
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/5299/20
Провадження № 3/552/11/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.01.2021 Суддя Київського районного суду м. Полтави Калько О.С. розглянувши матеріали, які надійшли з УПП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтава, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер не встановлено, працюючого водієм ТОВ «Бас Експрес» (єдрпоу 41362488),
за ст. 44-3 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
05.11.2020 о 07 год. 25 хв. ОСОБА_1 керуючи автобусом РУТА 25 д.н.з. НОМЕР_1 та здійснюючи регулярні пасажирські перевезення на міському маршруті №61 «Вакуленці – Алмазний – Автовокзал - Вакуленці» на вул. М.Бірюзова,27 в м. Полтава перевозив 33 (тридцять три) пасажири при передбаченою технічною характеристикою визначеною відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 кількість місць для сидіння - 20 (двадцять) разом із місцем водія, чим порушив вимоги п.п. 2 п. 11, п.п. 1 п. 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з урахуванням положень зазначених в абзаці 1 п.п. 8 п.1 протоколу №37 позачергового засідання державної комісії з питань ТЕБ та НС від 15.10.2020; постанови Головного державного санітарного лікаря України МОЗ № 23 від 21.05.2020, та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 на розгляд справи повторно не з`явився, надавши письмові заперечення, в яких вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення не визнав. В запереченні зазначив, що є найманим працівником ТОВ «Бас Експрес», а тому не є суб`єктом правопорушення. Крім того, зазначив, що керівництвом ТОВ «Бас Експрес» було видано розпорядження перевозити медичних працівників незалежно від кількості сидячих місць в транспортних засобах, змоги вплинути на людей, які заходили до салону автомобіля він не мав, обмеження на період карантину органами місцевої влади доведені до населення не були. Також в матеріалах справи відсутні відомості про те, що він здійснював перевезення пасажирів на маршрутному або міському автобусі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, матеріали справи не містять реєстраційних документів на даний транспортний засіб щодо дозволеної для перевірки кількості пасажирів, відсутні пояснення свідків чи очевидців. Також зазначив, що раніше до адміністративної відповідальності він ніколи не притягувався, п. 10 постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 втратив чинність на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020, та він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 121-2 КУпАП за перевезення пасажирів понад визначену технічними характеристиками транспортного засобу, у зв`язку з чим провадження по справі просив закрити або обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається судом за відсутності належним чином повідомленої особи, якщо від неї не надійшло клопотань про відкладення розгляду справи. Враховуючи те що ніяких клопотань на адресу суду про відкладення розгляду справи 29.01.2021 не надходило, та закінчення строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП, оскільки розгляд справи неодноразово відкладався за клопотанням особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 29 Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, та доповненями) на усій території України встановлено карантин.
Відповідно до п.п.2 п. 11 зазначеної Постанови ( зі змінами внесеними згідно з Постановою КМУ № 972 від 21.10.2020) на період карантину забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб (зазначена норма діяла на час вчинення адміністративного правопорушення).
Постановою Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 п. 11 виключено з Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641, однак, п.10 ч.2 зазначеної постанови № 1236 від 09.12.2020 на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється: здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб, тобто обмеження щодо перевезення кількості пасажирів діють на території України під час карантину постійно.
Крім того, згідно п.4 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України МОЗ № 23 від 21.05.2020, перевезення пасажирів громадським міським транспортом здійснюється в межах кількості місць для сидіння передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначена в реєстраційних документах на транспортний засіб, якщо інше не встановлено правилами карантину.
Відповідно до ст.41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Як вбачається з матеріалів справи, транспортний засіб РУТА 25 д.н.з. НОМЕР_1 05.11.2020 здійснював міські пасажирські перевезення за маршрутом №61 «Вакуленці – Алмазний – Автовокзал - Вакуленці» (а.с.9), кількість місць для сидіння з водієм зазначеного транспортного засобу, яким здійснював міські пасажирські перевезення ОСОБА_1 – 20 ( а.с.2,4 ), як вбачається з матеріалів відеозйомки пригоди кількість пасажирів, що перебувала в салоні транспортного засобу, значно перевищувала кількість місць для сидіння ( а.с.10). Крім того, відносно останнього також була винесена постанова про притягнення до адміністративної відповідальності в сфері дорожнього руху за ч.1 ст. 121-2 КУпАП за перевезення пасажирів в кількості більше ніж це дозволено технічними характеристиками транспортного засобу ( а.с.3). Зазначена постанова ОСОБА_1 не оскаржувалась. Також з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, в тому числі двічі за ст. 44-3 КУпАП ( а.с.1), але належних висновків не зробив.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи надані пояснення, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинив інкриміноване йому адміністративне правопорушення, а саме порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, а тому його дії необхідно кваліфікувати за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, яке є особливо небезпечним та призводить до негативних наслідків для суспільства, ступеню вини, особи порушника, який має постійний дохід, неповнолітніх дітей на утриманні не має ( а.с.21), неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил щодо карантину людей, приходжу до висновку, що на останнього необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн. на користь держави. Крім того, відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 17000 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 грн.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці з дня її винесення.
Суддя О.С.Калько