
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2021 року м. Київ № 640/9890/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Каракашьяна С.К., розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомНаціональної комісії з цінних паперів та фондового ринкудоПриватного акціонерного товариства «Інтернафтогазбуд»простягнення штрафу,ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (позивач/Комісія) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення штрафу з приватного акціонерного товариства «Інтернафтогазбуд» (відповідач/ПрАТ «Інтернафтогазбуд») в розмірі 5100 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.05.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №640/9890/20, суд ухвалив здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Позовні вимоги обґрунтовані несплатою відповідачем у добровільному порядку штрафу, визначеного в постанові Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.01.2020 №9-ДП-Е.
Надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом № 0105105013430 копія вказаної ухвали була повернута до суду разом з поштовим відправленням з відміткою пошти "інші причини".
Станом на вирішення справи по суті, до суду будь-які відомості про зміну місцезнаходження відповідача не надходили.
Згідно частини 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на викладене вище та відсутність клопотань сторін про розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі матеріалів.
Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
В С Т А Н О В И В:
Згідно акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.12.2019 №798-ДП-Е Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку встановлено порушення ПрАТ «Інтернафтогазбуд» вимог пункту 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 №2826, зареєстрованого Міністерством юстиції України 24.112.2013 за №2180/24712), в частині неподання до Комісії регулярної річної інформації емітента за 2018 рік, за що пунктом 7 частини першої статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб.
В подальшому, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку прийнято постанову від 15.01.2020 №9-ДП-Е, відповідно до якої, за неподання інформації до Комісії застосовано у відношенні ПрАТ "Інтернафтогазбуд" санкцію у вигляді штрафу у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п`ять тисяч сто) грн. 00 коп., який слід перерахувати на рахунок відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду Державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106 «Адміністративні штрафи та інші санкції» протягом 15 днів з моменту отримання цієї постанови. Копію розрахункового документу, який буде підтверджувати виконання цієї постанови, направити до департаменту правозастосування Комісії.
Оскільки вказані штрафні санкції не були сплачені відповідачем, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась з даним позовом до суду.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року №448/96-ВР (далі - Закон №448/96-ВР).
Відповідно до статті 5 Закону №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно до статті 1 Закону №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексу заходів з метою упорядкування контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та попередження зловживань та порушень у цій сфері.
Стаття 2 цього Закону №448/96-ВР визначає мету державного регулювання ринку цінних паперів, зокрема, додержання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.
Учасниками ринку цінних паперів згідно статті 1 Закону №448/96-ВР є емітенти, інвестори та особи, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів.
Статтею 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пунктом 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03.12.2013 №2826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712 (із змінами) (далі - Положення), передбачено, що розкриття річної інформації емітентами цінних паперів має здійснюватись, зокрема, шляхом подання до Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Пунктом 12 розділу І Положення, зокрема, встановлено, що інформація подається до Комісії у формі електронних документів відповідно до нормативно-правового акта Комісії, що регулює порядок подання адміністративних даних, та інформації у формі електронних документів.
Подання до Комісії інформації у вигляді електронних документів здійснюється відповідно до Положення про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії 13.05.2011 №492, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.06.2011 за №789/19527 (із змінами).
Пунктом 7 частини першої статті 11 Закону №448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 3 статті 11 Закону №448/96-ВР у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 3 розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
Відповідач доказів оскарження постанови від 15.01.2020 №9-ДП-Е та/або доказів сплати визначеного штрафу не надав.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно зі статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати до стягнення не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного акціонерного товариства «Інтернафтогазбуд» (01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 25/2, код ЄДРПОУ 31031086) штраф у розмірі 5100 грн. (п`ять тисяч сто гривень 00 коп.) на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.
Суддя С.К. Каракашьян