
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2021 р. Справа№200/11052/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Абдукадирової К.Е., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу
за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )
до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27-а, код ЄДРПОУ 42171861)
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В :
26 листопада 2020 року до Донецького окружного адміністративного суду подана позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27-а, код ЄДРПОУ 42171861), в якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, позивачі просить:
- визнати протиправними дії Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного Фонду України Донецької області щодо незарахування ОСОБА_1 до страхового стажу періоду роботи на ПрАТ «Азовзагальмаш» починаючи з 01 липня 2015 року до дня звільнення 17 вересня 2020 року та зобов`язати відповідача зарахувати вказаний період до страхового стажу;
- зобов`язати Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зробити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 01 липня 2015 року, по дату звільнення - 17 вересня 2020 року;
- зобов`язати Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області сплатити ОСОБА_1 різницю між пенсією після перерахунку (з врахуванням страхового стажу за період з 01 липня 2015 року по дату звільнення - 17 вересня 2020 року включно.
Ухвалою суду від 30 листопада 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що позивач перебуває на обліку в Маріупольському об`єднаному Управлінні ПФУ Донецької області з 29 листопада 2017 року та отримує пенсію за віком. Розмір пенсії складає 2062,00 гривень. 17 вересня 2020 року позивач звільнена з ПрАТ «Азовзагальмаш». Зазначає, що за час роботи на ПрАТ «Азовзагальмаш» заробітна плата позивачу нараховувалася та відповідно, бухгалтерією ПрАТ «Азовзагальмаш - з неї відраховувалася сума єдиного соціального внеску, про що свідчить розрахунковий лист виданий позивачу на підприємстві під час звільнення. Вказує, що за підприємством обліковується борг по заробітній платі. Проте починаючи з 01 липня 2015 року підприємством не сплачені страхові внески за позивача, які були утримані бухгалтерією підприємства з її заробітної плати. У зв`язку з чим, страховий стаж позивачу врахований лише по 30 червня 2015 року.
Звертає увагу на те, що бухгалтерією підприємства страхові внески з заробітної плати утримувалися щомісячно, проте, як стало відомо позивачу, до бюджету вони не перераховувалися. У зв`язку з чим, період роботи позивача з 01 липня 2015 року, по 17 вересня 2020 року, за який позивачу фактично була нарахована заробітна плата, але не сплачений соціальний внесок, не врахований до страхового стажу , через що порушене право на перерахунок пенсії.
Зазначає, що обов`язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків, законом покладено на страхувальника.
Наголошує, що органи Пенсійного фонду мають право стягувати заборгованість зі сплати страхових внесків в передбаченому законодавством порядку, а не перекладати цю відповідальність на фізичних осіб - пенсіонерів.
Вважає дії відповідача, який безпідставно не зарахував до страхового стажу час роботи у ПрАТ «Азовзагальмаш» з 01 липня 2015 року по 17 вересня 2020 року такими, що суперечать чинному законодавству та порушують права, гарантовані Конституцією України. Просить задовольнити позовні вимоги.
У відзиву на адміністративний позов відповідач позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні.
Посилається на те, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є факт сплати єдиного соціального внеску відповідно до вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування». Вказує, що підприємством в період роботи позивача з 01 липня 2015 року по 17 вересня 2020 року не сплачувались відповідні суми єдиного соціального внеску, що є порушенням статті 24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення проти нього, суд установив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Жовтневим РВ Маріупольського МУ УМВС України в Донецькій області від 08 травня 2002 року, ІПН НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 .
З 29 листопада 2017 року позивач перебуває на обліку в Маріупольському об`єднаному Управлінні Пенсійного фонду України Донецької області та отримує пенсію за віком.
16 липня 2020 року позивач звернулась до відповідача з письмовою заявою щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи на ПрАТ «Азовзагальмаш» з 01 травня 2015 року по 01 липня 2020 року.
Листом від 30 липня 2020 року № 0580-47-03-39 відповідач повідомив позивача про те, що відсутні правові підстави для перерахунку пенсії та врахування до страхового стажу періоду роботи позивача з 01 липня 2015 року по 01 липня 2020 року, у зв`язку з тим, що ПрАТ «Азовзагальмаш» за вказаний період не сплачувались страхові внески.
Водночас, відповідачем здійснений перерахунок пенсії позивача та врахований до страхового стажу період роботи позивача з 01 квітня 2015 року по 30 червня 2015 року.
