ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 квітня 2010 року 11:39 Справа № 2а-1257/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Жучковій Н.С., за участю прокурора Романова Р.О., представника позивача Третяка А.М., представників відповідача Трояна В.В., Козаченко І.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Прокурора Михайлівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Михайлівському районі Запорізької області
до Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області
про стягнення 128823 грн. 45 коп. податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Михайлівського району Запорізької області звернувся з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Михайлівському районі Запорізької області до Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області про стягнення 128823 грн. 45 коп. податкового боргу. У позовній заяві позивач зазначив, що позивачем самостійно визначено зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 119874 грн. 00 коп., але узгоджене податкове зобов’язання до державного бюджету не перераховано. За несплату узгодженої суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість, на підставі актів перевірок Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі Запорізької області податковими повідомленнями - рішеннями застосовані до відповідача фінансові санкції у сумі 8949 грн. 45 коп. Усього за відповідачем рахується заборгованість у сумі 128823 грн. 45 коп.
Прокурором Михайлівського району Запорізької області подана заява про уточнення позовних вимог і стягнення з Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області 101673 грн. 45 коп. заборгованості.
У судовому засіданні прокурор і представник позивача на задоволенні позову наполягають, просять стягнути з Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство» 101673 грн. 45 коп. заборгованості з податку на додану вартість.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги про стягнення 101673 грн. 45 коп. заборгованості визнав.
Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку прокурора і представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Комунальне підприємство «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області є платником податку на додану вартість.
21.09.2009 р. Комунальним підприємством «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області до Державної податкової інспекції у Михайлівському районі Запорізької області подано податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2009 р., відповідно до якої підлягало сплаті до бюджету 25717 грн. 00 коп.
Крім того, відповідачем подані податкові декларації з податку на додану вартість:
- за вересень 2009 р., відповідно до якої підлягало сплаті до бюджету 22274 грн. 00 коп.;
- за жовтень 2009 р., відповідно до якої підлягало сплаті до бюджету 24395 грн. 00 коп.;
- за листопад 2009 р. відповідно до якої підлягало сплаті до бюджету 25551 грн. 00 коп.
- за грудень 2009 р. відповідно до якої підлягало сплаті до бюджету 21937 грн. 00 коп.
Усього позивачем самостійно визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 119874 грн. 00 коп.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно до п. «а» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.п. 7.8.1 п. 7.8. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом з податку на додану вартість є один календарний місяць.
Комунальне підприємство «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області узгоджене податкове зобов’язання сплатило частково у сумі 27150 грн. 00 коп.
31.08.2009 р. Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі Запорізької області проведена невиїзна документальна перевірка з питання повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість Комунальним підприємством «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області за березень 2009 р.
За результатами перевірки складено акт № 127/1516/35319513 від 31.08.2009 р., яким встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачений податок на додану вартість по граничному строку сплати 30.03.2009 р. в сумі 3699 грн. 81 коп. з простроченням на 92 дня, в сумі 22459 грн. 00 коп. з простроченням на 107 днів.
На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі Запорізької області винесено податкове повідомлення - рішення від 31.08.2009 р. №0001261500/0, яким нараховані фінансові санкції у розмірі 50% у сумі 1849 грн. 91 коп. за несвоєчасну сплату податку на додану вартість.
Податкове повідомлення - рішення отримано відповідачем, про що свідчить підпис в.о. директора на рішенні, та у встановленому порядку не оскаржено.
Крім того, Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі Запорізької області:
- проведена невиїзна документальна перевірка з питання повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість Комунальним підприємством «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області за квітень 2009 р.
За результатами перевірки складено акт № 1587/1516/35319513 від 29.10.2009 р., яким встановлено, що відповідачем несвоєчасно сплачений податок на додану вартість по граничному строку сплати 30.04.2009 р. в сумі 17567 грн. 00 коп. с простроченням від 76 днів до 152 днів.
На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі Запорізької області винесені податкові повідомлення - рішення від 29.10.2009 р. №0001621500/0, яким нараховані фінансові санкції у розмірі 20% у сумі 1148 грн. 61 коп. і від 29.10.2009 р. № 0001611500/0, яким нараховані фінансові санкції у розмірі 50% у сумі 5951 грн. 93 коп. за несвоєчасну сплату податку на додану вартість.
Податкові повідомлення - рішення отримані відповідачем, про що свідчить підпис в.о. директора на рішенні, та у встановленому порядку не оскаржено.
Усього нараховано фінансових санкцій за несвоєчасну сплату податку на додану вартість 8949 грн. 45 коп.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці понад 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 50 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Пунктом 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідачем узгоджене податкове зобов’язання зі сплати фінансових санкцій не сплачено.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі сформовані і направлені відповідачу: Першу податкову вимогу від 16.03.2009 р. № 1/20 на суму 3561 грн. 69 коп. та Другу податкову вимогу від 15.04.2009 р. № 2/28 на суму 19159 грн. 00 коп.
У зв’язку з несплатою Комунальним підприємством «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області заборгованості, 17.06.2009 р. Державною податковою інспекцією у Михайлівському районі винесено Рішення № 5 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.
Таким чином, позивачем виконані встановлені законодавством заходи щодо погашення Комунальним підприємством «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області податкової заборгованості у досудовому порядку.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про … стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені Прокурором Михайлівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Михайлівському районі Запорізької області вимоги про стягнення з Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області 101673 грн. 45 коп. заборгованості обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 95 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 95, 158-163 КАС України; п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3; п. «а» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4; п.5.1, п.п. 5.2.1, п.п. 5.3.1 п. 5.3, п.п. 5.4.1 п. 5 ст. 5; п.п. 17.1.7 п. 17.1; п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»; п.п. 7.8.1 п. 7.8. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Михайлівське житлово-комунальне господарство» Михайлівської селищної ради Запорізької області (72002, смт. Михайлівка, Запорізької області, вул. Пушкіна, буд 187, ЄДРПОУ 35319513) на користь Державного бюджету (р/р 31115029700185, отримувач: Державний бюджет Михайлівського району Запорізької області, код ЄДРПОУ 34676969, банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 14010100) заборгованість з податку на додану вартість в сумі 101673 грн. 45 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя /підпис/ О.О.Прасов
Постанова виготовлена у повному обсязі 26.04.2010 р.
Постанова не набула чинності.
Суддя О.О.Прасов