Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 квітня 2010 р. справа № 2а-8711/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Шальєвої В.А.
при секретарі< Призвище секретаря >
при секретарі Химич М.В.,
за участі представника позивачаКузнецової Я.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м.Донецька до ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Куйбишевському районі м.Донецька звернулась до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 19.03.2010 року існує заборгованість з доходів фізичних осіб в загальному розмірі 412,10 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, надала пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві. Просила суд стягнути з відповідача заборгованість в загальному розмірі 412,10 грн.
Відповідач в судовому засіданні не зявився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, заяв про відкладення засідання від нього не поступало. Причини неявки відповідача в судове засідання суду не відомі.
За таких обставин суд визнав можливим розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м.Донецька до ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Куйбишевському районі м.Донецька є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач ОСОБА_2 є платником податків з доходу фізичних осіб згідно Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
Відповідач станом на 19.03.2010 року не сплатив до бюджету податок з доходу, який утворився внаслідок отримання відповідачем спадку в 2007 році від тітки ОСОБА_4, в тому числі грошовий внесок в сумі 4199,00 грн., про що свідчить копія Декларації про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2007 року.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 4.2.14. п. 4.2 ст. 4 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, до загального оподаткованого доходу включається дохід у вигляді: вартості успадкованого майна, у межах, що підлягає оподаткуванню цим податком згідно з нормами статті 13 цього Закону.
У відповідності до п.п. 13.2.2 п. 13.2. ст. 13 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” обєкти спадщини оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 7.2. ст. 7 для спадкоємця, який не є членом сім`ї, має перший ступень спорідненості по ставці 5%.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно цієї ж статті, усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Відповідач надала до податкової інспекції Декларацію про доходи, одержані з 1 січня по 31 грудня 2007 року, в якій зазначила, що вона отримав спадщину у виді грошового вкладу від тітки в розмірі 4199,00 грн.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
В даному випадку ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України суми податкового боргу, який утворився внаслідок отримання відповідачем доходу (спадщини).
Борг відповідача виник 03.06.2008 року згідно податкового повідомлення №0002091741/0/7173 від 27.05.2008 року, яким було зобовязано громадянина сплатити суму податку з доходів фізичних осіб у розмірі 622,05 грн.
Судом встановлено, що відповідач частково погасив заборгованість у розмірі 209,95 грн.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства податковий борг у розмірі 412,10 грн. підлягає стягненню з відповідача.
У відповідності до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м.Донецька до ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу задовольнити.
Стягнути з громадянки ОСОБА_2 на користь держави суму податкового боргу з податку доходів фізичних осіб в розмірі 412 (чотириста дванадцять) грн.10 коп. на рахунок № 33212860700008, отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 34687187, код платежу: 11020200.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шальєва В.А.