Рішення № 94506811, 29.01.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
420/15113/20
Номер документу
94506811
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/15113/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2021 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Радчука А.А.

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Розумовська, 37, м. Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 43315529), про визнання протиправною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції за результатом якого позивач просить суд визнати протиправними та скасувати постанови Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 11.12.2020 ВП № 62999276 та від 10.12.2020 ВП № 62999307 про накладення штрафів у розмірі 10200 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 по справі № 420/3309/20 здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від 05.06.2020 №951060825970, сума боргу в межах одного місяця за період з 01.03.2020 по 31.03.2020 склала 19539,74 грн. і підлягала виплаті згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду".

На даний час, інформацію про виконання рішення суду Головним управлінням внесено до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

Після набрання зазначеним рішенням суду чинності, Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від 26.08.2020 року № 951060825970, розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2020 року становить 29194,04 грн. і з вересня 2020 року виплачується у повному обсязі.

Загальна сума виплати за період з 13.12.2019 по 31.08.2020 у розмірі 168293,89 грн. внесена до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (витяг додається).

Позивач зазначає, що виділення коштів для зазначених виплат здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику. Однак, на даний час відповідне фінансування з державного бюджету ще не проведено. Інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат Головне управління не має.

Ухвалою судді від 20.01.2021 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей встановлених ст.ст.268-272, 287 КАС України. Призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 27.01.2021 року об 13:00 год.

Копію ухвали суду від 20.01.2021 року відповідачу направлено 25.01.2021 року засобами, станом на 29.01.2021 року відзив до суду не надходив.

У судове засідання, призначене на 27.01.2020 року на 13:00 год., сторони не з`явилися, про дату час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, згідно приписів ст.268 КАС України.

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищенаведеного, а також того, що дана справа відноситься до окремої категорії термінових адміністративних справ, суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч.4 ст.229 КАС України.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 по справі №420/3309/20 Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зобов`язано здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до порядку виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(ІІ)/2019, а саме згідно частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, в первісній редакції, на підставі довідки прокуратури Одеської області №337 від 04 березня 2020 року в розмірі 90% суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум; допущено негайне виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії в межах суми стягнення за один місяць.

На виконання даного рішення суду в частині негайного виконання Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від 05.06.2020 №951060825970, сума боргу в межах одного місяця за період з 01.03.2020 по 31.03.2020 склала 19539,74 грн. і підлягала виплаті згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду".

Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від 26.08.2020 року № 951060825970, розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2020 року становить 29194,04 грн. і з вересня 2020 року виплачується у повному обсязі.

Загальна сума виплати за період з 13.12.2019 по 31.08.2020 у розмірі 168293,89 грн. внесена до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, відповідно до витягу від 22.09.2020 року.

09.11.2020 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Коваленком В.О. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №420/3309/19, виданого 03.06.2020 року про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до порядку виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019, а саме згідно частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, в первісній редакції, на підставі довідки прокуратури Одеської області № 337 від 04 березня 2020 року в розмірі 90 % суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум. Допустити негайне виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії в межах суми стягнення за один місяць.

09.11.2020 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Коваленком В.О. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №420/3309/19, виданого 19.08.2020 року про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до порядку виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019, а саме згідно частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, в первісній редакції, на підставі довідки прокуратури Одеської області № 337 від 04 березня 2020 року в розмірі 90 % суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на адресу старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Коваленку В.О. направлено довідку про здійснення нарахування на виконання рішення суду від 23.09.2020 року за вих.№1500-0410-8/70110, згідно з якою зазначено що управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішеннями від 05.06.2020 року №951060825970.

Загальна сума боргу згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 р. № 420/3309/20 за позовом ОСОБА_1 в межах одного місяця становить 19539,74 грн. Доплата пенсії за період з 01.03.2020 р. по 31.03.2020 р в сумі 19539,74 грн. підлягала виплаті згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду".

Інформація про виконання рішення суду по управлінням внесено до реєстру рішень, виконання бюджетною програмою (витяг з реєстру додається).

