Ухвала суду № 94352000, 28.12.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2020
Номер справи
160/8291/20
Номер документу
94352000
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

28 грудня 2020 року Справа № 160/8291/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті сторони: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

20.07.2020 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у якому позивач просить суд:

1. Прийняти до розгляду, на підставі Постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Соколова В.М., суддів: Єресько Л.О., Калашнікової О.В. від 12 червня 2020 року по справі № 160/9812/19, статті 8 та статті 55, 56 Конституції України, позовну заяву «про визнання протиправним та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » звільнити від сплати судового збору, на підставі верховенства права встановленого статтею 8 Конституції України, пунктом 13 частини 2 статті 3 закону України «Про судовий збір», та здійснити розгляд справи в порядку спрощеного судочинства у письмовому провадженні з залученням з мого боку правників на підставі статті 3,19,22,24,50,56,59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу», Рішення Конституційного Суду № 23- рп/2009 від 30.09.2009.

2. Залучити третьою стороною по даній справі Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) та зобов`язати Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) надати мені безоплатну вторинну правову допомогу задля захисту у суді моїх прав, на підставі статті 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009.

3. Залучити третьою стороною по даній справі Державне бюро розслідувань та зобов`язати Державне бюро розслідувань розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

4. Залучити третьою стороною по даній справі Національну поліцію України та зобов`язати Національну поліцію України розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

5. Залучити третьою стороною, що не заявляє самостійних позовних вимог по даній справі, ОСОБА_2 .

6. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 17.06.2020 №67-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України ОСОБА_4 та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо забезпечення ОСОБА_2 роботою шляхом реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу» та як наслідок цього забезпечення особистого немайнового права авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, який чи яку створено з порушенням частини 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік. Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_2 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо забезпечення ОСОБА_2 роботою шляхом реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу», і як наслідок порушення права ОСОБА_2 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективностї та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України ОСОБА_4 та Прем`єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу» як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

7. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року № 69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з нергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про розгляд на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо доцільності утримання Держенергоефективність, як органу влади, що у своїй діяльності призвів до того, що люди вирубують ліси та лісопосадки, а держава закуповує за валютні кошти імпортні енергоносії та щоденно спалюється близько 56,94 мільйонів доларів США, від чого вмирає кожний день 249 людей від онкологічних захворювань, який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » або перетворення шкоди-продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

8. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року №69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776963 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання нормативно-правового документу, який дає право Держенергоефективності не виконувати повноваження щодо автономного, безпечного, екологічного, економічного та незалежного виробництва енергії за допомогою альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія-Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну, залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776963 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі; в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

9. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року №69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776955 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання експертного висновку Держенергоефективність щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергбефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776955 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»- унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість и використання для автономного виробництва теплової механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

10. На підставі частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, а саме: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», Негайно поновити та забезпечити особисте немайнове право авторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, шляхом надання зобов`язання Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України поновити та забезпечити особисті немайнові права авторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, На підставі частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України шляхом: створення експертного висновку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», та подання, у встановленому порядку, на розгляд до Кабінету Міністрів України пропозиції ОСОБА_2 щодо реалізації в Україні програми: «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу».

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року відмовлено в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, позовну заяву залишено без руху. Позивачеві надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду, з урахуванням вимог абз. 2 ч.3 Прикінцевих положень КАС України, відповідно до яких суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Одночасно з позовною заявою позивачем було подано заяву про забезпечення позову, яку ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року було повернуто заявнику без розгляду.

27.07.2020 року до суду від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, в якій визначено новий склад учасників справи наступній редакції: адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: ОСОБА_7 начальник управління – головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідач-3: Кікавець Антон Олегович головний спеціаліст відділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозабезпечення України треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » , у якому позивач просить суд:

1. Прийняти до розгляду, на підставі Постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Соколова В.М., суддів: Єресько Л.О., Калашнікової О.В. від 12 червня 2020 року по справі № 160/9812/19, статті 8 та статті 55, 56 Конституції України, позовну заяву «про визнання протиправним та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » звільнити від сплати судового збору, на підставі верховенства права встановленого статтею 8 Конституції України, пунктом 13 частини 2 статті 3 закону України «Про судовий збір», та здійснити розгляд справи в порядку спрощеного судочинства у письмовому провадженні з залученням з мого боку правників на підставі статті 3,19,22,24,50,56,59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу», Рішення Конституційного Суду № 23- рп/2009 від 30.09.2009.

