
Справа№592/9412/20
Провадження №2/592/327/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2021 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі:
головуючого судді - Косолап М.М.,
за участю секретаря судового засідання - Панченко Ю.С.,
представника позивача - Троян Д.В.,
відповідача - ОСОБА_1 ,
розглянув у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Суми цивільну справу за позовом Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги.
У с т а н о в и в:
Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
14.08.2020 Сумський міський центр зайнятості (далі - позивач) звернувся до суду із позовною заявою і просить стягнути з ОСОБА_1 (далі - відповідач) на його користь незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 9212,97 грн. та сплачений судовий збір в сумі 2102 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до абз. «е» пп. 5 п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про зайнятість населення» Сумський міський центр зайнятості виконує функції територіального органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Виплачує матеріальне забезпечення та надає соціальні послуги, передбачені статтею 7 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» за рахунок коштів фонду. Відповідач звернувся до Сумського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні 25.10.2019. Спеціалістом центру зайнятості заповнена персональна картка № 185019102500004. У заяві про надання статусу безробітного від 25.10.2019 ОСОБА_1 засвідчив особистим підписом про ознайомлення з правами та обов`язками, відповідальністю зареєстрованого безробітного. З 25.10.2019 ОСОБА_1 надано статус безробітного, з 24.11.2019 по 24.05.2020 отримував допомогу по безробіттю. Згідно з п.п.4.2.7. Індивідуального плану працевлаштування безробітного від 01.11.2019 ОСОБА_1 зобов`язався інформувати центр зайнятості протягом трьох робочих днів про обставини, що впливають на припинення реєстрації, у разі необхідності та відповідно до законодавства повертати суму виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг, що засвідчив власним підписом. Сумським міським центром зайнятості проведено розслідування страхового випадку, про що складено Акт від 23.06.2020 № 140, яким встановлено, що ОСОБА_1 з 20.04.2020 призначена пенсія за віком. Вказує, що листи Сумського міського центру зайнятості від 25.06.2020 та від 23.07.2020 ОСОБА_1 не отримав. Зазначає, що на підставі частини 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» ОСОБА_1 за період з 20.04.2020 по 24.05.2020 незаконно отримав допомогу по безробіттю.
18.12.2020 від позивача надійшли додаткові пояснення, у яких зазначає, що ОСОБА_1 зареєстрований безробітним з 25.10.2019 та отримував допомогу по безробіттю за період з 24.11.2019 по 24.05.2020. Сумським міським центром зайнятості отримано відомості про його дохід у період виплати допомоги по безробіттю, проведено розслідування страхового випадку та встановлено, що ОСОБА_1 з 20.04.2020 призначена пенсія за віком. Зазначає, що ОСОБА_1 отримував дистанційні послуги Сумського міського центру зайнятості телефоном 01.04.2020, 27.04.2020, 25.05.2020 під час яких підтверджував статус безробітного. Про інформацію з пенсійного фонду щодо отриманих пенсійних виплат кар`єрний радник ОСОБА_2 телефоном повідомила ОСОБА_1 про подальше розслідування страхового випадку та про наслідки у разі підтвердження інформації про призначення йому пенсії з 20.04.2020. 10.06.2020 з метою проведення розслідування справа безробітного ОСОБА_1 передана кар`єрним радником до відділу розслідування страхових випадків. 22.06.2020 на телефонні дзвінки ОСОБА_1 не відповів, статус безробітного та намір пошуку роботи не підтвердив. 23.06.2020 кар`єрному раднику ОСОБА_2 не вдалося повідомити ОСОБА_1 про результати проведеного розслідування страхового випадку через відсутність із ним телефонного зв`язку. У подальшому ОСОБА_1 на телефонні дзвінки не відповідав. З урахуванням останнього дня дистанційного обслуговування ОСОБА_1 кар`єрним радником 25.05.2020, період нарахування допомоги по безробіттю обмежився 24.05.2020. ОСОБА_1 надіслано повідомлення від 25.06.2020 та від 23.07.2020 про необхідність повернення коштів. Рекомендовані листи з повідомленням про вручення ОСОБА_1 не отримував. Твердження ОСОБА_1 про особисте інформування кар`єрного радника про призначення йому пенсії не підтверджено доказами у справі. У зв`язку із призначенням ОСОБА_1 пенсії за віком з 20.04.2020 правова підстава для отримання допомоги по безробіттю припинена з 20.04.2020. Посилається на частину 1 статті 1212 Цивільного кодексу України та зазначає. що ОСОБА_1 зобов`язаний повернути кошти, отримані без достатньої правової підстави за період з 20.04.2020 по 24.05.2020, як допомога по безробіттю в сумі 9212,97 грн.
