Рішення № 94423757, 27.01.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2021
Номер справи
520/19448/2020
Номер документу
94423757
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

27 січня 2021 року № 520/19448/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого - судді Зінченко А.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов.,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд:

-зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 12 січня 2020 року пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 згідно п. З ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як працівнику провідних професій, який має 20 років 7 місяців 18 днів стажу на таких роботах, а також проводити відповідні виплати, без застосування положень Постанови Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 року, та без застосування будь-яких обмежень щодо виплати заборгованості, в тому числі поетапного чи часткового.

-визнати протиправним та скасувати Рішення № 5161 від 09.10.2020 року відділу з питань призначення пенсій управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 згідно п. З ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як працівнику провідних професій, який має 20 років 7 місяців 18 днів стажу на таких роботах.

Дослідивши надані матеріали справи, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.. Молодогвардійськ Луганської області.

Зважаючи на ситуацію на Сході України та безпосередньо в м. Молодогвардійськ позивач спочатку не мав можливості покинути окуповану територію.

Наразі переїхав проживати на мирну територію в м. Балаклія. Зараз мешкає за адресою: АДРЕСА_2 . Має статус внутрішньо переміщеної особи.

Працював з важкими та шкідливими умовами праці в особливих умовах праці з шахтах.

Рішенням № 708 від 20.02.2020 року відповідачем відмовлено в призначенні пенсії за віком.

Вказану відмову оскаржено у судовому порядку.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 18.05.2020 року по справі № 520/4266/2020 позов задоволено частково, а саме: визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 238 від 23.01.2020 про відмову у призначенні пенсії; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути питання про призначення пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з 12 січня 2020 року, враховуючи висновки суду.

Рішення набрало-законної сили 15.09.2020 року.

При ухваленні рішення Судом визначене право на призначення пенсії згідно заяви від 12.01.2020 року.

З метою виконання рішення суду до ГУ ПФУ в Харківській області 05.10.2020 року подано відповідну заяву та належним чином завірену копію рішення суду.

Незважаючи на те, що рішенням суду встановлено право на призначення пенсії, Рішенням № 5161 від 09.10.2020 року відділу з питань призначення пенсій управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області позивачу знову відмовлено із призначенні пенсії як працівнику провідних професій , так як на підставі наданих документів та враховуючи індивідуальні відомості про застраховану особу, страховий стаж ОСОБА_1 на момент звернення склав 27 років 0 місяців 18 днів, за списком № 1 - 1 рік 4 місяці 29 днів, на роботах провідних професій підземних (20) - 9 років 4 місяці 8 днів, на підземних роботах (25) - 19 років 2 місяці 19 днів (з урахуванням навчання за фахом, військової служби та стажу роботи на провідних професіях підземних (20). З урахуванням навчання за фахом та військової служби пільговий стаж складає 20 років 7 місяців 18 днів...»

Позивачем подано ряд звернень до Президента України та до Пенсійного фонду України, однак листом Пенсійного фонду України № 30709-29105/Л-03/8-2800/20 від 04.12.2020 року повідомлено, що на виконання Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.05.2020 року, яким було зобов`язано скасувати рішення від 23.01.2020 № 238 та повторно розглянути питання призначення пенсії з 12.01.2020 з урахуванням висновків суду, Головне управління повторно розглянуло заяву та відмовлено в призначенні пенсії.

Вказане рішення Відповідача є протиправним , а тому позивач звернулась до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Надаючи правову оцінку вищенаведеному, суд вказує наступне.

Відповідно до п. З статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.

Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 року № 162, розділом І «Гірничі роботи», підрозділом 1010100а п. а) передбачені всі робітники, зайняті повний робочий день на підземних роботах.

Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 36, розділом І «Гірничі роботи»,», підрозділом 1 «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень», позиція 1.1а пункт а) передбачені усі робітники, зайняті повний робочий день на підземних роботах.

У відповідності з пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року N 383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Пунктом. 10 цього Порядку встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637.

У відповідності до п.1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. За відсутності її або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Пунктом 3 даного Порядку передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, то для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Абзацом 1 п.20 Порядку визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ , організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано період роботи, що зараховується до спеціального стажу, професія або посада, характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Судом встановлено, що підприємствами виконано умови чинного законодавства в області пенсійного забезпечення щодо підтвердження мого права на пенсію, оскільки видано довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній:

-Державне Відкрите акціонерне Товариство «Краснодонвуглебуд» видало довідку № 315 від 25.10.2012 року, в якій підтверджено право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за період пільгової роботи в Краснодонському шахтобудівельному управлінні № З (ШСУ № 3) тресту «Краснодонвуглебуд» з 20.01.1995 року по 11.05.1995 року.

