
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2021 року м. Київ № 640/11750/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., у порядку письмового провадження розглянув адміністративну справу
за позовом до Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» Державної аудиторської служби України провизнання протиправним та скасування висновку ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (далі також - Позивач, АТ «НАК «Нафтогаз України») з позовною заявою до Державної аудиторської служби України (далі також - Відповідач, ДАС України), в якій просить визнати протиправним та скасувати висновок Державної аудиторської служби України про результати моніторингу закупівлі від 13.05.2020, який оприлюднений на сайті Публічні закупівлі PROZORRO за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-11-26-004388-b («Послуги охорони (особистої безпеки) фізичної особи» UA-2019-11-26-004388-b).
Позовні вимоги мотивовано тим, що оскільки Відповідач дійшов безпідставного висновку про порушення Позивачем приписів Закону України «Про публічні закупівлі» та протиправно зобов`язав Позивача здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень, то такий висновок є протиправним та підлягає скасуванню в силу своєї протиправності.
Представник Відповідача подав письмовий відзив на позовну заяву, в якому зазначив на її необґрунтованості та безпідставності, натомість вказавши, що Відповідач складаючи спірний висновок діяв виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, що свідчить про його правомірність та відсутність підстав для скасування.
Розглянувши подані сторонами (їх представниками) документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, АТ «НАК «Нафтогаз України» було оголошено про проведення відкритих торгів (UA-2019-11-26-004388-b) предмету закупівлі - послуги охорони (особистої безпеки) фізичної особи ДК 021:2015:79710000-4 - охоронні послуги.
Згідно з пунктами 5, 7 розділу ІІІ тендерної документації на закупівлю послуг відповідно до коду згідно з ЄЗС ДК 021:2015:79710000-4 (Послуги охорони (особистої безпеки) фізичної особи), затвердженою протоколом Тендерного комітету АТ «НАК «Нафтогаз України» від 26.11.2019 № 120 (далі - тендерна документація), на підтвердження відповідності встановленим кваліфікаційним критеріям учасник надає лист та документи згідно з Додатком 7 тендерної документації.
Учасники процедури закупівлі повинні подати у складі пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником. Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі визначена у Додатку 1.
Відповідно до додатку № 1 тендерної документації (технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі), згідно з чинним законодавством висунутим вимогам відповідають тільки працівники поліції охорони Національної поліції України. Кваліфікаційні вимоги: кваліфікація - «охоронець»; звання - не нижче спеціального звання - сержант поліції; посада - не нижче інспектора; стаж роботи за кваліфікацією «охоронець» - не менше 3 років; вік - не старше - 45 років. Кількість постів охорони - 2 у складі працівників поліції охорони (атестованих) співробітників підрозділів поліції охорони. При організації надання послуг зазначеного предмета закупівлі для визначення нормативної чисельності працівників охорони Учасник повинен дотримуватися вимог трудового законодавства, нормативних та розпорядчих документів Міністерства соціальної політики України.
Відповідно до пункту 3 розділу IV тендерної документації, тендерна пропозиція відхиляється замовником у разі, якщо: 1) учасник: не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 Закону; не надав забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником; 2) переможець: відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю; не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону; 3) наявні підставі, зазначені у статті 117 і частині сьомій статті 28 Закону; 4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Згідно з протоколом № 120/1 засідання тендерного комітету АТ «НАК «Нафтогаз України» від 20.12.2019, до участі у торгах подано пропозиції від учасників: Управління поліції охорони з фізичної безпеки в м. Києві та Відділ поліції охорони об`єктів стратегічного значення.
За результатом аукціону на закупівлю Послуг охорони (особистої безпеки) фізичних осіб найбільш економічно вигідною визнано тендерну пропозицію учасника Відділ поліції охорони об`єктів стратегічного значення за ціною 1 449 360,00 грн., документи якого також відповідають вимогам тендерної документації, у зв`язку з чим вказаний учасник був визнаний переможцем торгів на закупівлю.
Листом від 27.11.2019 № 394/43/49/01-2019 про відповідність кваліфікаційним критеріям Відділ поліції охорони об`єктів стратегічного значення підтвердив наявність обладнання та матеріально-технічної бази (озброєння, спорядження, спецзасобів, форми одягу), а також наявність працівників відповідної кваліфікації.
Наказом ДАС України від 17.04.2020 № 94 «Про початок моніторингу закупівель», відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43, наказано розпочати моніторинг закупівель, забезпечення проведення якого доручено департаменту фінансового контролю у сфері закупівель.
