
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2021 року справа №380/4637/20
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Василько А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу № 380/4637/20 за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «МС-МК 8» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просило стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МС-МК 8» борг в сумі 40345,94 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до положень статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» для відповідача у 2019 році встановлено певний норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, який ним не виконано. Враховуючи виявлені порушення відповідач, згідно з статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» зобов`язаний сплатити на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за незабезпечення встановленого нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у сумі 40345,94 грн.
Останнім днем сплати адміністративно-господарських санкцій з невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році було 15 квітня 2020 року. Сума пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за період з 16.04.2020 по 07.05.2020 року (22 дні) складає 264,44 грн.
Оскільки відповідач у встановлений термін не сплатив вищевказані суми, заборгованість перед позивачем у 2019 році становить 40345,94 грн.
Представник позивача в судових засіданнях позовні вимоги підтримав, просив позов задоволити повністю.
Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву, який 17.07.2020 року подано через канцелярію суду. Відповідач зазначає, що у Звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2019 рік (форма № 10-ПІ), поданому 25.02.2020 року, середньооблікова кількість штатних працівників у 2019 році у відповідача (код рядка 01) становила 8 (вісім) осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність 0 (нуль) осіб (код рядка 02) - інформація про середньооблікову кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, відображена некоректно, оскільки у рядку 02 Звіту середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, становила 0,25, однак математичним шляхом(відповідно до математичних правил заокруглення чисел) цю цифру було автоматично заокруглено до цілої одиниці у меншу сторону у зв`язку з некоректними налаштуваннями розрахунку у таблиці, яка формується у Звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ (затвердженою Наказом Мінпраці України від 10.02.2007р. № 42, річна поштова).
Згідно відомостей табелю обліку використання робочого часу за березень 2019 року Відповідачем у березні 2019 року було працевлаштовано 2 (два) зовнішні сумісники (тобто працівники, прийняті за сумісництвом з інших підприємств), а саме: бухгалтер - ОСОБА_1 та прибиральник службових приміщень - ОСОБА_2 .
Тому, керуючись пунктами 3.2 і 3.3 Інструкції, а також додатком до Інструкції, відповідачем надано розрахунок кількості зовнішніх сумісників за березень 2019 року: 31 календарний день * 2 зовнішні сумісники = 62 людино-годин, 62 людино-годин / 158 = 0,4 (дорівнює « 0») де 158 = 79 годин (тривалість робочого часу 1 зовнішнього сумісника у березні 2019 року)* 2 зовнішні сумісники;
Остання значуща цифра менше або дорівнює «4», вона відкидається, а цифра « 0» є парною, і тому - залишається без змін.
Відповідач зазначає, що обов`язок виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у кількості 1 (однієї) особи у відповідача виник у період з жовтня 2019 року по грудень 2019 року включно, оскільки кількість працівників помісячно у вказаний період становила 8 (вісім) і більше осіб, а у період з січня 2019 року по вересень 2019 року включно - 7 (сім) осіб і менше, що відповідно, трактується як відсутність обов`язку у цей період у відповідача виконувати норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Працевлаштування відповідачем особи з інвалідністю у кількості 1 (однієї) особи у 2019 році на посаду сторожа з 25.09.2019 року по 10.02.2020 року включно, а саме: ОСОБА_3 , що підтверджується належним чином завіреними копіями документів: наказом ТОВ «МС-МК 8» №11-к від 24.09.2020р. «Про затвердження штатного розпису, ОСОБА_3»; наказом ТОВ «МС-МК 8» №3-к від 10.02.2020 року. «Про ОСОБА_3 , затвердження штатного розпису»; табелями обліку використання робочого часу за: вересень 2019 року від 30.09.2019р., жовтень 2019 року від 31.10.2019р., листопад 2019 року від 30.11.2019р., грудень 2019 року від 31.12.2019р; повідомленням про прийняття працівника на роботу від 24.09.2019р., прийнятим у ГУ ДПС у Львівській області (Залізничний район м. Львова) 24.09.2019р.; додатком № 4 Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування Форма №Д4 (місячна) «Таблиця 5. Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» від 04.10.2019р. за вересень 2019 року, прийнятим у ГУ ДПС у Львівській області (Залізничний район м. Львова) 04.10.2019р.
Інвалідність сторожа ТОВ «МС-МК 8» ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) серія 12 ААА № 836074, виданою 04.12.2018р. міжрайонною спеціалізованою онкологічною МСЕК №2 МОЗ України, якою встановлено інвалідність другої групи на строк - безтерміново.
Відповідач вважає, що ним не порушено вимог статтей 18, 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», а тому - підстави для нарахування позивачем суми адміністративно-господарських санкцій за 2019
рік та пені відсутні.
Представник відповідача в судових засіданнях проти позову заперечила, надала додаткові пояснення, просила в задоволенні позову відмовити.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 24.06.2020 року у даній справі відкрито спрощене провадження в адміністративній справі. Ухвалою судді від 31.08.2020 року розгляд справи здійснюється за правилами загального позовного провадження. Ухвалою судді від 16.12.2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Відповідач в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи.
Судом встановлені наступні обставини:
Згідно зі звітом позивача форми № 10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2019 рік - середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві становить 8 осіб, з них інвалідів 0 осіб. Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в 2019 році для підприємства становив 1 особу.
Позивачем виявлено, що встановлений норматив робочих місць для інвалідів на 2019 рік відповідачем не виконано.
На підставі встановлених порушень Товариству з обмеженою відповідальністю «МС-МК 8» визначено суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2019 році.
Згідно з розрахунку заборгованості по сплаті адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2019 рік, сума коштів до сплати за 1 незайняте особами з інвалідністю робочих місць становить 40081,50 грн. Розрахунок пені визначено за ставкою НБУ станом на 07.05.2020 - 8%; кількість днів у поточному році - 366; відсотки від ставки НБУ, законодавчо встановлені для розрахунку розміру пені - 120%; розрахунковий розмір пені (8*120:100:366) - 0,03%; сума пені за один день прострочення: 40081,50*0,03% = 12,02 грн; кількість днів існування боргу: з 16.04.2020 до 07.05.2020 включно = 22 дні; сума пені, що необхідно сплатити 12,02 * 22 = 264,44 грн. Загальна сума позовних вимог: 40345,94 грн. (4081,50 + 264,44 = 40345,94).
Вказана сума адміністративно-господарських санкцій та пені не сплачена відповідачем в добровільному порядку, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «МС-МК 8» суми боргу.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що на думку позивача внаслідок порушення законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, виникла заборгованість перед позивачем.
Відповідач подав до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік (за формою № 10-ПІ), згідно якого середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача впродовж 2019 року становила 16 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 0 осіб, а кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 1 особа. Середньорічна заробітна плата штатного працівника становить 53887,50 грн.
Норми права, які застосував суд, наступні:
Згідно із до ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов`язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування осіб з інвалідністю, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ст. 18-1 цього ж Закону, Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у особи з інвалідністю кваліфікації та знань, з урахуванням її побажань.
Згідно з ч. 1 ст. 19 цього ж Закону, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.
Згідно ст. 20 цього ж Закону, передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих осіб з інвалідністю менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, де працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідно до вимог пункту 1, 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 (далі - Порядок № 70) цей порядок визначає процедуру подання підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичними особами, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб (далі - роботодавці), звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) та інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування осіб з інвалідністю - базовому центру зайнятості.
Форма зазначеного звіту встановлена наказом Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження форми звітності №10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» та Інструкція щодо заповнення форми звітності №10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів» від 10 лютого 2007 року № 42.
Пунктом 1.1. Інструкції щодо заповнення форми звітності № 10-ПІ передбачено, що форма № 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" (далі - звіт), що заповнюється за рік, поширюється на всі підприємства, установи і організації, у тому числі підприємства громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, у яких працює за основним місцем роботи, від 8 і більше осіб (далі - роботодавці).
Відповідно до вимог п 2.1 Інструкції в облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві.
Згідно з вимогами п. 2.2 Інструкції облікова кількість штатних працівників визначається на певну дату звітного періоду, наприклад, на перше або останнє число
місяця, включаючи прийнятих працівників і виключаючи тих, які вибули в цей день.
Якщо підприємство на дату, вказану у формі державного статистичного спостереження, з будь-яких причин не працювало (вихідний або святковий день, з природних, технічних та економічних причин), облікова кількість працівників відображається за станом на останній день роботи, що передував цій даті.
В обліковій кількості штатних працівників за кожний календарний день враховуються особи, які фактично працювали, а також відсутні на роботі з будь-яких причин, тобто усі працівники, які перебувають у трудових відносинах, незалежно від виду трудового договору (п. 2.3 Інструкції).
