Рішення № 94380414, 14.01.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2021
Номер справи
120/6523/20-а
Номер документу
94380414
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

14 січня 2021 р. Справа № 120/6523/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Чернюк Алли Юріївни,

за участю:

секретаря судового засідання: Воронюк Віти Володимирівни,

представника позивача: Каленяка Едуарда Анатолійовича

представника відповідача: Гулевати Наталі Віталіївни

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу:

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" (код ЄДРПОУ: 39189072, адреса: вул. Марії Литвиненко-Вольгемут, 31-А, м. Вінниця, Вінницька область, 21018)

до: Головного управління ДПС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ: 43142454, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21000)

про: визнання протиправним та скасування розпорядження, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" до Головного управління ДПС у Вінницькій області, у якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати розпорядження відповідача від 26.10.2020 року № 229-р в частині відмови у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним;

- зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву щодо видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою місця торгівлі: автодорога "Джурин-Томашпіль", вул. Центральна, 1а, с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область, разом із поданими документами та прийняти рішення, з урахуванням висновків суду.

Заявлені вимоги обґрунтовуються тим, що 07.10.2020 року позивач звернувся до відповідача з метою отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: автодорога "Джурин-Томашпіль", с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область.

Однак, розпорядженням Головного управління ДПС у Вінницькій області від 26.10.2020 року № 229-р позивачу відмовлено у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним у зв`язку із порушенням вимог статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", в частині ненадання дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Вважаючи, що дане рішення відповідача прийнято безпідставно та необґрунтовано, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Одночасно, представником позивача подано клопотання про залучення третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 30.11.2020 року відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження. Даною ухвалою відмовлено у задоволенні клопотання про залучення Управління Держпраці у Вінницькій області в якості третьої особи та встановлено відповідачу строк для надання відзиву на позовну заяву.

Позиція Головного управління ДПС у Вінницькій області з приводу заявлених позовних вимог, викладена у відзиві на адміністративний позов, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні даного позову. Зокрема зазначає, що для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, суб`єкту господарювання необхідно надати уповноваженому органу пакет документів, визначений статтею 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", у тому числі дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Враховуючи, що під час розгляду поданих позивачем документів встановлено відсутність такого дозволу, відповідач вважає, що підстави для визнання протиправним та скасування оскаржуваного рішення відсутні.

24.12.2020 року представником позивача подано відповідь на відзив, у якій останній вважає доводи відповідача безпідставними, а позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Правом подання заперечень на відповідь на відзив відповідач не скористався.

Управлінням Держпраці у Вінницькій області подано до суду письмові пояснення, доводам та аргументам яким суд не надає правової оцінки, позаяк, за приписами частини 4 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 21.12.2020 року підготовче провадження закрито та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судовому засіданні, призначеному на 14.01.2021 року, представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, посилаючись на обставини наведені у заявах по суті справи, та просив суд задовольнити адміністративний позов повністю.

Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечувала та просила суд відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив, що одним із видів економічної діяльності позивача є роздрібна торгівля пальним (код КВЕД 47.30).

07.10.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" звернулося із заявою до Головного управління ДПС у Вінницькій області з метою отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним. Адреса місця торгівлі пальним: автодорога "Джурин-Томашпіль", с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область.

Розпорядженням Головного управління ДПС у Вінницькій області від 26.10.2020 року № 229-р позивачу відмовлено у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Підставою для відмови у видачі ліцензії слугувало порушення заявником вимог статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", а саме ненадання дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Наведене слугувало підставою для звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як передбачено частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема пальним, забезпечення його високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України визначено Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (далі за текстом Закон № 481/95-ВР).

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 року № 2628-VІІІ внесено зміни до Закону України № 481/95-ВР та, серед іншого, запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Зміни до Закону № 481/95-ВР набули чинності з 01.07.2019 року.

Відповідно до статті 15 Закону № 481/95-ВР, в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин, оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п`ять років.

Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в податкових органах.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на право виробництва пального, оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального) подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа або посадовою особою органу ліцензування. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач звернувся до Головного управління ДПС у Вінницькій області із заявою на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та відповідно підприємством було приєднано до заяви наступний пакет документів:

дозвіл Управління Держпраці у Вінницькій області від 21.09.2020 року № 222.20.05 на виконання газонебезпечних робіт та робіт у вибухопожежонебезпечних зонах;

дозвіл Управління Держпраці у Вінницькій області від 27.11.2018 року № 319.18.05 на застосування обладнання, призначеного для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі;

договір купівлі-продажу від 10.09.2020 року комплексу автозаправочної станції за адресою: вул. Центральна, 1а, с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область;

витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 10.09.2020 року № 223529238;

технічний паспорт на будівлю (операторську) АЗС № 000196/2020

декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці: обладнання та захисних систем, призначених для експлуатації у потенційно вибухонебезпечному середовищі; посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПА;

акт державної приймальної комісії про прийняття закінченого будівництвом об`єкта в експлуатацію;

платіжне доручення від 07.10.2020 року № 17277.

Поряд із наведеним, суд зазначає, що підставою для відмови Товариству з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" у видачі ліцензії розпорядженням Головного управління ДПС у Вінницькій області від 26.10.2020 року № 229-р визначено порушення статті 15 Закону № 481/95-ВР, в частині ненадання необхідних копій документів, а саме дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Так, за приписами статті 21 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 року № 2694-XII роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі за текстом Порядок № 1107).