Таким чином, спірним питанням у цій справі є не перерахунок пенсії виключно з підстави несплати підприємством страхових внесків.
В матеріалах справи наявна трудова книжка позивача серії НОМЕР_3 , відповідно до записів у якій вбачається, що ОСОБА_1 дійсно працювала на ПрАТ «Азовзагальмаш» в період з 01 липня 2015 року по 17 вересня 2020 року.
Відповідно до розрахункового листа ПрАТ «Азовзагальмаш» в період з червня 2015 року по серпень 2020 року здійснювались нарахування заробітної плати та утримання податків та зборів.
Згідно з даними Пенсійного Фонду України (Форма - ОК-5) в період з 01 липня 2015 року по 17 вересня 2020 року підприємством ПрАТ «Азовзагальмаш» хоча й нараховувався єдиний соціальний внесок, але не сплачувались відповідні суми до бюджету.
При ухваленні рішення суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України від 05.11.1991 №1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788-ХІІ) та Законом України від 09.07.2003 №1058-V "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закону №1058-V).
Закон №1788-ХІІ був ведений в дію з 01 січня 1992 року - в частині норм, що стосуються призначення і виплати пенсій та коригування рівнів пенсій, призначених до введення цього Закону; з 1 квітня 1992 року - в повному обсязі.
Основоположним законодавчим актом є Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з приписами статті 14 Закону № 1058 страхувальниками відповідно до цього Закону є:
1) роботодавці:
підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об`єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об`єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 4 1, 10, 14 статті 11 цього Закону;
філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств та організацій (у тому числі міжнародних), створених відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами, - для осіб, зазначених у пункті 4 статті 11 цього Закону;
відповідно до статті 15 Закону № 1058 платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно з приписами статті 24 Закону № 1058 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VІ (далі - Закон № 2464), зокрема, статті 26 посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за: порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску; неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску; подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей, передбачених цим Законом.
Згідно з статтею 20 Закону № 1058 страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків із сум, виражених в іноземній валюті, здійснюється шляхом перерахування зазначених сум у національну валюту України за курсом валют, установленим Національним банком України на день обчислення страхових внесків.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Страхові внески обчислюються територіальним органом Пенсійного фонду в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за непрямим методом виходячи з оцінки валового доходу та витрат страхувальника, кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, обсягу виробленої (реалізованої) продукції (послуг), суми сплачених ним податків, інших обов`язкових платежів, передбачених законодавством, у разі:
ухилення страхувальника чи його посадових осіб від надання територіальному органу Пенсійного фонду звітності чи інших документів про сплату страхових внесків;
неведення страхувальником бухгалтерського обліку чи відсутності в нього відповідних первинних документів;
якщо сума страхових внесків, нарахована страхувальником, не підтверджується документами.
Обчислення територіальними органами Пенсійного фонду сум страхових внесків за минулі періоди провадиться виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб`єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення.
Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
З аналізу вищезазначених норм, вбачається що обов`язок сплати відповідних сум єдиного соціального внеску та відповідальність за порушення порядку його сплати, законодавчо визначений за платниками соціального внеску, тобто, в даному випадку за Приватним акціонерним товариством «Азовзагальмаш».
З огляду на викладене, суд дійшов висновку щодо визнання протиправними дій Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області в частині не зарахування до страхового стажу за періоду роботи позивача з 01 липня 2015 року по 17 вересня 2020 року.
Водночас, суд вважає що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.
Як вже зазначалось судом вище, позивач просить суд зобов`язати Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області зробити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 01 липня 2015 року, по дату звільнення - 17 вересня 2020 року та нарахованої позивачу за цей період заробітної плати, починаючи з 01 липня 2015 року.
Як установлено судом та не є спірним питанням, пенсія позивачу призначена з 25 вересня 2017 року, про що видано 29 листопада 2017 року пенсійне посвідчення № НОМЕР_1 .
За перерахунком пенсії позивач звернувся у липні 2020 року.
Таким чином, позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню шляхом зобов`язання Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 01 липня 2015 року по 24 вересня 2017 року та нарахованої позивачу за період з 01 липня 2015 року по 24 вересня 2017 року заробітної плати, починаючи з 25 вересня 2017 року;
та зобов`язання Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 25 вересня 2017 року по 17 вересня 2020 року та нарахованої позивачу за період з 25 вересня 2020 року по 17 вересня 2020 року заробітної плати, починаючи з дати звернення - 22 жовтня 2020 року.