Виділення коштів для зазначених виплат здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень. Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику. Однак, на даний час відповідне фінансування з державного бюджету ще не проведено. Таким чином, покладені судом зобов`язання вчинити дії щодо проведення перерахунку виконані Головним управлінням у порядку, встановленому судовим рішенням, та в межах повноважень, покладених на управління фонду.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на адресу старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Коваленку В.О. направлено довідку про здійснення нарахування на виконання рішення суду від 23.09.2020 року за вих.№1500-0410-5/70108, згідно з якою зазначено Управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішеннями від 26.08.2020 року № 951060825970. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2020 року становить 29194,04 грн.

Загальна сума боргу згідно рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 р. №420/3309/20 та П`ятого апеляційного адміністративного суду від 19.08.2020 р. за позовом ОСОБА_1 з 13.12.2019 по 31.08.2020 становить 168293,89 грн.

Інформація про виконання рішення суду по справі №420/3309/20 управлінням внесено до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

Виділення коштів для зазначених виплат здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень. Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику. Однак, на даний час відповідне фінансування з державного бюджету ще не проведено. Таким чином, покладені судом зобов`язання вчинити дії щодо проведення перерахунку виконані Головним управлінням у порядку, встановленому судовим рішенням, та в межах повноважень, покладених на управління фонду.

25.11.2020 року ГУ ПФУ в Одеській області було надано відповідь на лист відповідача № 10.03-10458 від 09.11.2020 р, якою повідомлено наступне.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду по справі № 420/3309/20 від 03.06.2020 р. зобов`язано здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 13.12.2019р., відповідно до порядку виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р (ІІ)/2019, а саме згідно частини 20 статті 86 закону України "Про прокуратуру"від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, в первісній редакції, на підставі довідки прокуратури Одеської області №337 від 04 березня 2020 в розмірі 90% сумі місячної заробітної плати(грошового забезпечення) без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум. Допустити негайне виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії в межах стягнення за один місяць.

Управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від №951060825970. Загальна сума боргу згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 р. № 420/3309/20 за позовом ОСОБА_1 в межах одного місяця становить 19539,74 грн. Доплата пенсії за період з 01.03.2020р. по 31.03.2020 р в сумі 19539,74 грн. підлягала виплаті згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».

Інформація про виконання рішення суду по справі №420/3309/20 Головним управлінням внесено до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

Відповідно до частини першої статті 121 Бюджетного кодексу України за порушення бюджетного законодавства винні особи несуть відповідальність згідно із законом. Бюджет Пенсійного фонду України на 2020 рік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 22. Після прийняття постанови Шостим апеляційним адміністративним судом від 22.07.2020 у справі № 640/5248/19 бюджетні призначення Пенсійному фонду України на поточний рік не переглянуті.

Таким чином, покладені судом зобов`язанім виконані в повному обсязі, в порядку, встановленому чинним законодавством, та в межах повноважень, покладених на Головне управління. Виплата нарахованої доплати пенсії буде здійснена після виділення Головному управлінню відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за , рішеннями суду.

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 9 частини першої статті 39 Закону України від 02.06.2016 № 1404 "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404) позивач просив закінчити виконавче провадження по виконавчому листу № 420/3309/20, виданому 03.06.2020 Одеським окружним адміністративним судом.

Додатково повідомлено, що відповідно до частини дев`ятої статті 27 Закону № 1404 виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 цього Закону, якщо рішення було виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.

Звернено увагу на те, що Головним управлінням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020р. та П`ятого апеляційного адміністративного суду від 1 19.08.2020р. по справі №420/3309/20 виконано 05.06.2020 тобто до відкриття виконавчого провадження № 62999276 від 09.11.2020.

Також 25.11.2020 року ГУ ПФУ в Одеській області було надано відповідь на лист відповідача № 10.03-10461 від 09.11.2020 р, якою повідомлено наступне.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду по справі № 420/3309/20 від 19.08.2020 р. зобов`язано здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 13.12.2019р., відповідно до порядку виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р (ІІ)/2019, а саме згідно частини 20 статті 86 закону України "Про прокуратуру "від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ, в первісній редакції, на підставі довідки прокуратури Одеської області №337 від 04 березня 2020 в розмірі 90% сумі місячної заробітної плати(грошового забезпечення) без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум.

Управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від 04.09.2020 року № 951060825970. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2020 року становить 29194,04 грн. Загальна сума боргу згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 р. №420/3309/20 та П`ятого апеляційного адміністративного суду від 19.08.2020 р. за позовом ОСОБА_1 з 13.12.2019 по 31.08.2020 становить 168293,89 грн.

Інформація про виконання рішення суду по справі № 420/3309/20 Головним управлінням внесено до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

Виділення коштів для зазначених виплат здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику. Однак, на даний час відповідне фінансування з державного бюджету ще не проведено.

Позивачем звернено увагу, що після прийняття постанови Шостим апеляційним адміністративним судом від 22.07.2020 у справі № 640/5248/19 бюджетні призначення Пенсійному фонду України на поточний рік не переглянуті.

Таким чином, покладені судом зобов`язання виконані в повному обсязі, в порядку, встановленому чинним законодавством, та в межах повноважень, покладених на Головне управління. Виплата нарахованої доплати пенсії буде здійснена після виділення Головному управлінню відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 9 частини першої статті 39 Закону України від 02.06.2016 № 1404 "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404) позивач просив закінчити виконавче провадження по виконавчому листу № 420/3309/20, виданому 19.08.2020 Одеським окружним адміністративним судом.

Позивач додатково повідомляє, що відповідно до частини дев`ятої статті 27 Закону № 1404 виконавчий збір не стягується у разі закінчення виконавчого провадження на підставі пункту 9 частини першої статті 39 цього Закону, якщо рішення було виконано до винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.

Звернено увагу на те, що Головним управлінням рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020р. та П`ятого апеляційного адміністративного суду від 19.08.2020р. по справі №420/3309/20 виконано 04.09.2020 тобто до відкриття виконавчого провадження № 62999307 від 09.11.2020.

Постановою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Коваленком В.О. від 11.12.2020 року ВП №62999276 за невиконання вимог виконавчого листа № 420/3309/20, виданого Одеським окружним адміністративним судом 03.06.2020 року, було накладено на Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області штраф у розмірі 10200,00 грн.

Постановою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Коваленком В.О. від 10.12.2020 року ВП №62999307 за невиконання вимог виконавчого листа № 420/3309/20, виданого Одеським окружним адміністративним судом 19.08.2020 року, було накладено на Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області штраф у розмірі 10200,00 грн.

Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч.ч.1-2 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч.2 та ч.4 ст.372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.

Згідно з ч.1 ст.1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про виконавче провадження" відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Згідно з ч.1 ст.10 Закону України "Про виконавче провадження" заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об`єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами; 2) звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; 4) заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов`язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; 5) інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Згідно з ч.2 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов`язаний: 1) здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; 2) надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; 3) розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; 4) заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; 5) роз`яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов`язки.

Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону: 1) за заявою стягувача про примусове виконання рішення; 2) за заявою прокурора у разі представництва інтересів громадянина або держави в суді; 3) якщо виконавчий документ надійшов від суду у випадках, передбачених законом; 4) якщо виконавчий документ надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземної держави, до повноважень яких належить розгляд цивільних чи господарських справ, іноземних чи міжнародних арбітражів) у порядку, встановленому законом; 5) у разі якщо виконавчий документ надійшов від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Згідно з ч.1 ст.28 Закону України "Про виконавче провадження" копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур`єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев`ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі. Документи виконавчого провадження надсилаються стягувачу та боржнику за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі. У разі зміни стороною місця проживання чи перебування або місцезнаходження документи виконавчого провадження надсилаються за адресою, зазначеною у відповідній заяві сторони виконавчого провадження. Документи виконавчого провадження доводяться до відома або надсилаються адресатам не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.

Так, 09.11.2020 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Коваленком В.О. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №420/3309/19, виданого 03.06.2020 року про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до порядку виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019, а саме згідно частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, в первісній редакції, на підставі довідки прокуратури Одеської області № 337 від 04 березня 2020 року в розмірі 90 % суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум. Допустити негайне виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії в межах суми стягнення за один місяць.

09.11.2020 старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Коваленком В.О. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №420/3309/19, виданого 19.08.2020 року про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до порядку виконання рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №7-р(II)/2019, а саме згідно частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, в первісній редакції, на підставі довідки прокуратури Одеської області № 337 від 04 березня 2020 року в розмірі 90 % суми місячної заробітної плати (грошового забезпечення), без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше виплачених сум.

