
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відмову у відкладенні підготовчого засідання
19 січня 2021 р. Справа №200/10460/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С., розглянувши в підготовчому засіданні клопотання Виконавчого комітету Слов'янської міської ради про відкладення підготовчого засідання у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРСЛАВТЕРМ" до Виконавчого комітету Слов'янської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
за участю:
секретаря судового засідання - Столяренко Я.С.
представника позивача - Марченко Д.І.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРСЛАВТЕРМ" звернулося до суду із позовом до Виконавчого комітету Слов'янської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 23.09.2020 № 1145 "Про надання дозволу на перехід окремих закладів освіти з опалення за допомогою альтернативних джерел енергії до системи (мереж) централізованого опалення".
До суду надійшло клопотання відповідача про відкладення підготовчого засідання у справі, вмотивоване наступним. В підготовчому засіданні, що відбулося 04.01.2021, до участі у розгляді справи був недопущений у якості представника відповідача за довіреністю Тищенко О.С. Згідно викладеного в клопотанні змінами, внесеними до Кодексу адміністративного судочинства України Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення" від 18.12.2019№ 390-IX розширено випадки самопредставництва юридичної особи, суб`єкта владних повноважень і визначено, що "юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені" та визначено перелік документів, що можуть підтвердити відповідні повноваження: закон, статут, положення, трудовий договір (контракт). Отже, для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження. Відповідач вказав, що аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03.02.2019 у справі № 160/6823/19.
Під час вирішення наданого відповідачем клопотання суд виходить із наступного.
Підпунктом 11 п. 16-1 Розділу XV Конституції України передбачено, що з 1 січня 2020 року представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах здійснюється виключно прокурорами або адвокатами.
Згідно з ч.ч. 1-2 статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) представником у суді може бути адвокат або законний представник. У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.
Дана справа розглядається за правилами загального позовного провадження та не є справою незначної складності.
Відповідно до ч. 3 статті 55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб'єкта владних повноважень), або через представника.
Відповідно до частини першої статті 92 Цивільного кодексу України юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації, регулюються, окрім Цивільного кодексу України, спеціальним законом - Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Частиною 3 ст.9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" передбачено, що обов`язковому відображенню (реєстрації) в Єдиному державному реєстрі, серед інших перелічених у цій статті відомостей, належать: відомості щодо осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта.
Відповідно до пункту другого частини першої статті першої цього закону відомості, які є актуальними на дату та час формування або на визначену у запиті дату, інформація про відсутність таких відомостей у Єдиному державному реєстрі зазначаються у витягу.
Статус документів та відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру, закріплений статтею 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", яка, зокрема, визначає, що внесені до Реєстру документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі. Якщо ж відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не внесені до нього, вони не можуть бути використані у спорі.
Отже, відсутність в реєстрі запису про осіб, що можуть вчиняти дії від імені юридичної особи у реєстрі є належним і достатнім (достовірним) підтвердженням відсутності таких відомостей (інформації) для будь-якого державного органу, яким є і суд.
Таким чином, враховуючи відсутність у відомостях про юридичну особу Виконавчого комітету Слов'янської міської ради (код ЄДРПОУ 33112931) станом на 04.01.2021, так і на сьогодні інформації про Тищенко О.С. як особу, що може вчиняти дії від імені цієї юридичної особи, свідчить про відсутність в суду доказів належного уповноваження такої особи на вчинення будь-яких процесуальних дій від імені відповідача.
Тотожного висновку дійшов Верховний Суд в постанові від 03.02.2019 у справі № 160/6823/19, на яку посилається відповідач.
Будь-яких інших доводів в частині необхідності відкладення підготовчого засідання у справі з 19.01.2021 на іншу дату відповідачем у відповідному клопотанні не викладено, а отже підстав для його задоволення немає.
Керуючись ст.ст. 181, 205, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкладенні підготовчого засіданні, призначеного на 19.01.2021.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання.
Повний текст ухвали складено 25.01.2021.
Суддя А.С. Михайлик