Щодо позовних вимог про зобов`язання Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області сплатити ОСОБА_1 різницю між пенсією після перерахунку (з врахуванням страхового стажу за період з 01 липня 2015 року по дату звільнення - 17 вересня 2020 року включно та нарахованої заробітної плати за цей період) та фактично сплаченої мені пенсії починаючи з 01 липня 2015 року.
Суд зазначає, що вищевказана позовна вимога є передчасною, а тому у її задоволенні слід відмовити.
Відповідно до статті 13 "Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод", ратифікованої Україною Законом № 475/97-ВР від 17.07.1997, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Обираючи спосіб захисту порушеного права, суд зважує на його ефективність з точки зору статті 13 "Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод" та враховує положення "Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень", прийняті Комітетом Міністрів 11.03.1980, а саме суд не може підміняти державний орган рішення якого оскаржується, приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб`єкта владних повноважень, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому повноважень законодавцем.
Разом з тим, пунктом 4 частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про зобов`язання відповідача - суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти рішення про зобов`язання відповідача вчинити певні дії.
Отже, суд наділений повноваженнями щодо зобов`язання відповідача прийняти (вчинити) певні дії, і це прямо вбачається з пункту 4 частини 1 статті 5 та пункту 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ефективним засобом правого захисту у даній справі буде визнання протиправними дій Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного Фонду України Донецької області щодо незарахування ОСОБА_1 до страхового стажу періоду роботи на ПрАТ «Азовзагальмаш» починаючи з 01 липня 2015 року до дня звільнення 17 вересня 2020 року та зобов`язати відповідача зарахувати вказаний період до страхового стажу; зобов`язання Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 01 липня 2015 року по 24 вересня 2017 року та нарахованої позивачу за період з 01 липня 2015 року по 24 вересня 2017 року заробітної плати, починаючи з 25 вересня 2017 року та зобов`язання Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 25 вересня 2017 року по 17 вересня 2020 року та нарахованої позивачу за період з 25 вересня 2017 року по 17 вересня 2020 року заробітної плати, починаючи з дати звернення - 22 жовтня 2020 року.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно із статтею 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Щодо строку звернення із цим позовом до суду, суд зазначає наступне.
Статтею 122 КАС України встановлено що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 вказаної статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно приписів частини 3 статті 122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до приписів статті 46 Закону № 1058 нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми нестриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.
В той же час, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
З системного аналізу зазначеної статті Закону № 1058 вбачається, що нараховані суми пенсійних виплат, на виплату яких особа мала або має право, але не отримала своєчасно з вини органу, що призначає і виплачує такі виплати, виплачуються за минулий час без обмеження шестимісячним строком.
Крім того, аналіз статті 46 Закону № 1058 дає підстави дійти до висновку, що у ній містяться два строкових обмеження стосовно виплати пенсії за минулий час:
- три роки - для особи, яка не отримувала пенсійні виплати з власної вини;
- без обмеження будь-якого строку - для особи, яка не отримувала пенсійні виплати з вини відповідного суб`єкта владних повноважень.
З урахуванням викладеного суд вважає, що позивач не пропустив строк звернення із цим позовом до суду.
З огляду на викладене, адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно з положеннями частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Таким чином, судовий збір у розмірі 840 грн. 80 коп. підлягає стягненню зі сторін пропорційно задоволеним вимогам.
Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27-а, код ЄДРПОУ 42171861) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного Фонду України Донецької області щодо незарахування ОСОБА_1 до страхового стажу періоду роботи на Приватному акціонерному товаристві «Азовзагальмаш» починаючи з 01 липня 2015 року до дня звільнення - 17 вересня 2020 року.
Зобов`язати Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного Фонду України Донецької області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи на Приватному акціонерному товаристві «Азовзагальмаш» починаючи з 01 липня 2015 року до дня звільнення - 17 вересня 2020 року.
Зобов`язати Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 01 липня 2015 року по 24 вересня 2017 року, починаючи з 25 вересня 2017 року.
Зобов`язати Маріупольське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , пенсії з врахуванням страхового стажу за період з 25 вересня 2017 року по 17 вересня 2020 року, починаючи з дати звернення - 22 жовтня 2020 року.
У задоволені решти вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 280 гривень 00 копійок.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Маріупольського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27-а, код ЄДРПОУ 42171861) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 560 гривень 80 копійок.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 25 січня 2021 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя К.Е. Абдукадирова