Рішення № 94499217, 29.01.2021, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
686/18117/20
Номер документу
94499217
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 686/18117/20

Провадження № 2-а/686/31/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2021 року Хмельницький міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючого судді – Козак О.В.,

при секретарі – Слободянюк А.Ю.,

за участі: представника позивача – Хабаля М.Й.,

представника відповідача – Андрійчук І.В.,

третьої особи – ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Хмельницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача старший державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області Барабаш Андрій Леонідович про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

встановив:

В липні 2020 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови. В обґрунтування позову позивач вказав, що 23 червня 2020 року старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області - заступником начальника управління - начальником відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління держгеокадастру України у Хмельницькій області Барабашем А.Л. було складено протокол про адміністративне правопорушення №408-ДК/0162П/07/01/-20. Відповідно до якого при перевірці дотримання вимог земельного законодавства під час використання земельної ділянки з кадастровим номером 6825083600:04:001:0905 було встановлено що 12.06.2020 року Радгосп «Лісовогринівецький» в особі директора ОСОБА_2 самовільно зайняло та використовує без правовстановлюючих документів частину земельної ділянки комунальної форми власності, площею 11,9529 га.. Відповідно до цього існує порушення статтей 125, 126 Земельного кодексу України, за що передбачена відповідальність статтею 53-1 КУпАП.

06 липня 2020 року старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області - заступником начальника управління - начальником відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління держгеокадастру України у Хмельницькій області Барабашем А.Л. було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення №408-ДК/0112По/08/01/-20. Відповідно до якої ОСОБА_2 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого статтею 53-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн..

Він вважає, що вищевказана постанова винесена відповідачем без повного та належного дослідження всіх обставин справи, а тому є протиправною, і підлягає скасуванню.

По-перше, розгляд даної адміністративної справи повинен був здійснюватися лише за його участі. У вищевказаному протоколі про адміністративне правопорушення зафіксовано факт його відмови від підпису, а тому йому повинно було бути повідомлено про час та місце розгляд адміністративної справи стосовно нього поштовим зв`язком, однак цього зроблено не було.

Окрім того, ним було направлено клопотання про відкладення розгляду справи про притягнення його до адміністративної відповідальності. Однак, дане клопотання задоволено не було про що він 06.07.2020 року отримав відповідь від ГУ Держгеокадастру в Хмельницькій області ПІ- 290/0-288/0/63-20.

Відповідно до цього було порушено його право на захист та він бажав особисто бути присутнім при розгляді стосовно нього адміністративного стягнення.

По-друге, протокол про адміністративне правопорушення складено через 10 днів після виявлення адміністративного правопорушення.

Згідно зі ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №408-ДК/0162П/07/01/-20 від 23 червня 2020 року адміністративне правопорушення було вчинено 12.06.2020 року Радгоспом «Лісовогринівецький» в особі ОСОБА_2 .. Однак, невідомо чому протокол було складено лише 23 червня 2020 року. Відповідно до цього існують порушення ст. 254 КУпАП.

По-третє, зміст оскаржуваної постанови не відповідає вимогам п. 10 «Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення», так як постанова має містити відомості про особу, щодо якої розглядається справа (прізвище, ім`я та по батькові, дата і місце народження, місце проживання/реєстрації та роботи або навчання, посада (для посадових осіб), ідентифікаційний номер фізичної особи (за наявності)).

Однак в оскаржуваній постанові не міститься посилання на займану ним посаду, а саме директор ДП Радгосп «Лісовогринівецький», натомість даною постановою встановлено, що він порушив вимоги статті 125, 126 Земельного кодексу України. Відповідно до такого формулювання, не зазначення його посади вказує на те, що оскаржувана постанова винесена щодо нього як фізичної особи, а не як на посадову особу директор ДП Радгоспу «Лісовогринівецький».

Відповідно до ст. 14 КУпАП передбачено що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв`язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.

Адміністративне правопорушення передбачене ст. 53-1 КУпАП відносить до адміністративних правопорушень у сфері охорони природи.

Даний недолік є значним порушенням КУпАП та Інструкції оскільки в даних нормативних актах чітко передбачено що повинна містити в собі постанова.

По-четверте, дані земельні ділянки знаходяться в сфері дії Державного акту на вічне користування землею колгоспами №536253 від 28.09.1951 р., від якого ДП Радгосп «Лісовогринівецький» не відмовлявся, а дана земельна ділянка незаконно була передана в комунальну власність.

