
справа № 179/1875/20
провадження № 3/179/63/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2021 року Магдалинівський районний суд Дніпропетровськоїї області у складі судді Ковальчук Т.А., при секретарі Хорольській І.П., за участю прокурора Ровного І.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт Магдалинівка Дніпропетровської області матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, на момент вчинення правопорушення депутат Котовської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал про порушення ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , протокол від 25.11.2020 року № 1095 згідно якого ОСОБА_1 рішенням Котовської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області від 12.11.2015 № 1-1/УІІ «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Котовської сільської ради та Котовського сільського голови» визнано депутатом Котовської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області.
Рішення 34 чергової сесії Котовської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області від 26.03.2018 №541/34-VІІ «Про добровільне об`єднання територіальних громад» відповідно до ст.. 2,4,6,7 ЗУ «Про добровільне об`єднання територіальних громад» було прийнято рішення об`єднатися з територіальними громадами Магдалинівської селищної ради, Жданівської, Казначеївської, Котовської, Мар?ївської, Новопетрівської, Олександрівської, Оленівської, Очеретуватівської, Першотравенської, Поливанівської, Почино-Софіївської та Шевченківської сільських рад в Магдалинівську селищну об`єднану територіальну громаду з центром у смт Магдалинівка
28 грудня 2019 року відповідно до рішення № 01-01/VII «Про початок повноважень депутатів Магдалинівської селищної ради VII скликання» було вирішено прийняти до відома факт початку повноважень депутатів Магдалинівської селищної ради VІІ скликання по 26 округах. Крім цього Рішенням 1 сесії Магдалинівської селищної ради від 29.12.2019 № 10-01/VІІ «Про утворення старостинських округів на території Магдалинівської селищної ради Магдалинівського району Дніпропетровської області» було прийнято рішення про утворення на території Магдалинівської селищної ради 12 старостинських округів. Відтак ОСОБА_1 склала повноваження депутата Котовської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області.
В порушення вимог ст.. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2, що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 р. за № 958/29088, будучи суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», будучи депутатом Котовської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області подала щорічну декларацію за минулий 2019 рік наступного року після припинення діяльності лише 14.10.2020 року о 16.02 год., тобто поза межами строку встановленого для подачі декларації.
Вказаними діями ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р. за № 958/29088 така система розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап – з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій та суб`єктів декларування:
-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, подаються протягом 60 календарних днів з дати визначеної вище;
-декларації, службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 ЗУ «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.
другий етап – з 00 годин 00 хвилин для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Ст. 45 ч.1, ч. 2 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи,зазначені у п.1,п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19) від 17.03.2020 Розділ ХІІІ Прикінцеві положення ЗУ «Про запобігання корупції» доповнено новим пунктом 2/1. Відповідно до якого строк подання декларацій у 2020 році подовжено до 01 червня.
В судове засідання ОСОБА_1 з`явилася, провину визнала.
Дослідивши матеріали справи, суд, зазначає таке.
У відповідності до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 ч.1 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі.
Відповідно дост 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з результатів чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 25.10.2015 року вбачається, що ОСОБА_1 обрано депутатом Котовської сільської ради.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала декларацію за минулий 2019 рік наступного року після припинення діяльності лише 14.10.2020 року (а.с. 47).
Відтак, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, яке підтверджене зібраними по справі доказами, а саме: протоколом № 1095 про адміністративне правопорушення від 25.11.2020 року, результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів від 25.10.2015 року де ОСОБА_1 обрано депутатом Котовської сільської ради, скріншотами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій.
Суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, обставини справи, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, вважає, що необхідно призначити стягнення у межах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави.
Отже, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти /50/ неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (вісімсот п`ятдесят гривень) /призначення платежу: *;21081100; протокол № 1095; * ГУК у Дн-кій обл./смт.Магдалин/21081100; код утримувача: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA8488999980313030106000004607, код класифікації доходів бюджету 21081100, «00» Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 454 (чотириста п"ятдесят чотири гривні).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Повний текст постанови виготовлено 20 січня 2021 року.
Суддя Т.А. Ковальчук