Рішення № 94560624, 01.02.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.02.2021
Номер справи
640/22821/19
Номер документу
94560624
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

01 лютого 2021 року справа №640/22821/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін) (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомГоловного управління Держпраці у Київській області (далі по тексту - позивач, ГУ Держпраці)доТовариства з обмеженою відповідальністю «Преміум Аква Технік» (далі по тексту - відповідач, ТОВ «Преміум Аква Технік»)третя особи1. Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку « 26-і» (далі по тексту - третя особа 1, ОСББ « 26-і») 2. Дарницький районний відділ державної виконавчої служби у м. Києві Головного територіального управління юстиції у місті Києві (далі по тексту - третя особа 2)прозастосування до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинки робіт, а саме: заборони допуску працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ), які не пройшли щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та інструктаж з питань охорони праці, та заборони виконання будівельно-монтажних робіт по знесенню (демонтажу) надбудови за адресою: АДРЕСА_1

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи про необхідність застосування до ТОВ «Преміум Аква Технік» заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді заборони допуску працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ), які не пройшли щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та інструктаж з питань охорони праці та заборони виконання будівельно-монтажних робіт по знесенню (демонтажу) надбудови за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за результатами проведеної перевірки виконання вимог припису встановлено порушення відповідачем правових норм, що створюють загрозу життю та здоров`ю працівників установи, що є порушенням статті 43 Конституції України.

Ухвалою від 26 грудня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/22821/19 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 лютого 2020 року залучено до участі в адміністративній справі ОСББ « 26-і» та Дарницький районний відділ державної виконавчої служби у м. Києві Головного територіального управління юстиції у місті Києві в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Відповідач подав до суду відзив на позов, у якому зазначив про необґрунтованість позовних вимог з огляду на те, що перевірка проводилась позивачем до початку виконання робіт з демонтажу, який станом на 23 грудня 2019 року проведений не був і не була розпочата, з огляду на виявлені порушення. Враховуючи, що огляд Держпраці проводився до початку виконання робіт з демонтажу і, що після виявлення порушень проведення робіт не було розпочато, а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Третя особа 1 подала письмові пояснення з приводу заявлених позовних вимог в яких вказала, що відповідач не вчиняє дії по отриманню дозвільних документів на демонтаж; крім того, зазначив, що відповідач не має права проводити роботи з демонтажу (код КВЕД 43.11 знесення, розбирання або злам будівель і споруд), оскільки такий вид діяльності не внесений до інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Третя особа 2 письмових пояснень з приводу заявлених позовних вимог до суду не надала.

Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.

Право ГУ Держпраці звертатися до адміністративного суду із позовом для зупинення виконання робіт надає частина сьома статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

На підставі наказу від 16 жовтня 2019 року №5104 «Про проведення позапланової перевірки ТОВ «Преміум Аква Технік», направлення на перевірку від 16 жовтня 2019 року №5.3/424 у період з 17 жовтня 2019 року по 18 жовтня 2019 року посадові особи позивача в присутності посадової та/або уповноваженої особи суб`єкта господарювання провели перевірку ТОВ «Преміум Аква Технік», за результатами якої складено акт від 18 жовтня 2019 року №5.3.367.379-А.

За результатами перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки позивач зафіксував такі порушення:

статті 21 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме роботодавцем не подано в ГУ Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на види робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи, що виконуються на висоті 1,3 м, зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємкостей із стисненим, зрідженим, отруйним газом, зварювальні роботи та ін., чим порушено пункт 21 додаток 6, пункти 6, 18, 19 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107;

статті 21 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме роботодавцем не отримано дозвіл Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд, газополум`яні роботи, чим порушено пункти 6, 7 додаток 2, пункти 14, 17 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107;

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме роботодавцем не призначено посадову особу, яка забезпечує вирішення питань охорони праці на будівельному майданчику, а також під час експлуатації машин і механізмів, виконанні конкретних видів робіт на робочих місяцях, чим порушено пункт 5.2 НПАОП 45.2-7.02-12 «ССБП. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення ДБН А.3.2-2-2009», затверджений наказами Мінрегіонбуду України від 27 січня 2009 року №45; від 04 червня 2010 року №20; від 25 травня 2011 року №53 та наказом Мінрегіонбуду 30 грудня 2011 року №147 (далі - 2 НПАОП 45.2-7.02-12);

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме до початку виконання робіт по знесенню (демонтажу) будівлі, не передбачені заходи із запобігання впливу на працівників небезпечних і шкідливих виробничих факторах, чим порушено пункт 21.1.1 НПАОП 45.2-7.02-12;

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме до початку виконання робіт по знесенню (демонтажу) будівлі, не складно акт обстеження, чим порушено пункт 21.1.1 НПАОП 45.2-7.02-12;

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме на будівельному майданчику відсутня проектно-технологічна документація - проект організації будівництва - ПОБ, проет виконання робіт - ПВР (додаток В), чим порушено пункт 4.2 НПАОП 45.2-7.02-12;

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме до початку виконання робіт по знесенню (демонтажу) будівлі, не виконані підготовчі заходи по переміщенню розміщених там організацій, чим порушено пункт 21.1.2 НПАОП 45.2-7.02-12;

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме відсутнє захисне огородження будівельного майданчика, чим порушено пункт 6.2.1 НПАОП 45.2-7.02-12;

статті 18 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме працівники, які допущені до виконання робіт з підвищеною небезпекою ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ), не пройшли щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та інструктаж з питань охорони праці, чим порушено пункти 3.1, 3.16, 4.1 НПАОП 45.2-7.02-12;

статті 18 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме директор ОСОБА_8 , не пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, що входять до його функціональних обов`язків, чим порушено пункти 5.1, 5.5, 3.16 НПАОП 45.2-7.02-12;

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме відсутній журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, чим порушено пункти 6.4, 6.10 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», затверджене 26 січня 2015 року наказ №15, (зміни 16 листопада 2007 року наказ №273)»;

статті 13 Закону України «Про охорону праці» - не дотримуються вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а саме на будівельному майданчику роботодавець не забезпечив працівників санітарно-побутовими приміщеннями, чим порушено пункт 6.1.2 НПАОП 45.2-7.02-12.

