
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2021 р. Справа № 480/4885/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шевченко І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якій просить:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Сумській області щодо відмови у перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям в розмірі 60%, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889, згідно з грошовим атестатом від 27.03.2020 № 18 та довідкою для перерахунку пенсії від 30.03.2020 №133 Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України/військова частина 9953;
- зобов`язати ГУ ПФУ в Сумській області в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.09.2018 з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям в розмірі 60%, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 згідно з грошовим атестатом від 27.03.2020 № 18 та довідкою для перерахунку пенсії від 30.03.2020 № 133 Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України/військова частина 9953, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Однак, при призначенні пенсії позивачу ГУ ПФУ в Сумській області до грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії, не було враховано виплачену індексацію грошового забезпечення та щомісячну додаткову грошову винагороду, які позивач отримував в період за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, передбачену постановою Кабінету Міністрів України "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" від 22.09.2010 №889, у зв`язку з чим він звернувся до Сумського окружного адміністративного суду, рішенням якого від 16.01.2020 у справі №480/5117/19 його вимоги було задоволено та на виконання якого Сумським прикордонним загоном було складено та направлено грошовий атестат позивача та довідку для перерахунку пенсії із включенням до них індексації грошового забезпечення та вказаної щомісячної додаткової грошової винагороди. Однак, відповідач не провів перерахунок.
Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди та додав, при цьому, рішення Сумського окружного адміністративного суду від 16.01.2020 у справі №480/5117/19, однак відповідач повідомив, що чинним законодавством не передбачено включення до додаткових видів грошового забезпечення індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди.
Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, у зв`язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою суду від 10.08.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідач позовні вимоги не визнав, подав відзив на позовну заяву (а.с.31-32), в якому просив відмовити у задоволенні позову з підстав, що при розрахунку пенсії позивачу розмір грошового забезпечення обчислений на підставі грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, як і передбачено чинним законодавством, згідно з яким позивачу призначено пенсію. Відповідач зазначив, що грошове забезпечення військовослужбовців при призначенні (обчисленні), розрахунку їм пенсії має включати крім відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років тільки щомісячні додаткові види грошового забезпечення. При цьому, включення нерегулярних виплат до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія означатиме, що особа двічі користується соціальною пільгою: у першому випадку - одноразово, у другому - регулярно отримуючи пенсію, що суперечить принципам соціального забезпечення. Крім того, обов`язковою умовою віднесення додаткових виплат до складу грошового забезпечення, з якого призначається (обчислюється), перераховується пенсія військовослужбовців є регулярність сплати страхових внесків.
Відтак, при призначенні пенсії позивачу індексацію грошового забезпечення та щомісячну грошову винагороду правомірно не було включено адміністрацією Державної прикордонної служби України до складу додаткових видів грошового забезпечення, а відповідно, відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії з 01.09.2018, з урахуванням індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди за грошовим атестатом від 27.03.2020 № 18 та довідкою від 30.03.2020 № 133 наданих для проведення перерахунку пенсії.
Представник позивача подав відповідь на відзив (а.с.36-37), в якому не погодившись з доводами відповідача, викладеними у відзиві, просив позовні вимоги задовольнити з підстав, викладених у позові.
Ухвалою суду від 20.10.2020 у Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України (військова частина 9953) були витребувані додаткові докази у справі (а.с.28), що останнім на виконання вимог суду були надані (а.с.41).
Також додаткові докази у справі витребовувалися у ГУ ПФУ в Сумській області (а.с.42), що були надані на виконання вимог суду відповідачем 25.01.2021 (а.с.46-50).
Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив (ч.3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що наказом начальника 5 прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 31.08.2018 №220-ОС позивача звільнено з військової служби, припинено контракт, виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення (а.с.8).
З 01.09.2018 ОСОБА_1 відповідачем було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року №2262-XII, що підтверджується копією протоколу при призначення пенсії (а.с.47), копією повідомлення про призначення пенсії від 30.11.2020 (а.с.9).
При цьому, при призначенні пенсії, ОСОБА_1 не було враховано виплачену індексацію грошового забезпечення та щомісячну додаткову грошову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" від 22.09.2010 № 889, які позивач отримував в період за 24 останні календарні місяці служби перед звільненням (а.с.48-50).
Позивач звернувся до Сумського прикордонного загону з вимогою скласти грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії з врахуванням відомостей про розмір індексації грошового забезпечення за 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії позивачу. Проте позивачу було відмовлено, у зв`язку з чим позивач звернувся до Сумського окружного адміністративного суду.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 16.01.2020 у справі №480/5117/19 позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено (а.с.10-13), зокрема:
- визнано протиправною бездіяльність Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України (Військова частина 9953) щодо невнесення у грошовий атестат ОСОБА_1 та у довідку про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача відомостей про розмір індексації грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням;
- зобов`язано Сумський прикордонний загін Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України (військова частина 9953) скласти грошовий атестат ОСОБА_1 та довідку про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з врахуванням відомостей про розмір індексації грошового забезпечення за 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням;
- зобов`язано Сумський прикордонний загін Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України (Військова частина 9953) подати до ГУ ПФУ в Сумській області грошовий атестат ОСОБА_1 та довідку про додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача.
Вказане рішення набрало законної сили 21.02.2020 (а.с.10-13).
