
Справа № 420/14511/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання Закуріної А.М.,
сторін:
позивач: Кочура Ю.О. – за ордером
відповідач: не з`явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» (код ЄДРПОУ 39082206, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Кленова, буд. 2А, приміщення 11-Н) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними та скасування рішення №150281 від 10.11.2020 року та зобов`язання вчинити певні дії ,-
ВСТАНОВИВ:
До суду 17 грудня 2020 року надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» (код ЄДРПОУ 39082206, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Кленова, буд. 2А, приміщення 11-Н) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5), в якому позивач просив визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного Управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №150281 від 10.11.2020 року про відповідність товариства з обмеженою відповідальністю «ПІВДЕННА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕКЛІПС» п.8 Критеріїв ризиковості платника податку та зобов`язати комісію Головного Управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних виключити товариство з обмеженою відповідальністю «ПІВДЕННА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕКЛІПС» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податків.
Ухвалою від 21 грудня 2020 року прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Позов обґрунтовано тим, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки не містить мотивації підстав віднесення Позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку.
Так, позивач зазначив, що оскільки збір податкової інформації відповідно до ст.72 ПКУ є різноманітним та сама інформація є великою, зазначення в рішенні Комісії як підстави його прийняття така інформація повинна бути чітко зазначена, що надає платнику податків визначитись з переліком документів для надання Комісії в спростування вказаного рішення, а у разі не прийняття позитивного для платника податків рішення оскаржити його з наведенням відповідних мотивів.
Однак, позивач звернув увагу, що в оскаржуваному рішенні така податкова інформація не наведена, що є безумовною підставою для його скасування, оскільки вказано «За інформацією Служби безпеки України».
Враховуючи вищевикладене, позивач вважає, що відсутність конкретизації з боку Комісії не тільки позбавляє права позивача на обґрунтоване та вмотивоване оскарження вказаного рішення, але і свідчить про недотримання комісією та ГУ ДПС в Одеській області вимог Конституції України щодо обов`язку діяти в межах повноважень, на підставі та у спосіб встановлений законодавством.
До суду 12 січня 2021 року (вхід. № 1275/21) від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував, зазначивши, що підставою для прийняття рішення щодо відповідності ТОВ «ПБК «ЕКЛІПС» критеріям ризиковості платника податку на додану вартість стала інформація, що міститься у листі Служби Безпеки України та стосується третіх осіб, а тому на виконання Постанови №1165 Позивача 10.11.2020 року внесено до Переліку ризикових платників податків відповідно до п.8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, а саме за інформацією отриманою від Служби безпеки України згідно з рішення від 10.11.2020 року №150281 про відповідність критеріям ризиковості платника податку та направлено ТОВ «ПБК «ЕКЛІПС» через електронний кабінет.
Також, відповідач звернув увагу, що з метою забезпечення заходів, направлених на упередження формування та розповсюдження сум ризикового ПДВ, недопущення функціонування транзитно-конвертаційних груп, уникнення виконання податкового обов`язку підприємствами реального сектору економіки, враховуючи вимоги Постанови №1165 та за результатами отриманого листа від Служби Безпеки України та наявної в ньому податкової інформації, рішенням Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №150281 від 10.11.2020 року ТОВ «ПБК «ЕКЛІПС» включено до Переліку ризикових платників податків (відповідно до п.8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, визначених Постановою №1165), яке направлено через електронний кабінет платника.
Таким чином, ГУ ДПС в Одеській області вважає, що відповідачем доведено обґрунтованість виникнення у контролюючого органу підстав для віднесення підприємства позивача до критеріїв ризиковості платника податків на підставі наявної податкової інформації.
Позивачем відповідь на відзив не надано.
Представник позивача на відкритому судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач на відкрите судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином та завчасно.
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 26 січня 2021 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про відкладення розгляду справи за його необґрунтованістю та продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі наявних у справі матеріалів.
Також, ухвалою суду, що занесено до протоколу судового засідання 26 січня 2021 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про перехід розгляду справи загального позовного провадження за його необґрунтованістю.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, докази, якими вони підтверджуються, судом у справі встановлені такі факти та обставини.