2. Залучити третьою особою на стороні позивача ОСОБА_1 по даній справі Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) та зобов`язати Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) надати мені безоплатну вторинну правову допомогу задля захисту у суді моїх прав, на підставі статті 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009.

3. Залучити третьою особою на стороні позивача ОСОБА_1 по даній справі Державне бюро розслідувань та зобов`язати Державне бюро розслідувань розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

4. Залучити третьою особою на стороні позивача ОСОБА_1 по даній справі Національну поліцію України та зобов`язати Національну поліцію України розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

5. Залучити третьою особою, що не заявляє самостійних позовних вимог по даній справі, ОСОБА_2 .

6. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 17.06.2020 №67-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України ОСОБА_4 та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо забезпечення ОСОБА_2 роботою шляхом реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу» та як наслідок цього забезпечення особистого немайнового права авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, який чи яку створено з порушенням частини 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік. Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_2 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо забезпечення ОСОБА_2 роботою шляхом реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу», і як наслідок порушення права ОСОБА_2 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективностї та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України ОСОБА_4 та Прем`єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу» як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

7. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року № 69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з нергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про розгляд на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо доцільності утримання Держенергоефективність, як органу влади, що у своїй діяльності призвів до того, що люди вирубують ліси та лісопосадки, а держава закуповує за валютні кошти імпортні енергоносії та щоденно спалюється близько 56,94 мільйонів доларів США, від чого вмирає кожний день 249 людей від онкологічних захворювань, який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » або перетворення шкоди-продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

8. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року №69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776963 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання нормативно-правового документу, який дає право Держенергоефективності не виконувати повноваження щодо автономного, безпечного, екологічного, економічного та незалежного виробництва енергії за допомогою альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія-Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну, залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776963 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » або перетворення шкоди продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі; в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

9. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року №69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776955 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання експертного висновку Держенергоефективність щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергбефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776955 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©»- унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість и використання для автономного виробництва теплової механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

10. встановити, що до повноважень Державного агентства з енергоефективності та енергозабезпечення України та посадових осіб Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України в особі бувшого Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни та Кікавця Антона Олеговича - головного спеціаліста відділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агентства з енергоефективності та енергозабезпечення України, згідно статті 19 Конституції України, відноситься вирішення питань спрямованих на виконання статті 3 Конституції України, а саме: «Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.», зокреса, відноситься вирішення питання впровадження у виробництво, на підставі закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 а інші технічні рішення), заявка на винахід від 17.03.2020 №а202001865 « ІНФОРМАЦІЯ_3 і окислювальних речовин як альтернативної сировини для для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії в яyергатичних агрегатах або « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - відновлювальне вторинне Паливо та окислювач», заявка на винахід від 17.03.2020), заявка на винахід від 17.03.2020 №а202001864 «Застосування продуктів згоряння чи відпрацьованих Јазів горючих і окислювальних речовин як альтернативної сировини для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії в енергетичних агрегатах за Блзгутою або «Теплоагенти Благути©» або інтенсифікація процесу перетворення горючих і окислювальних речовин, які містяться у складі продуктів згоряння, на відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» та їх загоряння і згоряння для виконання корисної роботи», автори ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, економічна цінність якої перевищує вартість традиційних видів палива, що вже згоріли, та які ще можливо спалити на Землі для виробництва енергії, яка сама утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, яка як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи 4 для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, шляхом реалізації в Україні, запропонованої Головною Радою Українських Офіцерів та Благодійним фондом «Екологія - Геос», автори ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_8 , програми «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу», Визнати дії ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , при розгляді звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України ОСОБА_10 та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/20, БЛ-10776963 від 11/06/2020, БЛ-10776955 від 11/06/2020 до Президента України ^ленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, протиправними та такими, що є цензурою творчої діяльності авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », порушують особисті немайнові права авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », якими є ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_2 , зокрема, встановлені статтею 54 Конституції України, вчиненні з метою заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» та на безпідставній основі звільнили Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, навмисними діями відповідачів по справі щоденно наноситься шкода державі та Громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних Енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

11. На підставі частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, а саме: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», Негайно поновити та забезпечити особисте немайнове право авторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, шляхом надання зобов`язання Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України поновити та забезпечити особисті немайнові права авторів технології ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, На підставі частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України шляхом: створення експертного висновку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_2 ©» для автономного, безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», та подання, у встановленому порядку, на розгляд до Кабінету Міністрів України пропозиції ОСОБА_2 щодо реалізації в Україні програми: «« ІНФОРМАЦІЯ_2 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу».

