Постанова № 94341787, 21.01.2021, Ямпільський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
21.01.2021
Номер справи
590/9/21
Номер документу
94341787
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа 590/9/21

№ провадження 3/590/24/21

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

21 січня 2021року смт. Ямпіль

Ямпільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді: Сатарової О.В,

з участю секретаря: Данченко І.М.,

прокурора: Зайцева І.А.,

особи, яка притягується

до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ямпіль матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку села Довгій - Колодезь Біловського району Російської Федерації, громадянку України, зареєстрована та проживає : АДРЕСА_1 , місце роботи : бухгалтер комунального некомерційного підприємства « Дружбівський центр первинної медико – санітарної допомоги» Дружбівської міської ради ( депутат Дружбівської міської ради Ямпільського району сумської області з 29.12.2016 по 27.11.2020)

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

06.01.2021 року до Ямпільського районного суду Сумської області з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли адміністративні матеріали з протоколами про адміністративне правопорушення від 04.01 2021 року № 1/2021 та від 04.01.2021 №2/2021, складені відносно ОСОБА_3 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Зі змісту протоколу №1/2021 від 04 січня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно, дата вчинення правопорушення 16.04.2019 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим порушила ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, зі змісту протоколу №2/2021 від 04.01.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушила ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Постановою судді від 06.01.2021 року адміністративні матеріали: №590/9/21 (провадження№3/590/24/21) та № 590/10/21 (провадження№3/590/25/21) відносно ОСОБА_3 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП об`єднані в одне провадження.

У судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнала та підтвердила викладені у протоколах обставини вчинення правопорушень.

Прокурор Зайцев І.А. обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Вважає за необхідне притягнути її до адміністративної відповідальності із накладенням стягнення у виді штрафу.

Заслухавши думку прокурора про те, що в діях ОСОБА_3 наявний склад правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно із ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата місцевої ради починається з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчується в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Виходячи з викладеного, ОСОБА_4 є суб`єктом декларування, відповідальна за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією і зобов`язана подати відповідні декларації.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.

Зокрема, із матеріалів справи вбачається, що відповідно до рішення 1 сесії 8 скликання Дружбівської міської ради від 29 грудня 2016 року « Про підсумки і результати виборів депутатів міської ради та міського голови і визнання їх повноважень» визнано повноваження депутатів Дружбівської міської ради в списку яких під номером 9 міститься ОСОБА_1 від Ямпільської районної організації Політичної партії « Нова держава» / а.с.50/

Таким чином, депутат Дружбівської міської ради ОСОБА_1 , є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією згідно із п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», депутат Дружбівської міської ради ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 16.04.2019 року о 14 год. 50 хв. (а. с. 58), за 2019 рік - 20.08.2020 року о 14 год 58 хв.

Згідно з додатком до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 14.12.2020 № 47-06/65975/20, послідовність дій користувача « Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2020 по 31.12.2020, остання почала роботу над заповненням своєї електронної декларації за 2019 рік з 13.08.2020 о 15г.55 хв ( а.с.24)

Про технічну справність реєстру та можливість та можливість подання щорічної декларації ОСОБА_1 свідчить лист Національного агентства з питань запобігання корупції від 24.06.2020 № 71-03/27283/20 ( а.с.32)

Крім того, 17 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, зазначеним законом у 2020 році продовжено до 01 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Будучи депутатом селищної ради, ОСОБА_1 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік до 01.04.2019 року, за 2019 рік до 01 червня 2020 року.

Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Положеннями ч. 1 ст.256КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст. ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із ст.251КУпАП фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).

Відповідальність за ч. 1 ст. 1726 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із п. 1 примітки до ст.172-6КУпАП та п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_3 займала посаду, яка відноситься до діяльності, пов`язаної з виконання функцій держави або місцевого самоврядування та є суб`єктом відповідальності за адміністративне порушення передбачене ст. 172-6 КУпАП.

У відповідності до приписів ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування в тому числі й особи, зазначені у п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію відповідного до цього Закону.

На виконання ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

17 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, зазначеним законом у 2020 році продовжено до 01 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Виходячи зі змісту ст. 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення.

Закон України «Про запобігання корупції» та зміни до деяких законодавчих актів опубліковувались в офіційних виданнях та ОСОБА_1 не заперечує факту необхідності подачі ним декларації у визначені законом строки.

На підставі ч. 1 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.

Об`єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Оцінюючи зазначені вище докази, суд приходить до висновку, що вони є належними і допустимими в розумінні ст. 251 КУпАП, оскільки містять фактичні дані, на основі яких встановлено наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні.

Таким чином, у судовому засіданні знайшов підтвердження той факт, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію, як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, його наслідки, особу правопорушника, пом`якшуючі відповідальність обставини - щире розкаяння у вчиненому та відсутність обтяжуючих обставин, а тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення відносно останньої у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 40-1, 172-6 ч. 1, 283, 294 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 850,00 грн. (Вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.).

Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф по справам про адміністративні правопорушення та кримінальним справам; отримувач коштів: ГУК Сум.обл/Ямпільська СТГ/21081100, код ЄДРПОУ: 37970404, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок: UA338999980313000106000018568, код платежу: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01602, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ): 26255795, судовий збір у розмірі 454,00 грн. (Чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.).

Банківські реквізити для сплати судового збору: призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім`я та по-батькові, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок: UA908999980313111256000026001; код платежу: 22030106.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Ямпільський районний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя : О.В. Сатарова