За результатами моніторингу закупівлі було складено висновок № 379 від 13.05.2020 (далі також - Висновок № 379), яким зафіксовано наступне.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 01.01.2019), розгляджу тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
За результатами моніторингу установлено, що Замовник відповідно до пункту 7 розділу ІІІ тендерної документації та додатку 1 до неї установив вимогу згідно з якою охорону представника Замовника мають здійснювати працівники поліції охорони Національної поліції України (атестовані співробітники), які мають стаж роботи за кваліфікацією «охоронець» - не менше 3 років та звання - не нижче спеціального звання - сержант поліції.
Для документального підтвердження зазначених вимог ВПООСЗ у складі тендерної документації надав лист від 27.11.2019 № 394/43/49/01-2019 з інформацією про працівників, які надаватимуть послуги охорони, згідно з якої працівники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають стаж роботи за кваліфікацією «охоронець» менше 3 років (1 рік 11 місяців), працівники ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 мають звання нижче спеціального звання - сержант поліції (рядовий поліції, цивільний працівник).
Отже, зазначений документ не підтверджує виконання вимог, які встановлені вимогами пункту 7 розділу ІІІ тендерної документації та додатку 1 до неї.
Проте, на порушення вимог пункту 4 частини першої статті 30 Закону (в редакції від 01.12.2019) Замовник не відхилив тендерну пропозицію ВПООСЗ, як таку, що не відповідала умовам тендерної документації та уклав з ним договір на закупівлю від 31.12.2019 № 14/1230/19.
З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Держаудитслужба України зобов`язала Позивача здійснити заходи щодо усунення виявленого порушення у встановленому законом порядку, зокрема шляхом розірвання договору відповідно до законодавства та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Листом від 20.05.2020 № 70-21-20 Позивач, у відповідь на Висновок № 379, повідомив Відповідача, що при визначенні переможця торгів та прийнятті рішення про намір укласти договір щодо закупівлі Послуг охорони (особистої безпеки) фізичної особи Замовником дотримано всіх вимог законодавства у сфері закупівель. При цьому, Учасником ВПООСЗ у повній мірі підтверджена наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, відповідно до вимог чинного законодавства до осіб, які налають послуги із забезпечення особистої безпеки фізичної особи у кількості, необхідній для виконання договірних зобов`язана, що вимагалася згідно з додатком 1 тендерної документації.
Вважаючи Висновок Відповідача № 379 протиправним, Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою про його скасування.
Дослідивши та надавши оцінку наявним у матеріалах справи письмовим доказам і поясненням сторін (їх представників) за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наступне.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Тож, адміністративний суд, здійснюючи судовий розгляд справи, перевіряє оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність вищенаведеним закріпленим процесуальним законом критеріям.
Відповідно до частини другої статті 6 та частини другої статті 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Для вирішення спірних правовідносин судом застосовано, зокрема, норми Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон № 922-VIII), в редакції, яка діяла на момент проведення процедури закупівлі.
Відповідно до пунктів 18, 20, 28-30, 35 частини першої статті 1 Закону № 922-VIII у Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні, зокрема: предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом; публічна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом; тендер (торги) - здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів згідно з процедурами, установленими цим Законом (крім переговорної процедури закупівлі); тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав; тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації; учасник процедури закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 922-VIII закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об`єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Відповідно до статті 7-1 Закону № 922-VIIІ моніторинг закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю).
Моніторинг закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання.
Моніторинг закупівлі не проводиться на відповідність тендерної документації вимогам частини четвертої статті 22 цього Закону.
Рішення про початок моніторингу закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник за наявності однієї або декількох із таких підстав, зокрема, виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Для аналізу даних, що свідчать про ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, можуть використовуватися, окрім іншого, інформація, оприлюднена в електронній системі закупівель.
Строк здійснення моніторингу закупівлі не може перевищувати 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про початок моніторингу закупівлі в електронній системі закупівель.
Протягом строку проведення моніторингу закупівлі орган державного фінансового контролю має право через електронну систему закупівель запитувати у замовника пояснення щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі. Усі такі запити про надання пояснень автоматично оприлюднюються електронною системою закупівель. Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі, повинен надати відповідні пояснення через електронну систему закупівель.
Замовник у межах строку здійснення моніторингу закупівлі має право з власної ініціативи надавати пояснення щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі.
За результатами моніторингу закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.
У висновку обов`язково зазначаються: 1) найменування замовника, щодо якого здійснювався моніторинг закупівлі, його ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, місцезнаходження; 2) найменування предмета закупівлі та його очікувана вартість; 3) унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу; 4) опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу закупівлі; 5) зобов`язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
Замовник має право протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення висновку одноразово звернутися до органу державного фінансового контролю за роз`ясненням змісту висновку та його зобов`язань, визначених у висновку.
Протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
У разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду.
