Ухвала суду № 94520973, 29.01.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
420/2850/19
Номер документу
94520973
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/2850/19

УХВАЛА

29 січня 2021 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П., розглянувши в порядку письмового провадження заяву товариства з обмеженою відповідальністю «УІТАКА» про заміну сторони виконавчого провадженні

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «УІТАКА» до Одеської митниці ДФС України про визнання незаконними та скасування рішення від 19.04.2019 року про коригування митної вартості товарів №UA500060/2019/000044/2 та картку відмовив прийнятті митної декларації.

Рішенням суду від 09.10.2019 року даний адміністративний позов задоволено повністю.

Судове рішення набрало законної сили 12.12.2019 року.

На виконання вищенаведеної постанови, Одеським окружним адміністративним судом 26.12.2019 року видано виконавчі листи по справі щодо стягнення з Одеської митниці ДФС за рахунок її бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю “УІТАКА” сплачений судовий збір у розмірі 6054,00 грн. та витрати на правову допомогу в розмірі 6000,00 грн.

Від представника позивача надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження у справі №420/2850/19 з Одеської митниці ДФС на Одеську митницю Держмитслужби.

Вказану заяву заявник обґрунтовує тим, що під час виконання рішення суду стало відомо про неможливість стягнення коштів з боржника у зв`язку з тим, що Одеська митниця ДФС реорганізована шляхом приєднання до Одеської митниці Держмитслужби на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 858 від 02.10.2019 року «Про утворення територіальних органів Державної митної служби». Також представник позивача зазначила, що з 01.01.2020 року утримання Одеської митниці ДФС здійснюється в межах видатків передбачених Одеської митниці ДФС.

Представник заявника до судового засідання 28.01.2021 року не з`явилась, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялась належним чином та своєчасно, відповідно до вимог КАС України. Надала до суду заяву про розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження без участі представника.

Представник відповідача до судового засідання 28.01.2021 року не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, відповідно до вимог КАС України, причини неявки до суду не повідомили.

Відповідно до ч.9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про можливість розгляду заяви в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ст.52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Згідно ч.1 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Аналогічні положення передбачені в ч.5 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VIII, згідно якої, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Тобто, заміна сторони виконавчого провадження відбувається у разі вибуття однієї зі сторін (стягувача або боржника), зокрема, внаслідок реорганізації юридичної особи. Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника. Правонаступництво допускається на будь-якій стадії судового процесу, в тому числі на стадії виконання судових рішень.

Заміна сторони полягає у вступі на її місце правонаступника. Правонаступництво допускається на будь-якій стадії судового процесу, в тому числі на стадії виконання судових рішень.

При цьому, ст.370 КАС України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч.1 ст.373 КАС України, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Згідно з ч.ч. 1, 4 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2019 р. № 858 "Про утворення територіальних органів Державної митної служби" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком 1, у тому числі Одеську митницю Держмитслужби; реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби за переліком згідно з додатком 2, у тому числі Одеську митницю ДФС; установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної митної служби.

Відповідно до наказу Державної фіскальної служби України від 25.11.2019 року № 30-рг "Про реорганізацію митниць ДФС" 27.11.2019 року розпочато процедуру реорганізації Одеської митниці ДФС шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1217-р, Кабінет міністрів України погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення з 08.12.2019 Державною митною службою покладених на неї постановою КМУ від 06.03.2019 № 227 функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.

Відповідно до п. 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074, дія якого поширюється, в тому числі, і на територіальні органи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Таким чином, Одеська митниця Держмитслужби здійснює повноваження та функції Одеської митниці ДФС, після її реорганізації шляхом приєднання.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що заява представника товариства з обмеженою відповідальністю “УІТАКА” про заміну сторони у виконавчому провадженні є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 205, 248, 256, 295, 297, 379, КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю “УІТАКА” про заміну сторони у виконавчому провадженні – задовольнити.

Замінити боржника у виконавчих листах №420/420/ 2850/19, які видані Одеським окружним адміністративним судом 26.12.2019 року з Одеської митниці ДФС (код ЄДРПОУ 39441717, адреса: 65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21А) на Одеську митницю Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43333459, адреса: 65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21А) щодо стягнення на користь ТОВ «УІТАКА» судового збору та витрат на правову допомогу.

Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України, та може бути оскаржена у відповідності до ст. 295, 297 КАС України.

Суддя Марин П.П.