Згідно з Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «Південна будівельна компанія «ЕКЛІПС» зареєстровано 05.02.2014 року, номер запису до ЄДР 1 556 102 0000 051328, основний вид діяльності: будівництво житлових та нежитлових будинків (41.20) (а.с.23-24).
Також, відповідно до Статуту ТОВ «Південна будівельна компанія «ЕКЛІПС» в основному здійснює свою діяльність у сфері виконання робіт будівельних робіт (а.с.6-20).
Так, суд встановив, що 10.11.2020 року комісією Головного Управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №150281 про відповідність товариства з обмеженою відповідальністю «ПІВДЕННА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕКЛІПС» п.8 Критеріїв ризиковості платника податку з підстав – за інформацією Служби безпеки України (а.с.25).
Отримавши вказане рішення, представником позивача надано адвокатський запит (вхід. від 16.12.2020 року) з проханням надати наявну податкову інформацію ТОВ «Південна будівельна компанія «Екліпс», яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності ГУ ДПС в Одеській області під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарських операцій, з урахуванням наявної інформації відповідності п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку за інформацією Служби безпеки України та надати належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких прийнято рішення №150281 про відповідність товариства з обмеженою відповідальністю «ПІВДЕННА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЕКЛІПС» п.8 Критеріїв ризиковості платника податку: відповідне рішення та протокол засідання, інші документи.
Суд встановив, що листом № 27010/К/15-32-04-11-15 від 21.12.2020 року ГУ ДПС в Одеській області надало відповідь на цей адвокатський запит та повідомило, що матеріали, що використовувались Комісією при розгляд питань щодо внесення ТОВ «Південна будівельна компанія «Екліпс» до переліку ризикових містять інформацію з обмеженим доступом, яка може зашкодити інтересам третіх осіб в разі її розголошення, тому ГУ ДПС в Одеській області не має законних повноважень для її надання.
Ухвалою суду від 21 грудня 2020 року суд також зобов`язав відповідача надати належним чином засвідчені копії протоколу засідання Комісії та документи, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення.
Проте, у клопотанні (вхід. 3786/21 від 26.01.2021 року) відповідачем також зазначено, що підставою для прийняття рішення щодо відповідності ТОВ «Південна будівельна компанія «Екліпс» критеріям ризиковості платника податку на додану вартість стала інформація, що міститься у листі Служби Безпеки України та стосується третіх осіб, а тому є інформацією з обмеженим доступом. Також зазначено, що 11.11.2020 року на підставі ухвали слідчого судді Приморського районного суду по справі № 522/17015/20, провадження № 1-кс/522/14463/20 від 06.11.2020 вилучено прокурором відділу Одеської обласної прокуратури протокол засідання Комісії, на якому було прийнято оскаржуване рішення. Проте, суду не надано копію протоколу вилучення документів.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням, вважаючи його протиправним, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, заслухавши пояснення представника позивача, доповівши зміст відзиву на позовну заяву, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За правилами п. 61.1 та п. 61.2 статті 61 Податкового кодексу України, податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.
Положеннями статті 62 ПУ України встановлено, що податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин; моніторингу контрольованих операцій та опитування посадових, уповноважених осіб та/або працівників платника податків відповідно до статті 39 цього Кодексу.
Відповідно до п. 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін..
Пунктом 201.10 статті 201 ПК України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
При цьому реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (п. 201.16 статті 201 ПК України).
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі також - Порядок № 1165 та Порядок розгляду скарги, відповідно), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов`язки їх членів.
Згідно з п. 5 та п. 6 Порядку № 1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
У свою чергу, Критерії ризиковості платника податку наведені у додатку 1 до Порядку № 1165 є вичерпним.
Зокрема, п. 8 додатку 1 до Порядку № 1165 передбачено наступний критерій ризиковості платника податку на додану вартість: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
За змістом затвердженої форми рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4 до Порядку № 1165) вказане рішення може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
З аналізу вказаних норм права слідує, що у затвердженій формі рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачено необхідність зазначення контролюючим органом однієї із двох підстав для прийняття такого рішення, а саме: у зв`язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності або з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів.
