Постанова № 94561253, 02.02.2021, Автозаводський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
02.02.2021
Номер справи
524/383/21
Номер документу
94561253
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 524/383/21

Провадження 3/524/504/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.02.2021 року суддя Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області Олейнікова Г.М., за участю прокурора Ульванської М.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, який поступив з Управління стратегічних розслідувань Національної поліції в Полтавській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого КП «Міськсвітло» заступником директора, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення, складеному 19.01.2021 року старшим оперуповноваженим 4-го відділу Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України лейтенантом поліції Черкащенком Максимом Олександровичем зазначено, що відповідно до наказу Міського комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» №04-03/34 від 27.06.2013 року ОСОБА_1 переведено на посаду заступника директора від 01.07.2013 року, який будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» - посадовою особою юридичної особи публічного права, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані із корупцією, в порушення вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, 12.10.2020 року несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим умисно вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до рішення міської ради від 26 червня 2013 року, згідно статуту комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Кременчуцької міської ради власником та засновником комунального підприємства «Міськсвітло» є територіальна громада м.Кременчука в особі Кременчуцької міської ради.

Згідно наказу Міського комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» №04-03/34 від 27.06.2013 року ОСОБА_1 переведено на посаду заступника директора від 01.07.2013 року на підставі заяви ОСОБА_1 .

У підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті і для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином , ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

З урахуванням викладенного , ОСОБА_1 зобов`язаний був подати щорічну декларацію за 2019 рік до 01.06.2020 року .

Також слід зазначити, що ОСОБА_1 29.03.2019 р. подавав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2018 рік та 29.03.2018 р. щорічну декларацію за 2017 рік, тобто останньому були достовірно відомі зобов`язання та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції», правила користування електронним цифровим підписом та Реєстром.

Однак, відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік лише об 14:38 год. 12.10.2020р., тобто несвоєчасно.

Поважних причин у ОСОБА_1 для несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, не встановлено.

Отже, ОСОБА_1 , будучи заступником директора КП «Міськсвітло» Кременчуцької міської ради, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог ст. 45 ч.1 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.06.2020р.), а саме лише об 14:38 год 12.10.2020р. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим умисно вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення вважати місце роботи ОСОБА_1 , де виник обов`язок подання декларації, а саме: АДРЕСА_2

Датою вчинення правопорушення слід вважати дату несвоєчасного подання щорічної декларації за 2019 рік ОСОБА_1 - 12.10.2020р.

Датою виявлення правопорушення вважати дату встановлення складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 згідно протоколу - 19.01.2021 року.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП визнав повністю, у скоєному щиро кається і пояснив, що не знав термін подання декларації, тому з цієї причини подав декларацію тільки 12.10.2020 року , але він раніше за 2017 рік та за 2018 рік подавав своєчасно декларацію до 01.04. певного року.

Прокурор в судових дебатах пояснила, що вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України, його вина підтверджується зібраними у справі доказами, зазначеними у протоколі про адміністративне правопорушення та долученими до матеріалів справи, а тому просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення вказаних дій із накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд заслухавши доводи прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступних висновків:

Згідно ст.172-6 ч.1 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У примітці до ст. 172-6 КУпАП зазначено , що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції`передбачено , що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.11 Розділу 1 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» встановлено, що Розділ Х111 Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056) доповнити пунктом 2-1 такого змісту:

"2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Таким чином , з урахуванням викладеного , ОСОБА_1 повинен був подати декларацію за 2019 рік до 01.06.2020 року .

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 15 від 19 січня 2021 року (а.с.1-6), рапортом оперуповноваженого УСР в Полтавській області ДСР НП України М.Черкащенка від 19.01.2021 року (а.с. 7) із якого вбачається, що ним були зібрані матеріали відносно ОСОБА_1 , який будучи заступником директора КП «Міськсвітло» Кременчуцької міської ради, несвоєчасно, без поважних причин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, наказом КП «Міськсвітло» про переведення ОСОБА_1 на посаду заступника директора від 27.06.2013 року (а.с. 24), копією сканзнімків результату пошуку декларації поданих ОСОБА_1 на офіційному сайті НАЗК (а.с. 9) із яких вбачається , що ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2018 р. подав 29.03.2019 року , за 2019 рік подав - 12.10.2020 року , тобто у порушення строку встановленого Законом України «Про запобігання корупції`зі змінами від 17.03.2020 року , не до 01.06.2020 року .

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не подав, без поважних причин, декларацію особи, як посадова особа юридичної особи публічного права, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2019 рік до 1 червня 2020 року ,з урахуванням змін, передбачених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП України.

З урахуванням фактичних обставин справи, суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст.172-6 ч.1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення суд вважає необхідним і достатнім з метою виховання порушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн..

Керуючись ст.ст.62,68,129 Конституції України,ст.3,45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції»,ст.ст.1, 2, 9, 38, 172-6 ч.1, 245, 251, 252, 279, 280, 284, 285, 287 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України та підвергнути адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн. у дохід держави. (Стягувач: ГУК у Полт.обл/Автозавод р-н/22030101; код за ЄДРПОУ: 37959255 ; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106)

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний штраф у розмірі 1700 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, адвокатом, потерпілим, його представником в Полтавський апеляційний суд через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Суддя: