
Справа № 420/1015/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 лютого 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «СПМК-17» до Південного міжрегіонального управління Укртрасбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду, надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «СПМК-17» до Південного міжрегіонального управління Укртрасбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов про застосування адміністративно-господарського штрафу.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 171 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху з наступних підстав.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Частиною 3 статті 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з п.7 ч.1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
У якості відповідача по справі у позовній заяві позивач зазначає Південне міжрегіональне управління Укртрасбезпеки Державної служби України з безпеки на транспорті та зазначає код ЄДРПОУ 39816845.
При цьому оскаржувані позивачем постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу у загальному розмірі 385900,00 грн. прийняті Південним міжрегіональним управлінням Укртрасбезпеки.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо коду 39816845 міститься інформація про Державну службу України з безпеки на транспорті.
В той же час, згідно Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 103, Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті. Укртрансбезпека є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.
При цьому, територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті є структурними підрозділами апарату Служби.
Крім того, згідно з додатком до розпорядження КМУ від 03.03.2020 року № 196-р “Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті” прийнято перелік територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті, які реорганізуються.
Розділом 2 наказу Державної служби з безпеки на транспорті від 09.09.2020 року № 340 “Про упорядкування структури Укртрансбезпеки” реорганізовано шляхом злиття Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, Управління Укртрансбезпеки в Миколаївський області та Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки в Південне міжрегіональне Управлінння Укртрансбезпеки.
15.10.2020 року головою Державної служби з безпеки на транспорті затверджено Положення про територіальні Державної служби з безпеки на транспорті.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ №1074 від 20.11.2011 року, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття.
Таким чином, позивачу слід визначитися з належним відповідачем по справі та зазначити його дані, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України та надати до суду відповідні уточнення до позову, та копії уточненої позовної заяви для інших учасників справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків – 5 (п`ять) днів з дня вручення ухвали (ч. 2 ст. 169 КАС України).
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом направлення до суду уточненої позовної заяви із визначенням відповідачів та копії уточненої позовної заяви для інших учасників справи.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171 КАС України, суд,- У Х В А Л И В:
1. Адміністративний позов залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в п`ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз`яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала суду не належить до окремого оскарження.
Суддя О.Я. Бойко