Рішення № 94555803, 21.01.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2021
Номер справи
300/1606/20
Номер документу
94555803
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" січня 2021 р. справа № 300/1606/20

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остап`юк С.В.,

за участю секретаря Баточенко О.-А.А.,

представника позивача за первісним позовом та відповідача за зустрічним позовом Яремака Т.І.,

представника відповідача за первісним позовом та позивача за зустрічним позовом Широких Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за первісним позовом Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 181 074, 77 гривень та зустрічним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової служби в Івано-Франківській області про скасування податкових повідомлень-рішень за №0022271307, 0022251307, 0022261307 від 14.07.2017, -

ВСТАНОВИВ:

06.07.2020 Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 181 074, 77 гривень, визначеної податковими повідомленнями-рішенням за №0022271307, № 0022251307, №0022261307 від 14.07.2017.

13.07.2020 ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 181 074, 77 гривень. Розгляд справи призначено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" за №211 від 11.03.2020, та подальшими змінами до неї, суд продовжив процесуальні строки в даній адміністративній справі.

16.10.2020 ОСОБА_1 подав зустрічний позов до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про оскарження податкових повідомлень-рішення за №0022271307, № 0022251307, №0022261307 від 14.07.2017, якими визначено позивачу суму заборгованості в розмірі 181 074, 77 гривень.

23.10.2020 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду прийнято зустрічний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області до спільного розгляду з первісним позовом Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 181 074, 77 гривень та об`єднати вимоги зустрічного позову з первісним позовом у справі за № 300/1606/20.

Також, 23.10.2020, суд перейшов із спрощеного позовного провадження до розгляду справи №300/1606/20 за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання з розгляду даної справи.

Сторонами надано суду заяви по суті справи.

10.12.2020, за результатами підготовчого засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Позов Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 181 074, 77 гривень обґрунтований тим, що відповідач за первісним позовом протиправно, в порушення податкового обов`язку встановленого статтями 16, 36, 49, 179 та 164, пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України не сплатив в дохід державного бюджету грошові зобов`язання за платежем: податок на доходи з фізичних осіб в розмірі 167 159, 02 гривень, військовий збір в розмірі 13 915, 75 гривень, штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 гривень, внаслідок чого утворено податковий борг в розмірі 181 074, 77 гривень, який ним не сплачено.

Зустрічний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про скасування податкових повідомлень-рішення за №0022271307, № 0022251307, №0022261307 від 14.07.2017, якими визначено суму податкового боргу в розмірі 181 074, 77 гривень обґрунтований тим, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням норм пункту 86.8 статті 86 Податкового кодексу України, порядку проведення податкової перевірки, що є підставою для їх скасування.

Представник Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області в судовому засіданні вимоги первісного позову підтримав із вказаних у позовній заяві мотивів, проти зустрічного позову заперечив, просив в його задоволенні відмовити.

Представник ОСОБА_1 в судовому засіданні не визнала заявлених вимог первісного позову, з мотивів, викладених у зустрічному позові. Зустрічний позов просила задовольнити в повному обсязі.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд встановив наступне.

18.05.2006 між ОСОБА_1 та Публічним акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль» укладено кредитний договір за № 014/0002/74/51136.

22.07.2015 між цими особами (далі - сторони) укладено договір про припинення зобов`язань за кредитним договором за № 014/0002/74/51136 (а. с. 138 - 141).

Згідно умов договору про припинення зобов`язань від 22.07.2015 сторони визнають і підтверджують, що розмір непогашеної Позичальником заборгованості за Кредитним договором станом на " 22" липня 2015 року складе 36 622, 30 доларів США та пені - 474 457, 88 гривень, що складає еквівалент 1 280 934, 43 гривень, по офіційному курсу НБУ на дату укладання цього Договору (далі - "Боргові зобов`язання"), в тому числі: сума основного боргу (неповернутого кредиту) - 33 702, 28 доларів США, що складає еквівалент 742 173, 44 гривень по офіційному курсу НБУ на доту укладання цього Договору; проценти, нараховані за користування кредитом - 2 920, 02 доларів США, що складає еквівалент 64 303, 11 гривень по офіційному курсу НБУ на доту укладання цього Договору; розрахована пеня за порушення строків повернення заборгованої за Кредитним договором - 474 457, 88 гривень.

У зв`язку із виконанням Позичальником умов Кредитора, Сторони домовились, що з " 22" липня 2015 року Боргові зобов`язання за Кредитним договором припиняються внаслідок звільнення Кредитором Позичальника від сплати Боргових зобов`язань (прощення боргу), а Кредитний договір вважається розірваним.

