
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2021 року м. Житомир справа № 240/15240/20
категорія 106010000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Єфіменко О.В., розглянувши за правилами загального позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 із позовом в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність керівника відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Ткачука Василя Григоровича щодо не укладення із нею строкового трудового договору (контракту) строком від двох років та невидачу наказу про призначення на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради;
- зобов`язати керівника відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради відповідно до п. 14 Положення про конкурс на заміщення вакантної посади керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, закладу дошкільної освіти, закладу позашкільної освіти Овруцької міської ради затвердженого рішенням Овруцької міської ради від 29.08.2018 №702 укласти із нею, як переможницею конкурсу, строковий трудовий контракт строком на два роки та видати наказ про прийняття її з 20.08.2020 на роботу на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами засідання 17.08.2020 конкурсної комісії відділу гуманітарних питань з конкурсного відбору претендентів на заміщення вакантної посади директора центру дитячої творчості Овруцької міської ради її визначено переможцем конкурсу, як таку яка успішно пройшла конкурсний відбір на заміщення зазначеної вакантної посади та рекомендовано відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради вирішити питання укладення зі нею строкового договору (контракту) і призначити на вакантну посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради згідно з чинним законодавством України про освіту та про працю. Втім, начальником відділу з гуманітарних питань не виконано п.14 Положення про конкурс на заміщення вакантної посади керівника комунального закладу освіти Овруцької міської ради, що у свою чергу слугувало підставою для звернення із даним позовом до суду.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 11.09.2020 відкрите провадження у справі за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання у справі на 06.10.2020.
16.09.2020 до суду надійшла заява про забезпечення позову, у задоволення якої ухвалою суду від 17.09.2020 відмовлено.
29.09.2020 подано до суду заперечення на позов №04-08/809 від 28.09.2020 (а.с.56-59). Начальник відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради аргументуючи свою правову позицію, та доводячи правомірність своєю бездіяльності щодо укладення із позивачем строкового трудового договору (контракту) строком від двох років та видачі наказу про призначення на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради наголосив, що конкурсною комісією позивача, як претендента на вакантну посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради, безпідставно допущено до участі у конкурсі, оскільки до початку проведення конкурсного відбору останньою не надано довідки про відсутність судимості.
Представник відповідача вважає, що позивач допущена до конкурсу з порушенням норм чинного законодавства та Положення про конкурс на заміщення вакантної посади керівника комунального закладу освіти Овруцької міської ради, а тому складені під час проведення конкурсу конкурсною комісією протоколи №4-5 є неправомірними та такими, що суперечать положенням законодавства.
У підготовчому засіданні позивач просила задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, з підстав викладених в позовній заяві та наявних у справі матеріалів.
Представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог за їх безпідставністю.
Ухвалою суду, прийнятою без виходу до нарадчої кімнати, внесеною секретарем судового засідання до протоколу судового засідання від 06.10.2020, закрите підготовче провадження у справі та постановлено подальший розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
Після закриття підготовчого провадження у даній справі та призначення справи до судового розгляду, до суду надійшла заява позивача про збільшення позовних вимог від 08.10.2020 (вх.. №40870/20 від 12.10.2020), яка ухвалою суду від 15.10.2020 повернута позивачу без розгляду.
Дослідивши докази, які містяться в матеріалах справи, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача суд дійшов наступного висновку.
Встановлено, що 17.08.2020 відбувся конкурс на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради, який проведено комісією відділу з гуманітарних питань з конкурсного відбору претендентів.
Відповідно до протоколу №2 від 17.08.2020 позивача допущено до участі у конкурсному відборі на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради (а.с.19).
За результатами конкурсу визнано переможцем ОСОБА_1 , як таку, що успішно пройшла конкурсний відбір на заміщення вакантної посади, про що складено відповідний протокол №5 від 17.08.2020 (а.с.25).
Як видно із змісту юридичного висновку, який міститься в матеріалах справи, до Овруцької міської ради надійшла скарга ОСОБА_2 , другого претендента, яка брала участь у проведеному конкурсі з приводу поведінки голови комісії ОСОБА_3 , який зі слів скаржниці, під час проведення конкурсу був більш схильний до ОСОБА_1 .
