45, який підписано посадовими особами об`єкта контролю із запереченнями.
Висновки на заперечення направлені об`єкту контролю листом від 20.11.2020 № 151508-14/6065-2020.
Ревізією встановлено, на порушення ч.5 ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» Куяльницькому сільському голові та посадовим особам місцевого самоврядування Куяльницької сільської ради за 2018, 2019 роки та січень-серпень 2020 року виплачувалась матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі середньомісячної заробітної плати, що призвело до необгрунтованих видатків на заробітну плату (КПКВК 0110150) в загальній сумі 1 358 004,49 грн (2018 рік - 410 799,68 грн, 2019 рік - 583 306,19 грн, січень-серпень 2020 року - 363 898,62 грн), та, як наслідок, необгрунтовано перераховано єдиного внеску в загальній сумі 287 406,74 грн (2018 рік - 86 515,91 грн, 2019 рік -123 802,37 грн, 2020 рік - 77 088,46 грн).
На підставі акту ревізії було направлено вимогу від 25.11.2020 р. №151508-14/6124-2020 щодо усунення виявлених порушень, якою, зокрема, п. 1. Південний офіс Держаудитслужби вимагає забезпечити відшкодування відповідно до норм статей 130-136 Кодексу законів про працю України на користь Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області шкоди, заподіяної внаслідок неправильного нарахування і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення при надані щорічної відпустки, у загальній сумі 1 358 004,49 грн. Врахувати право працівників відшкодувати заподіяну шкоду відповідно до ч.5 ст.130 КЗпП України та право осіб, які безпідставно отримали вищезазначені виплати, добровільно відшкодувати кошти на підставі їхніх письмових заяв. П.2. Провести перерахунок та відповідні взаємо звірки щодо надмірно перерахованих сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та зарахувати в рахунок майбутніх платежів зайво сплачені кошти в сумі 287,41 тис. грн. відповідно до вимог путчів 5, 6 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування або повернення
Позивач з вказаними вимогами не погоджується та звернувся до суду.
Частиною 5 ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Частиною 3 ст.7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі - Закон) посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Частинами третьою та четвертою статті 21 Закону визначено, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.
Джерелом формування фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування є місцевий бюджет.
Посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Відповідно до ч.ч.1,2,5 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Частиною 1 статті 73 вказаного Закону встановлено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влада, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - винагорода, що обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (стаття 1) та з чого вона складається - основна заробітна плата; додаткова заробітна плата; інші заохочувальні та компенсаційні виплати (стаття 2). Також встановлює, що обсяги витрат на оплату праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, затверджуються одночасно з бюджетом (частина друга статті 13).
Згідно п.2 ч.2 Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 "Про упорядкування структури та умов оплати прані працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (місячного грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу).
Питання оплати праці, преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам органів місцевого самоврядування унормовуються нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) - постановою «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. №268, з останніми змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 27.09.2017 р. №730. Ця постанова визначила, що:
- умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57 (абзац другий пункту 1);
- керівники органів місцевого самоврядування мають право:
- здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці (абзац перший підпункту 2 пункту 2);
- надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (підпункт 3 пункту 2);
- конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу (абзац другий підпункту 2 пункту 2).
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» надано право керівникам органів у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Таким чином, розмір «оздоровчих» для посадових осіб органів місцевого самоврядування обмежений мінімальною і максимальною межами: допомога на оздоровлення обов`язково виплачується у розмірі посадового окладу, а за наявності коштів - у розмірі, що не перевищує середньомісячну зарплату. Це підтвердили фахівці Мінсоцполітики в листах від 16.10.2009 р. № 620/13 / 84-09, від 19.07.2010 р. № 671/13-84-10, від 11.09.2013 р. № 10212/0/14-13/13.
Судом встановлено, що питання преміювання працівників Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області визначено наступними локальними актами.
- Рішення від 22.12.2017 № 34-VII «Про затвердження положень про преміювання та встановлення надбавок працівникам виконавчих органів». Додатком 1 до вказаного рішення є положення про преміювання працівників виконавчих органів Куяльницької сільської ради та її структурних підрозділів, пунктом 2.1. розділу ІІ якого встановлено, що фонд преміювання утворюється у розмірі не менше 10 відсотків посадових окладів працівників та економії фонду оплати праці. Конкретний розмір премії робітників граничними розмірами не обмежується. Відповідно до п. 3.1 -3.2 розділу ІІІ вказаного положення зазначено, що працівникам сільської ради - посадовим особам місцевого самоврядування та службовцям надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Робітникам, зайнятим обслуговуванням виконавчих органів Куяльницької сільської ради, її структурних підрозділів, надається матеріальна допомога у розмірі середньомісячного заробітку. Додатком 2 до вказаного рішення є положення про встановлення надбавки працівникам за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи. Відповідно до п.1.1 розділу 1 вказаного положення передбачено, що згідно з цим Положенням працівникам відповідно до підпункту 1 "в" пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів установлюється надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірах: посадовим особам місцевого самоврядування до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років; службовцям - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років.