Сторони домовились вважати, що рішення Косівського районного суду Івано-Франківської області від " 17" грудня 2013 року у справі № 347/3023/13-ц про стягнення з Позичальника не користь Кредитора заборгованості за Кредитним договором вважається Позичальником виконаним, у зв`язку з чим Кредитор зобов`язується протягом 15 - денного строку надати заяву до відділу державної виконавчої служби управління юстиції про припинення виконавчого провадження.

З підписанням цього Договору Позичальник вважається повідомленим, відповідно до підпункту 164.2.17 "д" пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, про анулювання (прощення) заборгованості в сумі основного боргу (неповернутого кредиту), що зазначена в пункті 1 Договору, та те, що сума анульованого (прощеного) основного боргу буде включена Кредитором до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого на користь Позичальника, за підсумками звітного періоду, в якому борг було анульовано (прощено).

Позичальнику повідомлено, що про анулювання (прощення) його основного боргу Кредитором буде повідомлено органам Державної фіскальної служби шляхом включення суми анульованого (прощеного) основного боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь Позичальника, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано (прошено).

При цьому на Позичальника відповідно до Податкового кодексу України покладається обов`язок сплати податку на доходи фізичних осіб з суми анульованого (прощеного) основного боргу та відображення суми отриманого доходу у вигляді анульованого (прощеного) основного боргу у річній податковій декларації.

В період з 12.06.2017 до 19.06.2017, на підставі наказу ДПІ у м. Івано-Франківську від 01.06.2017 за № 870 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки платника громадянина ОСОБА_1 , реєстраційний номер НОМЕР_1 » та довідки за № 6219/10/09-15-13-01-01-18/3283 від 24.05.2016, головним державним ревізором - інспектором Косівського відділення Коломийської ОДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області, проведена документальна позапланова невиїзна перевірка фізичної особи - громадянина ОСОБА_1 , з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування, сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору з отриманих доходів за 2015 рік. Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи-громадянина ОСОБА_1 , проінформовано письмовим повідомленням від 01.06.2017 за №2524/10/09-19-13-04-13 та наказом ДПІ у м. Івано-Франківську від 01.06.2017 за №870, направлених рекомендованим листом з повідомленням про вручення від 01.06.2017 № 2524/10/09-19-13-04-13.

За результатами вказаної перевірки складено акт за № 585/09-19-13-07/ НОМЕР_1 від 23.06.2017 (а. с. 8 - 10).

Висновками вказаної документальної позапланової невиїзною перевірки встановлено порушення, ОСОБА_1 : підпункту 164.2.17 "д" пункту 164.2 статті 164, пункту 179.7 статті 179 та пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу України в результаті чого донараховано податку на доходи фізичних осіб в розмірі 133 591, 22 гривень за отримання доходів у вигляді додаткового блага за 2015 рік в розмірі 742 173, 44 гривень; підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49, пункту 179.1 статті 179 Податкового кодексу України, а саме: неподання річної декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік; пункту 1.2, підпункту 1.6 пункту 16 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України в результаті чого донараховано військового збору в розмірі 11 132, 60 гривень.

На підставі акта перевірки за № 585/09-19-13-07/ НОМЕР_1 від 23.06.2017 Головним управлінням Державної податкової служби в Івано-Франківській області податковим повідомленням-рішенням за № 0022251307 від 14.07.2017 збільшено, ОСОБА_1 , суму грошового зобов`язання за платежем податок на доходи фізичних осіб за основним податковим зобов`язанням в розмірі 133 591, 22 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 33 397, 80 гривень, податковим повідомленням-рішенням за № 0022271307 від 14.07.2017 збільшено суму грошового зобов`язання за платежем військовий збір за основним податковим зобов`язанням в розмірі 11 132, 60 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2 783, 15 гривень, та податковим повідомленням-рішенням за № 0022261307 від 14.07.2017 застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в розмірі 170 гривень за платежем: податок на доходи фізичних осіб за результатами неподання річної декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік.

Суд, у відповідності до статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, вирішуючи питання про те, яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин, виходить з положень нормативних актів в редакціях, що діяли на момент виникнення цих правовідносин та зазначає зміст норм права відповідно до них.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з статтею 36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Відповідно до пунктів 49.1, 49.2 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Згідно з підпунктом 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 162.1.1 пункту 162.1 статті 161 даного Кодексу платниками податку на доходи фізичних осіб є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Згідно з підпунктом 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов`язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. Кредитор зобов`язаний повідомити платника податку - боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації. У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, визначеному цим підпунктом, такий кредитор зобов`язаний виконати всі обов`язки податкового агента щодо доходів, визначених цим підпунктом.