Відповідно до вимог п. 2.6 Інструкції не включаються до облікової кількості штатних працівників такі категорії:
- прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств. Працівник, який отримує на одному підприємстві дві, півтори ставки, тобто оформлений за сумісництвом на тому самому підприємстві, де й основне місце роботи (внутрішнє сумісництво), або менше однієї ставки, в обліковій кількості штатних працівників враховується як одна фізична особа;
- залучені до виконання робіт за цивільно-правовими договорами (договорами підряду). Працівник, який перебуває в обліковому складі підприємства і уклав цивільно-правовий договір з цим самим роботодавцем, враховується в обліковій та середньообліковій кількості працівників один раз за місцем основної роботи та не враховується у кількості працюючих за цивільно-правовими договорами;
- переведені з інших підприємств згідно з договорами між суб`єктами господарювання;
- учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів, які проходять виробниче навчання та виробничу практику на підприємстві згідно з договорами про надання робочих місць для зазначених цілей;
- особи, направлені підприємствами для навчання у навчальних закладах з відривом від виробництва, які одержують за рахунок коштів цих підприємств тільки стипендію;
- особи, які навчаються за рахунок коштів, передбачених у зведених кошторисах будівництва, для роботи на підприємствах, які будуть вводитися в дію;
- працівники, які подали заяви про звільнення і припинили роботу до закінчення строку попередження або які припинили роботу без попередження адміністрації. Вони виключаються із облікового складу працівників з першого дня невиходу на роботу.
Згідно пунктом 3.1. Інструкції щодо заповнення форми звітності № 10-ПІ, у рядку 1 відображається середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік, яка визначається відповідно до пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 р. № 286 та зареєстрованої Міністерством юстиції України 30 листопада 2005 р. за № 1442/11722 (із змінами).
Відповідно до вимог пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, передбачено середньооблікова кількість штатних працівників розраховується на підставі щоденних даних про облікову кількість штатних працівників, які повинні уточнюватись відповідно до наказів про прийом, переведення працівника на іншу роботу та припинення трудового договору.
Облікова кількість штатних працівників за кожен день має відповідати даним табельного обліку використання робочого часу працівників, на підставі якого визначається кількість працівників, які з`явились або не з`явились на роботу.
Підпунктом 3.2.1 пункту 3.2 Інструкції встановлено, що середньооблікова кількість штатних працівників за місяць обчислюється шляхом підсумовування кількості штатних працівників облікового складу за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого - по 28 або 29), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, і ділення одержаної суми на число календарних днів звітного місяця.
Кількість штатних працівників облікового складу за вихідний, святковий і неробочий день приймається на рівні облікової кількості працівників за попередній робочий день. У випадку двох або більше вихідних чи святкових і неробочих днів підряд кількість штатних працівників облікового складу за кожний з цих днів приймається на рівні кількості працівників облікового складу за робочий день, що їм передував.
Згідно з вимогами пп. 3.2.2 п. 3 Інструкції при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені у пунктах 2.4, 2.5 цієї Інструкції, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв`язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (підпункти 2.5.8 - 2.5.9 Інструкції). Облік цих категорій працівників ведеться окремо.
Як убачається з п.п. 3.2.3 п. 3.2 Інструкції, визначається також середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу в цілому по підприємству, що працює за умов п`ятиденного робочого тижня.
Відповідно до вимог п.п. 3.2.4 п. 3.2 Інструкції середньооблікова кількість штатних працівників на підприємствах, які працювали неповний місяць (наприклад, на створених або ліквідованих підприємствах, таких, що мають сезонний характер виробництва), визначається шляхом ділення суми облікової кількості штатних працівників за всі дні роботи підприємства у звітному місяці, включаючи вихідні та святкові і неробочі дні за період роботи, на число календарних днів у звітному місяці.
Згідно з вимогами п.п. 3.2.5 п. 3.2 Інструкції середньооблікова кількість штатних працівників за період з початку року (у тому числі за квартал, півріччя, 9 місяців, рік) обчислюється шляхом підсумовування середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно, та ділення одержаної суми на кількість місяців у цьому періоді, тобто відповідно на 2, 3, 4, ... 12.