Рішення від 17.01.2019 № 1472-VII «Про затвердження положень про преміювання, виплату матеріальної допомоги та встановлення надбавок працівникам виконавчих органів». Додатком 1 до вказаного рішення є положення про преміювання та виплату матеріальної допомоги працівників виконавчих органів Куяльницької сільської ради та структурних підрозділів, пунктом 2.1. розділу ІІ якого встановлено, що фонд преміювання утворюється у розмірі не менше 10 відсотків посадових окладів працівників та економії фонду оплати праці. Конкретний розмір премії робітників та Працівників граничними розмірами не обмежується. Відповідно до п. 3.1 -3.2 розділу ІІІ вказаного положення зазначено, що працівникам сільської ради - посадовим особам місцевого самоврядування та службовцям надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Робітникам, зайнятим обслуговуванням виконавчих органів Куяльницької сільської ради, її структурних підрозділів, надається матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі середньомісячного заробітку. Додатком 2 до вказаного рішення є положення про встановлення надбавки працівникам за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи. Відповідно до п 1.1. розділу 1 вказаного положення передбачено, що згідно з цим Положенням працівникам відповідно до підпункту 1 "в" пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів установлюється надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірах: посадовим особам місцевого самоврядування до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років; службовцям - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років.
Рішення від 24.12.2019 № 3181 -VII «Про затвердження положень про преміювання, виплату матеріальної допомоги та встановлення надбавок працівникам виконавчих органів». Додатком 1 до вказаного рішення є положення про преміювання та виплату матеріальної допомоги працівників виконавчих органів Куяльницької сільської ради та структурних підрозділів, пунктом 2.1. розділу ІІ якого встановлено, що фонд преміювання утворюється у розмірі не менше 10 відсотків посадових окладів працівників та економії фонду оплати праці. Конкретний розмір премії робітників та Працівників граничними розмірами не обмежується. Відповідно до п. 3.1 -3.2 розділу ІІІ вказаного положення зазначено, що працівникам сільської ради - посадовим особам місцевого самоврядування та службовцям надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. Робітникам, зайнятим обслуговуванням виконавчих органів Куяльницької сільської ради, її структурних підрозділів, надається матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі середньомісячного заробітку. Додатком 2 до вказаного рішення є положення про встановлення надбавки працівникам за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи. Відповідно до п 1.1. розділу 1 вказаного положення передбачено, що згідно з цим Положенням працівникам відповідно до підпункту 1 "в" пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів установлюється надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірах: посадовим особам місцевого самоврядування до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років; службовцям - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років.
Колективний договір між адміністрацією і трудовим колективом Куяльницької сільської ради на 2018-2021 роки (далі - Колективний договір) ухвалений на загальних зборах трудового колективу 26.04.2018 (протокол N0 1 від 26.04.2018). Зміни до нього ухвалені на зборах трудового колективу 27.11.2018 (протокол № 2). Напис про повідомну реєстрацію колективного договору зареєстровано Управлінням соціального захисту Подільської районної державної адміністрації (реєстраційний номер 12 від 26.12.2018). Відповідно до п. 1.11 розділу 1 Колективний договір набирає чинності з ня його підписання і діє протягом 2018-2021 років.
Крім того, судом встановлено, що відповідно до акту ревізії від 02.11.2020 № 04-11/45 встановлено, що Ревізією дотримання законодавства при встановленні та нарахуванні працівникам Куяльницької сільської ради посадових окладів і тарифних ставок, надбавок та доплат на 2018-2019 роки та січень-серпень 2020 року встановлено, що порушень при встановленні та нарахуванні надбавок за вислугу років Куяльницькому сільському голові та працівникам апарату виконкому сільської ради за вищевказаний період не виявлено. Крім того в зазначеному акті не міститься відомостей щодо порушення чинного законодавства при нарахуванні премій працівникам Куяльницької сільської ради.
Окремо суд зазначає, що посилання відповідача на Роз`яснення Національного агентства України з питань державної служби № 111-р/з від 03.08.2020 року «Щодо визначення розміру матеріальної допомоги при наданні щорічної відпустки посадовим особам місцевого самоврядування» було опубліковано 03 серпня 2020 року. В якому зазначено, що при наданні допомоги на оздоровляння з наданням основної оплачуваної відпустки потрібно керуватися Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та виплачувати у розмірі посадового окладу. Суд звертає увагу, що частиною першою статті 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином суд дійшов висновку що позивач при нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення діяв відповідно до ст.13 Закону України «Про оплату праці», якою встановлено, що оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі актів Кабінету Міністрів України в межах бюджетних асигнувань. А саме, постанова «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. №268, зі змінами передбачає надання матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної заробітної плати та листами Мінсоцполітики від 16.10.2009 р. № 620/13/84-09, від 19.07.2010 р. № 671/13-84-10, від 11.09.2013 р. № 10212/0/14-13/13. Звідси вбачається, що позивач керувався «уточнюючим» підзаконним актом, який врегульовував спірні відносини на той час.
З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними та скасування п.1,2 вимоги щодо усунення виявлених порушень від 25.11.2020 р. №151508-14/6124-2020 є правомірними та належать задоволенню повністю.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову не довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх дій, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому належать стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача сплачений ним судовий збір в сумі 2102,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 263, 295, 297 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області (вул.Соборна,105, м.Подільськ, Одеська область, 66300, код ЄДРПОУ 04379835) до Південного офісу Держаудит служби (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ, 40477150) про визнання протиправним та скасування п.1,2 вимоги щодо усунення виявлених порушень від 25.11.2020 року №151508-14/6124-2020, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати п. 1, 2 вимоги Південного офісу Держаудит служби щодо усунення виявлених порушень від 25.11.2020 р. №151508-14/6124-2020.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Південного офісу Держаудит служби (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ, 40477150) на користь Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області (вул.Соборна,105, м.Подільськ, Одеська область, 66300)судові витрати у розмірі 2102,00 грн.
Рішення набирає законної сили згідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст.293,295 та п.15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Єфіменко
.