Якщо замовник не усунув порушення, визначене у висновку, і таке порушення матиме негативний вплив для бюджетів, а також висновок не оскаржено до суду, орган державного фінансового контролю проводить перевірку закупівлі відповідно до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні». Керівник органу державного фінансового контролю або його заступник приймає рішення про призначення перевірки закупівлі, яке оприлюднюється протягом двох робочих днів з дня його прийняття. При цьому процедура закупівлі на період проведення перевірки закупівлі не зупиняється.
За результатом системного аналізу наведених норм та наявних у справі доказів, судом не встановлено допущення Відповідачем процедурних порушень при здійсненні моніторингу закупівлі Позивачем послуг охорони (особистої безпеки) фізичної особи ДК 021:2015:79710000-4 (UA-2019-11-26-004388-b).
У зв`язку з наведеним, дослідженню та оцінці судом підлягає саме суть виявлених за результатом моніторингу закупівель порушень.
Згідно з частиною першою, пунктом 2 частини другої статті 22 Закону № 922-VIIІ тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу.
Тендерна документація повинна містити, окрім іншого, один або декілька кваліфікаційних критеріїв до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність вимогам статті 17 у разі, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним;
Відповідно до частини першої-третьої статті 16 Закону № 922-VIIІ замовник вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Визначені замовником згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, зазначаються в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).
За приписами пункту 1 частини першої статті 30 Закону № 922-VIIІ замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо учасник не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.
Пунктом 4 частини першої статті 30 Закону № 922-VIIІ визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Як вже зазначалося в описовій частині рішення, згідно з пунктами 5, 7 розділу ІІІ тендерної документації на підтвердження відповідності встановленим кваліфікаційним критеріям учасник надає лист та документи згідно з Додатком 7 тендерної документації.
Учасники процедури закупівлі повинні подати у складі пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником. Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі визначена у Додатку 1.
Відповідно до додатку № 1 тендерної документації (технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі), згідно з чинним законодавством висунутим вимогам відповідають тільки працівники поліції охорони Національної поліції України. Кваліфікаційні вимоги: кваліфікація - «охоронець»; звання - не нижче спеціального звання - сержант поліції; посада - не нижче інспектора; стаж роботи за кваліфікацією «охоронець» - не менше 3 років; вік - не старше - 45 років. Кількість постів охорони - 2 у складі працівників поліції охорони (атестованих) співробітників підрозділів поліції охорони.
Додаток № 7 тендерної документації являє собою лист про відповідність кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази (озброєння, спорядження, спецзасобів, форми одягу), а також наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.
Для документального підтвердження зазначених вимог ВПООСЗ у складі тендерної документації надав лист від 27.11.2019 № 394/43/49/01-2019 з інформацією про п`ять працівників, які надаватимуть послуги охорони, згідно з якої працівники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають стаж роботи за кваліфікацією «охоронець» менше 3 років (1 рік 11 місяців), а працівники ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 мають звання нижче спеціального звання - сержант поліції (рядовий поліції, цивільний працівник), що в сукупності дало Відповідачу підстави дійти висновку, що зазначений документ не підтверджує виконання вимог, які встановлені вимогами пункту 7 розділу ІІІ тендерної документації та Додатку 1 до неї.
Натомість Позивач обґрунтовуючи свою правову позицію наголошує на тому, що кваліфікаційні критерії до учасників, необхідність встановлення яких у тендерній документації перебачено статтею 22 Закону № 922-VIII, зазначену у пункті 5 розділу ІІІ тендерної документації та Додатку 7. У Додатку 7 містяться, зокрема, вимоги щодо наявності в учасника працівників відповідної кваліфікації. При цьому вимога про наявність в учасника працівників кваліфікації «охоронець» зі стажем роботи не менше трьох років у пункту 5 розділу ІІІ та Додатку 7 тендерної документації відсутня.
Проте такі доводи Позивача судом не приймаються, оскільки суперечать наведеним вище обставинам та змісту тендерної документації, пункт 5 якої містить відсилання до Додатку 7 (лист про відповідність кваліфікаційним критеріям), а сама інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі визначена у Додатку 1.
Разом з тим судом не встановлено, що ВПООСЗ як учасник тендерної процедури не підтвердив документально наявність у нього працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, які б відповідали установленим саме Позивачем критеріям у тендерній документації, тож фактично тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Виходячи з наведеного в сукупності, суд погоджується з висновками Відповідача про те, що Позивачем порушено вимоги пункту 4 частини першої статті 30 Закону № 922-VIII, тож відсутні правові підстав для визнання протиправним та скасування оскаржуваного висновку.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, за правилами, встановленими статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами письмові докази, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У свою чергу, Відповідач належним чином виконав обов`язок щодо доказування з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 2, 5, 6, 72-77, 90, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити повністю.
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «НАЦІОНАЛЬНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 20077720, адреса: 01601, місто Київ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, будинок 6).
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 40165856, адреса: 04070, місто Київ, ВУЛИЦЯ ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО, будинок 4).
Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя П.О. Григорович