-Філією ЗАТ «Зовнішторгсервіс» СП «Краснодонвугілля» видано довідку № 625 від 29.09.2017 року, в якій підтверджено моє право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за період пільгової роботи в ДВАТ «Шахта «Оріхівська» ДП ГХК «Краснодонвугілля» з 12.03.1997 року по 17.06.1997 року.

-ПрАТ «Краснодонвугілля» видано довідку № 975 від 07.03.2017 року, в якій підтверджено моє право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за період пільгової роботи в ДВАТ «Шахта «Молодогвардійська» ГХК «Краснодонвугілля» з 13.09.1999 року по 01.09.2003 року.

-Філією ЗАТ «Зовнішторгсервіс» СП «Краснодонвугілля» видано довідки № № 1311, 1312, 1313 від 10.11.2017 року, в якій підтверджено моє право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за період пільгової роботи в ОП Шахта «Молодогвардійська» ВАТ «Краснодонвугілля», Шахтоуправління «Молодогвардійське» ПАТ «Краснодонвугілля» з 07.07.2004 року по 31.10.2015 року.

-ТОВ «Шахтспецстрой» видано довідку № 152 від 13.05.2017 року, в якій підтверджено моє право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за період пільгової роботи в ТОВ «Шахтспецстрой» з 24.03.2016 року фактично по 29.08.2017 року.

Також, позивачем надано інші підтверджуючі документи, які Відповідачем враховані для визначення стажу за Списком № 1, а також період роботи відображено як роботи підземні, провідні професії, що чітко значиться в в доданому Стажу для розрахунку права (РС-право), тобто віднесення професії до провідних не потребує доведення, так як визнано Відповідачем, однак не зараховано всього стажу, який відноситься як до Списку № 1, так і зараховується до провідних професій.

Відповідачем зараховано вказаний пільговий стаж за Списком № 1 та визначено його на рівні 15 років 8 місяців 12 днів, що свідчить як з розрахунку стажу, так і з Рішення № 238 відділу з питань призначення пенсій управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 23.01.2020 року.

При цьому стаж з 04.05.1995 року по 10.05.1995 року, який також потребує врахуванню становить 7 днів, період навчання становить 3 роки 4 місяці 10 днів, період військової служби - 1 рік 6 місяців 19 днів.

Таким чином загальний стаж роботи за Списком № 1, визначений (зарахований або віднесений) до стажу провідних професій становить: 20 років 7 місяців та 18 днів, отже умови п. З ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» щодо наявності стажу 20 років та роботи на провідних професіях виконаний, тому право на пенсію позивач має.

Тобто, враховуючи період навчання та військової служби позивач майже весь період своєї трудової діяльності працював зі шкідливими та важкими умовами праці.

Щодо необхідності зарахування до пільгового стажу в якості провідної професії за Списком № 1 періоду навчання в ПТУ № 86 м. Молодогвардійськ на електрослюсаря підземного з 01.09.1991 року по 10.01.1995 року.

Підставою для зарахування до пільгового стажу періоду навчання в ПТУ № 86 м. Молодогвардійськ на електрослюсаря підземного з 01.09.1991 року по 10.01.1995 року є диплом НОМЕР_2 , виданий ПТУ № 86 м. Молодогвардійськ 10.01.1995 року.

Підставою віднесення цього періоду навчання до провідних професій за списком № 1 є те, що такою виступає професія електрослюсаря підземного, тобто моя перша робота за Списком № 1 в Краснодонському шахтобудівельному управлінні № З (ШСУ № 3) тресту «Краснодонвуглебуд» з 20.01.1995 року по 11.05.1995 року, яка зарахована до провідної професії за Списком № 1 Відповідачем, хоч і не повністю.

При цьому першим записом трудової книжки є саме період навчання, який повністю співпадає з періодом, вказаним у дипломі, з урахуванням початку роботи за фахом, який є пільговим.

Як встановлено ст. 38 Закону України «Про професійно-технічну освіту» час навчання в професійно-технічному навчальному закладі зараховується до трудового стажу учнів, слухачів, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що надає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.

Оскільки 20.01.1995 року позивача прийнято електрослюсарем підземним 4 розряду з повним робочим днем в шахті в Краснодонському шахтобудівельному управлінні № З (ШСУ № 3) тресту «Краснодонвуглебуд», 10.05.1995 року звільнений з роботи в зв`язку із призовом на військову службу. При цьому цей стаж є пільговим, але зарахований відповідачем до пільгового по 03.05.1995 року, то Відповідач протиправно не зарахував як навчання, так і частину періоду цієї роботи, при наявності у мені відповідних записів у трудовій книжці, довідок, диплому, інших документів, які підтверджені матеріалами в повному обсязі.

