
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2021 року справа № 580/5090/20
11 годин 47 хвилин м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: судді - Трофімової Л.В., за участі секретаря - Безпалого А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 580/5090/20
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) [позивач - не прибув]
до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 00032684) [представник відповідача - не прибув]
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області (вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18036, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 08592537) [представник третьої особи - не прибув], територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по Черкаській області (вул. Грузиненка, 1, м. Черкаси, 18009, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 08734581) [представник третьої особи Богословська С. В. - за дорученням]
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, прийняв рішення.
11.11.2020 ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області, територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по Черкаській області, просить:
- визнати протиправними дії Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 відповідно до вимог статтей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії позивача;
- зобов`язати Департамент персоналу Міністерства внутрішніх справ України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статтей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії позивача.
Ухвалою від 26.11.2020 відкрито спрощене провадження у справі, призначено судове засідання на 09.12.2020. Ухвалою від 09.12.2020 відкладено розгляд справи на 20.01.2021.
У обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачу призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон № 2262). До 01.01.2018 перерахунок пенсії проводився з урахуванням складових грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за кваліфікацію, надбавки за умови режимних обмежень, надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії. Відповідачем на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 (далі - Постанова № 103) було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача, що містила відомості про три види грошового забезпечення встановленого за посадою відповідною посаді, з якої позивача було звільнено. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103. Позивач звернувся до відповідача із заявою про складення нової довідки для перерахунку пенсії з урахуванням складових видів грошового забезпечення, проте відповідачем у виготовленні зазначеної довідки листом від 07.09.2020 відмовлено з огляду на відсутність підстав виготовлення. На думку позивача, дії відповідача є протиправними та такими, що порушують його права. Позивач у судове засідання не прибув, 08.12.2020 подав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.59).
Відповідач відзиву на позов не подав, свого представника у судове засідання не направив, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином (а.с.58, 100).
Третя особа - ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області 10.12.2020 подала пояснення, де зазначила, що позов не належить до задоволення, позаяк особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справв довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії включались розміри грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсотковою надбавкою за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за січень 2016 року відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 № 988. Третьою особою зазначено про рішення у справі № 802/2196/17-а. Третя особа у судове засідання свого представника не направила, причин неявки суду не повідомила, про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином.
Третя особа - територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по Черкаській області у судове засідання свого представника не направила, причин неявки суду не повідомила, про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином. 15.01.2021 подала клопотання про виключення з осіб, які беруть участь у справі. Судом протокольною ухвалою від 20.01.2021 відмовлено у задоволенні зазначеного клопотання, позаяк зазначену третю особу залучено до участі у справі без самостійних вимог за заявою позивача. Питання про права і обов`язки зазначеної третьої особи у справі не вирішуються.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши повідомлені позивачем та третіми особами аргументи щодо обставин справи, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову належить відмовити з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Конституцією України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що 07.09.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою про надання нової довідки для перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення станом на 05.03.2019 (а.с.12) на яку відповідач листом від 07.09.2020 №Т-15291/22 відмовив у видачі нової довідки, зазначивши, що з моменту прийняття постанови № 988 не приймалось рішень про підвищення розміру пенсій поліцейським (а.с.13-14). У відповідача відсутні підстави для складання нових довідок про розмір грошового забезпечення.
Позивача звільнено зі служби в органах внутрішніх справ та призначено пенсію відповідно до Закону № 2262 (а.с.11,63).
У довідці від 24.03.2018 № 5181 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), виданої ОСОБА_1 , за прирівняною посадою поліцейського «начальник відділу поліції» до посади на день звільнення із служби «начальник Канівського МРВ УВС» зазначено, грошове забезпечення становить:7948,98 грн та складається з: посадового окладу - 3600 грн; окладу за спеціальним званням - 2000 грн; надбавка за стаж служби (40%) - 2240 грн; премія (1,39 %) - 108,98 грн (а.с.92).
Позивач у обґрунтування позовних вимог покликається на рішення у зразковій справі №160/8324/19.
Суд зазначає, що Верховним Судом 17.12.2019 розглянуто зразкову справу №160/8324/19 за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії. За результатами розгляду прийнято рішення про задоволення позовних вимог, що набрало законної сили 24.06.2020 за результатами апеляційного перегляду Великою Палатою Верховного Суду (ЄДРСР 90228179).
У пункті 55 рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у справі №160/8324/19 зазначено, що це рішення суду є зразковим для справ, у яких: позивачами у них є особи, які отримують пенсію відповідно до Закону № 2262; відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (орган, уповноважений видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії); спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку із відмовою уповноваженим органом підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії); позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до територіального пенсійного орану оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262, положень постанови «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704 (далі - Постанова № 704) із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії та зобов`язання відповідача підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України таку довідку, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262, статті 9 Закону №2011-XII та з урахуванням положень постанови №704.