Проте рішення суду фактично вже було виконано, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.05.2020 року по справі №420/3309/20 здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від 05.06.2020 № 951060825970, сума боргу в межах одного місяця за період з 01.03.2020 по 31.03.2020 склала 19539,74 грн. і підлягала виплаті згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду".

На даний час, інформацію про виконання рішення суду Головним управлінням внесено до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

Тому, отримавши постанову відповідача про відкриття виконавчого провадження, Головне управління пенсійного фонду України в Одеській області у відповідь направило направлено довідку про здійснення нарахування на виконання рішення суду від 23.09.2020 року за вих. №1500-0410-8/70110.

При цьому оскільки станом на 05.06.2020 Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року був чинний позивач зобов`язаний був ним керуватись а тому суд дійшов висновку, щодо виконання позивачем рішення суду в цій частині.

Відповідно до ч.1 ст.63 Закону України "Про виконавче провадження" за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

Згідно з ч.2 ст.63 Закону України "Про виконавче провадження" у разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст.75 Закону України "Про виконавче провадження" у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" від 22.08.2018 року № 649 установлено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов`язання з нарахування (перерахунку) пенсійних та інших пов`язаних з ними виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого цією постановою.

Відповідно до п.3 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" від 22.08.2018 року № 649, боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України.

Згідно з п.5 Порядку ведення обліку рішення суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 26.09.2018 року № 20-1, реєстр ведеться в електронному вигляді державною мовою. Ведення реєстру здійснюється за допомогою технічних і програмних засобів, які забезпечують: автоматичне присвоєння рішенню суду реєстраційного номера, який формується за принципом календарної черговості дати надходження судового рішення до боржника, а в межах однієї дати - за прізвищами стягувачів в алфавітному порядку; формування інформації та витягів із реєстру; захист відомостей, що містяться у реєстрі, від несанкціонованих дій; оновлення, архівування та відновлення відомостей, внесених до реєстру, їх пошук. Номери, що автоматично присвоюються за допомогою програмних засобів ведення реєстру, складаються з цифр, що утворюють числа натурального ряду та не повторюються у межах реєстру. Реєстраційний номер рішення суду є його ідентифікатором у реєстрі.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2019 року у справі № 640/5248/19 було визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду".

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2020 року у справі № 640/5248/19 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.11.2019 року було змінено, пункт 2 резолютивної частини рішення викладено у наступній редакції: "Визнати протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду".

Відповідно до ч.2 ст.265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Згідно з ч.1 ст.325 КАС України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.

Тобто, пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду" втратили чинність з 22 липня 2019 року, як того вимагає ч.2 ст.265 КАС України.

Після набрання зазначеним рішенням суду чинності, Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії, що підтверджується рішенням від 26.08.2020 року № 951060825970, розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2020 року становить 29194,04 грн. і з вересня 2020 року виплачується у повному обсязі. Загальна сума заборгованості за період з 13.12.2019 по 31.08.2020 складає 168293,89 грн. В свою чергу, як зазначає позивач, виділення коштів для зазначених виплат здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень. Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику. Однак, на даний час відповідне фінансування з державного бюджету ще не проведено. Таким чином, покладені судом зобов`язання вчинити дії щодо проведення перерахунку виконані Головним управлінням у порядку, встановленому судовим рішенням, та в межах повноважень, покладених на управління фонду.

Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Згідно з ч.1 ст.23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.

Позивач зазначає, що бюджет Пенсійного фонду України на 2020 рік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 року № 22, а після прийняття постанови Шостим апеляційним адміністративним судом від 22.07.2020 року у справі № 640/5248/19 бюджетні призначення Пенсійному фонду України на поточний рік не переглянуті, покладені судом зобов`язання виконані в повному обсязі в порядку, встановленому чинним законодавством, та в межах повноважень, покладених на Головне управління, виплата нарахованої доплати пенсії буде здійснена після виділення Головному управлінню відповідних коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.

З урахуванням зазначеного, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області не виконало в повному обсязі рішення суду у зв`язку з відсутністю відповідного фінансування з Державного бюджету України.