У судовому засіданні представник позивача Троян Д.В. позовні вимоги з підстав зазначених у позові підтримала, просила задовольнити. Вказувала, що Сумським міським центром зайнятості отримано відомості про дохід ОСОБА_1 у період виплати допомоги по безробіттю та встановлено, що він у червні 2020 року отримав пенсійну виплату. Про зазначені обставини ОСОБА_1 повідомили за телефоном, а у подальшому останній на телефонні дзвінки не відповідав. Зазначила, що у зв`язку з умисним невиконанням своїх обов`язків та зловживання ними, відповідно до частини 1 статті 1212 ЦК України ОСОБА_1 зобов`язаний повернути отримані без достатньої правової підстави кошти за період з 20.04.2020 по 24.05.2020.
Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги не визнав, просив відмовити у їх задоволенні. Вказував, що неодноразово звертався до пенсійного фонду з заявами про призначення пенсії, є учасником бойових, однак йому відмовляли, бо не вистачало довідки, яка б підтвердила його статус учасника бойових дій. Через карантинні заходи з березня 2020 року усе спілкування відбувалося по телефону і саме по телефону він повідомив кар`єрного радника про те, що він отримав довідку та буде подавати заяву до пенсійного фонду на отримання пенсії. Він зібрав усі необхідні документи та 17.06.2020 знову подав заяву на призначення пенсії. 18.06.2020 в особистому кабінеті побачив, що було прийнято рішення про призначення йому пенсії та 24.06.2020 отримав пенсійну виплату. Наполягав на тому, що саме він особисто по телефону повідомляв кар`єрного радника про те, що він буде отримувати пенсію, постійно брав слухавку та спілкувався з ними. Зазначив, що жодних підстав вважати, що він надавав недостовірні дані та документи, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного не має. Виплати за квітень і травень виплачені йому позивачем на законних підставах і ці виплати не є отриманими ним у зв`язку з наданням недостовірних даних.
Заяви, клопотання.
30.12.2020 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Просвіркіної М.С. надійшло клопотання про надання документів.
13.01.2021 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Русака Г.В. надійшла заява на виконання ухвали суду від 21.12.2020.
18.01.2021 та 19.01.2021 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області надійшли клопотання про надання документів.
Інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 20.08.2020 по справі відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін на 16.10.2020.
16.10.2020 розгляд справи відкладено на 05.11.2020.
05.11.2020 у зв`язку з неявкою відповідача розгляд справи відкладено на 20.11.2020.
20.11.2020 за клопотанням відповідача розгляд справи відкладено на 01.12.2020.
01.12.2020 постановлено ухвало про поновлення судового розгляду.
01.12.2020 ухвалою суду витребувано докази у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області. Розгляд справи відкладено на 21.12.2020.
21.12.2020 ухвалою суду зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області надати витребувані судом відомості. Розгляд справи відкладено на 21.01.2021.
Фактичні обставини, встановлені судом.
Заслухавши представника позивача, відповідача, з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень та дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.
25.10.2019 відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Сумського міського центру зайнятості з заявою про надання (поновлення) статусу безробітного. На підставі його заяви заведена персональна картка № НОМЕР_1 та з 25.10.2019 ОСОБА_1 надано статус безробітного (а.с. 3, 4).
01.11.2019 складено Індивідуальний план працевлаштування безробітного № 18501911100017 з яким ознайомлено ОСОБА_1 та останній відповідно до пункту 4.2.7 зобов`язався інформувати Центр зайнятості протягом трьох робочих днів про обставини, що впливають на припинення реєстрації безробітного, у разі необхідності та відповідно до законодавства повертати суму виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг (а.с. 5).
Наказом від 01.11.2019 № НТ191101 ОСОБА_1 призначено допомогу по безробіттю з 01.11.2019 по 25.10.2020 (а.с. 9-10).
09.01.2020 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з заявою за призначенням пенсії (а.с. 85) та рішенням Головного управління Пенсійного фонду України від 17.01.2020 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до статті 115 пункту 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у зв`язку з відсутністю необхідних документів, на підставі яких встановлено статус учасника бойових дій (а.с. 65).
03.03.2020 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з заявою за призначенням пенсії (а.с. 89) і рішенням Головного управління Пенсійного фонду України від 04.03.2020 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до статті 115 пункту 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у зв`язку з відсутністю необхідних документів, на підставі яких встановлено статус учасника бойових дій (а.с. 96).
28.04.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області звернулося до Галузевого державного архіву Міністерства оборони України з запитом про надання документів, у якому просили надати належним чином завірені копії відповідних документів, на підставі яких ОСОБА_1 встановлено статус учасника бойових дій (а.с. 113).
12.06.2020 Галузевим державним архівом Міністерства оборони України на вказаний запит надано архівну довідку (а.с. 115).
