
ЄУН № 336/7966/20
пр. № 3/336/223/2021
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 січня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк Ольга Ігорівна, при секретарі Скибі О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч. 1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає у АДРЕСА_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
14 грудня 2020 року о 12.20 годині водій ОСОБА_1 керував автомобілем КІА, реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухався в районі буд. 468 по вул. Ігоря Сікорського у м. Запоріжжя, та, маючи зовнішні ознаки перебування у стані наркотичного сп?яніння, на пропозицію поліцейських відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння у закладі охорони здоров`я.
В судове засідання ОСОБА_1 не з?явився, причин неявки суду не сповістив, викликався до суду двічі шляхом зазначення дати в протоколі про адміністративне правопорушення, а також і судовою повісткою.
Судом відхилене клопотання захисника про відкладення розгляду справи, адже адвокатом не надано документів на підтвердження своєї зайнятості в іншому судовому засіданні, крім того, сама особа, яка притягується до адміністартивної відповідальності, про будь-які поважні причини неявки в два судових засідання не вказала, з жодними клопотаннями не зверталась.
При дослідженні наявних у справі доказів судом встановлено таке.
З письмових пояснень свідків вбачається, що водій ОСОБА_1 мав ознаки сп`яніння та йому було запропоновано пройти огляд на стан сп?яніння, натомість він відмовився.
Відеозаписом зафіксовано, що автомобіль КІА зупинений на узбіччі дороги, пояснює, що він працює та поспішає, тому не буде проходити огляд на стан сп?яніння. Заперечення водія ОСОБА_1 про те, що він не керував автомобілем спростовані поясненнями свідка ОСОБА_2 , який вказав, що перебував поряд з ОСОБА_1 в автомобілі, ідентифікуючи останнього в якості водія автомобілю. Також свідок вказував, що вони працювали та поспішали.
Оскільки ОСОБА_1 не вказав в який на його думку спосіб автомобіль опинився на узбіччі аніж шляхом його керування, при цьому з відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 не заперечує, що саме він є водієм транспортного засобу та посилається на те, що він поспішає, тож на переконання суду факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом доведений сукупністю наявних в матеріалах справи доказами.
Також ОСОБА_1 вказує, що він відмовляється проходити огляд на стан сп?яніння в медичному закладі.
Посилання ОСОБА_1 на те, що він поспішає, спростовані відеозаписом, яким зафіксовано, що спілкування ОСОБА_1 з працівниками поліції триває більш ніж годину, що є достатнім для добровільного проходження медичного огляду.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10.10.2001 року № 1306 встановлений безперечний обов`язок водія на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Будучи водієм, ОСОБА_1 під час керування транспортним засобом одночасно прийняв на себе і обов`язок неухильно підкорятися вимогам нормативно-правових актів України, визначених для водіїв транспортних засобів, в тому числі на вимогу працівників поліції проходити медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Сама по собі відмова водія від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.
Вказані висновки суд ґрунтує також і на наступних положеннях чинного законодавства.
Порядок проведення медичного огляду та проходження такого огляду особою визначені Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 (далі по тексту Порядок), та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09 листопада 2015 року № 1452/735 (далі по тексту Інструкція).
Відповідно до Порядку та Інструкції огляд проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;
лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Не можуть бути залучені як свідки працівники Національної поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що дослідженими доказами вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення доведена та кваліфікує дії за ст. 130 ч. 1 КУпАП як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Обставин, які обтяжують чи пом`якшують відповідальність, в судовому засіданні не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 33, 130 ч. 1, 283, 284 КУпАП,—
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у, проживає у АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адміністративне стягнення за ст. 130 ч. 1 КУпАП у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у, проживає у АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір в сумі 454 гривні (чотириста п?ятдесят чотири гривні).
Штраф сплачується за наступними реквізитами:
Отримувач - УК у Шевч.р-ні м.Зап./Шевч./21081100
Код отримувача (ЄДРПОУ) – 38025367
Код банку отримувача (МФО) – 899998
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку (IBAN) - UA848999980313090106000008009
Код класифікації доходів бюджету –21081100
Призначення платежу – адміністративні штрафи та інші санкції
Судовий збір сплачується за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя О.І. Дацюк
Строк пред`явлення виконавчого документ _____»_______20___року
Постанова набрала законної чинності _____»_______20___року
Дата видачі _____»_______20___року