Оскільки радгосп «Лісовогринівецький» є правонаступником колгоспу «Перемога» та радгоспу лікарських рослин, до нього перейшло право користування земельною ділянкою, якою користувались підприємства-попередники, в межах відповідно до державного акту на вічне користування землею колгоспами № 536253.

З Рішення Лісовогринівецької сільради №1 від 18.01.1991 р. слідує, що рішенням схвалювались матеріали інвентаризації земель 1990р., розроблені земельною комісією за участю спеціалістів філіалу Інституту “УкрНДІземпроект» згідно з додатками №1, 2, 3 та встановлено на довічне право власності земель радгоспу лікарських рослин с.Лісові Гринівці в кількості 2628,2 га, що підтверджується державним актом на вічне користування землею колгоспами № 536253.

Відповідно до рішення №12 Лісовогринівецької сільської ради від 29 березня 2018 року, державному підприємству Радгоспу «Лісовогринівецький» було надано дозвіл на проведення інвентаризації та розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що належить на праві вічного користування Радгоспу «Лісовогринівецький» (Код ЄДРПОУ 00481548) згідно Державного акту на вічне користування землею колгоспами від 28.09.1951 р. №536253, орієнтовною площею 2628,2 га, що розташовані на території села Лісові Гринівці та села Скаржниці Хмельницького району Хмельницької області.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20 січня 2020 року по справі 686/17131/19 встановлено що право користування радгоспу лікарських рослин та Радгоспу «Лісовогринівецький» земельними ділянками не припинено. Радгосп «Лісовогринівецький» не приймав рішення щодо добровільної відмови від користування земельною ділянкою, в порядку статей 141, 142 Земельного кодексу України, добровільної відмови від користування частиною земельного масиву чи деревними насадженнями Хмельницькій райдержадміністрації Радгосп, а також органи управління підприємства - Концерн «Укрфітотерапія» Мінагрополітики також не надавали. Згідно вказаних вище положень Земельного кодексу України, розпорядження земельними ділянками, що знаходяться в користуванні здійснюється виключно за згодою землекористувача, яким є Радгосп «Лісовогринівецький».

Окрім того, ДП Радгосп «Лісовогринівецький» неодноразово звертався до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області з проханням роз`яснити та провести перевірку законності передачі даних земельних ділянок в комунальну власність Лісовогринівецькій ОТГ.

Таким чином, оскаржувана Постанова винесена відповідачем є незаконною, протиправною та такою, що підлягає скасуванню, на підставі вищевказаного. Тому позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 06.07.2020р. №408-ДК/0112По/08/01/-20, про визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.53-1 КУпАП та накладення на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.

Ухвалою суду від 30.09.2020р. до участі в справі залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача старшого державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області Барабаша Андрія Леонідовича.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить їх задоволити з підстав викладених у позові, пояснивши, що ця земельна ділянка знаходиться в межах масиву Радгоспу «Лісовогринівецький», який здійснює користування нею відповідно до Державного акту.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечила проти задоволення позову з підстав вказаних у відзиві.

Третя особа ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечив проти задоволення позову, суду пояснив, що не надано правовстановлюючих документів щодо права користування земельною ділянкою Радгоспу «Лісовогринівецький».

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 23 червня 2020 року старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області було складено протокол про адміністративне правопорушення №408-ДК/0162П/07/01/-20. Відповідно до якого при перевірці дотримання вимог земельного законодавства під час використання земельної ділянки з кадастровим номером 6825083600:04:001:0905 було встановлено що 12.06.2020 року Радгосп «Лісовогринівецький» в особі директора ОСОБА_2 самовільно зайняв та використовує без правовстановлюючих документів частину земельної ділянки комунальної форми власності, кадастровий номер 6825083600:04:001:0905, яка розташована на території Лісовогринівецької сільської об`єднаної територіальної громади Хмельницького району Хмельницької області в межах населеного пункту с.Лісові Гринівці. Площа самовільно зайнятої земельної ділянки визначена згідно збірного кадастрового плану, розробленого ХФ ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та складає 10,5730 га. Самовільне зайняття земельної ділянки вчинено шляхом посіву сільськогосподарської культури, що є порушенням статтей 125, 126 Земельного кодексу України, за що передбачена відповідальність статтею 53-1 КУпАП та п. «б» ч.1 ст.211 Земельного кодексу України.

Зі змісту вказаного протоколу вбачається, що ОСОБА_2 відмовився від підпису та отримання протоколу в присутності 2-х свідків. 24.06.2020р. директору Радгоспу «Лісовогринівецький» ОСОБА_2 . Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області було направлено повідомлення № 32-22-0.4-78/90-20 про розгляд справи про адміністративне правопорушення 06.07.2020 року о 10год в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

30.06.2020р. директор Радгоспу «Лісовогринівецький» ОСОБА_2 подав до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області клопотання про перенесення слухання справи після 15.08.2020р., у зв`язку перебуванням у черговій відпустці, без долучення будь-яких доказів на підтвердження зазначених у клопотанні обставин.