У зв`язку з виявленням порушень позивач виніс у відношенні відповідача припис від 24 жовтня 2019 року №5.3367.379-П з вимогою усунути порушення.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з таких підстав.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №96 затверджено Положення про Державну службу України з питань праці (далі по тексту - Положення №96).

Відповідно до пункту 1 Положення №96 Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Згідно зі статтею 38 Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Підпункт 16 пункту 4 Положення №96 передбачає, що Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та перевірки їх знань.

Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право проводити безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об`єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Держпраці (підпункт 5 пункту 6 Положення №96).

Відповідно до абзацу першого пункту 7 Положення №96 передбачено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Частина перша статті 39 Закону України «Про охорону праці» встановлює, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, зокрема, безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства (об`єкти), виробництва фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та здійснювати в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції; видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, обов`язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки.

Як визначено у частині шостій статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Частина п`ята статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлює, що виконання робіт суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

З огляду на викладені положення Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про охорону праці», підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування у вигляді зупинення робіт є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства.

Як встановлено вище, під час перевірки ТОВ «Преміум Аква Технік» з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки виявлено численні порушення вимог Закону України «Про охорону праці».

Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов`язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці; забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються; розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці; організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці.

Згідно зі статтею 18 Закону України «Про охорону праці» працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов`язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці визначається типовим положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

У разі виявлення у працівників, у тому числі посадових осіб, незадовільних знань з питань охорони праці, вони повинні у місячний строк пройти повторне навчання і перевірку знань.

Вивчення основ охорони праці, а також підготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів з охорони праці з урахуванням особливостей виробництва відповідних об`єктів економіки забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки, в усіх навчальних закладах за програмами, погодженими із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

З приводу порушень 1, 2, 5, 6 зазначених в акті перевірки, суд звертає увагу, що відповідно до пункту 8 Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об`єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 року №406, знесення і демонтаж будівель та споруд без подальшого будівництва, які не є підготовчими роботами, та без порушення експлуатаційної придатності інших будівель і споруд, що свідчить про відсутність необхідності отримання відповідачем відповідної документації для виконання будівельно-монтажних робіт по знесенню (демонтажу) надбудови за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, 26-1.

Разом з тим, доказів усунення інших порушень, встановлених позивачем під час перевірки або доказів вчинення дій направлених на їх усунення, відповідач до суду не надав.

Суд звертає увагу, що ТОВ «Преміум Аква Технік» виконує будівельно-монтажні роботи по знесенню (демонтажу) надбудови за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, 26-1 із залученням працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ), які не пройшли щорічне спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці та інструктаж з питань охорони праці та заборони виконання, чим створює небезпечні умови для роботи вказаних осіб.

Доводи відповідача про те, що перевірка проводилась до початку виконання робіт з демонтажу, який станом на 23 грудня 2019 року проведений не був, суд не приймає до уваги, оскільки вказані обставини не підтверджуються документально.

Враховуючи викладене, з метою уникнення загрози життю та здоров`ю працівників ТОВ «Преміум Аква Технік» суд зазначає про наявність підстав для застосування заходів реагування у вигляді зупинення будівельно-монтажних робіт по знесенню (демонтажу) надбудови за адресою: АДРЕСА_1 .

Разом із тим, адміністративний позов ГУ Держпраці належить задовольнити частково, оскільки законодавство не передбачає право адміністративного суду забороняти допуск працівників до виконання робіт та забороняти виконання таких робіт.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ГУ Держпраці підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень стягнення судового збору з відповідача не передбачено.

Щодо прохання позивача звернути рішення суду до негайного виконання суд звертає увагу, що стаття 371 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює питання негайного виконання, не встановлює, що рішення суду про вжиття заходів реагування виконується негайно.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Київській області задовольнити частково.

2. Застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю «Преміум Аква Технік» заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинення виконання будівельно-монтажних робіт по знесенню (демонтажу) надбудови за адресою: м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, 26-1.

3. В іншій частині адміністративного позову відмовити.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Головне управління Держпраці у Київській області (04060, м. Київ, вул. Вавілових, буд. 10; ідентифікаційний код 39794214);

Товариство з обмеженою відповідальністю «Преміум Аква Технік» (01004, м. Київ, вул. Басейна, 5Б; ідентифікаційний код 34807223);

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку « 26-і» (02132, м. Київ, вул. Дніпровська Набережна, 26-1; ідентифікаційний код 40458535);

Дарницький районний відділ державної виконавчої служби у м. Києві Головного територіального управління юстиції у місті Києві (02099, м. Київ, вул. Констянтина Заслонова, буд. 16; ідентифікаційний код 34968768).

Суддя В.А. Кузьменко