
Справа № 420/8423/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу за позовною заявою Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Південної філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» до Південного офісу Дежаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулося Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» в особі Південної філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» з позовною заявою до Південного офісу Дежаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку Південного офісу Дежаудитслужби про результати моніторингу закупівлі (оголошення UA-2020-03-04-000943-а), яка оголошена Південною філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрацією морського порту Південний) в електронній системі закупівель Прозорро по відкритим торгам на предмет закупівлі: Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги за кодом ДК 021:2015:50240000-9 – Послуги з ремонтування снн «Одессос».
За цією позовною заявою відкрито загальне позовне провадження у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу – відповіді на відзив.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі в письмовому провадженні.
Позов, відповідь на відзив обґрунтовані тим, що відповідачем безпідставно зроблені висновки про порушення позивачем п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині не відхилення тендерних пропозицій ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ», ТОВ «Альфа Марин», ТОВ «МАРІН ТЕХ СЕРВІС», ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині не відміни торгів з підстав допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, оскільки зазначеними підприємствами у складі тендерної пропозиції надані всі документи, передбачені, в тому числі, п. п. 3.13.2 п. 3.13 Додатку 2 та Додатком 5 до Тендерної документації, зокрема, сертифікати відповідності системи управління якістю ISO 9001. Послуги, зазначені в сертифікатах і є послугами з організації судноремонту, які проводяться під наглядом КТ «Регістр судноплавства України» та саме ця організація і видала сертифікати, щодо яких відповідачем складений оскаржуваний висновок. Крім того, позивач зазначив, що отримав від КТ «Регістр судноплавства України» відповідь про те, що роботи, зазначені в сертифікатах входять до Переліку об`єктів технічного нагляду Регістра судноплавства України та є складовою з послуг судноремонту. Також позивач зазначає, що моніторинг закупівлі здійснений відповідачем тільки в серпні 2020 року, при тому що в червні 2020 року між позивачем та ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» укладений договір та підприємством виконані роботи, а тому цей моніторинг не відповідає меті запобігання порушенням під час проведення процедури закупівлі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився. Відзив на позовну заяву, заперечення на відповідь на відзив обґрунтовані тим, що під час моніторингу закупівлі встановлено порушення позивачем п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині не відхилення тендерних пропозицій ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ», ТОВ «Альфа Марин», ТОВ «МАРІН ТЕХ СЕРВІС», ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині не відміни торгів з підстав допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, оскільки зазначеними підприємствами у складі тендерної пропозиції, в порушення п. п. 3.13.2 п. 3.13 Додатку 2 та Додатку 5 до Тендерної документації не надані сертифікати відповідності системи управління якістю ISO 9001 у сфері надання послуг з організації судноремонту. Твердження позивача про наявність в сертифікатах даних щодо похідних послуг від судноремонту, є не обґрунтованими, оскільки в Тендерній документації зазначено про конкретний вид послуг – організація судноремонту, а не будь-яких інших послуг. Крім того, відповідач зазначає, що лист КТ «Регістр судноплавства України» не може прийматися до уваги, оскільки отриманий не підчас процедури закупівлі та Регістр судноплавства України не є організацією з судноремонту та не забезпечує класифікацію послуг.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладені приписи КАС України суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Південною філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» оголошено про проведення відкритих торгів UA-2020-03-04-000943-а на закупівлю послуг з ремонтування снн «Одессос» (ДК 021:2015:50240000-9 – Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги) та 03.04.2020 року рішенням тендерного комітету затверджено Тендерну документацію на закупівлю послуг з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги за кодом ДК 021:2015:50240000-9 (Послуги з ремонтування снн «Одессос»).
Відповідно до п. п. 3.13.2 п. 3.13 Додатку 2 (Зміст тендерної пропозиції учасника) та Додатку 5 (Технічні вимоги до предмету закупівлі) до зазначеної Тендерної документації учасники мають подати в складі тендерної пропозиції - «Сертифікат відповідності системи управління якістю» ISO 9001 на відповідність вимогам стандарту у сфері надання послуг з організації судноремонту.
Згідно з протоколом розгляду тендерних пропозицій від 12.05.2020 року Тендерним комітетом прийнято рішення допустити до оцінки по відкритим торгам на предмет закупівлі: Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги за кодом ДК 021:2015:50240000-9 (Послуги з ремонтування снн «Одессос») тендерні пропозиції Учасників: ТОВ «Альфа Марин», ПП «Пі. Ей. Ай. Шипменеджмент Інк», ТОВ «Спец Експерт», ТОВ «Марін Тех Сервіс».
Згідно з протоколом розгляду тендерних пропозицій (визначення переможця) від 22.05.2020 року Тендерним комітетом прийнято рішення визначити переможцем по відкритим торгам на предмет закупівлі: Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги за кодом ДК 021:2015:50240000-9 (Послуги з ремонтування снн «Одессос») учасника – ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» та укласти з цим учасником відповідний договір.
Між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» та ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» 11.06.2020 року укладений договір про надання послуг №131-В-ПВФ-20, відповідно до якого ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» має надати послуги з ремонтування снн «Одессос».
Крім того, з наданих позивачем до суду доказів вбачається, що послуги з ремонтування снн «Одессос» ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» виконані в повному обсязі та передані замовнику робіт за актом здачі-прийняття робіт №68 від 27.10.2020 року, Південною філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» прийнято від ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» судно з ремонту за актом від 27.10.2020 року, а 11.11.2020 року на судно снн «Одессос» Регістром судноплавства України видані Свідоцтво про придатність до плавання, Класифікаційне свідоцтво, Свідоцтво про вантажну марку, Свідоцтво про запобігання забруднення нафтою, стічними водами, сміттям та атмосфери, Свідоцтво на обладнання та забезпечення.
Таким чином, на даний час договір про надання послуг №131-В-ПВФ-20 від 11.06.2020 року укладений між позивачем та ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» виконаний в повному обсязі.
Відповідно до ст. 1, 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Головними завданнями органу державного фінансового контролю є, в тому числі, здійснення державного фінансового контролю за дотриманням законодавства про закупівлі.
Контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі», проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.
Відповідно до п. 1, 4, 7 «Положення про Державну аудиторську службу України», затвердженого 03.02.2016 року постановою Кабінету Міністрів України № 43, Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Держаудитслужба, реалізує державний фінансовий контроль через здійснення, в тому числі, моніторингу закупівель.
Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи.
Згідно з ст. 1, 8 Закону України «Про публічні закупівлі» моніторинг процедури закупівлі - аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель.
Моніторинг процедури закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи. Моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії.
Рішення про початок моніторингу процедури закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник (або уповноважена керівником особа) за наявності однієї або декількох із таких підстав, зокрема, дані автоматичних індикаторів ризиків; інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
За результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі, що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.
На виконання своїх повноважень, наказом Південного офісу Дежаудитслужби №252 від 05.08.2020 року розпочато моніторинг процедури закупівель, зокрема, відкритих торгів UA-2020-03-04-000943-а на закупівлю послуг з ремонтування снн «Одессос» (ДК 021:2015:50240000-9 – Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги).
За результатами моніторингу процедури закупівель Південним офісом Дежаудитслужби складений висновок №335 від 21.08.2020 року, який затверджений в той же день начальником Південного офісу Дежаудитслужби, відповідно до якого позивачем порушені вимоги п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині не відхилення тендерних пропозицій ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ», ТОВ «Альфа Марин», ТОВ «МАРІН ТЕХ СЕРВІС», ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині не відміни торгів з підстав допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, оскільки зазначеними підприємствами у складі тендерної пропозиції, в порушення п. п. 3.13.2 п. 3.13 Додатку 2 та Додатку 5 до Тендерної документації не надані сертифікати відповідності системи управління якістю ISO 9001 у сфері надання послуг з організації судноремонту.
Суд вважає такий висновок Південного офісу Дежаудитслужби необґрунтованим та безпідставним, з огляду на наступне.
Відповідно до положень п. 18, 25, 31, 32 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» публічна закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом. Тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.
Переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі.
Згідно з положеннями ст. 16, 22 Закону України «Про публічні закупівлі» у тендерній документації зазначаються, в тому числі, один або декілька кваліфікаційних критеріїв та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством.
Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 30, ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції на час оголошення про проведення відкритих торгів UA-2020-03-04-000943-а) замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Замовник відміняє торги в разі допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, а в разі здійснення закупівлі за рамковими угодами з кількома учасниками – менше трьох пропозицій.
