
Копія
Справа № 560/6407/20
РІШЕННЯ
іменем України
01 лютого 2021 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення №9/7-04 від 28.07.2020р. Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, щодо відмови ОСОБА_1 в переведенні на пенсію по втраті годувальника;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та провести з 24 липня 2020 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробіток в зоні відчуження за №4/107 від 04.07.2007 р. ВАТ "Дунаєвецьке АТП 16839" в розмірі 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 06.04.1969 перебувала в зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 , який був учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї категорії, визнаний інвалідом 2 групи внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС, що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 від 06.04.1969 Згароцької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області, копією посвідчення серії НОМЕР_2 від 25.04.2019. ОСОБА_2 перебував на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, та на виконання рішення Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 12 червня 2007 року у справі №2-О-63, отримував пенсію, як особа яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови КМУ №210 від 23.11.2011. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер. На день смерті ОСОБА_2 позивач перебувала на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримувала пенсію за віком. 24 липня 2020 року позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою щодо переведення її на пенсію у зв`язку з втратою годувальника згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждаю внаслідок Чорнобильської катастрофи». 16 вересня 2020 року отримала лист №2200-0301-8/40967 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з посиланням на те, що в архівній пенсійній справі ОСОБА_2 наявна довідка №4/107 від 04.07.2007 про заробіток в зоні відчуження, видана ВАТ «Дунаєвецьке автотранспортне підприємство 16839». Згадана довідка була врахована при обчисленні розміру пенсії годувальника на підставі рішення Дунаєвецького районного суду від 12.06.2007, однак застосовувати для розрахунку пенсії по втраті годувальника в розмірі відшкодування фактичних збитків довідку про заробіток за роботу в зоні ОСОБА_2 від 04.07.2007 р. №4/107 в управлінні немає підстав. Таким чином, розрахунок пенсії наступний: 3081,60 (мінімальний розмір пенсії по інвалідності годувальника, 1712,00 грн. х 180%) х50% (відсоток розрахунку пенсії у зв`язку із втратою годувальника на одного утриманця) = 1540 грн. (основний розмір пенсії 1 утриманця у зв`язку із втратою годувальника) + 171,20 грн. (доплата до прожиткового мінімуму) = 1712,00 грн. (розмір пенсії у зв`язку з втратою годувальника). Оскільки розмір пенсії у зв`язку з втратою годувальника згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (1712 грн.) є меншим, ніж розмір пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (1805,91 грн.) який отримує позивач, тому недоцільно переходити на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, у зв`язку із цим рішенням №9/7-04 від 28.07.2020 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовлено позивачу у переведенні на пенсію у зв`язку із втратою годувальника згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним та таким, що порушує його право на пенсію, внаслідок чого звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою від 20.10.2020 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
У відзиві на позов відповідач зазначив про неможливість застосування в даному випадку рішення Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 12.06.2007 у справі №2-О-63 оскільки при зверненні ОСОБА_1 до пенсійного органу виникли нові правовідносини, які не врегульовані вказаним судовим актом. Зокрема, відповідач заперечує правомірність застосування при обчисленні пенсії по втраті годувальника довідку №4/107 від 04.07.2007 про заробіток в зоні відчуження ОСОБА_2 , видану ВАТ «Дунаєвецьке автотранспортне підприємство 16839». Просив у задоволенні позову відмовити.
У відзиві на позов відповідач просив розглянути справу в судовому засіданні з викликом сторін у зв`язку зі складністю справи, та з метою з`ясування всіх обставин справи.
Вирішуючи зазначене клопотання, суд враховує, що частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи те, що ця справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, тому в задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Сторони скористались своїм правом на подання до суду заяв по суті справи, в яких письмово виклали свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору, а тому суд вважає можливим розглянути справу за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що чоловік позивача - ОСОБА_2 , був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, що підтверджується наявним у матеріалах справи посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році Серії А № 022958 від 25.04.2019.
Із експертного висновку Львівської регіональної міжвідомчої експертної комісії від 21.08.2020 вбачається, що захворювання, яке призвело до смерті ОСОБА_2 , пов`язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Позивачка з 06.04.1969 перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , що підтверджується наявною в матеріалах справи копією свідоцтва про шлюб від 06.04.1969 НОМЕР_1 .
Відповідно до посвідчення № НОМЕР_3 , яке видане 01.10.2020 ОСОБА_1 є дружиною померлого громадянина із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих) 1-ї категорії, смерть якого пов`язана з Чорнобильською катастрофою.
Встановлено, що ОСОБА_2 - чоловік ОСОБА_1 отримував пенсію відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
24.07.2020 позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про переведення її на пенсію і зв`язку із втратою годувальника згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із заробітної плати, одержаної ОСОБА_2 , за роботу в зоні відчуження, згідно довідки за № 4/107 від 04.07.2007.