У зв`язку із надходженням скарги, 19.08.2020 комісією відділу з гуманітарних питань з конкурсного відбору претендентів на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради скликане засідання та складено протокол №6 від 19.08.2020 про визнання конкурсу таким, що не відбувся (а.с.60), з підстав порушення вимог п.8 Положення про конкурс на заміщення вакантної посади керівника комунального закладу освіти Овруцької міської ради допущеного комісією при встановлені додаткової умови при прийнятті документів від конкурсантів (оригіналів документів: довідок про відсутність судимості від ОСОБА_1 та від ОСОБА_2 після завершення кінцевого строку прийняття документів).
Позивач вважаючи порушеними свої права щодо призначення на вакантну посаду - директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради за результатами проведеного 17.08.2020 конкурсу звернулася до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд вказує наступне.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об`єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.
Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов`язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, регулюються Законом України «Про освіту» №2145-VIII від 05.09.2017 (далі - Закон №2145-VIII).
Згідно з частиною 2 статті 26 Закону №2145-VIII керівник закладу освіти призначається засновником у порядку, визначеному законами та установчими документами, з числа претендентів, які вільно володіють державною мовою і мають вищу освіту. Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання (призначення) визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.
Пунктом 35 Положення про позашкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №433 від 06.05.2001 (далі - Положення №433) передбачено, що керівництво позашкільним навчальним закладом здійснює його директор, яким може бути тільки громадянин України, що має вищу педагогічну освіту і стаж педагогічної роботи не менш як три роки, успішно пройшов підготовку та атестацію керівних кадрів освіти в порядку, встановленому МОН.
Керівник, заступники керівника, педагогічні та інші працівники позашкільного навчального закладу призначаються на посади і звільняються з посад відповідно до законодавства (п.36 вказаного Положенння).
Повноваження керівника позашкільного навчального закладу визначаються законодавством та установчими документами закладу освіти.
Згідно з частиною 1 статті 39 Закону України "Про повну загальну середню освіту" № 463-IX від 16.01.2020 (далі - Закон № 463-IX) керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти обирається на посаду за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог цього Закону та положення про конкурс, затвердженого засновником або уповноваженим ним органом (посадовою особою).
Керівник приватного, корпоративного закладу загальної середньої освіти обирається та призначається на посаду засновником (засновниками) відповідно до установчих документів закладу освіти.
Відповідно до пункту 1 Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №291 від 28.03.2018 (далі - Типове положення) це Типове положення визначає загальні засади проведення конкурсу на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.
Засновники закладів загальної середньої освіти на підставі цього Типового положення розробляють і затверджують власні положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.
Пунктом 3 Типового положення встановлено, що рішення про проведення конкурсу приймає засновник державного, комунального закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа).
Пунктом 4 Типового положення передбачено, що оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на веб-сайті засновника та веб-сайті закладу освіти (у разі його наявності) наступного робочого дня з дня прийняття рішення про проведення конкурсу.
Відповідно до пункту 5 Типового положення для проведення конкурсу засновник затверджує персональний склад конкурсної комісії з рівною кількістю представників кожної із сторін, визначених Законом України «Про загальну середню освіту».
Механізм формування конкурсної комісії визначається у положенні про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.
Загальна чисельність членів конкурсної комісії становить від 4 до 16 осіб.
Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на її засіданні не менше двох третин від її затвердженого складу. Конкурсна комісія приймає рішення більшістю від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
Рішення конкурсної комісії оформлюються протоколами, які підписуються усіма присутніми членами конкурсної комісії та оприлюднюються на веб-сайті засновника впродовж одного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.
Так, предметом розгляду є бездіяльність керівника відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради щодо укладення із позивачем, як переможницею конкурсу, строкового трудового контракту строком на два роки та видання наказу про прийняття останньої з 20.08.2020 на роботу, на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.
У свою чергу, засади проведення конкурсу на посаду керівника комунального закладу освіти Овруцької міської ради визначені Положенням про конкурс на заміщення вакантної посади керівника комунального закладу освіти Овруцької міської ради (далі - Положення) затвердженого рішенням Овруцької міської ради Житомирської області п`ятнадцятої сесії прийнятого 29.08.2018 за №702 (а.с.17) та зміненого рішенням Овруцької міської ради Житомирської області тринадцятої сесії №1722 від 19.11.2019 (а.с.18) та розробленого відповідно до Закону Закон № 463-IX та наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти» №291 від 28.03.2018.
Відповідно до п.2 вказаного Положення, посаду керівника комунального закладу освіти Овруцької міської ради може обіймати особа, яка є громадянином України, має вишу освіту ступеня не нижче магістра та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов`язків, вільно володіє державною мовою.
