
Справа № 570/190/21
Номер провадження 3/570/282/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2021 року м. Рівне
Суддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В.., з участю прокурора Краснолюби Р.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстр. та прож. АДРЕСА_1 , з вищою освітою, працюючого вчителем фізкультури у Великоомелянському НВК “школа-гімназія”, депутата Великоомелянської сільської ради, паспорт серії НОМЕР_1 виданий Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи з 25 жовтня 2015 року депутатом Великоомелянськоїсільської ради Рівненського району Рівненської області та суб`єктом, на якого відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 1700 від 14.10.2014 р. (далі - Закон № 1700) поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов`язку подавати шляхом заповнення на офіційному сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі декларація), порушив вимоги фінансового контролю, встановлені ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 - несвоєчасно подав без поважних причин декларацію за 2016 рік.
При встановленому строку подання декларації - з 01.01.2017 р. по 01.05.2017 р. щорічна декларація ОСОБА_1 за 2016 рік зареєстрована у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК об 11 год 05 хв. 04.01.2021 року
Крім того, ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію за 2017 рік. При встановленому строку подання декларації - з 01.01.2018 р. по 01.04.2018 р. щорічна декларація ОСОБА_1 за 2017 рік зареєстрована у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК об 11 год 08 хв. 04.01.2021 року.
Також, ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію за 2018 рік. При встановленому строку подання декларації - з 01.01.2019 р. по 01.04.2019 р. щорічна декларація ОСОБА_1 за 2018 рік зареєстрована у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК о 20 год 05 хв. 11.07.2019 року.
22 грудня 2019 року за результатами виборів депутатів Великоомелянської сільської ради ОТГ Рівненського району, ОСОБА_1 знову обрано депутатом вказаної сільради.
ОСОБА_1 , будучи з 22 грудня 2019 року депутатом Великоомелянськоїсільської ради Рівненського району Рівненської області та суб`єктом, на якого відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 1700 від 14.10.2014 р. (далі - Закон № 1700) поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов`язку подавати шляхом заповнення на офіційному сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі декларація), порушив вимоги фінансового контролю, встановлені ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 - несвоєчасно подав без поважних причин декларацію за 2019 рік. При встановленому строку подання декларації - з 01.01.2020 р. по 01.06.2020 р. щорічна декларація ОСОБА_1 за 2019 рік зареєстрована у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК о 16 год 54 хв. 01.10.2020 року
Такими діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , якому роз`яснено права передбачені ст. 268 КУпАП, визнав свою вину у вчиненні зазначених правопорушень, та дав суду пояснення якими підтвердив вказані обставини вчинення ним вказаних діянь. Поважності причин пропуску строку подання декларацій не вказав Усвідомлює протиправність своїх дій. Причиною того, що ним допущено зазначені порушення вважає також незнання ним вимог Закону.
Із досліджених в судовому засіданні документів, навних у матеріалах справи вбачається, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015 року та 22.12.2019 року повторно, ОСОБА_1 обраний депутатом Великоомелянської сільської ради. Повноження депутата ОСОБА_1 визнані 12.11.2015 року на засіданні першої сесії Великоомелянської сільської ради 7 скликання (спр. № 570/193/21, а.с. 17). За результатами виборів депутатів Великоомелянської сільської ради ОТГ Рівненського району від 22 грудня 2019 року, ОСОБА_1 повторно обраний депутатом.
За даним відповідного реєстру на офіційному сайті НАЗК (https://public.nazk.gov.ua/) щорічну декларацію ОСОБА_1 за 2016 рік зареєстровано об 11 год 05 хв. 04.01.2021, за 2017 рік - об 11 год 08 хв. 04.01.2021, за 2018 рік - о 20 год 05 хв. 11.07.2019, та за 2019 рік - о 16 год 54 хв. 01.10.2020, тобто пізнше строків встановлених Законом № 1700.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, а в даному випадку про корупційне правопорушення, серед інших визначених законом обставин зобов`язаний з`ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, передбаченого ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»; чи є особа винною в його вчиненні, отже чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З`ясувавши обставини, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Оскільки судом розглядаються декілька справ відносно однієї і тієї ж особи, то вони підлягають об`єднанню в одне провадження.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до вимог ст. 33 та ст. 34 КУпАП, при накладенні стягнення суд враховує суть вчинених ОСОБА_1 правопорушень, відомості про особу правопорушника, беруться до уваги обставини справи, наслідки правопорушення, та ставлення правопорушника до своїх дій. Суд вважає застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, визначеному в межах санкції ч. 1 ст. ст. 172-67 КУпАП достатнім для забезпечення вимог ст. 23 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283-284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Об`єднати справи № 570/193/21, № 570/192/21, № 570/191/21 в одне провадження зі справою № 570/190/21 - щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/Рівнен. р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012494. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку(IBAN) UA728999980313151206000017295. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення, в порядку ст. 294 КУпАП
Суддя Таргоній М.В.