
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 712/6891/20
Провадження № 3/712/7/21
26 січня 2021 року м. Черкаси Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Бащенко С.М., з участю прокурора Гадіон Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на момент вчинення правопорушення генеральним директором АТ «Черкаський приладобудівний завод»,
у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи генеральним директором Акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод» та відповідно до підпункту «а`п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримав, та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності, оскільки ним порушені вимоги антикорупційного законодавства.
Суддя, заслухавши думку прокурора, враховуючи позицію ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно положень ст. 81 ЦК України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Відповідно до п.1.1.розділу І «Загальні положення» статуту Акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод»(далі - Товариство), є юридичною особою із новим найменуванням, у результаті проведення державної реєстрації змін до Статуту Приватного акціонерного товариства « Черкаський приладобудівний завод» у відповідності до Закону України «Про акціонерні товариства» від 17 вересня 2008 року № 514- VI.
Таким чином, Акціонерне товариство «Черкаський приладобудівний завод» є юридичною особою публічного права.
Наказом Акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод» № 8-к від 22.05.2017 ОСОБА_1 призначено на посаду Генерального директора ПрАТ «Черкаський приладобудівний завод».
Наказом Акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод» № 03-к від 30.01.2019 на підставі протоколу засідання наглядової ради акціонерного товариства «Черкаський приладобудівний завод» № 2/2019 від 30.01.2019 року ОСОБА_1 приступив до роботи виконуючим обов`язки Генерального директора АТ «Черкаський приладобудівний завод» з 30.01.2019 року.
Згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права. Одночасно, зазначена категорія посад віднесена до суб`єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов`язки передбачені ст.45 Закону.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Декларація перед звільненням – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Під припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.
Відповідно до наказу №01-к від 06.02.2020звільнити ОСОБА_1 о. Генерального директора АТ «Черкаський приладобудівний завод з підстав передбачених контрактом п.8. ст.36 КЗпП України з 06.02.2020 року.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 був звільнений 06.02.2020, то строк передбачений законом для подання декларації становить не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 , подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 29.05.2020.
Відповідно до ст.251 КУпАП проведено заходи з метою встановлення фактичних даних, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме:
- 14.09.2016 декларація (щорічна) за 2015 рік;
- 14.09.2016 декларація (перед звільненням) за 2015 рік;
- 30.03.2017декларація (щорічна) за 2016 рік;
- 29.03.2018 декларація (щорічна) за 2017 рік;
- 16.08.2019 декларація (щорічна) за 2018 рік;
- 29.05.2020 декларація (щорічна) за 2019 рік;
- 29.05. 2020 декларація (перед звільненням) за 2020 рік;
У зв`язку з заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Після заповнення щорічних електронних декларації ОСОБА_1 підтверджував факт ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства та правильність зазначених ним відомостей у поданій декларації.
Отже, ОСОБА_1 , проігнорував вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», в чому вбачається прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Згідно повідомлення голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н.М. від 02.03.2017 №03-05/4886/17 щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає, що «несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, — тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Вище перелічених поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було.
Отже суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи звільненим 06.02.2020 із посади в.о. Генерального директора АТ «Черкаський приладобудівний завод» та відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме фактично подав е-декларацію «перед звільненням» - 29.05.2020, хоча законом визначено строк не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
При призначенні покарання, суддя враховує фактичні обставини справи, дані про особу правопорушника, і вважає можливим призначити стягнення у вигляді мінімального штрафу, що передбачений санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 грн. 00 коп., який зарахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.М. Бащенко