При цьому, не може бути призначена на посаду керівника закладу освіти, особа яка: - а рішенням суду визнана недієздатною або частково дієздатною; має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку та на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
Відповідно до п.3 Положення, кандидатів на посаду керівника закладу освіти визначає конкурсна комісія на заміщення вакантної посади керівника закладу освіти (далі-конкурсна комісія) за результатами відкритого та публічного конкурсного відбору на зайняття цієї посади.
Щодо проведених етапів конкурсу, суд зазначає наступне.
Конкурс складається з наступних етапів: прийняття рішення про проведення конкурсу та затвердження складу конкурсної комісії; оприлюднення оголошення про проведення конкурсу; прийняття документів від осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі; перевірка поданих документів на відповідність установленим законодавством вимогам; допущення кандидатів до участі у конкурсному відборі; ознайомлення кандидатів із закладом освіти, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування закладу; проведення конкурсного відбору; визначення переможця конкурсу; оприлюднення результатів конкурсу.
Для участі у конкурсі претенденти подають такі документи: заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»; автобіографію та/або резюме (за вибором учасника конкурсу); копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; копію документа про вишу освіту не нижче ступеня магістра (спеціаліста); копію трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж педагогічної діяльності не менше трьох років на момент їх подання; довідку про відсутність судимості та мотиваційний лист, складений у довільній формі.
Особа може подати інші документи, які підтверджуватимуть її професійні та/або моральні якості.
Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.
Вищевизначені документи подаються особисто претендентом (або подає уповноважена згідно з довіреністю особа) до конкурсної комісії у визначений в оголошенні строк, що становить 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсу.
Упродовж п`яти робочих днів з дня завершення строку подання документів для участі в конкурсі конкурсна комісія: перевіряє подані документи на відповідність установленим законодавством і цим порядком вимогам та приймає рішення про недопущення до участі у конкурсі осіб, які подали не всі документи, необхідні для участі в конкурсі відповідно до вимог законодавства, або подали документи після завершення строку їх подання; оприлюднює на веб-сайті Овруцької міської ради перелік осіб, яких допущено до участі у конкурсному відборі.
Зі змісту протоколу №1 від 12.08.2020 відслідковується, що до 10.08.2020 тривав прийом документів від претендентів для участі в конкурсі на цю посаду. Документи подані двома претендентами: ОСОБА_2 (пакет документів згідно переліку визначеного Положення за виключенням оригіналу довідки про не судимість) та ОСОБА_1 (не у повному обсязі, не надано довідку про відсутність судимості, а лише роздруківка повідомлення про замовлення такої зареєстрованої за №20220039830410085386)
За результатами голосування комісією допущено до участі у конкурсному відборі претендентів на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та творчості Овруцької міської ради, зокрема: ОСОБА_2 («за» - 8 голосів, «проти» - 0 голосів, «утримались» - 0 голосів) та ОСОБА_1 («за» - 8 голосів, «проти» - 0 голосів, «утримались» - 0 голосів - з умовою надання довідки про відсутність судимості до початку проведення конкурсного відбору, на визначену дату і час конкурсною комісією про початок конкурсу).
Таким чином, позивач за рішенням комісії, прийнятим одноголосно, була допущена до участі у конкурсі.
Конкурс призначено на 17.08.2020 о 10:00.
Після виконання останньою поставленої умови комісією (надання довідки про відсутність судимості, про що складено протокол №1 від 12.08.2020) 17.08.2020 здійснено повторно розгляд питання про допуск ОСОБА_1 до участі у конкурсі на зайняття вакантної посади, за результатами розгляду якого, відповідно до протоколу №2 від 17.08.2020 позивача допущено до участі у конкурсі.
Отже, слід відмітити, що конкурсною комісією, прийнято рішення про допущення до участі у конкурсі ОСОБА_1 .
Відтак, конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами: тестування - перевірки на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших законів та нормативно-правових актів у сфері освіти, а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України №988-р від 14.12.2016.
На дане завдання відводиться 40 хвилин для надання відповіді на 30 тестових запитань; максимальна кількість балів - 30; за результатами тестування виставляється результат «зараховано» (18 і більше правильних відповідей) або «не зараховано» (17 і менше правильних відповідей).
Претендент, який отримав результат тестування «не зараховано», вважається таким, що не пройшов тестування і не допускається до наступного етапу конкурсу; перевірки професійних компетентностей, що відбувається шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання.
На дане завдання відводиться 40 хвилин; максимальна кількість балів - 20; публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації.