У свою чергу, Кабінетом Міністрів України 03.03.2020 року прийнято постанову № 207 "Про внесення змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки" (далі за текстом Постанова № 207), яка набрала чинності 12.03.2020 року.

Постановою № 207 внесено зміни до Порядку № 1107, зокрема:

- скорочено перелік видів робіт підвищеної небезпеки (до 6 позицій) та перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (до 4 позицій), виконання/експлуатація яких здійснюється на підставі дозволу,

- розширено перелік видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (до 27 позицій) та перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які виконуються/експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Постановою № 207 встановлено, що дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, видані до набрання чинності цією постановою, є дійсними до закінчення строку їх дії.

Відповідно до пункту 7 Порядку 1107 дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Додатками 6 та 7 до Порядку 1107 визначено перелік видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, відповідно.

У свою чергу, технологічне устатковання та його елементи магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів), систем газопостачання природного та зрідженого газу суб`єктам господарювання та до населених пунктів, систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу, об`єктів нафтогазовидобувної промисловості, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт., обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) у потенційно вибухонебезпечному середовищі відносяться до Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці (пункт 4 та 6 Додатку № 7 до Порядку № 1107).

Аналіз наведених вище правових норм, дає підстави для висновку, що виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатація машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки здійснюється на підставі дозволу або декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці в залежності від віднесення певного виду робіт підвищеної небезпеки та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки до відповідного Переліку, який наведено в додатках 2, 3, 6, 7 Порядку № 1107.

Окрім того, нормами пункту 21 Порядку № 1107 визначено, що виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 6, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 7, здійснюються роботодавцем, виробником або постачальником на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Матеріалами справи підтверджено, що надана Товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці зареєстрована у журналі обліку суб`єктів господарювання в територіальному органі Держпраці 18.08.2020 року за № 446.20-Д, яка у свою чергу була приєднана позивачем до заяви щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

За правилами пункту 21 Порядку № 1107 декларація за формою згідно з додатком 8 подається роботодавцем, виробником або постачальником не пізніше ніж за п`ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Декларація подається роботодавцем, виробником або постачальником, уповноваженою ним особою або надсилається поштою до територіального органу Держпраці або адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Територіальний орган Держпраці здійснює реєстрацію декларацій на безоплатній основі протягом п`яти робочих днів з дня їх отримання.

Тобто, на момент звернення Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" до відповідача із заявою щодо одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці від 12.08.2020 року, була чинною та відповідно підтверджувала право суб`єкта господарювання експлуатувати машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки.

Отже, позивачем на виконання вимог статті 15 Закону № 481/95-ВР при зверненні із заявою до Головного управління ДПС у Вінницькій області щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним надано всі необхідні, визначені законодавством копії документів, з огляду на що, суд доходить висновку, що відмова Головного управління ДПС у Вінницькій області у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним є безпідставною та необґрунтованою. Позивачем дотримано всіх встановлених законодавством вимог для отримання такої ліцензії.

Доводи відповідача не спростовують висновків суду щодо факту надання позивачем разом із заявою про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним документу, що підтверджує право виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

В обсязі встановлених обставин, суд зазначає, що розпорядження Головного управління ДПС у Вінницькій області від 26.10.2020 року № 229-р, яким позивачу відмовлено у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: автодорога "Джурин-Томашпіль", вул. Центральна, 1а, с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область, не відповідає критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Визначаючись із способом захисту порушених прав позивача, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 2 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Частина третя зазначеної статті передбачає, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

У свою чергу, слід відмітити, що ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: АДРЕСА_1 , є адміністративним актом, прийняттю якого повинна передувати визначена законом адміністративна процедура, у тому числі щодо розгляду відповідної заяви позивача та поданих копій документів, визначених Законом.

Зобов`язання відповідача видати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за вказаною адресою без необхідних дій суб`єкта владних повноважень в межах адміністративної процедури не гарантує забезпечення прав позивача у передбачений законом спосіб. Тому, суд вважає, що належним способом захисту, необхідним для поновлення прав позивача є саме зобов`язання Головного управління ДПС у Вінницькій області повторно розглянути заяву щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою торгівлі: автодорога "Джурин-Томашпіль", вул. Центральна, 1а, с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область, разом із поданими документами та прийняти рішення, з урахуванням висновків суду.

На підставі викладеного, позовні вимоги у цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Частиною 1, 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

За приписами частини 2 статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно з пунктом 30 рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27.09.2001 року рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.

Окрім того, судом враховується, що відповідно до пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Частиною першою статті 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження Головного управління ДПС у Вінницькій області від 26.10.2020 року № 229-р в частині відмови Товариству з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" у видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: автодорога "Джурин-Томашпіль", вул. Центральна, 1а, с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область.

Зобов`язати Головне управління ДПС у Вінницькій області повторно розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" про видачу ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: автодорога "Джурин-Томашпіль", вул. Центральна, 1а, с. Сапіжанка, Шаргородський район, Вінницька область, разом із доданими документами та прийняти рішення, з урахуванням висновків суду.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" судові витрати зі сплати судового збору при звернені до суду у сумі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Енерджи" (код ЄДРПОУ: 39189072, адреса: вул. Марії Литвиненко-Вольгемут, 31-А, м. Вінниця, Вінницька область, 21018);

Відповідач: Головне управління ДПС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ: 43142454, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21000).

Повний текст рішення складено: 25.01.2021 року

Суддя Чернюк Алла Юріївна