06 липня 2020 року винесено постанову про накладення адміністративного стягнення №408-ДК/0112По/08/01/-20, згідно якої ОСОБА_2 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого статтею 53-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. Згідно вказаної постанови Радгосп «Лісовогринівецький» (код ЄДРПОУ 00481548) в особі директора ОСОБА_2 самовільно зайняло та використовує без правовстановлюючих документів частину земельної ділянки комунальної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 11,9529 га (кадастровий номер 6825083600:04:001:0905), яка розташована на території Лісовогринівецької сільської об`єднаної територіальної громади Хмельницького району Хмельницької області в межах населеного пункту с.Лісові Гринівці. Площа самовільно зайнятої земельної ділянки визначена згідно збірного кадастрового плану, розробленого ХФ ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та складає 10,5730 га. Зазначеними діями Радгосп «Лісовогринівецький» (код ЄДРПОУ 00481548) в особі директора ОСОБА_2 заподіяло шкоду в розмірі 17462,80грн. Самовільне зайняття земельної ділянки вчинено шляхом посіву сільськогосподарської культури.

Дані обставини підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно з ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" від 19.06.2003 року №963-IV (Закон №963-IV ) визначає правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.

Відповідно до ст. 1 Закону №963-IV, самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Статтею 9 Закону №963-IV визначено, що державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом: проведення перевірок; розгляду звернень юридичних і фізичних осіб; участі у прийнятті в експлуатацію меліоративних систем і рекультивованих земель, захисних лісонасаджень, протиерозійних гідротехнічних споруд та інших об`єктів, які споруджуються з метою підвищення родючості ґрунтів та забезпечення охорони земель; розгляду документації із землеустрою, пов`язаної з використанням та охороною земель; проведення моніторингу ґрунтів та агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до ст. 53-1 КУпАП України самовільне зайняття земельної ділянки - тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №408-ДК/0162П/07/01/-20 від 23 червня 2020 року адміністративне правопорушення було вчинено 12.06.2020 року Радгоспом «Лісовогринівецький» в особі ОСОБА_2 .. Однак, вказаний протокол було складено лише 23 червня 2020 року, що є порушенням ст. 254 КУпАП.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 20 січня 2020 року по справі 686/17131/19 встановлено, що 29.04.1957 року на підставі рішення загальних зборів колгоспників колгоспу «Перемога» с. Лісові Гринівці та с. Скаржниці про створення на базі колгоспу «Перемога» радгоспу лікарських рослин та постанови Хмельницького бюро обкому КП України та облвиконкому від 29.04.1957 року «Про перехід колгоспу в радгосп Міністерства охорони здоров`я» було створено радгосп лікарських рослин.Радгосп «Лісовогринівецький» є правонаступником колгоспу «Перемога» та радгоспу лікарських рослин, до нього перейшло право користування земельною ділянкою, якою користувались підприємства-попередники, в межах відповідно до державного акту на вічне користування землею колгоспами № 536253.

Згідно Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2005р. у справі № 1-17/2005 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 92, пункту 6 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України. Конституційний Суд України дійшов висновків про те, що громадяни та юридичні особи не можуть втрачати раніше наданого їм права користування земельною ділянкою, а в п.5.6. цього Рішення Конституційний Суд України встановив, що "підставою для виникнення права на земельну ділянку є відповідний юридичний факт. Чинний Кодекс серед підстав набуття права на землю громадянами та юридичними особами не називає оформлення чи переоформлення прав на земельні ділянки".

Відповідно до загального правила, закріпленого ст.ст. 104-109 Цивільного кодексу України при реорганізації юридичної особи до її правонаступника переходить майно (права і обов`язки) реорганізованої особи. Аналогічні приписи містила ст. 37 Цивільного кодексу УРСР 1963 року та Закон України "Про підприємства в Україні", які діяли до набуття чинності Цивільним кодексом України. Земельний кодекс України не містить виключень з цього загального правила, в т.ч. виключень щодо переходу до правонаступника права користування земельною ділянкою.

Згідно з частиною п`ятою статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" право власності та інші речові права на нерухоме майно, набуті згідно з чинними нормативно-правовими актами до набрання чинності цим Законом, визнаються державою. Відповідно до цього Закону реєстрація речових прав на нерухомість, їх обмежень здійснюється лише в разі вчинення правочинів щодо нерухомого майна, а також за заявою власника (володільця) нерухомого майна.

