
Справа № 457/94/21
провадження №2-а/457/1/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2021 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Марчук В.І., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради про визнання дій протиправними,
в с т а н о в и в:
26 січня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом до управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради про визнання дій протиправними.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суддя дійшов таких висновків.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України.
Предметом даного адміністративного спору у даній справі є визнання протиправними (неправомірними) дії управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради стосовно відмови у здійсненні перерахунку та виплати ОСОБА_1 щорічної грошової допомоги до 05 травня за 2020 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком що є справою іншої категорії, аніж передбачено пунктами 1-5 ч.1 ст. 20 КАС України, тому зазначена справа предметно не підсудна Трускавецькому міському суду Львівської області як адміністративному суду першої інстанції. Враховуючи ту обставину, що заявник позиціонує свій позов як адміністративний, вирішення питання щодо можливості його розгляду належить до компетенції Львівського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на наведене, матеріали справи за адміністративним позовом необхідно передати за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 7, 20, 29, 248 КАС України,-
п о с т а н о в и в:
Передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради про визнання дій протиправними за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду (вул. Чоловського, 2, 79000).
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду впродовж 15 днів з дня проголошення.
Адміністративну справу передати до вказаного суду не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя: В. І. Марчук