12. Встановити чи з`ясувати, на підставі абзацу 2 пункту 5 Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» та листів Мінсоцполітики України листі від 17.06.2020 №67- 14/17/15-20 та від 25.06.2020 № 69-14/17/15-20 0, з результаті неправомірних дій суб`єктів владних повноважень в особі І Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та Посадових осіб ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , |при розгляді звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України ОСОБА_4 та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, звернення ОСОБА_1 БЛ-10776971 від 11/06/20, БЛ-10776963 від 11/06/2020, БЛ-10776955 від 11/06/2020 до Президента України ОСОБА_4 та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, а саме: не була здійснена перевірка вказаних звернень, у відповідності із частиною 1 статті 19 закону України «Про звернення громадян», не виявлено, не усунено причини та умови, які сприяли порушенню особистого немайнового права ОСОБА_2 на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України «Про звернення громадян»; не вчинено дій спрямованих на поновлення та забезпечення порушеного права, реального виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України «Про звернення громадян» та частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України; а також не забезпечено право ОСОБА_1 на звернення, у відповідності із законом України про звернення громадян», що призвело чи нанесло ОСОБА_1 матеріальну шкоду, яка пов`язана із тим, що ОСОБА_1 змушений із пенсії меншої 3000 грн. надавати матеріальну допомогу безробітній ОСОБА_2 продовж 2018-2020 років на суму 7630,20 грн., що значно погіршило матеріальний стан, а також нанесена моральна шкода, а саме: моральні чи душевні переживання пов`язанні із протиправними діями Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та посадових осіб ОСОБА_7 та ОСОБА_9 стосовно дочки ОСОБА_2 , а саме: навмисними діями чи бездіяльністю щодо негайного поновлення та забезпечення особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, у відповідності із частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України, що їй загрожує небезпека від голоду, хвороб та холоду, пов`язаною із протиправними діями Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України, моральні чи душевні переживання пов`язанні із протиправними діями Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та посадових осіб ОСОБА_7 та ОСОБА_9 спрямованими на порушення права ОСОБА_1 щодо реалізації своїх особистих драв і законних інтересів при звернені із скаргою про їх порушення, згідно статті 1 закону України «Про звернення громадян». моральні чи душевні переживання пов`язанні із протиправними діями Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та посадових осіб ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , а саме: з цензурою творчої діяльності та забороною запроваджувати у виробництво технологію ІНФОРМАЦІЯ_1 », моральні чи душевні переживання пов`язанні з порушенням звичайного способу життя, так як ОСОБА_1 на 78 році життя та продовж тривалого часу вимушений займатися питаннями захисту та поновлення порушеного права від державних органів влади, які зобов`язані забезпечувати конституційні права громадян, та відшкодувати за рахунок держави моральну шкоду, яка передбачена статтею 25 закону України «Про звернення громадян»: «Громадянину на його вимогу і в порядку, встановленому чинним законодавством, можуть бути відшкодовані моральні збитки, завдані неправомірними діями або рішеннями органу чи посадової особи при розгляді скарги. Розмір відшкодування моральних (немайнових) збитків у грошовому виразі визначається судом», статтею 56 Конституції України: «Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень», частиною 1 статті 23, пунктом 2 частини 2, частиною 3 Цивільного кодексу України, частиною 2 статті 276 Цивільного кодексу України: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», статтею 1173 Цивільного кодексу України, у відповідності із Постановою пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», яку я визначаю у розмірі 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, враховуючи мої моральні чи духовні переживання пов`язанні із тривалим часом протиправних дій Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та посадових осіб ОСОБА_7 та ОСОБА_9 з питання забезпечення права ОСОБА_1 щодо реалізації своїх особистих прав і законних інтересів при звернені із скаргою про їх порушення, враховуючи моральні чи духовні переживання пов`язанні із тривалим часом загрози життю і здоров`ю дочки ОСОБА_2 , а також, моральні чи душевні переживання пов`язанні з порушенням звичайного способу життя та завданням матеріальних втрат, які пов`язанні продовж тривалого часу, для надання матеріальної допомоги ОСОБА_2 , у зв`язку з загрозою її життю і здоров`ю, та яка не може бути скасована судом, у відповідності із статтею 22 Конституції України.

Згідно з положеннями частини 8 статті 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою-шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

У зв`язку з відсутністю в матеріалах справи підтвердження отримання позивачем копії ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року . Отже 5-ти денний строк на усунення недоліків не сплив.