17.06.2020 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з заявою про за призначенням пенсії у якій зазначив вид пенсії - за віком (а.с. 93).
18.06.2020 рішенням Головного управління Пенсійного фонду України ОСОБА_1 призначено пенсію за віком з 20.04.2020, що підтверджується протоколом розпорядження щодо призначення пенсії по особовому рахунку № НОМЕР_2 , відкритому 20.04.2020 (а.с. 48-49).
10.06.2020 ОСОБА_2 складено службову записку, в якій зазначено, що під час опрацювання пам`ятки «Розслідування за даними РЗО» виявлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію цивільного пенсіонера. Довідку про призначення пенсії не надав, у зв`язку з чим просив провести перевірку (а.с. 65 на звороті).
Листом від 19.06.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області листом повідомило директора Сумського міського центра зайнятості, що ОСОБА_1 призначена пенсія за віком відповідно до статті 115 пункту 4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 20.04.2020 (а.с. 8).
23.06.2020 на підставі службової записки ОСОБА_2 Сумським міським центром зайнятості складено Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 140, відповідно до якого при опрацюванні спеціалістом центру зайнятості реєстру «Опрацювання рекомендацій за результатами верифікації» виявлено, що ОСОБА_1 , отримує пенсійну виплату як цивільний пенсіонер, одночасно з цим він перебуває на обліку в Сумському міському центрі зайнятості як безробітний з 25.10.2019 отримує допомогу по безробіттю з 24.11.2019 по теперішній час. Згідно листа головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 19.06.2020 № 1800-0302-8/26831 ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області, як отримувач пенсії за віком. За матеріалами пенсійної справи пенсія призначена з 20.04.2020. На підставі інформації отриманої від Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області ОСОБА_1 є отримувачем пенсії за віком та відповідно до пункту 1 частини 1 статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» не має права набути статусу безробітного (а.с. 9).
Наказом від 23.06.2020 № НТ200623 ОСОБА_1 з 24.05.2020 припинено виплату допомоги по безробіттю у зв`язку з встановленням факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення відповідно до підпункту 8 пункту 1 статті 45 Закону України «Про зайнятість населення», підпункту 8 пункту 1 статті 31 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та підпункту 2 пункту 1 частини V Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності.
Наказом від 24.06.2020 № НТ200624 ОСОБА_1 з 23.06.2020 припинено реєстрацію безробітних у зв`язку з встановленням факту подання зареєстрованим безробітним недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації відповідно до абзацу 18 підпункту 1 пункту 30 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності.
Наказом від 24.06.2020 № НТ200624 затверджено повернути виплату з 20.04.2020 по 24.05.2020, сума боргу 9212,97 грн. відповідно до частини 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Зазначені обставини підтверджуються Витягом із наказів про прийняті рішення по особі - ОСОБА_1 , ПК № 185019102500004 Сумського міського центру зайнятості (а.с. 9-10, 11).
24.06.2020 ОСОБА_1 перераховано пенсійну виплату у розмірі 18227,74 грн., що підтверджується випискою по надходженням по картці АТ КБ «ПРИВАТБАНК» ОСОБА_1 за період з 0.01.2020 по 01.07.2020 (а.с. 110-111).
За період з 20.04.2020 по 24.05.2020 ОСОБА_1 позивачем виплачено 9212,97 грн., з яких: квітень 2020 року - 2926,86 грн.; травень 2020 року - 6286,11 грн., що підтверджується Довідкою Сумського міського центру зайнятості від 23.06.2020 (а.с. 12).
14.05.2020 та 02.06.2020 ОСОБА_1 нараховано та виплачено допомогу по безробіттю у розмірі 6918,04 грн. та 7350,42 грн. відповідно, що підтверджується Додатком 4 до Персональної картки № 185019102500004 ОСОБА_1 про нарахування допомоги по безробіттю та платежі (а.с. 13-17).
24.06.2020 ОСОБА_1 видано пенсійне посвідчення № НОМЕР_3 (а.с. 112).
25.06.2020 та 23.07.2020 Сумським міським центром зайнятості на адресу ОСОБА_1 направлена вимога про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю за період з 20.04.2020 по 25.05.2020 в сумі 9212,97 грн. протягом 15 календарних днів з дня отримання цього повідомлення (а.с. 18).
Згідно Довідки-розрахунку заборгованості ОСОБА_1 перед Фондом загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття станом на 07.08.2020 складає 9212,97 грн. (а.с. 20).
Мотиви, з яких виходить суд та застосовані норми права.
Статтею 2 Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно.
Згідно з пунктом 13 частини 1 статті 45 Закону України «Про зайнятість населення» реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється у разі досягнення особою встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку або призначення пенсії на пільгових умовах, або за вислугу років.