Таким чином, майнові права, в т.ч. право постійного користування земельною ділянкою, розташованою на території Лісовогринівецької сільської ради, перейшло до радгоспу «Лісовогринівецький» в порядку правонаступництва у складі іншого майна разом, в тому числі, з об`єктами нерухомого майна, розташованими на частинах земельних ділянок і держава визнає цей факт на підставі ст. З Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".

Радгосп «Лісовогринівецький» не приймав рішення щодо добровільної відмови від користування земельною ділянкою, в порядку статтей 141, 142 Земельного кодексу України, добровільної відмови від користування частиною земельного масиву чи деревними насадженнями Хмельницькій райдержадміністрації Радгосп, а також органи управління підприємства - Концерн "Укрфітотерапія" Мінагрополітики України також не надавали.

Згідно вказаних вище положень Земельного кодексу України, розпорядження земельними ділянками, що знаходяться в користуванні здійснюється виключно за згодою землекористувача, яким є Радгосп "Лісогринівецький".

Згідно листа Відділу у Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 18.11.2020 року № 9-22-0.6-1519/116-20 земельна ділянка кадастровий номер 6825083600:04:001:0905, загальною площею 11.9529га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, Лісовогринівецька сільса рада, була зареєстрована в Державному земельному кадастрі 11.03.2019 року, згідно звернення ЗВ-6808305832019 від 06.03.2019 року директора ДП Радгосп «Лісовогринівецький» Лежанського В.В. на підставі Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення між земельної ділянки в натурі на місцевості) що належить на праві вічного користування ДП Радгосп «»Лісовогринівецький», розробленої ПП «Терн Інвест», виконавець Бабич Я.В.

Положеннями ч.1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Представником відповідача не надано суд належних та допустимих доказів на спростування доводів позивача, підтвердження вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.53-1 КУпАП, та відповідно прийнятого ним рішення, що оскаржується.

Не підтверджує вказаних обставин і збірний кадастровий план земельної ділянки 6825083600:04:001:0905, розроблений ХФ ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», оскільки він не містить дати його складання та дати проведення обстеження земельної ділянки. При цьому слід зауважити, що акт перевірки від 12.06.2020р. складався працівниками Головного управління Держгеокадасту у Хмельницькій області ОСОБА_1 та Тесляром О.О., акт обстеження земельної ділянки від 23.06.2020р. ОСОБА_1 .. Будь-які відомості щодо залучення до огляду чи обстеження працівників ХФ ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» вказані документи не містять.

Також оскаржувана постанова не відповідає вимогам ст.283 КУпАП, оскільки не містить дати вчинення адміністративного правопорушення.

При цьому слід зазначити, що з досліджених в судовому засіданні доказів вбачається, що позивач був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, доказів на підтвердження поважності причин для перенесення розгляду справи відповідачу не надав. Та обставина, що позивачу було відомо про дату та час розгляду справи підтверджується і тим, що ним 30.06.2020р. було подано клопотання про перенесення розгляду справи. У зв`язку з чим, доводи позивача про його неналежне повідомлення про дату та час місце розгляду справи суд вважає безпідставними.

На підставі вищевикладеного із врахуванням того, що суду не надано доказів на підтвердження самовільного зайняття та використання без правовстановлюючих документів частини земельної ділянки комунальної форми власності, площею 10,5730га. Радгоспом «Лісовогринівецький» в особі директора Лежанського В.В., суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, і слід визнати незаконною та скасувати постанову від 06 липня 2020 року №408-ДК/0112По/08/01/-20 про визнання ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого статтею 53-1 КУпАП та накладення на нього штрафу в сумі 340 грн.

У відповідності до ч.1 ст. 139 КАС України, слід судові витрати позивача в сумі 420,40 грн. присудити ОСОБА_2 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області.

Керуючись ст.ст. 77,78,139, 242,243, 244, 286 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Визнати протиправною та скасувати постанову від 06 липня 2020 року №408-ДК/0112По/08/01/-20 про визнання ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого статтею 53-1 КУпАП та накладення на нього штрафу в сумі 340 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області на користь ОСОБА_2 420,40 грн. судового збору.

Рішення підлягає оскарженню в апеляційному порядку шляхом подання протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_2 (ІПН: НОМЕР_1 , житель: АДРЕСА_1 ).

Відповідач: Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 39767479, адреса:29016, м.Хмельницький, вул. Інститутська, 4/1).

Третя особа: ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 ).

Суддя: