Постанова № 9456329, 23.04.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
822/10/2170
Номер документу
9456329
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" квітня 2010 р.

14 год.00 хв.Справа № 2-а-822/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Хом'якової В.В.,

при секретарі: Мельник О.О., за участю представника позивача Шевченко К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м. Херсоні

до приватного підприємця ОСОБА_2

про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1486 грн. 75 коп. штрафних санкцій за порушення порядку проведення розрахункових, застосованих рішенням від 25.03.09 № 0003222307.

Представник позивача прибув в судове засідання, просить задовольнити позов.

Відповідач - приватний підприємець ОСОБА_2 в судові засідання 02.04.10 та 23.04.10 не прибув, хоч був своєчасно повідомлений про день і час розгляду справи. Неявка представника відповідача в судові засідання без поважних причин не є перешкодою для розгляду справи по суті.

Судом встановлено, що посадові особи ДПА у Херсонській області Щербина І.В. та Кравченко П.Г. здійснили перевірку дотримання вимог чинного законодавства в сфері проведення розрахункових операцій, продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у відділ магазину "Плюс", який розташовано за адресою АДРЕСА_2, який належить приватному підприємцю ОСОБА_2 Було виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 4 грн., що є порушенням пункту 1 статті 3 Закону „Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" , не зберігання денного звітного чеку РРО в книзі обліку розрахункових операцій, що є порушенням пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" , невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, на місці проведення розрахунків виявлено 229 грн. 35 коп., в денному звіті 0 грн., що є порушенням пункту 13 статті 3 Закону "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За наслідками перевірки складено акт від 13.03.09 № 0232/21/22/23/НОМЕР_2, акт підписаний ПП ОСОБА_2 без зауважень. ДПІ у м. Херсоні було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 25.03.09 №0003222307 на суму 1486,75 грн. , в тому числі : 20 грн. штрафу за проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій відповідно до пункту 1 статті 17 Закону про РРО, 340 грн. штрафуза не зберігання денного звітного чеку РРО в книзі обліку розрахункових операцій на підставі пункту 4 статті 17 Закону про РРО, 1126,75 грн. штрафу за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, на підставі статті 22 Закону про РРО. Рішення одержане приватним підприємцем та підписане особисто - 14.04.09. Станом на 28.12.2009 сума штрафних санкцій не сплачена, рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржено.

Завданням органів державної податкової служби згідно Закону України "Про державну податкову службу в Україні" є контроль за повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів, податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством. У зв'язку з цим, ДПІ здійснює контроль за надходженням сум застосованих санкцій до бюджету. Відповідно до ст. 2 Закону про РРО фінансова санкція - це грошова сума, що стягується за порушення вимог цього Закону з суб'єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету. Суми фінансових санкцій, які визначені ст. 17-24 вказаного закону, підлягають перерахуванню суб"єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття державною податковою службою рішення про застосування таких фінансових санкцій. Фінансова санкція за порушення вимог Закону про РРО не є податковим зобов'язанням, тому на неї не розповсюджується процедура стягнення, визначена Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яку має проводити податкова інспекція з метою стягнення податкового боргу.

Враховуючи, що рішення про застосування штрафних санкцій є чинним, воно обов'язкове до виконання. Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 94, 159-163, 167 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ід.н. НОМЕР_2) фінансову санкцію в сумі 1486 грн. (тисяча чотириста вісімдесят п"ять гривні) 75 коп. до державного бюджету (код платежу до Державного бюджету 210809 бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській обл., м. Херсон. МФО 852010), стягувач Державна податкова інспекція у м. Херсоні (м. Херсон, вул. І. Кулика, 143 а).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 28 квітня 2010 р..

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 6.6.5