
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2021 року м. Житомир справа № 240/20651/20
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Попової О. Г.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагороконтинент" про стягнення податкової заборгованості,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Головне управління ДПС у Житомирській області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагроконтинент", в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагроконтинент" податкову заборгованість в сумі 10200,00 грн, стягнення здійснити з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 10 200,00 грн, серед яких: 10 200,00 грн - штрафна санкція. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача податковий борг.
Ухвалою суду від 02.12.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Сторони повідомлялися належним чином про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Зокрема, копія ухвали про відкриття провадження у справі була направлена до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагроконтинент" за адресою реєстрації місцезнаходження, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (вул. Перемоги, 7 кв.(офіс), 36- А, Житомир, 10003), однак відправлення були повернуті на адресу суду із відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ч. 11 ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Також, на виконання вимог статті 130 КАС України повідомлення про розгляд справи без виклику сторін по справі № 240/20651/20 розміщене 30 грудня 2020 року на офіційному веб-сайті судової влади України та офіційному веб-сайті Житомирського окружного адміністративного суду, про що складена довідка від 30.12.2020.
За наведених обставин суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи.
Своїм правом на подання відзиву на позов відповідач не скористався, заяв чи клопотань суду не направив.
Відповідно до ч. 6ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства Україниу разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтерагроконтинент" код ЄДРПОУ 39812573 зареєстровано 02.06.2015 за адресою: вул. Перемоги, 7 кв.(офіс), 36- А, Житомир, 10003, на податковий облік взято до Головного управління ДПС у Житомирській області, як платник податків за основним місцем обліку.
На підставі акта перевірки №1073/06-30-54-04-08/39812573 від 05.11.2019 за несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності нараховано грошове зобов`язання у розмірі 2040 грн - штрафна санкція (податкового повідомлення рішення №0075715412 від 05.11.2019) (а.с.10);
На підставі акта перевірки №914/06-30-54-04-08/39812573 від 25.10.2019 за несвоєчасне подання податкових декларації (розрахунків), а також іншої звітності нараховано грошове зобов`язання у розмірі 2040 грн - штрафна санкція (податкового повідомлення - рішення №0075675412 від 05.11.2019) (а.с.11);
На підставі акта перевірки № 914/06-30-54-04-0839812573 від 25.10.2019 за несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності нараховано грошове зобов`язання у розмірі 2040 грн - штрафна санкція (податкового повідомлення - рішення №0075735412 від 05.11.2019) (а.с.12);
На підставі акта перевірки № 914/06-30-54-04-0839812573від 25.10.2019 за несвоєчасне подання податкових декларації (розрахунків), а також іншої звітності нараховано грошове зобов`язання у розмірі 2040 грн - штрафна санкція (податкового повідомлення - рішення № 0075665412 віл 05.11.2019) (а.с.13);
На підставі акта перевірки №914/06-30-54-04-08 39812573 від 25.10.2019 за несвоєчасне подання податкових декларації (розрахунків), а також іншої звітності нараховано грошове зобов`язання у розмірі 2040 грн - штрафна санкція (податкового повідомлення - рішення № 007572541 2 від 05.11.2019) (а.с.14).
Відповідачу направлялась податкова вимога форми «Ю» від 04.12.2019 № 224112-54 (а.с.7).
ГУ ДПС у Житомирській області зазначає, що з часу направлення податкової вимоги не було повного погашення відповідачем податкового боргу.
Вважаючи, що суми грошових зобов`язань відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки не сплачені, позивач звернувся з даним позовом в суд.
Відомості про сплату позивачем податкового боргу у матеріалах справи відсутні.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Відповідно до пункту 41.1 цієї статті, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Згідно з підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Судом встановлено, що податкові повідомлення рішення №0075715412 від 05.11.2019, №0075675412 від 05.11.2019, №0075735412 від 05.11.2019, № 0075665412 віл 05.11.2019, №007572541 2 від 05.11.2019 були направлені податковим органом та отримані ТОВ "Інтерагроконтинент" про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.10-14 зворот).
Доказів оскарження ТОВ "Інтерагроконтинент" в адміністративному та судовому порядку податкових зобов`язань за вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, сторонами не надано.
Вказане свідчить, що сума податкового зобов`язання на загальну суму 10200 грн є узгодженою та у встановлені строки до бюджету не сплачена.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених вказаним Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб`єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному вказаним Кодексом.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган, у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Тобто податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема, повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів.
На виконання вказаних положень Податкового кодексу ГУ ДПС у Житомирській області надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» від 04.12.2019 № 224112-54, всього на суму 10370,00 грн, яка отримана ТОВ ТОВ "Інтерагроконтинент" (а.с.7).
Погашення податкового боргу платників податків регулюється главою 9 Податкового кодексу.
Згідно з пунктом 95.1. статті 95 Податкового кодексу контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95).
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Матеріалами справи підтверджується наявність податкового боргу ТОВ ТОВ "Інтерагроконтинент" у розмірі 10200,00 грн.
Позивачем дотримано вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу щодо строку звернення до суду з позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Докази вжиття ТОВ "Інтерагроконтинент" заходів щодо погашення податкової заборгованості в сумі 10200,00 грн в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи викладене в сукупності, суд дійшов переконання, що позовні вимоги ГУ ДПС у Житомирській області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення шляхом стягнення заборгованості з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Відповідно до положень статті 139 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 72-77, 90, 139, 159, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерагроконтинент" (вул. Перемоги, 7 кв.(офіс), 36-А, Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 39812573), відкритих у банківських установах, які його обслуговують, податкову заборгованість в сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду складено у повному обсязі: 26 січня 2021 року.
Суддя О.Г. Попова