Щодо необхідності зарахування до пільгового стажу до пільгового стажу в якості провідної професії за Списком № 1 періоду проходження строкової військової служби з 07.06.1995 року по 25.12.1996 року надано військовий квиток, в якому чітко вказано період проходження строкової військової служби, також запис на сторінках 4,5 трудової книжки містить відповідне посилання на період проходження строкової військової служби, однак вважаю за необхідне зазначити наступне:

Згідно абзацу 1 частини 1 статті 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає в професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, пов`язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та абзацом 2 частини статті 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» передбачено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» зокрема, статтею 17-1, передбачено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до вимог абзацу дев`ятого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року N 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», установлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ» особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються: дійсна військова служба у Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР та інші види служби і періоди роботи, які відповідно до законодавства колишнього СРСР зараховувалися до вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям, а також особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Вислуга років (у тому числі на пільгових умовах) у цьому випадку обчислюється у порядку, встановленому законодавством колишнього СРСР, якщо цією постановою не передбачено більш пільгових умов зарахування до вислуги років часу служби для призначення пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Так, в період проходження мною військової служби діяло Положення про порядок призначення та виплати державних пенсій, затверджене Радою Міністрів СРСР від 03.08.1972 року № 590, що діяло в період з 03.08.1972 року по 31.12.1991 року. Підпунктом "к" частини 1 та частиною 3 пункту 109 цього Положення про порядок призначення та виплати державних пенсій було встановлено, що період служби в складі Збройних Сил СРСР прирівнюються до роботи, яка дає право на призначення пенсій на пільгових умовах або в пільгових розмірах. При призначенні на пільгових умовах або в пільгових розмірах пенсій по старості та інвалідності робітникам і службовцям, які працювали на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці та в гарячих цехах і на інших роботах з важкими умовами праці, періоди, зазначені у підпункті "к", прирівнюються за вибором особи яка звернулася за призначенням пенсії або до роботи, яка передувала даному періоду, або до роботи, яка слідувала за закінченням цього періоду.

Крім того, положеннями ч. 2 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зарахування стажу роботи, який дає право на пенсію на пільгових умовах, часу проходження строкової військової служби» від 02.06.2005 року визначено, що час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пільгову пенсію за віком на пільгових умовах до введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Тобто цими нормами було передбачено врахування періоду військової служби при визначенні права на пільгову пенсію.

Судом встановлено, що позивач перед проходженням військової служби з 20.01.1995 року працював електрослюсарем підземним 4 розряду з повним робочим днем в шахті в Краснодонському шахтобудівельному управлінні № З (ШСУ № 3) тресту «Краснодонвуглебуд», яка віднесена до провідної професії за Списком № 1, а 10.05.1995 року звільнений з роботи в зв`язку із призовом на військову службу.

Після проходження військової служби в період з 12.03.1997 року по 17.06.1997 року працював електрослюсарем підземним 4 розряду з повним робочим днем в Шахті «Оріхівська» ГХК «Краснодонвугілля», яка також відноситься до провідної професії за Списком № 1.

Таким чином, суд приходить до висновку, що період служби зараховується в якості стажу за провідною професією за Списком № 1.

Як встановлено ч. 2 ст. 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

Згідно п. 1 ч. І статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (аналогічна норма встановлена ст. 83 Закону У країни «Про пенсійне забезпечення») пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. В разі пропущений цього строку пенсія призначається з дня звернення за пенсією.

До головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області позивач звернувся 12 січня 2020 року, а отже право на призначення пенсії він має з 12 січня 2020 року.

Щодо вимоги подати зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ст. 382 КАС України, суд який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов`язати суб`єкта владних повноважень не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З аналізу вказаної норми вбачається, що встановлення судового контролю за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі, є правом, а не обов`язком суду. Отже, судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах є саме диспозитивним правом суду, яке може використовуватись в залежності від наявності об`єктивних обставин, що підтверджені належними та допустимими доказами. Це виключно як певна (можливо, виняткова) міра впливу на той чи інший орган влади. Застосування наведеної норми - це лише прерогатива суду.

В своєму ж позові про надання звіту про виконання судового рішення позивач не навів аргументованих доводів, та не надав доказів того, що рішення суду буде відповідачем тривалий час не виконуватись, в зв`язку з чим своєчасно у межах розумних строків не будуть поновлені його права. Тому, вказана вимога позивача не підлягає задоволенню.

З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з`ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв`язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 243, 244, 245, 246 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 12 січня 2020 року пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 згідно п. З ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як працівнику провідних професій, який має 20 років 7 місяців 18 днів стажу на таких роботах, а також проводити відповідні виплати, без застосування положень Постанови Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 року, та без застосування будь-яких обмежень щодо виплати заборгованості, в тому числі поетапного чи часткового.

Визнати протиправним та скасувати Рішення № 5161 від 09.10.2020 року відділу з питань призначення пенсій управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 згідно п. З ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", як працівнику провідних професій, який має 20 років 7 місяців 18 днів стажу на таких роботах.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя А.В.Зінченко