24.07.2020 позивача переведено на пенсію по втраті годувальника згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Листом № 2200-0301-8/40967 від 16.09.2020 відповідач повідомив позивача про те, що згідно документів пенсійної справи ОСОБА_2 одержував пенсію по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків з урахуванням довідки про заробітну плату від 04.07.2007 №4/107, виданої ВАТ «Дунаєвецьке АТП 16839» на виконання рішення Дунаєвецького районного суду від 12.06.2007. Зазначеним рішенням встановлено факт роботи ОСОБА_2 на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 01.09.1986 по 12.09.1986 на будівництві дороги в м. Прип`ять, зобов`язано АТП - 16839 видати відповідну довідку про заробітну плату за період відрядження на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС та управління Пенсійного фонду України в Дунаєвецькому районі провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 . Тому рішення Дунаєвецького районного суду від 12.06.2007 щодо врахування заробітної плати при обчисленні пенсії по інвалідності ОСОБА_2 не може бути підставою для обчислення пенсії в зв`язку з втратою годувальника. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено умовний розрахунок пенсії у зв`язку з втратою годувальника згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Розмір пенсії станом на 01.07.2020 року наступний: 3081,60 грн. (мінімальний розмір пенсії по інвалідності годувальника, 1712,00 грн. х 180%) х 50% (відсоток розрахунку пенсії у зв`язку з втратою годувальника на одного утриманця) = 1540,80 грн. (основний розмір пенсії на 1 утриманця у зв`язку з втратою годувальника) + 171,20 грн. (доплата до прожиткового мінімуму) = 1712,00 грн. (розмір пенсії у зв`язку з втратою годувальника). Оскільки розмір пенсії у зв`язку з втратою годувальника згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (1712 грн.) є меншим, ніж розмір пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (1805,91 грн.), який одержує ОСОБА_1 , то недоцільно переходити на пенсію у зв`язку з втратою годувальника. Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 28.07.2020 року ОСОБА_1 відмовлено у переведенні на пенсію у зв`язку з втратою годувальника згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Вважаючи таку відмову протиправною та такою, що порушує права та законні інтереси позивача, ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Частиною 1 статті 46 Конституції України передбачено, що громадянам гарантовано право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Згідно з частиною 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття, з незалежних від них обставин, а також у старості та у інших випадках, передбачених законом.
Статтею 13 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено, що держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.
Відповідно до положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач має право на отримання щомісячної компенсації за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи (ст. 52 цього Закону) та державної пенсії у зв`язку з втратою годувальника.
Згідно з частиною 1 статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.
Частиною 3 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.
Відповідно до частини 4 статті 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" затверджений порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до пункту 1 Порядку пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Згідно з пунктом 11 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мінімальний розмір пенсії становить: для непрацездатних членів сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні: на одного непрацездатного члена сім`ї - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника; на двох і більше непрацездатних членів сім`ї - 100 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами.
Статтею 36 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначені умови призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника, згідно з якими пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім`ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров`я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" непрацездатними членами сім`ї вважаються: чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.
Згідно з частини 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" до членів сім`ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім`ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв`язку з втратою годувальника.
Cудом встановлено, що ОСОБА_1 з 06.04.1969 перебувала в зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 , що підтверджуються копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , досягла пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, а тому є непрацездатним членом сім`ї померлого годувальника ОСОБА_2 .
Постановою правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"" № 22-1 від 25.11.2005 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій (далі - Порядок).
Пунктом 2.3. Порядку визначений вичерпний перелік документів, необхідних для призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до п. 2.8. Порядку поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Чоловік позивача - ОСОБА_2 був учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї категорії, визнаний інвалідом 2 групи внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС.
Cудом встановлено, та не заперечувалось сторонами у наданих письмових поясненнях, що ОСОБА_2 нараховувалась та виплачувалась пенсія до дня його смерті з урахуванням довідки від 04.07.2007 №4/107, виданої ВАТ "Дунаєвецьке АТП 16839", на виконання рішення Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 12.06.2007 у справі №2-О-63.
Частиною 5 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Аналізуючи норми чинного законодавства, які регулюють підстави та порядок призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника, суд вважає, що позивачка надала всі документи, необхідні для переведення на пенсію у зв`язку з втратою годувальника.
Таким чином, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №9/7-04 від 28.07.2020 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про відмову ОСОБА_1 у переведенні на пенсію в разі втрати годувальника згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" слід визнати протиправним та скасувати.
Крім того, за приписами частини 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Згідно з п. 1.7 Постанови ПФУ №22-1 днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Оскільки днем звернення ОСОБА_1 до відповідача про переведення на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України "Про статус і соціальних захист громадян, що постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи" є день подання нею заяви від 24.07.2020, що підтверджено відповідачем у запереченні, з всіма необхідними документами, права позивача підлягають поновленню з цієї дати.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги слід задовольнити повністю із зобов`язанням відповідача перевести ОСОБА_1 на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та провести з 24 липня 2020 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 з урахуванням довідки від 04.07.2007 №4/107, виданої ВАТ "Дунаєвецьке АТП 16839".
Оскільки позивач згідно з ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору, враховуючи приписи ст. 139 КАС України, судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №9/7-04 від 28.07.2020 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про відмову ОСОБА_1 у переведенні на пенсію в разі втрати годувальника згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести ОСОБА_1 на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та провести з 24 липня 2020 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 , з урахуванням довідки про заробіток в зоні відчуження від 04.07.2007 №4/107, виданої ВАТ "Дунаєвецьке АТП 16839".
Судові витрати в порядку статті 139 КАС України розподілу між сторонами не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_4 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький