
Справа № 520/10980/19
Номер провадження 2/522/3991/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2021 року
Приморський районний суд м. Одеси:
під головуванням - судді Абухіна Р.Д.,
за участю секретаря судового засідання: Стогнієнко Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа: Державне підприємство « Одеський морський торгівельний порт» про скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до суду, по якому просить суд скасувати рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 1171 від 25.12.2009 року про затвердження актів прийому-передачі з державної в комунальну власність територіальної громади м. Одеси гуртожитків, які належать ДП « Одеський морський торгівельний порт» ( гуртожитку АДРЕСА_1 і №6 по АДРЕСА_2 і 9), оскільки вважає що гуртожиток не відповідає технічним нормам і санітарно-гігієнічним вимогам, тобто не придатне для проживання в ньому людей, тому позивач вважає передачу гуртожитку в комунальну власність передчасною та просить скасувати рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 1171.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, просив суд його задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позові.
Представник відповідача та представник третьої особи до судового засідання не з`явились, про дату, час та місце проведення якого повідомлені належним чином. Представник третьої особи просив розглядати справу за його відсутності, з урахуванням наданих письмових пояснень.
Надали письмові пояснення в яких зазначили, що передача з державної до комунальної власності гуртожитку за адресою: АДРЕСА_3 відбулась за погодженням органу управління державним майном, яке обліковується на балансі ДП « Одеський порт»,- Міністерства транспорту та зв`язку України ( правонаступником якого є Міністерство інфраструктури України» у встановленому законом порядку, в задоволенні позову просили відмовити.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи, дослідивши надані докази, вислухавши пояснення позивача, вважає позов таким, що не підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин по справі.
Правовідносини між сторонами по справі є цивільно-правовими та урегульовані положеннями ЦК України.
По справі встановлені наступні фактичні обставини.
Позивач по справі безперервно працював ДМ « ОМТП» та з 1990 року проживає на ліжко-місці ( 11,5 кв.м.) в кімнаті АДРЕСА_4 ( а.с. 12).
Рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради № 1171 від 25.12.2009 року про затвердження актів прийому-передачі з державної в комунальну власність територіальної громади м. Одеси гуртожитків, які належать ДП « Одеський морський торгівельний порт» ( гуртожитку АДРЕСА_1 і №6 по АДРЕСА_2 і 9), змінився власник гуртожитку, в якому проживає позивач.
Позивач в позові зазначає, що за період з 2010 року по 2014 рік, тобто після передачі гуртожитків у комунальну власність новий власник – відповідач по справі заселив вільні місця, чим перешкоджає позивачу в реалізації прав на житло, а саме створив умови при яких неможлива приватизація, чим порушуються права позивача, оскільки вважає що гуртожиток не відповідає технічним нормам і санітарно-гігієнічним вимогам, тобто не придатний для проживання в ньому людей, тому позивач вважає передачу гуртожитку в комунальну власність передчасною та просить скасувати рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради № 1171.
Відповідно до ст.. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ст.. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Статтею 2 Закону України « Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» зазначено, що об`єктами передачі згідно з цим Законом є об`єкти житлового фонду ( у тому числі гуртожитки як об`єкти нерухомого майна, житлові комплекси та/або їх частини).
Також ч.2 ст. 3 Закону України « Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» встановлено, що рішення щодо передачі об`єктів житлового фонду, гуртожитків та інших об`єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність приймаються органами, уповноваженими управляти державним майном, самоврядними організаціями за згодою відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст – за згодою районних або обласних рад.
Пропозиції щодо передачі об`єктів житлового фонду, гуртожитків та інших об`єктів соціальної інфораструктури, які належать підприємствам, погоджуються з цими підприємствами, а щодо передачі об`єктів житлового фонду ( крім гуртожитків) та інших об`єктів соціальної інфраструктури, споруджених за рахунок коштів підприємств, - також з трудовими колективами цих підприємств. Пропозиція вважається погодженою з трудовим колективом підприємств за наявності рішення загальних зборів трудового колективу, прийнятого більшістю голосів від загальної кількості працівників підприємства.
Пропозиція щодо передачі у комунальну власність побудованих за рахунок державних капітальних вкладень об`єктів житлового фонду, гуртожитків та інших об`єктів соціальної інфраструктури, які не увійшли до статутного капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації ( корпоратизації), не потребують погодження з такими товариствами та їх трудовими колективами.