Також, суд звертає увагу, що у рішенні необхідно зазначити, яка саме інформація була підставою для висновків про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Так, суд встановив та підтверджено матеріалами справи, що підставою для прийняття рішення від 10.11.2020 року № 150281 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку є податкова інформація за інформацією Служби безпеки України. Однак, яка сама інформація та за який період у оскаржуваному рішенні не зазначено, що ускладнює збір та надання документів позивачем на розгляд Комісії.
Представник позивача зазначив, що звертався до керівника ГУ ДПС в Одеській області з адвокатським запитом з метою отримання податкової інформації відносно ТОВ «ПБК «Екліпс», яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності у відповідності до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку за інформацією Служби безпеки України та просив надати належним чином засвічені копії документів, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення, на який отримано відповідь ГУДПС в Одеській області від 21.12.2020 року вих. № 27010/К/15-32-04-11-15 про те, що матеріалами, що використовувались Комісією при розгляді питання про внесення ТОВ «ПБК «Екліпс» до переліку ризикових містять інформацію з обмеженим доступом, яка може зашкодити інтересам третіх осіб та в разі її розголошення, тому ГУ ДПС в Одеській області не має законних повноважень для їх надання.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про інформацію», інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами.
Проте, в ході розгляду справи відповідачем не надано доказів віднесення податкової інформації відносно ТОВ «ПБК «Екліпс», яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності у відповідності до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку за інформацією Служби безпеки країни до інформації з обмеженим доступом.
В той же час, у спірному рішенні відповідачем в рядку «Податкова інформація» не зазначено суть та характер наявної податкової інформації, що стала підставою для прийняття такого рішення, не ідентифіковано конкретні ризикові операції та/або податкові накладні платника, в яких були зафіксовані такі операції, не наведено конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Натомість, контролюючим органом лише процитовано зміст п. 8 Критеріїв ризиковості платника податків.
Таким чином, в ході розгляду даної справи відповідачем не надано до суду документальних доказів, як б надали можливість встановити, яка саме податкова інформація стала підставою для висновків про відповідність безпосередньо позивача критеріям ризиковості платника податку та копії яких документів позивача були складені з порушенням норм податкового законодавства.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що оскаржуване рішення не містить підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платників податку, а тому підлягає скасуванню. В зв`язку з чим позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення №150281 від 10.11.2020 року є правомірними та належать задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» критеріям ризиковості платника податку №150281 від 10.11.2020 року.
Відповідно до п. 6 Порядку №1165, у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Враховуючи, що суд дійшов висновку про протиправність та скасування рішення №150281 від 10.11.2020 року про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку та керуючись приписами п. 6 Порядку № 1165, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача про зобов`язання Комісію виключити позивача з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості є також правомірними та належать задоволенню шляхом зобов`язання Головне управління ДПС в Одеській області виключити товариство з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податків.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову не довів, з посиланням на відповідні докази, правомірності свого рішення , а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.
Відповідно до ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи те, що позовні вимоги задоволено, судовий збір підлягає стягненню на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» (код ЄДРПОУ 39082206, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Кленова, буд. 2А, приміщення 11-Н) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправними та скасування рішення №150281 від 10.11.2020 року та зобов`язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість товариства з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» (код ЄДРПОУ 39082206, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Кленова, буд. 2А) критеріям ризиковості платника податку №150281 від 10.11.2020 року.
Зобов`язати Головне управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) виключити товариство з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» (код ЄДРПОУ 39082206, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Кленова, буд. 2А)з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості платника податків.
Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) за рахунок бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Південна будівельна компанія «Екліпс» (код ЄДРПОУ 39082206, місцезнаходження: 65009, м. Одеса, вул. Кленова, буд. 2А) судовий збір у розмірі 2102 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України, п. 3 розділу УІ Прикінцевих положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Повний текст рішення виготовлено та підписано « 01» лютого 2021 року.
Суддя Л.Р. Юхтенко
.