28.07.2020 до Третього апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 в адміністративній справі № 160/8291/20, яка подана заявником апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції відповідно до положень ст. 297 КАС України .

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 29.07.2020 року витребувано з Дніпропетровського окружного адміністративного суду, матеріали адміністративної справи №160/8291/20.

11.08.2020 року на виконання ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 29.07.2020 року було направлено адміністративну справу №160/8291/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання винити певні дії, для розгляду апеляційної скарги.

11.08.2020 року, від позивача надійшла заява про забезпечення позову в адміністративній справі №160/8291/20 за позовом ОСОБА_1 до відповідач-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; відповідач-2: ОСОБА_7 начальник управління-головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, відповідач-3: Кікавець Антон Олегович головний спеціаліст відділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 (жодних доказів не надано).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.08.2020 року заяву про забезпечення позову повернуто заявникові без розгляду.

14.08.2020 року, від позивача надійшла заява про забезпечення позову в адміністративній справі №160/8291/20 за позовом ОСОБА_1 до відповідач-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; відповідач-2: ОСОБА_7 начальник управління-головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, відповідач-3: ОСОБА_9 головний спеціаліст віддділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 .

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.08.2020 року заяву про забезпечення позову повернуто заявникові без розгляду.

18.08.2020 року, від позивача надійшла заява про забезпечення позову в адміністративній справі №160/8291/20 за позовом ОСОБА_1 до відповідач-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; відповідач-2: ОСОБА_7 начальник управління-головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, відповідач-3: ОСОБА_9 головний спеціаліст віддділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 (жодних доказів не надано)

Відповідно до частини 6 статті 120 КАС України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Головуючий по справі суддя Юхно І.В. перебувала у щорічній відпустці з 17.08.2020 по 04.09.2020 року включно, питання про забезпечення позову по даній справі вирішувалося в перший робочий день 07.09.2020 року.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.09.2020 р. заяву про забезпечення позову повернуто заявникові без розгляду.

Відповідно довідки від 18.12.2020 року складеною начальником управління з організації забезпечення суду, адміністративна справа №160/8291/20 отримана відділом забезпечення виконання рішень суду та архівної роботи управління з організаційного забезпечення суду після розгляду з Третього апеляційного адміністративного суду. В зв`язку з тим що 18.12.2020 року п`ятниця, справу в 2-х томах отримано суддею І.В. Юхно в понеділок 21.12.2020 року, оскільки 25.12.20, 26.12.20 та 27.12.20 року є офіційними вихідними днями, питання про повернення позовної заяви позивачу вирішувалося в перший робочий день 28.12.2020 року.

Ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року, якою відмовлено в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору та позовну заяву залишено без руху отримано позивачем 12.08.2020 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення наявним в матеріалах справи. Таким чином строк установлений судом для усунення недоліків до 17.08.2020 року.

Залишаючи позовну заяву без руху, судом одним з недоліків позовної заяви вказано про різне зазначення позивачем процесуального статусу осіб в адміністративному позові, крім того статус осіб визначений позивачем не відповідав вимогам КАС України.

Позивачем в прохальній частині первісної позовної заяви визначено ОСОБА_2 , як особу, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, в описовій частині позовної заяви зазначену особу визначено третьою стороною. Також позивачем в прохальній частині первісної позовної заяви визначено авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зокрема, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , як осіб, на захист прав, свобод та інтересів яких подано позов до адміністративного суду, проте в описовій частині позовної заяви статус даних осіб взагалі не визначено.

Позивачу було запропоновано усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову з уточненим суб`єктним складом правовідносин у відповідності до вимог КАС України, а також його копії для направлення відповідачу/відповідачам іншим учасникам у справі.

Згідно заяви про уточнення позовних вимог від 27.07.2020р., зміст більшості позовних вимог не змінився та є тотожнім змісту первісних позовних вимог. Крім того позивачем ОСОБА_2 визначено третьою особою, а не особою на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов. Щодо статусу ОСОБА_6 , ОСОБА_5 то він теж залишився не визначеним, проте позовні вимоги викладені в заяві про уточнення позовних вимог звернуті на захист прав, свобод та інтересів вказаних осіб.

Виходячи з вищевикладеного, позивачем не усунуто недоліки позовної заяви в частині надання до суду уточненого адміністративного позову з уточненим суб`єктним складом правовідносин у відповідності до вимог КАС України.