Відповідно до положення про Міністерство транспорту та зв`язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 року №789 – Міністерство транспорту та зв`язку України є головним ( провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики в галузі авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового транспорту та у сфері використання повітряного простору України, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічого забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства, надання послуг поштового зв`язку, телекомунікацій та інформатизації, користування радіочастотним ресурсом України.
Відповідно до ст. 29 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», рішень Одеської міської ради від 23.12.2005 року № 5050 – IV « Про делегування повноважень з передачі на баланс ( в управління) майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Одеси», від 09.04.2009 року № 4124 – V « Про надання згоди на передачу з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилої будівлі, гуртожитків та інженерних мереж, що належить державному підприємству « Одеський морський торгівельний порт», рішенням від 25.12.2009 року №1171 Виконавчого комітету Одеської міської ради « Про затвердження актів приймання-передачі з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилої будівлі, гуртожитків та інженерних мереж, що належить державному підприємству « Одеський морський торгівельний порт» вирішено затвердити акти приймання-передачі з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилої будівлі, гуртожитків та інженерних мереж, що належить ДП « Одеський порт» та розташовані за адресами, зокрема, по АДРЕСА_5 .
Відповідно до п.п.1,3 резолютивної частини вказаного рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради вирішено, серед іншого:
-Затвердити акти приймання-передачі з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси гуртожитків, що розташовані в АДРЕСА_3 ;
-Комунальному підприємству « Житлово-комунальний сервіс « Вузівський» приймання на баланс, серед іншого, і гуртожиток, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 .
Згідно до п.7 резолютивної частини вказаного рішення Виконавчого комітету Одеської міської ради від 25.12.2009 року вирішено Комунальному підприємству « Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об`єктів нерухомості» внести зміни до реєстраційних документів, вказавши власника гуртожитку за адресою: АДРЕСА_3 .
Така передача з державної власності до комунальної гуртожитку за адресою: АДРЕСА_3 відбулась за погодженням органу управління державним майном, яке обліковується на балансі ДП « Одеський порт»,- Міністерства транспорту та зв`язку України ( правонаступником якого є Міністерство інфраструктури України) у встановленому законом порядку, що підтверджується копією наказу №979 від 18.09.2009 року « Міністерства транспорту та зв`язку України « Про передачу об`єктів житлового фонду ДП « Одеський МТП» у комунальну власність», який в судовому порядку не скасовувався та є дійсним.
Пунктом 12 положення про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ організацій затвердженого Законом України від 06.11.1995 року № 891 « Про затвердження положень про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ організацій» визначено, що до акта приймання- передачі відомчого житлового фонду в комунальну власність додаються, у тому числі, й наявні акти передачі наявного службового житла.
В оскаржуваному рішенні виконавчого комітету Одеської міської ради, у відповідності з вищезазначеним положенням, містяться документи, а саме:
-Акт приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси гуртожитку та інженерних мереж тепло-, водо-, електропостачання, розташованих у АДРЕСА_2 ;
-Акт приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси гуртожитку та інженерних мереж тепло-, водо-, електропостачання, розташованих у АДРЕСА_3 .
З наведеного вище сладує, що виконавчим комітетом Одеської міської ради при ухваленні оскаржуваного рішення були дотримані всі вимоги законодавства у зв’ язку із чим рішення не підлягає скасуванню.
Також суд приймає до уваги акт обстеження житлових умов від 26.06.2008 року, наданий позивачем до суду, в якому зазначено, що ОСОБА_2 проживає в гуртожитку АДРЕСА_6 вдвох в кімнаті 23,7 кв.м., ліжко-місце 6кв.м, будинок із каменю ракушняка, кімната суха, світла.
З наведеного вище, суд вважає позов не обгрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Висновки суду відповідають вимогам норм права, на які посилається суд під час розгляду справи і фактичним обставинам по справі, а також підтверджується зібраними по справі доказами.
У рішенні суду повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки, які є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Розглянувши справу повно, всебічно, об`єктивно та неупереджено, суд вважає за необхідне в задоволенні позву відмовити за недоведеністю вимог.
На підставі викладеного та керуючись: ст.ст. 15,16 ЦК України, ст. ст. 2, 4, 13, 76-81, 95, 258-259, 263 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Одеської міської ради, третя особа: Державне підприємство « Одеський морський торгівельний порт» про скасування рішення,- відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду виготовлений 26.01.2021 року.
Суддя: Р.Д. Абухін
26.01.21