Постанова № 9435452, 14.04.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
2а-253/10/1670
Номер документу
9435452
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-253/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Головка А.Б.,

при секретарі –Кусайло Я.Г.,

за участю:

представника позивача - Роман А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач"про стягнення податкової заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

20 січня 2010 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач"про стягнення податкової заборгованості.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на наявність у відповідача податкової заборгованості по податку на додану вартість в сумі 1696 грн. 22 коп., по комунальному податку - в сумі 510 грн. 00 коп., по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ - в сумі 54086 грн. 72 коп.

В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позовної заяви та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча в справі наявні докази, що він належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" зареєстроване виконавчим комітетом Полтавської міської ради 19.01.2001 року, ідентифікаційний код 31316681 та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Полтаві з 24.01.2001 року за № 5614, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у м. Полтаві від 11.10.2006 року № 1986/29-017.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом платника податку на додану вартість № 23481592 серії НБ № 033263.

17.10.2008 року Державною податковою інспекцією у м. Полтаві проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" з питань своєчасності подання декларації з податку на додану вартість за травень-серпень 2008 року, що набрала форму акта № 936/152 від 17.10.2008 року, у якому зафіксовано порушення підпункту "а" пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме не подання декларацій з податку на додану вартість за травень-серпень 2008 року.

На підставі акту перевірки № 936/152 від 17.10.2008 року ДПІ в м. Полтаві винесено податкове повідомлення рішення форми "Р" № 0011981502/0 від 25 грудня 2008 року на суму 680 грн. 00 коп., яке отримано представником товариства 03.02.2009 року, що підтверджується відміткою про отримання та підписом на корінці зворотного поштового повідомлення про вручення.

28.11.2008 року Державною податковою інспекцією у м. Полтаві проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" з питань своєчасності подання декларації з податку на додану вартість за вересень-жовтень 2008 року, про що складено акт № 1234/152 від 28.11.2008 року, у якому зафіксовано порушення підпункту "а" пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме, не подання декларацій з податку на додану вартість за вересень-жовтень 2008 року.

На підставі акту перевірки № 1234/152 від 28.11.2008 року ДПІ в м. Полтаві винесено податкове повідомлення рішення форми "Р" № 001211502/0 від 29 грудня 2008 року на суму 340 грн. 00 коп., яке отримано представником товариства 03.02.2009 року, що підтверджується відміткою про отримання та підписом на корінці зворотного поштового повідомлення про вручення.

01.04.2009 року Державною податковою інспекцією у м. Полтаві проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" з питань своєчасності подання декларації з податку на додану вартість за листопад-грудень 2008 року, січень-лютий 2009 року, про що складено акт № 399/152 від 01.04.2009 року, у якому було зафіксовано порушення підпункту "а" пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме, не подання декларацій з податку на додану вартість за листопад-грудень 2008 року, січень-лютий 2009 року.

На підставі акту перевірки № 399/152 від 01.04.2009 року ДПІ в м. Полтаві винесено податкове повідомлення рішення форми "Р" № 0005061502/0 від 22 квітня 2009 року на суму 680 грн. 00 коп., яке отримано представником товариства 30.04.2009 року, що підтверджується відміткою про отримання на корінці зворотного поштового повідомлення про вручення.

Доказів оскарження відповідачем вищевказаних податкових повідомлень-рішень суду не надано.

Відповідно п.пп 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно із п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 даного Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, сума несплаченого відповідачем податку на додану вартість є сумою податкового боргу.

Граничний строк стягнення податкового боргу, визначений п. 15.2 ст. 15 Закону України № 2181, позивачем дотримано.

Відтак, позовні вимоги в цій частині є обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" є платником комунального податку.

08.04.2009 року працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві проведено документальну невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" з питань своєчасності подання податкового розрахунку комунального податку, що набрала форму акта № 00244-1505-31316681 від 08.04.2009 року, у якому зафіксовано порушення підпункту "а" пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме, не подання податкових розрахунків за 2, 3, 4 квартал 2008 року.

На підставі акту перевірки № 00244-1505-31316681 від 08.04.2009 року ДПІ в м. Полтаві винесено податкове повідомлення рішення № 0002461505/0 від 8 квітня 2009 року на суму 510 грн. 00 коп., яке отримано представником товариства 30.04.2009 року, що підтверджується відміткою про отримання на корінці зворотного поштового повідомлення про вручення.

Статтею 69 Закону України від 21.05.97 р. N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Як встановлено ст.19 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори", місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному радами, якими вони встановлюються. Відповідачем не сплачено узгоджену суму зобов'язання, податковий борг з комунального податку становить 510 грн. 00 коп.

Відповідно п.пп 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно із п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 даного Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, сума несплаченого відповідачем комунального податку є сумою податкового боргу.

Граничний строк стягнення податкового боргу, визначений п. 15.2 ст. 15 Закону України № 2181, позивачем дотримано.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" є платником збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ.

