Ухвала суду № 94520768, 29.01.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
813/7745/14
Номер документу
94520768
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/7745/14

У Х В А Л А

про відстрочення виконання судового рішення

29 січня 2021 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Сакалоша В.М.,

секретаря судового засідання Роздіна Ю.Н.,

за участю: представника заявника Кецка В.Д..,

представника позивача Антонюка П.Б.,

розглянувши у судовому засіданні в м. Львові заяву Державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про відстрочення виконання судового рішення у справі №813/7745/14 від 26.01.2015 року за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про стягнення коштів з рахунків у банках, -

у с т а н о в и в:

22.01.2021 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/7745/14 від 26.01.2015 року за позовом Стрийської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про стягнення коштів з рахунків у банках.

В обґрунтування заявлених вимог заявник покликається на те, що ДП "Угерський спиртовий завод" не може виконати судове рішення у даній справі у зазначені судом терміни з незалежних від нього обставин. Заявник зазначив, що як до, так і впродовж 2020 року підприємство працювало з перебоями, зокрема: у зв`язку із зупинкою виробництва, обмеженням реалізації продукції, згідно наказу №49 від 14.02.2020 року «Про тимчасову зупинку виробництва» зупинено виробництво підприємства з 16.02.2020 року, згідно наказу №149 від 04.05.2020 року «Щодо переведення на п`ятиденний робочий тиждень» з 08.05.2020 року змінено режим роботи працівників основного виробництва на п`ятиденний робочий тиждень з двома вихідними, надалі у зв`язку із зупинкою виробництва та необхідності проведення ремонтних та господарських робіт на підставі наказу №365 від 07.08.2020 року «В зв`язку з виробничою необхідністю» з 10.08.2020 року для деяких підрозділів підприємства змінено режим роботи з графіку змінності на восьмигодинний робочий тиждень.

Ці обставини суттєво вплинули та ускладнили підприємству здійснювати погашення податкових боргів за минулі періоди 2007-2009 роки, що є однією з підстав для вирішення питання відстрочення виконання судового рішення.

У зв`язку з наведеним, заявник просить відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.01.2015 року у справі №813/7745/14 строком на один рік з дати прийняття судом ухвали про відстрочення судового рішення.

Представник позивача в судовому засіданні щодо задоволення заяви про відстрочення виконання рішення не заперечив.

Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримав, просив відстрочити виконання постанови.

Розглянувши подану заяву, заслухавши думку представників позивача та заявника, дослідивши письмові докази, що подані на підтвердження вимог заяви, суд дійшов висновку, що заява підлягає до задоволення повністю, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 26.06.2015 року у справі №813/7745/14 за позовом Стрийської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках - позов задоволено, вирішено стягнути з рахунків Державного підприємства "Угерський спиртовий завод" у банках, обслуговуючих такого платника податків до бюджету кошти у сумі 14 664 694 (чотирнадцять мільйонів шістсот шістдесят чотири тисячі шістсот дев`яносто чотири) грн. 70 коп. для погашення податкового боргу.

Ухвалами Львівського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 року, від 04.02.2019 року та від 31.01.2020 суд задовольняв заяви ДП "Угерський спиртовий завод" про відстрочення виконання судового рішення від 26.01.2015 року в адміністративній справі №813/7745/14, відстрочуючи тричі виконання вказаної постанови строком на 12 місяців з дати набрання ухвалами законної сили.

Проте, ДП "Угерський спиртовий завод" знову звернулося з заявою про відстрочення вказаної постанови, покликаючись на неможливість її виконання у зазначений судом строк.

Питання відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення визначає ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно ч.3 ст.378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Як вбачається із заяви про відстрочення, ДП "Угерський спиртовий завод" перебуває у важкому фінансовому становищі, а відтак відсутня достатня кількість обігових коштів для погашення боргу.

ДП "Угерський спиртовий завод" являється комерційним державним підприємством. Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського віддання. Для здійснення господарської діяльності щодо виробництва готової продукції підприємству необхідно отримати у відповідних державних органах, ліцензії, дозволи, а також необхідно розробити та затвердити технологічну документацію.

Однією із вагомих обставин, що ускладнює виконання судового рішення є те, що 2020 році підприємство працювало з перебоями і це не надало можливості для отримання необхідних коштів.

Як вбачається із звіту про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) за 9 місяців 2020 року чистий фінансовий результат (чистий прибуток (код. рядка 2350) становить за звітний період у розмірі 145 тис. грн. При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №128 “ Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями” встановлено норматив відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету державними унітарними підприємствами та об`єднаннями у розмірі 80%.

За наявності такого фінансового показника підтверджується, що підприємство за звітний період не вийшло на певний рівень прибутковості для можливості погашення податкового боргу у вищевказаному розмірі за минулі періоди , що свідчить про складний фінансовий стан підприємства, що унеможливлюється одним платежем (чи декількома платіжками) виконати судове рішення за період відстрочки виконання судового рішення.

Як вбачається із звіту про фінансові результати за 9 місяців 2020 року основними елементами операційних витрат (тобто які безпосередньо пов`язані з операційною діяльністю підприємства) були матеріальні витрати (сировина, матеріали, газ, тощо) (код. 2500), що необхідне для реалізації та підтримки виробничого процесу, витрати на оплату праці (код 2505), відрахування на соціальні заходи (код. 2510).

Таким чином, з вищезазначеного вбачається, що за період 2020 року витрати на виконання оперативної діяльності підприємства становлять більше половини від загального доходу реалізованої продукції, а чистий прибуток становить менше 1 %. При цьому, як вбачається із балансу за 9 місяців 2020 року 20 % із загальної суми оперативних витрат становить витрати на оплату праці та соціальних заходів.

З бухгалтерських звітів вбачається, що підприємство на даний час здійснює заходи щодо забезпечення виконання поточних зобов`язань для недопущення накопичення нових боргів.

Таким чином, за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.01.2015 року у справі №813/7745/14, та враховуючи те, що відсутні підстави ставити під сумнів намір відповідача виконувати судове рішення в майбутньому, суд дійшов висновку задовольнити заяву про відстрочення виконання судового рішення повністю.

Керуючись статтями 248, 256, 295, 297, 378 КАС України, суд,-

у х в а л и в:

Заяву Державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.01.2015 року у справі №813/7745/14 за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про стягнення коштів з рахунків у банках – задовольнити повністю.

Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 26.01.2015 року у справі №813/7745/14 за позовом Головного управління ДПС у Львівській області Львівській області до Державного підприємства "Угерський спиртовий завод" про стягнення коштів з рахунків у банках строком на один рік з дати набрання законної сили даної ухвали.

Ухвала набрала законної сили у відповідності до вимог ст. 256 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 КАС України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 01.02.2021.

Суддя В.М.Сакалош