Рішення № 94380574, 22.01.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2021
Номер справи
140/16457/20
Номер документу
94380574
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2021 року ЛуцькСправа № 140/16457/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Смокович В.І., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернувся із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач, пенсійний орган) про визнання протиправними дій щодо відмови перерахувати та виплатити з 01 січня 2016 року пенсію відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ (далі – Закон №2262-ХІІ), постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 (далі – Постанова №988) та на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області (далі – Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області) від 23 березня 2018 року №2765 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції); зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) з 01 січня 2016 року пенсії відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ, Постанови №988 та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виплативши різницю між фактично отриманою та належною до виплати пенсією одним платежем.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років, яка призначена на підставі Закону №2262-ХІІ.

Вказує, що відповідач у квітні 2018 року відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765 про розмір грошового забезпечення провів перерахунок його пенсії з 01 січня 2016 року.

Однак, в березні 2019 року Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області перерахувала грошове забезпечення позивача, понизивши при цьому категорію посади, та направила до ГУ ПФУ у Волинській області нову довідку від 19 березня 2019 року №7/99, що призвело до зменшення розмірів грошового забезпечення з 16464,44 грн до 8074,24 грн.

Позивач 12 липня 2019 року звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області із заявою в якій просив відкликати довідку про розмір грошового забезпечення від 19 березня 2019 року №7/99, проте листом від 24 липня 2019 року №7/229 у задоволенні заяви було відмовлено. Такі дії були оскаржені в судовому порядку.

Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2019 року у справі №140/2430/19 в задоволенні позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ГУ ПФУ у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії було відмовлено повністю.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2020 року, апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволено, рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2019 року скасовано та прийнято постанову, якою позовні вимоги задоволено: визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 №7/99 та зобов`язати Ліквідаційну комісію УМВС України у Волинській області відкликати із ГУ ПФУ у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 року № 7/99.

Позивач в травні 2020 року звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії на підставі попередньої довідки від 23 березня 2018 року №2765, однак пенсійний орган листом від 20 травня 2020 року відмовив у здійсненні такого перерахунку посилаючись на відсутність для цього правових підстав.

Позивач уважає такі дії ГУ ПФУ у Волинській області протиправними та такими, що порушують його законні права на отримання пенсії у належному розмірі з огляду на що просить позов задовольнити повністю.

У відзиві на позовну заяву від 22 грудня 2020 року №0300-0802-7/44479 відповідач позовні вимоги не визнав, мотивуючи тим, що на виконання вимог Постанови №103 ГУ ПФУ у Волинській області у березні 2018 року провело перерахунок пенсії позивача з врахуванням грошового забезпечення, зазначеного в довідці Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765 та здійснювало щомісячно в подальшому виплату перерахованої пенсії у збільшеному розмірі.

Повідомляє, що 20 березня 2019 року Управління УМВС України надіслано 14 нових довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), у тому числі ОСОБА_1 , у зв`язку із чим пенсію позивача перераховано з врахуванням нової довідки про грошове забезпечення.

Звертає увагу, що пункт 3 Постанови №103 втратив чинність та на даний час відсутня правова норма, яка б встановлювала порядок перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби та деяким іншим категоріям громадян. Окрім того, постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2020 року у справі №140/2430/19 не носить зобов`язального характеру для ГУ ПФУ у Волинській області, тому підстави для проведення чергового перерахунку пенсії позивачу відсутні.

З урахуванням викладеного, просить в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю (арк. спр. 51-53).

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 07 груня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (акр. спр. 48).

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно із частиною другою статті 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За правилами частини другої статті 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

У зв`язку із перебуванням головуючого судді у відпустці в період з 04 січня 2021 року по 21 січня 2021 року, справа вирішується у перший робочий день судді, тобто у межах строків, визначених частиною другою статті 262, частиною другою статті 263 КАС України.

Суд, перевіривши доводи позивача та відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв`язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 26 жовтня 2012 року серії ААЖ №670996 (арк. спр. 15).

Згідно довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-ХІІ, Постанови №988, Постанови №103 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року, за прирівняною посадою заступник начальник відділу до посади на день звільнення зі служби заступник начальника відділу внутрішньої безпеки у Волинській області становить 16464,44 грн, в тому числі: посадовий оклад - 3800,00 грн, окладу за спеціальним званням підполковник поліції - 2200,00 грн, надбавки за стаж служби 40% - 2400,00 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 570,00 грн, премії 83,55% - 7494,44 грн (арк. спр. 16).

В подальшому, Ліквідаційна комісія УМВС у Волинській області сформувала нову довідку від 19 березня 2019 року №7/99 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, відповідно до якої грошове забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року, за прирівняною посадою заступник начальник відділу, що не входить до складу управління, Апарату головних управлінь Національної поліції до посади на день звільнення зі служби заступник начальника відділу внутрішньої безпеки у Волинській області становить 8074,24 грн, в тому числі: посадовий оклад 3100,00 грн, окладу за спеціальним званням підполковник поліції - 2200,00 грн, надбавки за стаж служби 40% - 2120,00 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% - 465,00 грн, премії 2,4% - 189,24 грн (арк. спр. 17).

ГУ ПФУ у Волинській області листом від 03 квітня 2020 року №2761/02-60ЗР повідомило позивача, що з 01 квітня 2019 року проведено перерахунок його пенсії на підставі нової довідки про грошове забезпечення від 19 березня 2019 року №7/99, виданої Ліквідаційною комісією Управління МВС у Волинській області на заміну попередньо наданій довідці від 23 березня 2018 року №2765. Розмір пенсії до виплати становить 5651,97 грн (арк. спр. 18).