При цьому, відповідно до підпункту 14.1.47 Податкового кодексу України додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов`язаний з виконанням обов`язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Відповідно до пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу України ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв`язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Згідно пунктів 179.1, 179.7 статті 179 Податкового кодексу України платник податку зобов`язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу. Фізична особа зобов`язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Відповідно до пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об`єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу. Платники збору зобов`язані забезпечувати виконання податкових зобов`язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.

Суд встановив, що ОСОБА_1 у 2015 році отримано дохід у вигляді додаткового блага в розмірі 742 173, 44 гривень за договором з Публічним акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль». Кредитор у договорі від 22.07.2015 про припинення зобов`язань за кредитним договором за № 014/0002/74/51136 повідомив ОСОБА_1 про прощення (анулювання) боргу та обов`язок включення суми прощеного (анульованого) основного боргу до податкового розрахунку суми доходу та самостійної сплати податку на доходи фізичних осіб з суми анульованого (прощеного) основного боргу та відображення суми отриманого доходу у вигляді анульованого (прощеного) основного боргу у річній податковій декларації.

ОСОБА_1 в порушення підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включив та самостійно не сплатив дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді суми основного боргу платника податку в розмірі 742 173, 44 гривень, та не подав позивачу річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) з відображеними відомостями про отримання такого блага.

Відповідно до підпункту 54.3.1 пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв`язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об`єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;

Згідно з пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до пункту 123.1 статті 123 цього ж Кодексу у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов`язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов`язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Як наслідок, Головним управлінням Державної податкової служби в Івано-Франківській області правомірно податковим повідомленням-рішенням за № 0022251307 від 14.07.2017 збільшено, ОСОБА_1 , суму грошового зобов`язання за платежем податок на доходи фізичних осіб за основним податковим зобов`язанням в розмірі 133 591, 22 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 33 397, 80 гривень, податковим повідомленням-рішенням за № 0022271307 від 14.07.2017 збільшено суму грошового зобов`язання за платежем військовий збір за основним податковим зобов`язанням в розмірі 11 132, 60 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2 783, 15 гривень, та податковим повідомленням-рішенням за № 0022261307 від 14.07.2017 застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в розмірі 170 гривень за неподання річної декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік.

За таких обставини, податкові повідомлення-рішення від 14.07.2017 за № 0022251307, № 0022271307 та № 0022261307, є правомірними.

Згідно пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

У відповідності до підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов`язання платника податків.

Відповідно до пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що заявлена до стягнення сума грошових зобов`язань в розмірі 181 074, 77 гривень, визначених податковими повідомленнями-рішеннями від 14.07.2017 за № 0022251307, № 0022271307 та № 0022261307, підлягає стягненню з ОСОБА_1 .

Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Доводи представника позивача за зустрічним позовом щодо недоліків акту перевірки (невірне зазначення суб`єкта її призначення), а також щодо непослідовності контролюючого органу у порядку винесенні податкових повідомлень-рішень та поверненні на його адресу копії акту перевірки, не спростовують доводів позивача за первісним позовом, не можуть слугувати підставою для звільнення ОСОБА_1 від обов`язку сплачувати податки в порядку і розмірі, визначеного Законом.

Враховуючи викладене, суд вважає, що первісний позов Державної податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 181 074, 77 гривень, є обґрунтованим та підлягає до задоволення повністю, а в задоволені зустрічного позову ОСОБА_1 до Державної податкової служби в Івано-Франківській області про скасування податкових повідомлень-рішень за №0022271307, 0022251307, 0022261307 від 14.07.2017 потрібно відмовити.

Судові витрати, які підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, на момент розгляду справи, відсутні.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Первісний позов Державної податкової служби в Івано-Франківській області (76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 43142559) до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 181 074, 77 гривень задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) в дохід державного бюджету податковий борг з сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору, штрафної санкції в розмірі 181 074 (сто вісімдесят одна тисяча сімдесят чотири) гривні 77 копійок.

В задоволені зустрічного позову ОСОБА_1 до Державної податкової служби в Івано-Франківській області про скасування податкових повідомлень-рішень за №0022271307, 0022251307, 0022261307 від 14.07.2017 відмовити повністю.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Остап`юк С.В.

Рішення складене в повному обсязі 01 лютого 2021 р.