Справа 580/5090/20 за ознаками не є типовою справою щодо зразкової справи №160/8324/19, позаяк у справі №160/8324/19 форма довідки та види грошового забезпечення визначались пунктами 1, 2 Постанови № 103 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським). Позивачеві була оформлена довідка відповідно до пункту 3 Постанови №103 - перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Суд зазначає, що до довідок, виданих, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою Постановою № 103, як у первинній редакції станом на 21.02.2018, так і у редакції станом на 05.03.2019 (з урахуванням рішення №826/3858/18) передбачалось урахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, установлених законодавством, що підтверджується довідкою від 24.03.2018 № 5181 (а.с.92).
Спеціальним законом, що регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон № 2262.
Статтею 43 Закону № 2262 передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Зазначений висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій унормовано статтею 63 Закону № 2262, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону, провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, що дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. Перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії належать перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінет Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988). Пунктом 2 Постанови №988 установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Наказом МВС України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).
Порядком №260 установлено додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 Порядку №260), надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 Порядку №260), надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 Порядку №260), надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 Порядку №260), надбавка за почесне звання «заслужений» (пункт 8 Порядку №260), доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку №260), доплата за вчене звання (пункт 10 Порядку №260), доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку №260).
Пунктом 3 Постанови №103 встановлено перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Пунктом 5 Постанови №103 визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводити на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).
Згідно з пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та у розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 3 Порядку №45 визначено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до Положення від 24.05.2018 №440 функції в структурі МВС України з оформлення та надання до територіальних органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262 покладено на Міністерство внутрішніх справ України.
Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби, в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п`ятим і сьомим цього пункту) - МВС.
Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Абзацами 2 пункту 5 Порядку №45 (зі змінами) передбачено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 01.01.2016 проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Постановою №103 доповнено Порядок №45 додатком 3, що визначає форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції): посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання заслужений чи народний, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені постановою №988, премія.
Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12..2018 у адміністративній справі №826/3858/18, що набрало законної сили за результатами апеляційного перегляду 05.03.2019, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103, що стосуються перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262, крім пенсій, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським, а також зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
Зазначене рішення суду не змінило алгоритму дій і складових для перерахунку пенсії особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, чинним був пункт 3 Постанови №103, що стосується перерахунку пенсії позивача у даній справі. Пунктом 2 постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 1088 (набрала чинності з 01.01.2020) пункти 1- 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» виключено.
Суд зазначає, що Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 що набрало законної сили за результатами апеляційного перегляду 19.11.2019 за результатами апеляційного лскарження (ЄДРСР 85866053), визнано протиправним і скасовано пункт 3 Постанови №103, , що стосується перерахунку пенсії позивача у даній справі.
Позаяк пункт 3 Постанови №103 визнано нечинним за рішенням суду у справі №826/12704/18, що набрало законної сили 19.11.2019, то з цієї дати вважається таким, що втратив чинність.
Суд зазначає, що позивач не звертався до відповідача про надання оновленої довідки станом на 19.11.2019 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з врахуванням та обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії з 01.12.2019 відповідно до статей 43 і 63 Закону №2262 з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, відповідно до постанови № 988, Порядку №260.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Скасування з 05.03.2019 пунктів 1, 2 Постанови № 103 не мало наслідком виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, позаяк визначалось пунктом 3 Постанови № 103, що був чинним до набрання законної сили рішенням у справі №826/12704/18 (19.11.2019).
Оцінюючи дії відповідача щодо відмови у видачі позивачу оновленої довідки із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення станом на 05.03.2019 для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії позивача за критеріями частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вони є правомірними, позаяк відповідач під час вирішення питання щодо видачі оновленої довідки станом на 05.03.2019 діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, з врахування необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав позивача і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), а тому позовні вимоги не належать до задоволення.
Враховуючи, що позивачеві відмовлено у задоволенні позову, то відсутні підстави для розподілу судових витрат.
Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 73-78, 90, 118, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень та з урахуванням пункту 3 розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 [ АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ];
відповідач: Департамент персоналу Міністерства внутрішніх справ України [вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 00032684];
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України у Черкаській області [вул. Смілянська, 57, м. Черкаси, 18036, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 08592537], територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ по Черкаській області [вул. Грузиненка, 1, м. Черкаси, 18009, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 08734581].
Повне судове рішення складено 22.01.2021
Суддя Л.В. Трофімова