На дане завдання відводиться 30 хвилин; максимальна кількість балів - 30 (оцінювання мотиваційного листа - 1-10 балів; оцінювання перспективного плану розвитку закладу освіти - 1-1 (7балів); оцінювання відкритої презентації - 1-10 балів (презентація проходить з використанням технічних засобів у формі співбесіди, під час якої члени конкурсної комісії та присутні можуть задавати питання претенденту на посаду).
Відповідно до п.13 Положення, конкурсна комісія визнає конкурс таким, що не відбувся, якщо: відсутні заяви про участь у конкурсі; до участі у конкурсі не допущено жодного кандидата; жодного з кандидатів не визначено переможцем конкурсу.
У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, проводиться повторний конкурс.
Як свідчать матеріали справи (протокол №3 від 17.08.2020, а.с.63), за результатами І етапу конкурсу ОСОБА_1 набрала 18 балів із 30 максимальних, та була допущена до ІІ етапу конкурсного відбору. При цьому, ОСОБА_2 не допущено до участі у ІІ етапі конкурсного відбору, як таку, що не набрала мінімальної необхідної кількості балів.
Після проведеного ІІ та ІІІ етапу конкурсного відбору, позивачка набрала 15 балів внаслідок перевірки професійних компетентностей претендентів шляхом вирішення ситуаційного завдання та 22,75 балів за результатами оцінювання членами конкурсної комісії презентацій та перспективного розвитку закладу освіти і повноти відповідей на поставлені питання, які відповідно до протоколу №4 (а.с.62) та протоколу №5 (а.с.61) від 17.08.2020 включені до відомостей результатів оцінювання претендентів.
Відповідно до протоколу №5 від 17.08.2020 (а.с.61) комісією конкурс визнано таким, що відбувся, а переможцем конкурсу визначено ОСОБА_1 , як таку, що успішно пройшла конкурсний відбір і набрала найбільшу кількість балів (55,75 балів із 80 максимально можливих).
Разом з тим, рекомендовано відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради вирішити питання укладання з переможцем конкурсу ОСОБА_1 строкового трудового договору (контракту) і призначення на вакантну посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради згідно з чинним законодавством України про освіту та про працю.
Натомість, 17.08.2020 ОСОБА_2 була надана заява голові конкурсної комісії, в якій йшлося про те, що на її думку голова комісії і члени комісії були заангажовані і необ`єктивні в оцінці результатів І етапу конкурсу надавши перевагу іншій конкурсантці - ОСОБА_1 та заява до міської ради, в якій заявницею повідомлено про необ`єктивність комісії та проставляння такою комісією правильних відповідей в листі-завданні, яке виконувала ОСОБА_1 .
При цьому, ОСОБА_2 під час засідання конкурсної комісії пояснила, що чула шепіт голови комісії, який сидів позаду неї через один стіл, і вирішила, що це підказки другій учасниці конкурсу. Також заявила, після зібрання ОСОБА_3 , головою комісії виконаних робіт, такі віддав членам комісії, які нібито почали виправляти відповіді на завданнях ОСОБА_1 .
Однак, члени комісії вважали безпідставними такі звинувачення, а тому не прийняли їх до уваги.
Втім, протоколом конкурсної комісії №6 від 19.08.2020 визнано конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради недійсним та таким, що не відбувся, з підстав порушенням вимог п.8 Положення про конкурс, допущеним конкурсною комісією при встановленні додаткової умови при прийнятті документів від конкурсантів (оригіналів документів: довідок про відсутність судимості від ОСОБА_1 та від ОСОБА_2 після завершення кінцевого строку прийняття документів) та відмінено рішення конкурсної комісії від 17.08.2020 (протокол №5).
Таким чином, підставою, яка слугувала для відміни рішення комісії від 17.08.2020 було порушення допуску конкурсанток до конкурсу, внаслідок неподання повного пакету документів на розгляд комісії.
Як вже зазначалося, за результатами одноголосного голосування позивача допущено до участі у конкурсному відборі претендентів на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та творчості Овруцької міської ради, зокрема за умови надання довідки про відсутність судимості до початку проведення конкурсного відбору. Вказану довідку ОСОБА_1 подала на розгляд комісії 13.08.2020, тобто за 4 дні до початку призначеного конкурсу. При цьому слід відмітити, що зі змісту протоколу, складеного комісією за результатами проведеного засідання 19.08.2020 (а.с.60), видно, що ОСОБА_2 подано оригінал довідки теж після закінчення прийому документів, зокрема 11.08.2020, а тому суд вважає, що конкурсантки перебували на рівних умовах та конкурс проведено із дотриманням законодавства України.