Частиною 4 статті 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.06.2005, № 442 "Про затвердження Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ" встановлено, що звітним (податковим) періодом для збору вважається календарний місяць.

Відповідно до статті 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.06.2005, № 442 "Про затвердження Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ" платники подають розрахунок суми збору до органу державної податкової служби за місцем перебування на податковому обліку щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, за формою згідно з додатком.

          Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ “Компанія Укргазпостач” із питань своєчасності подання податкового розрахунку суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності за липень-грудень 2008 р. та січень-лютий 2009 р., за результатами якої складено акт № 00243-1505-31316681 від 08.04.2009 р.

За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України № 2181-III та п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 2005 р. № 442 “Про затвердження порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ”, а саме, відповідачем не подано розрахунки суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за липень-грудень 2008 р. та січень - лютий 2009 р.

На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення –рішення № 0002451505/0 від 08.04.2009 р. на суму 1360,00 грн., яке отримано посадовою особою товариства 16.04.2009 р., що підтверджується відміткою про отримання та підписом у поштовому повідомленні про вручення.

          20.05.2008 р. ТОВ “Компанія Укргазпостач” до ДПІ у м. Полтаві подано розрахунок суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності за квітень 2008 р. де визначено суму, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду в розмірі 52386,72 грн.

Статтями 4-5 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.06.2005, № 442 "Про затвердження Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ" визначено, що сума збору за звітний (податковий) період вноситься платниками до спеціального фонду державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, для подання розрахунку суми збору, згідно з пунктом 3 цього Порядку. Відповідальність за правильність обчислення і своєчасність подання розрахунків збору до органів державної податкової служби, повноту і своєчасність його внесення до спеціального фонду державного бюджету несуть платники збору відповідно до законодавства. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подання розрахунків збору і повнотою його внесення здійснюють органи державної податкової служби у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до п. 5. 1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Згідно із п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 даного Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, сума несплаченого відповідачем збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності є сумою його податкового боргу.

          Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ “Компанія Укргазпостач” з питань своєчасності подання податкового розрахунку суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності за травень 2008р., за результатами якої складено акт № 00434-1505-31316681 від 08.07.2008р.

За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України № 2181-ІІІ та п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 2005 р. № 442 “Про затвердження порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ”, а саме не подано розрахунок суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за травень 2008 року.

          На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення –рішення № 0004321505/0 від 28.07.2008р. на суму 170,00 грн., яке отримано посадовою особою товариства 12.08.2008 р., що підтверджується відміткою про отримання у поштовому повідомленні про вручення.

          Працівниками ДПІ у м. Полтаві проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ “Компанія Укргазпостач” з питань своєчасності подання податкового розрахунку суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності за червень 2008р., за результатами якої складено акт № 00457-1505-31316681 від 04.08.2008р.

За результатами перевірки встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України №2181-ІІІ та п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 2005 р. № 442 “Про затвердження порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ”, а саме, не подано розрахунок суми збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за червень 2008 року.

На підставі акту перевірки позивачем винесено податкове повідомлення –рішення № 0004561505/0 від 20.08.2008р. на суму 170 грн. 00 грн., яке отримано посадовою особою товариства 12.08.2008 р., що підтверджується відміткою про отримання у поштовому повідомленні.

Статтями 4-5 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.06.2005, № 442 "Про затвердження Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ" визначено, що сума збору за звітний (податковий) період вноситься платниками до спеціального фонду державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, протягом десяти календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, для подання розрахунку суми збору, згідно з пунктом 3 цього Порядку. Відповідальність за правильність обчислення і своєчасність подання розрахунків збору до органів державної податкової служби, повноту і своєчасність його внесення до спеціального фонду державного бюджету несуть платники збору відповідно до законодавства. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю подання розрахунків збору і повнотою його внесення здійснюють органи державної податкової служби у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно із п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, сума несплаченого відповідачем збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності є сумою його податкового боргу.

Граничний строк стягнення податкового боргу, визначений п. 15.2 ст. 15 Закону України № 2181, позивачем дотримано.

На підставі п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" про стягнення податкової заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Укргазпостач" заборгованість:

- по податку на додану вартість в сумі 1696 грн. 22 кон. (одна тисяча шістсот дев"яносто шість гривень двадцять дві копійки) на р/р 31117029700002, код бюджетної класифікації платежу 14010100, до державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019;

- по комунальному податку суму 510 грн. (п"ятсот десять гривень) на р/р 33219828700002, код бюджетної класифікації платежу 16010200, до місцевого бюджету, одержувач Полтавська міська рада, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019;

- по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ суму 54086 грн. 72 коп. (п"ятсесят чотири тисячі вісімдесят шість гривень сімдесят дві копійки) на р/р 31219239700002, код бюджетної класифікації платежу 3024150000, до державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області, МФО 831019.

          Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 19 квітня 2010 року.

          Суддя                                                                                А.Б. Головко