Щодо наданих документів на підтвердження представництва Благутою Анатолієм Олександровичем зазначених вище осіб суд зазначає наступне.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначено про відсутність доказів, які підтверджують наявність визначених законом підстав для звернення до суду в інтересах ОСОБА_2 , та доказів, які підтверджують наявність визначених законом підстав для звернення до суду в інтересах авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

На виконання зазначеної ухвали до заяви про уточнення позовних вимог позивачем додано довіреність від Благута Ірини Анатоліївни про уповноваження ОСОБА_1 на представництво її інтересів в місцевих загальних судах, господарських і адміністративних судах України та у Верховному суді, та довіреність ОСОБА_2 про уповноваження ОСОБА_5 на представництво її інтересів в місцевих загальних судах, господарських і адміністративних судах України та у Верховному суді.

Частиною 2 статті 43 КАС України встановлено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.

Відповідно до частини першої статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Згідно з частиною 1 статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника

Пунктом 1 частини 1 статті 59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема довіреністю фізичної або юридичної особи.

Відповідно до частини 2 вказаної статті довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.

Пунктом 1 частини 1 статті 34 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 року №3425-XII (далі – Закону №3425-XII) визначено, що нотаріуси посвідчують правочини (договори, заповіти, довіреності, вимоги про нотаріальне посвідчення правочину тощо).

Отже, суд вважає за необхідне зазначити, що вказані довіреності надруковані власноруч, не мають підпису, не мають позначки «Копія», а містять лише текст «Підпис засвідчую електронно цифровим підписом зареєстрованим через приват 24» без зазначення унікального номеру Електронного цифрового підпису та інших його реквізитів, тобто не посвідчені, у визначеному законом порядку.

Враховуючи наведені норми, суд приходить до висновку, що до матеріалів адміністративного позову не додано документів, що підтверджують право ОСОБА_1 , на здійснення представництва ОСОБА_2 в суді. Крім того жодних доказів, які підтверджують наявність визначених законом підстав для звернення до суду в інтересах, ОСОБА_6 , ОСОБА_5 до суду не надано.

Отже судом встановлено, що позивачем не виконано вимога суду про надання доказів, які підтверджують наявність визначених законом підстав для звернення до суду в інтересах зазначених вище осіб.

Крім того ухвалою про залишення позовної заяви без руху відмовлено у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до уточненої позовної заяви доказів сплати судового збору у встановленому Законом порядку.

27.07.2020 року від позивача надійшла уточнена позовна заява та заява про звільнення від сплати судового збору. Суд наголошує, що вказаним доводам позивача вже надано оцінку в ухвалі про залишення позовної заяви без руху від 22.07.2020. Водночас, будь-яких нових доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору до суду не надано, а докази які долучено до уточненої позовної заяви є ідентичними тим, яким вже надано оцінку судом. Отже клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Розглянувши заяву про уточнення позовних вимог та надані документи, надані на виконання ухвали суду від 22.07.2020, встановлено, що позивач не привів зміст позовних вимог у відповідність до вимог частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки зміст більшості позовних вимог не змінився та є тотожнім змісту позовних вимог в уточненій позовній заяві від 27.07.2020. Так, зокрема, у в деяких пунктах прохальної частини уточненої позовної заяви позивач знову просить встановити чи з`ясувати факти, обставини, суперечить приписам частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України.

Слід зазначити, що під змістом позовних вимог розуміються вимоги про вирішення публічно-правового спору (оскарження рішення, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень), а також запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Однак позовні вимоги сформовані шляхом визнання актів чи документів чи інформації як такі, що порушують право та зобов`язання не є чіткими та зрозумілими, не конкретизованими щодо рішення, дії або бездіяльності, прийняття/вчинення яких на думку позивача призвело до порушення його прав, а також щодо змісту порушеного права.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що у встановлений судом 5-ти денний строк позивач не усунув недоліки позовної заяви в повному обсязі.

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Частиною 5 зазначеної статті передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Станом на 28.12.2020 позивач не виконав вимоги ухвали суду в повному обсязі.

Таким чином, у встановлений судом строк, позивач не усунув недоліки позовної заяви.

З огляду на вищевикладене та вищенаведені норми, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву позивачу.

На підставі викладеного, керуючись статтями 131, 169, 241, 248, 251, 256 КАС

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: ОСОБА_7 начальник управління – головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідач-3: Кікавець Антон Олегович головний спеціаліст відділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозабезпечення України треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм – повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом з матеріалами адміністративного позову.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 8 статті 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 КАС України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Суддя І.В. Юхно