Підприємство, що працювало неповний рік (сезонний характер виробництва або створення після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації), середньооблікову кількість штатних працівників за рік визначає також шляхом підсумовування зазначеної кількості працівників за всі місяці роботи підприємства і ділення одержаної суми на 12 (п.п. 3.2.6. п. 3.2 Інструкції).
Судом встановлено, що розрахунок позивача про те, що на підприємстві середньооблікова кіль кількість штатних працівників протягом 2019 року становить - 8 осіб, здійснений лише на підставі штатних розписів відповідача. При цьому в основу покладено штатний розпис на кінець року. Дослідивши обставини справи, суд зазначає, що штатний розпис не є документом, який є підставою для визначення середньооблікової кількості працівників на підприємстві.
Суд звертає увагу, що упродовж року штатна чисельність відповідача постійно змінювалася, найбільша кількість працюючих осіб за штатом мала місце лише з жовтня-грудень 2019 року. Про це ж свідчать надані у відзиві накази про прийняття на роботу до відповідача найманих працівників, переважну більшість яких прийнято на роботу в жовтні 2019 р. Зазначені обставини також впливають на визначення середньооблікової кількості працівників на підприємстві.
Згідно відомостей табелю обліку використання робочого часу за березень 2019 року відповідачем у березні 2019 року було працевлаштовано 2 (два) зовнішні сумісники (тобто працівники, прийняті за сумісництвом з інших підприємств), а саме: бухгалтер - ОСОБА_1 та прибиральник службових приміщень - ОСОБА_2 .
Працевлаштування відповідачем особи з інвалідністю у кількості 1 (однієї) особи у 2019 році на посаду сторожа з 25.09.2019р. по 10.02.2020р. включно, а саме: ОСОБА_3 , що підтверджується належним чином завіреними копіями документів: наказом ТОВ «МС-МК 8» №11-к від 24.09.2020р. «Про затвердження штатного розпису, В. Ломагу»; наказом ТОВ «МС-МК 8» №3-к від 10.02.2020р. «Про ОСОБА_3 , затвердження штатного розпису»; табелями обліку використання робочого часу за: вересень 2019 року від 30.09.2019р., жовтень 2019 року від 31.10.2019р., листопад 2019 року від 30.11.2019р., грудень 2019 року від 31.12.2019р; повідомленням про прийняття працівника на роботу від 24.09.2019р., прийнятим у ГУ ДПС у Львівській області (Залізничний район м. Львова) 24.09.2019р.; додатком № 4 Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування Форма №Д4 (місячна) «Таблиця 5. Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» від 04.10.2019р. за вересень 2019 року, прийнятим у ГУ ДПС у Львівській області (Залізничний район м. Львова) 04.10.2019р.
Інвалідність сторожа ТОВ «МС-МК 8» ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) серія 12 ААА № 836074, виданою 04.12.2018р. міжрайонною спеціалізованою онкологічною МСЕК №2 МОЗ України, якою встановлено інвалідність другої групи на строк - безтерміново.
Суд також звертає увагу, що Інструкцією чітко зазначено, що середньооблікова кількість штатних працівників за місяць обчислюється шляхом підсумовування кількості штатних працівників облікового складу за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого - по 28 або 29), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, і ділення одержаної суми на число календарних днів звітного місяця.
Це означає, що відповідач помилково визначив середньооблікову кількість працівників на підприємстві відповідача, що обумовило безпідставне нарахування штрафних санкцій та пені. Отже, позов за таких обставин також є безпідставним і задоволенню не підлягає.
З цих же підстав судом враховуються заперечення відповідача, зазначені у відзиві на позовну заяву, оскільки обов`язок виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у кількості 1 (однієї) особи у відповідача виник у період з жовтня 2019 року по грудень 2019 року включно, оскільки кількість працівників помісячно у вказаний період становила 8 (вісім) і більше осіб, а у період з січня 2019 року по вересень 2019 року включно - 7 (сім) осіб і менше, що відповідно, трактується як відсутність обов`язку у цей період у відповідача виконувати норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Таким чином, позовні вимоги Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «МС-МК 8» про стягнення заборгованості в сумі 40345,94 грн., задоволенню не підлягають.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп. 15.5. п.15. Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (79005, м. Львів, пл. Маланюка, 6) до Товариства з обмеженою відповідальністю «МС-МК 8» (79021, м. Львів, вул. садова, 2а) про стягнення заборгованості - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15. розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення складено в повному обсязі 26.01.2021 року.
Суддя Гавдик З.В.