ОСОБА_1 звернувся до Ліквідаційної комісії Управління МВС у Волинській області із заявою від 12 липня 2019 року, в якій просив відкликати довідку від 19 березня 2019 року №7/99 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії (арк. спр. 19-21), однак листом від 24 липня 2020 року №7/229 Ліквідаційна комісія УМВС у Волинській області повідомила, що під час підготовки вказаної довідки щодо перерахунку пенсії керувалася роз`ясненнями вищестоящої організації, тобто МВС України, тому підстави для відкликання чи заміни такої довідки відсутні (арк. спр. 22-23).

Судом також установлено, що у справі №140/2430/19 рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2019 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ГУ ПФУ у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії відмовлено повністю (арк. спр. 24-36).

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2020 року, апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 листопада 2019 року скасовано та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги задоволено: визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 №7/99 та зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС України у Волинській області відкликати із ГУ ПФУ у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 року № 7/99 (арк. спр. 37-42).

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 06 травня 2020 року, в якій просив повідомити чи відкликана Ліквідаційною комісією УМВС у Волинській області із ГУ ПФУ у Волинській області довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії від 19 березня 2019 року №7/99 та провести виплату пенсії відповідно до довідки від 23 березня 2018 року №2765 (арк. спр. 43), проте пенсійний орган листом від 20 травня 2020 року №3182-3270/С-02/8-0300/20 повідомив про відсутність правових підстав для перерахунку пенсії на підставі вказаної довідки та рішення суду (арк. спр. 44-45).

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2016 року на підставі чинної довідки від 23 березня 2018 року №2765 про розмір грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 3 Постанови №103 передбачено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до №988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

З матеріалів справи вбачається, що позивач з 01 квітня 2019 року отримує пенсію у розмірі, визначеному з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 19 березня 2019 року №7/99.

Водночас, суд звертає увагу, що у справі №140/2430/19 постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2020 року визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області довідки про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 №7/99 та зобов`язано Ліквідаційну комісію УМВС України у Волинській області відкликати із ГУ ПФУ у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) від 19 березня 2019 року № 7/99.

У мотивувальній частині вказаної постанови зазначено, що посада, яку позивач займав у відділі Департаменту внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України, відносилася до посади апарату МВС України. Наказ МВС України від 07 вересня 1994 року №480 скасований наказом МВС України від 13 листопада 2012 року №1032, коли останній перебував на пенсії. Враховуючи положення законодавства України про дію нормативно-правових актів в часі, посада, з якої позивача звільнено наказом №649 о/с від 31 липня 2012 року МВС України по особовому складу, відносилася до посади апарату МВС України з огляду на виконувані спеціальні функції, фактичне підпорядкування та місце вказаного підрозділу ДВБ в структурі МВС України. Враховуючи наведене, відповідачем при формуванні довідки від 19 березня 2019 року №7/99 та прирівнюючи останню займану позивачем посаду до посади, що не входить до апарату Національної поліції, останній діяв з порушенням вимог чинного законодавства.

З урахуваннями зазначеного, вирішуючи спір у справі №140/2430/19 суд дійшов висновку про необхідність зобов`язати Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області відкликати з ГУ ПФУ у Волинській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ від 19 березня 2019 року № 7/99.

Відповідно до частин першої, другої статті 14 КАС України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Згідно із частиною першою статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

За приписами частин першої-другої статті 50 КАС України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява. У разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред`явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред`явленого цією третьою особою до такої сторони.

При вирішенні даного спору суд враховує, що ГУ ПФУ у Волинській області було залучено до участі у справі №140/2430/19 як третю особу, відтак встановлені постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 12 березня 2020 року обставини мають юридичні наслідки для відповідача у цій справі.

З урахуванням зазначеного, на думку суду, позивач має право на отримання пенсії на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління МВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765.

При цьому суд уважає помилковими аргументи відповідача про неможливість здійснення перерахунку пенсії позивача у зв`язку зі скасуванням пункту 3 Постанови №103, оскільки в даному випадку підставою для такого перерахунку визнання протиправними дій щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області, на підставі якої такий перерахунок було проведено, та як наслідок чинність довідки, яка була видана Ліквідаційною комісією Управління МВС України у Волинській області у 2018 році та яка підлягала врахуванню при здійсненні перерахунку пенсії позивача на час існування відповідної норми Постанови №103.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом прийняття рішення про визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ у Волинській області щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області України від 23 березня 2018 року №2765 та зобов`язання відповідача з 01 січня 2016 року здійснити перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії позивача на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765, виплативши різницю між фактично отриманою та належною до виплати пенсією одним платежем.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача необхідно стягнути судовий збір в сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок), який сплачений відповідно до квитанції від 30 листопада 2020 року №ПН1158930 (арк. спр. 10) та зарахований до спеціального фонду Державного бюджету, що підтверджується відповідною випискою (арк. спр. 47).

Керуючись статями 139, 243, 244, 245, 246, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо нездійснення ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 та на підставі довідки Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату пенсії (з урахуванням виплачених сум) відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 та на підставі довідки Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області від 23 березня 2018 року №2765 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виплативши різницю між фактично отриманою та належною до виплати пенсією одним платежем.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя В.І. Смокович

Повний текст судового рішення складено 22 січня 2021 року.