Постанова № 94482259, 29.01.2021, Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
697/90/21
Номер документу
94482259
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 697/90/21

Провадження № 3/697/124/2021

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2021 року м. Канів

Суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області Скирда Б.К., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Служби безпеки України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , працює в Канівському ЖЕК,

за ст. 195-5 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

21 січня 2021 року до Канівського міськрайонного суду Черкаської області від Управління Служби безпеки України в Черкаській області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 195-5 КУпАП.

Згідно автоматизованої системи документообігу суду справу передано судді ОСОБА_2 .

З протоколу про адміністративне правопорушення б/н від 16.01.2021 вбачається, що 16.01.2021, в особистому автомобілі біля приміщення Канівського ЖЕКу за адресою: м. Канів, вул. Шевченка, 69, за добровільною згодою ОСОБА_1 останнім було надано для вилучення технічний пристрій «GSM трекер «GF-07», призначений для прихованого стеження та отримання аудіо інформації в кількості 1 (однієї) одиниці. Зазначений технічний засіб був вилучений співробітниками органів СБ України у громадянина ОСОБА_1 для проведення дослідження (експертизи). Згідно висновків спеціалістів ОСОБА_3 та Ковпанійця О.Г № 5 від 05.11.2019, наданий на дослідження технічний пристрій «GF-07», належить до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Таким чином, громадянин ОСОБА_1 , як фізична особа, вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 195-5 КУпАП.

28.01.2021 за вх. № 832 ОСОБА_1 до суду подав заяву про розгляд справи без його участі, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 195-5 КпАП України визнав повністю, підтвердив обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, просив суворо не карати.

Однак, 28.01.2021 в судове засідання ОСОБА_1 з`явився особисто у зв`язку з необхідністю надання усних пояснень з приводу обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення складеного відносно нього.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснено зміст ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, права зрозуміло.

ОСОБА_1 в судовому засіданні обставини викладені в протоколі Управління Служби безпеки України в Черкаській області від 16.01.2021 підтвердив та пояснив, що дійсно придбав через оголошення в мережі Інтернет на сайті «Aliexpress» (КНР) технічний пристрій «GSM трекер «GF – 07» для використання його у власному автомобілі з метою відстеження місцезнаходження автомобіля у випадку його викрадення. Про те, що даний пристрій призначений для прихованого стеження та отримання аудіоінформації ОСОБА_1 зазначив, що обізнаний не був, продавцем про вказану обставину йому повідомлено не було.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши докази, додані до протоколу, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 195-5 КУпАП, виходячи з наступного.

У відповідності до положення ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозиція статті ст. 195-5 КУпАП передбачає незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 251 КУпАП визначає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відео записуючих засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення № б/н від 16.01.2021 (а.с.1-2), протоколом огляду речей від 16.01.2021 (а.с.4), протоколом вилучення речей і документів від 16.01.2021 (а.с.5), висновком експертного дослідження від 05.11.2019 № 5 (а.с.6-8), письмовими поясненнями ОСОБА_1 , які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 16.01.2021 (а.с.1-зв. – 2), складеному відносно нього, а також усними поясненнями ОСОБА_1 , надані ним в судовому засіданні.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

Згідно з ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 195-5 КУпАП як незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ст. 195-5 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 195-5 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв`язку, інших засобів негласного отримання інформації.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.

Згідно з ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (454,00 грн.).

Враховуючи вищенаведене, суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454,00 грн.

На підставі наведеного та керуючись: ст.ст. 9, 23, 33, 195-5, 221, 251, 268, 283-285, 307, 308 КУпАП, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 195-5 КУпАП.

За вчинене правопорушення застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень з конфіскацією спеціального технічного засобу для зняття інформації з каналів зв`язку, а саме: GSM трекера «GF-07» з інструкцією по використанню та USB-дроту для зарядки.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: ЄДРПОУ: 37930566, одержувач: ГУК у Черкаській області/тг м.Канів/21081100, номер рахунку: UA778999980314030542000023717, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.

На підставі частини другої статті 308 КУпАП, у разі несплати громадянином штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави за ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп., який необхідно сплатити на наступні реквізити: стягувач: ДСА України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Суддя Б. К. Скирда