При цьому, суд зауважує, що на етапі прийому документів здійснюється лише попередній розгляд цих документів на відповідність встановленим кваліфікаційним вимогам, однак ретельне вивчення та остаточний висновок щодо відповідності особи кваліфікаційним вимогам, здійснює конкурсна комісія на своєму засіданні на підставі розгляду поданих документів, результатів іспиту та співбесіди з кандидатами, які успішно склали іспит.
Крім того, слід відмітити, що рішення комісії про допуск ОСОБА_1 до участі у конкурсі, яке оформлене протоколом №2 від 12.08.2020 та рішення, оформлене протоколом № 5 від 17.08.2020 щодо визнання конкурсу таким, що відбувся і визначення переможцем конкурсу позивача, прийнято одноголосно, підписані всіма присутніми на засіданні членами комісії. Окремих думок до протоколів членами комісії не додано.
З огляду на досліджені обставини суд дійшов висновку, що конкурсною комісією, прийнято обґрунтоване та правомірне рішення щодо визнання конкурсу таким, що відбувся, а переможцем конкурсу визначено ОСОБА_1 , як таку, що успішно пройшла конкурсний відбір і набрала найбільшу кількість балів, у свою чергу протокол конкурсної комісії №6 від 19.08.2020 щодо визнання конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради не дійсним та таким, що не відбувся, з підстав порушенням вимог п.8 Положення про конкурс, на думку суду, винесений конкурсною комісією безпідставно.
Так, згідно з п.14 Положення, протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця конкурсу начальник відділу з гуманітарних питань призначає переможця конкурсу на посаду та укладає з ним строковий трудовий договір (контракт).
Строковий трудовий договір (контракт) на термін від 2-х до 6-ти років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду керівника
Контракт з керівником не може бути укладений більше як на два строки підряд. Після закінчення 2 строків контракту з керівником, він може знову брати участь у конкурсі на призначення на посаду керівника відповідно до цього порядку, але в іншому закладі освіту.
Підставою для видання наказу відділом з гуманітарних питань про призначення керівника закладу освіти є підписання контракту.
Частиною 2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та позовні вимоги задовольнити частково, шляхом визнання протиправним та скасування протоколу № 6 від 19.08.2020 засідання конкурсної комісії відділу з гуманітарних питань з конкурсного відбору претендентів на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради; визнання протиправною бездіяльність керівника відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Ткачука Василя Григоровича щодо не укладення з ОСОБА_1 строкового трудового договору (контракту) строком від двох років та невидачу наказу про призначення на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради та зобов`язання керівника відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради відповідно до п. 14 Положення про конкурс на заміщення вакантної посади керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, закладу дошкільної освіти, закладу позашкільної освіти Овруцької міської ради затвердженого рішенням Овруцької міської ради від 29.08.2018 №702 укласти з позивачем, як переможницею конкурсу, строковий трудовий контракт строком на два роки та видати наказ, про прийняття її з 20.08.2020 на роботу на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з підстав та предмету спору, системного аналізу положень чинного законодавства України та оцінки наявних у матеріалах справи доказів в сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 139, 241 - 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) до Відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Житомирської області (вул. Тараса Шевченка, 43, м.Овруч, Овруцький район, Житомирська область,11101. РНОКПП/ЄДРПОУ: 41818470) про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати протокол №6 від 19.08.2020 засідання конкурсної комісії відділу з гуманітарних питань з конкурсного відбору претендентів на заміщення вакантної посади директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.
Визнати протиправною бездіяльність керівника відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради Ткачука Василя Григоровича щодо неукладення з ОСОБА_1 строкового трудового договору (контракту) строком від двох років та не прийняття наказу про призначення на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.
Зобов`язати керівника відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради відповідно до п. 14 Положення про конкурс на заміщення вакантної посади керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти, закладу дошкільної освіти, закладу позашкільної освіти Овруцької міської ради, затвердженого рішенням Овруцької міської ради від 29.08.2018 №702, укласти з ОСОБА_1 , як переможницею конкурсу, строковий трудовий контракт строком на два роки та видати наказ про прийняття ОСОБА_1 з 20.08.2020 на роботу на посаду директора центру дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради (вул. Тараса Шевченка, 43, м.Овруч, Овруцький район, Житомирська область,11101. РНОКПП/ЄДРПОУ: 41818470) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 840 (вісімсот сорок) грн 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Єфіменко
Повний текст рішення складено: 22.01.2021.