Таким чином, в даному випадку застосування відповідачем до позивача штрафу суд вважає необґрунтованим та безпідставним, оскільки невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин. Накладення штрафу у такому випадку жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Крім того, під час розгляду справи відповідач не надав до суду належних та допустимих доказів, які б давали підстави вважати, що позивач не виконав рішення суду без поважних причин.

Відповідно до ч.1 ст.74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Згідно з ч.1 ст.287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Європейський суд підкреслює особливу важливість принципу "належного урядування". Він передбачає, що в разі коли йдеться про питання загального інтересу, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб (див. рішення у справах "Беєлер проти Італії" [ВП] (Beyeler v. Italy [GC]), заява № 33202/96, п. 120, ECHR 2000, "Онер`їлдіз проти Туреччини" [ВП] (Oneryэldэz v. Turkey [GC]), заява № 48939/99, п. 128, ECHR 2004-XII, "Megadat.com S.r.l. проти Молдови" (Megadat.com S.r.l. v. Moldova), заява № 21151/04, п. 72, від 8 квітня 2008 року, і "Москаль проти Польщі" (Moskal v. Poland), заява № 10373/05, п. 51, від 15 вересня 2009 року). Також, на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок (див., наприклад, рішення у справах "Лелас проти Хорватії" (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, п. 74, від 20.05.2010 року, і "Тошкуце та інші проти Румунії" (Toscuta and Others v. Romania), заява № 36900/03, п. 37, від 25.11.2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.

Крім того, Європейський суд з прав людини у своєму рішення по справі Yvonne van Duyn v.Home Office зазначив, що "принцип юридичної визначеності означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатися на зобов`язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов`язання містяться в законодавчому акті, який загалом не має автоматичної прямої дії". З огляду на принцип юридичної визначеності, держава не може посилатись на відсутність певного нормативного акта, який би визначав механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституції чи інших актах. Така дія названого принципу пов`язана з іншим принципом - відповідальності держави, який полягає в тому, що держава не може посилатися на власне порушення зобов`язань для запобігання відповідальності. Захист принципу обґрунтованих сподівань та юридичної визначеності є досить важливим у сфері державного управління та соціального захисту. Так, якщо держава чи орган публічної влади схвалили певну концепцію своєї політики чи поведінки, така держава чи такий орган вважатимуться такими, що діють протиправно, якщо вони відступлять від такої політики чи поведінки щодо фізичних та юридичних осіб на власний розсуд та без завчасного повідомлення про зміни у такій політиці чи поведінці, позаяк схвалення названої політики чи поведінки дало підстави для виникнення обґрунтованих сподівань у названих осіб стосовно додержання державою чи органом публічної влади такої політики чи поведінки.

Відповідно до ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У рішенні від 31.07.2003 року у справі "Дорани проти Ірландії" Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття "ефективний засіб" передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права. Причому, як наголошується у рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Салах Шейх проти Нідерландів", ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними. При вирішенні справи "Каіч та інші проти Хорватії" (рішення від 17.07.2008 року), Європейський суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту але без його практичного застосування. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Рішенням Конституційного Суду України у справі № 3-рп/2003р від 30.01.2003 року визначено, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.

З урахуванням зазначеного, суд прийшов до висновку, що постанови старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Коваленко В.О. від 11.12.2020 ВП № 62999276 та від 10.12.2020 ВП № 62999307 про накладення штрафів у розмірі 10200 грн. є протиправними та належать до скасування.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

В пункті 42 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Бендерський проти України" від 15 листопада 2007 року, заява № 22750/02, зазначено, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають у достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов`язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися в світлі обставин кожної справи.

Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав Відповідачем у справі, або якщо Відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

У зв`язку з задоволенням даного адміністративного позову суд дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь Позивача судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 2102 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.1 ст.139, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229, ст.ст. 241-246, 268, 269, 287, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Розумовська, 37, м. Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 43315529), про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 11.12.2020 ВП № 62999276 про накладення штрафу у розмірі 10200 грн.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 10.12.2020 ВП № 62999307 про накладення штрафу у розмірі 10200 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (вул. Розумовська, 37, м. Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 43315529) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) судові витрати у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.272 КАС України.

Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя А.А. Радчук

.