На виконання вказаного рішення суду Сумським прикордонним загоном складено та направлено до ГУ ПФУ в Сумській області грошовий атестат від 27.03.2020 №18 та довідку для перерахунку пенсії від 30.03.2020 №133 (а.с.15-16).
Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою від 20.05.2020 щодо повідомлення стосовно здійсненого перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі направленого грошового атестату від 27.03.2020 №18 та довідки для перерахунку пенсії від 30.03.2020 №133 з урахуванням виплачених щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням (в т.ч. індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди) з моменту призначення пенсії (а.с.17).
ГУ ПФУ в Сумській області листом від 23.06.2020 повідомило позивача про те, що чинним законодавством не передбачено включення до додаткових видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди, а тому відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії з 01.09.2018 (а.с.18).
Надаючи правову оцінку відносинам, що склались в даному випадку між сторонами, суд виходить з наступного.
Так, спірним у даних відносинах є правомірність включення виплачених позивачу індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди до грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон України № 2262-XII) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
У відповідності до ч.1 ст.9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-XII) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.
Згідно з частинами 2, 3 статті 9 Закону №2011-XII до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Аналіз статті 9 Закону №2011-XII дає підстави для висновку про те, що до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій.
Частиною 3 статті 43 Закону № 2262-XII визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Отже, Закон № 2262-XII, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Тобто, при обчисленні пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць.
Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який є вичерпним.
Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 6 лютого 2019 року у справі №522/2738/17.
Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України зазначено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, щомісячна додаткова грошова винагорода підлягає включенню до складу грошового забезпечення при призначенні пенсії за умови сплати єдиного внеску.
Як підтверджується матеріалами справи, зокрема, довідкою для перерахунку пенсії від 30.03.2020 №133 (а.с.16), утримувався єдиний внесок при виплаті позивачу щомісячної додаткової грошової винагороди.
Відтак, отримувана позивачем щомісячна додаткова грошова винагорода, з якої щомісяця утримувався єдиний внесок, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Стосовно врахування у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації суд зазначає наступне.
Статтею 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 №2017-ІІІ (далі - Закон № 2017-ІІІ) визначено, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
Державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (частина 2 статті 19 Закону № 2017-ІІІ).
Статтею 9 Закону №2011-XII передбачено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульовано Законом України від 3 липня 1991 року № 1282-ХІІ "Про індексацію грошових доходів населення" (далі по тексту - Закон №1282-ХІІ).
Згідно статті 1 вказаного Закону індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Статтею 2 цього Закону передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).
Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій, спрямованою на підтримання купівельної спроможності населення України шляхом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. При цьому проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковим для всіх юридичних осіб - роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Враховуючи, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців, а також те, що здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 9 Закону №2011-ХІІ містить відсилочну норму, суд дійшов висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років не регулюється положеннями Закону № 2011-XII або Закону № 2262-ХІІ.
За приписами статті 6 Закону №1282-ХІІ, у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, у встановленому законом порядку здійснюється перегляд розмірів: заробітної плати; пенсій; державної соціальної допомоги; стипендій, що виплачуються студентам державних та комунальних вищих навчальних закладів. Перегляд зазначених у частині першій цієї статті гарантій здійснюється у розмірах, що визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.
Згідно зі статтею 4 вказаного Закону №1282-ХІІ індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.
Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078, передбачено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Слід зазначити, що правове регулювання виплати індексації визначає умови (коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації), з настанням яких виникає право на щомісячне отримання суми індексації у структурі заробітної плати (грошового забезпечення) до настання обставин (підвищення тарифних ставок, окладів), за яких виплата розрахованої суми індексації припиняється до повторного настання обставин, які обумовлюють повторне виникнення права на отримання індексації.
Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону № 2262-ХІІ та відповідних підзаконних нормативних актів, якими врегульовуються відносини щодо обчислення (призначення, перерахунку) пенсій військовослужбовцям та наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011-ХІІ, яким імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону № 2017-ІІІ, Закону № 1282-ХІІ, та Порядку №1078.
Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років, що забезпечує дотримання пенсійних прав осіб, звільнених з військової служби, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації при обрахунку пенсії за вислугу років призвело б до застосування для визначення розміру пенсії знеціненого грошового забезпечення.
Наведені висновки суду узгоджуються із правовою позицією Верховного Суду, зокрема постановою Верховного суду від 03.04.2019 по справі №638/9697/17.
Отже, індексація також підлягає врахуванню у складі грошового забезпечення для призначення (обчислення пенсії).
З урахуванням зазначеного, суд приходить до висновку, що отримувана позивачем згідно довідки №133 від 30.03.2020 індексація також має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Таким чином, виходячи з вищевикладеного, суд приходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, буд.1, код ЄДРПОУ 21108013) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови у перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії з 01.09.2018 з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям в розмірі 60%, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889, на підставі грошового атестату від 27.03.2020 №18 та довідки Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України/військова частина 9953 для перерахунку пенсії від 30.03.2020 № 133.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2018 з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, індексації грошового забезпечення та щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям в розмірі 60%, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889, на підставі грошового атестату від 27.03.2020 №18 та довідки Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України/військова частина 9953 для перерахунку пенсії від 30.03.2020 № 133, з урахуванням проведених виплат.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено 01.02.2021.
Суддя І.Г. Шевченко