З аналізу зазначених положень законодавства вбачається, що тендерна пропозиція дійсно має відповідати вимогам тендерної документації та переможцем процедури закупівлі може бути тільки учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, яка має містити один або декілька кваліфікаційних критеріїв та інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам, а в разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі замовник має відхилити тендерну пропозицію.
Крім того, в разі відхилення тендерних пропозицій та допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій замовник має відмінити торги.
Однак, з наявних в справі доказів суд не вбачає будь-яких невідповідностей тендерної пропозиції учасників закупівлі тендерній документації замовника.
Так, в складі тендерної пропозиції ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» наданий Сертифікат відповідності системи управління якістю №41-727-20 від 20.03.2020 року, відповідно до якого система управління якістю відповідає стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 у відношенні послуг з переобладнання та ремонту об`єктів нагляду, послуг з ремонту, монтажу, пусконалагодження електрообладнання та обладнання автоматизації, з терміном дії до 26.09.2021 року, Сертифікат відповідності системи управління якістю №41-621-18 від 27.09.2018 року, відповідно до якого система управління якістю відповідає стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 у відношенні послуг з виміру товщини на суднах під технічним наглядом інспектора Регістра, діагностики електрообладнання, пристроїв, установок, механізмів та інших об`єктів технічного нагляду, з терміном дії до 26.09.2021 року. Зазначені сертифікати видані Регістром судноплавства України.
В складі тендерної документації ТОВ «Альфа Марин» наданий Сертифікат відповідності системи управління якістю №41-681-19 від 02.05.2019 року, відповідно до якого система управління якістю відповідає стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 у відношенні послуг з ремонту, монтажу, випробування та діагностики корпусів суден, корпусних конструкцій, суднових систем і трубопроводів, механізмів, холодильного обладнання, суднового електрообладнання та обладнання автоматизації; монтажу, налагодження, обслуговування, ремонту та програмування радіонавігаційного обладнання, заміни елементів живлення; розробки проектно-конструкторської документації для модернізації, переобладнання суден і плавучих засобів; виміру залишкових товщин на суднах під наглядом інспектора РУ; постачання змінно запасних частин та суднового забезпечення, з терміном дії до 01.05.2022 року. Зазначений сертифікат виданий Регістром судноплавства України.
В складі тендерної документації ТОВ «МАРІН ТЕХ СЕРВІС» наданий Сертифікат відповідності системи управління якістю №41-587-18 від 17.05.2018 року, відповідно до якого система управління якістю відповідає стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 у відношенні послуг з переобладнання та ремонту об`єктів технічного нагляду; послуг з ремонту, монтажу, пусконалагодження електрообладнання та обладнання автоматизації; виміру залишкових товщин на суднах під наглядом Регістра судноплавства України; постачання змінно запасних частин та суднового забезпечення, з терміном дії до 16.05.2021 року. Зазначений сертифікат виданий Регістром судноплавства України.
Відповідно до п. п. 3.13.2 п. 3.13 Додатку 2 (Зміст тендерної пропозиції учасника) та Додатку 5 (Технічні вимоги до предмету закупівлі) до зазначеної Тендерної документації учасники мають подати в складі тендерної пропозиції - «Сертифікат відповідності системи управління якістю» ISO 9001 на відповідність вимогам стандарту у сфері надання послуг з організації судноремонту.
В даному випадку, суд вважає, що ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ», ТОВ «Альфа Марин», ТОВ «МАРІН ТЕХ СЕРВІС» були надані в складі тендерних пропозицій Сертифікати відповідності системи управління якістю ISO 9001 на відповідність вимогам стандарту у сфері надання послуг з організації судноремонту, оскільки зазначені вище сертифікати стосуються, в тому числі, ремонту суден і їх обладнання, що зазначено в Сертифікатах, виданих Регістром судноплавства України та ці роботи здійснюються під наглядом Регістру судноплавства України.
Відповідно до «Положення про Регістр судноплавства України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 року №814, Регістр судноплавства України є національним класифікаційним товариством, яке здійснює технічний нагляд і проводить класифікацію морських і річкових торгівельних
суден відповідно до статті 22 Кодексу торговельного мореплавства України.