Згідно із частиною 2 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов`язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до частини 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Частиною 1 статті 1212 ЦК України передбачено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 1215 ЦК України не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.
Її тлумачення свідчить, що законодавцем передбачені два виключення із цього правила: по-перше, якщо виплата відповідних грошових сум є результатом рахункової помилки зі сторони особи, яка проводила таку виплату; по-друге, у разі недобросовісності зі сторони набувача виплати.
Вказаний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 02.07.2014 по справі № 6-91цс14 та постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 06.02.2019 у справі № 545/163/17, які враховує суд на підставі частини 4 статті 263 ЦПК України.
Пунктом 7 статті 31 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі призначення чи отримання права на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, пенсії за вислугу років або досягнення особою встановленого законом пенсійного віку.
Судом установлено, що ОСОБА_1 , 1964 року народження віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» не досяг, пенсія йому призначена на підставі статті 115 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
09.01.2020, 03.03.2020, 13.05.2020 та 17.06.2020 звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області з заявами про призначення пенсії.
Рішеннями Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 17.01.2020, 04.03.2020 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком.
Рішення про призначення пенсії ОСОБА_1 було прийнято 18.06.2020, а 24.06.2020 здійснена перша фактична виплата пенсії.
Законом України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що документи про призначення пенсій розглядаються органом, що призначає пенсії (стаття 81), не пізніше 10 днів з дня їх надходження. Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження орган, що призначає пенсії, видає або надсилає підприємству, організації або заявникові не пізніше 5 днів після винесення відповідного рішення (стаття 82).
За вимогами статей 83, 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку. Пенсії виплачуються без урахування одержуваного заробітку (прибутку) за місцем проживання пенсіонера, незалежно від реєстрації місця проживання. Виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлені строки, але не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія.
Судом установлено, що право на отримання пенсії у відповідача фактично виникло з 18.06.2020 після прийняття відповідного рішення про призначення пенсії, а не раніше як вказувала представник позивача.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (частина 2 статті 78 ЦПК України).
Відповідно до частин 2 - 4 статті 12 та частини 1 статті 81 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
З службової записки ОСОБА_2 від 10.06.2020, яка стала підставою для подальшого проведення розслідування позивачем, вбачається що нею під час опрацювання пам`ятки «Розслідування за даними РЗО» встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію. Разом з тим, факт отримання пенсії станом на 10.06.2020 спростовується рішенням ГУ ПФУ у Сумській області по призначення пенсії з 18.06.2020 та датою фактичної виплати - 24.06.2020.
При цьому дата видачі відповідачу пенсійного посвідчення також 24.06.2020.
Встановлені фактичні обставини вказують на те, що позивач не надав належних та допустимих доказів на підтвердження того, що відповідач умисно не виконував свої обов`язки, передбачені Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» чи зловживав ними, отримана ним допомога по безробіттю в сумі 9212 грн. 97 коп. нарахована за період з 20.04.2020 по 24.05.2020 є незаконно отриманою. Не надано належних та допустимих доказів на підтвердження того, що виплата вказаних грошових сум є результатом рахункової помилки чи була недобросовістність зі сторони набувача такої виплати на момент їх отримання.
Не встановлено обставин, які б свідчили по встановлення факту подання зареєстрованим безробітним недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного, про що зазначено у витязі з наказу про припинення реєстрації безробітного від 24.06.2020 (а.с 10).
Проаналізувавши надані докази, які свідчать про відсутність недобросовісності з боку відповідача при отриманні допомоги по безробіттю за квітень-травень 2020 року, вирішуючи позовні вимоги в межах заявлених вимог, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав, передбачених частиною 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та статтею 1212 ЦК України, для стягнення з відповідача виплаченої допомоги по безробіттю.
Відтак, позовні вимоги слід залишити без задоволення.
Судові витрати.
Звертаючись до суду з позовною заявою, позивач сплатив 2102 грн. судового збору, які просив стягнути з відповідача на його користь (а.с. 21).
За приписами частин 1, 2 статті 141 Цивільного процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача.
Зважаючи на положення частин 1, 2 статті 141 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки у задоволенні позовних вимог судом відмовлено, судовий збір покладаються на позивача.
Керуючись статтями 12, 13, 81, 89, 263 та 264 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
у х в а л и в:
Позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 9212 гривень 97 копійок - залишити без задоволення.
Судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2102 грн. покласти на Сумський міський центр зайнятості.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Ковпаківський районний суд міста Суми.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або про прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач - Сумський міський центр зайнятості, м. Суми, вул. Степана Бандери, 45, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 13996509.
Відповідач - ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 .
Повне судове рішення складено 26 січня 2021 року.
Суддя М.М. Косолап