Завданням Регістру є, в тому числі, технічний нагляд за виконанням правил і технічних вимог підприємствами, організаціями та особами, які, зокрема, ведуть роботи з переобладнання, модернізації, ремонту, експлуатації суден, суднових механізмів, пристроїв та обладнання, а також з виготовлення матеріалів і виробів для суден.
Відповідно до наказу Державного департаменту морського і річкового транспорту України №14 від 20.01.2003 року Регістр судноплавства України призначений головним органам з сертифікації систем якості, систем управління якістю Мінтрансу в галузі водного транспорту та пов`язаних з ним видів діяльності.
Позивач звернувся до Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» з запитом щодо роз`яснення записів в Сертифікатах, наданих ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ», ТОВ «Альфа Марин», ТОВ «МАРІН ТЕХ СЕРВІС», а також повідомленням чи є послуги, зазначені в Сертифікатах послугами з організації судноремонту та отримав відповідь, яка залучена до матеріалів адміністративної справи.
Відповідно до листа Державного підприємства «Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України» №41.9-1529 від 06.10.2020 року перераховані в запиті роботи/послуги, тобто, ті послуги, які зазначені в Сертифікатах відповідності системи управління якістю стандарту ДСТУ ISO 9001:2015, наданих ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ», ТОВ «Альфа Марин», ТОВ «МАРІН ТЕХ СЕРВІС» входять до переліку об`єктів технічного нагляду Регістру та є складовими послуг з судноремонту.
Таким чином, Сертифікати, щодо яких відповідачем зроблені висновки про їх відсутність саме з судноремонту, є належними Сертифікатами, які підтверджують відповідність системи управління якістю стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 в сфері судноремонту.
Зазначені обставини також підтверджуються тим, що після виконання робіт за договором надання послуг №131-В-ПВФ-20 від 11.06.2020 року укладений між позивачем та ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ», Регістром судноплавства України, під наглядом якого такі роботи проводилися, 11.11.2020 року на судно снн «Одессос» видані Свідоцтво про придатність до плавання, Класифікаційне свідоцтво, Свідоцтво про вантажну марку, Свідоцтво про запобігання забруднення нафтою, стічними водами, сміттям та атмосфери, Свідоцтво на обладнання та забезпечення.
Суд також погоджується з твердженнями позивача про те, що здійснення моніторингу закупівлі в серпні 2020 року, при тому що договір з ТОВ «СПЕЦ ЕКСПЕРТ» на надання послуг укладений в червні 2020 року призвело до того, що на даний час не може бути досягнута мета такого моніторингу, а саме: запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, оскільки на даний час договір за цією закупівлею виконаний, ремонтні роботи судна снн «Одессос» проведені та на це судно отримані всі необхідні Сертифікати.
Враховуючи викладені обставини оскаржений позивачем висновок Південного офісу Дежаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2020-03-04-000943-а є протиправним та підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Південної філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати розподіляються у відповідності до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (просп. Перемоги, 14, м. Київ, 01135, код ЄДРПОУ 38727770) в особі Південної філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (вул. Берегова, 11, м. Южне, Одеська область, 65481, код ЄДРПОУ 38728549) до Південного офісу Дежаудитслужби (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 40477150) про визнання протиправним та скасування висновку Південного офісу Дежаудитслужби про результати моніторингу закупівлі (оголошення UA-2020-03-04-000943-а), яка оголошена Південною філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрацією морського порту Південний) в електронній системі закупівель Прозорро по відкритим торгам на предмет закупівлі: Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги за кодом ДК 021:2015:50240000-9 – Послуги з ремонтування снн «Одессос» - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати висновок Південного офісу Дежаудитслужби про результати моніторингу закупівлі (оголошення UA-2020-03-04-000943-а), яка оголошена Південною філією Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (адміністрацією морського порту Південний) в електронній системі закупівель Прозорро по відкритим торгам на предмет закупівлі: Послуги з ремонту, технічного обслуговування морського транспорту і пов`язаного обладнання та супутні послуги за кодом ДК 021:2015:50240000-9 – Послуги з ремонтування снн «Одессос».
Стягнути з Південного офісу Дежаудитслужби (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 40477150) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Південної філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (вул. Берегова, 11, м. Южне, Одеська область, 65481, код ЄДРПОУ 38728549) сплачений судовий збір у розмірі 2102 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л. І. Свида
.