
Справа № 236/131/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2021 року м. Лиман
Суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Саржевська І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Лиманької міської ради про визнання розпорядження міського голови від 28.02.2019 № 39-0 і посадової інструкції від 01.03.2019 року незаконними та визнання незаконним представництва в судах головних спеціалістів юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради та відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
19.01.2021 позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Лиманької міської ради, в якому просить визнати розпорядження міського голови від 28.02.2019 № 39-0 «Про призначення головного спеціаліста юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради ОСОБА_2 » незаконним; визнати посадову інструкцію головного спеціаліста юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області, затверджену керуючими справами виконавчого комітету Лиманської міської ради від 01.03.2019 незаконною; визнати, що ОСОБА_3 , яка обіймає посаду головного спеціаліста і без конкурсу, і за відсутності належної посадової інструкції у відповідача за його рішенням не має повноважень представляти інтереси Лиманської міської ради, як і головний спеціаліст юрвідділу виконавчого комітету ради ОСОБА_4 ; відшкодувати моральну шкоду у розмірі 5000 грн.
Розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 та додані до неї копії документів, проаналізувавши позовні вимоги, вважаю за необхідне відмовити у відкритті провадження, виходячи з наступного.
Положеннями ст. 4 ЦК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Отже, в порядку цивільного судочинства можуть розглядатися будь-які справи, у яких хоча б одна зі сторін є фізичною особою, якщо їх вирішення не віднесено до інших видів судочинства.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї копії документів, позивачка оскаржує розпорядження міського голови від 28.02.2019 №39-0 «Про призначення головного спеціаліста юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради ОСОБА_2 »; оскаржує дії керуючого справами виконавчого комітету Лиманської міської ради щодо затвердження 01.03.2019 посадової інструкції головного спеціаліста юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради Донецької області; оскаржує наявність повноважень у ОСОБА_3 та ОСОБА_4 представляти інтереси Лиманської міської ради в суді; та просить стягнути моральну шкоду у розмірі 5000 грн.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Згідно з вимогами п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно з вимогами частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів, поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;
2) спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
9) спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов`язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб;
10) спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб.
Оскільки у даній справі спір виник між позивачкою та суб`єктом владних повноважень – Лиманською міською радою, щодо оскарження рішення відповідача з приводу прийняття ОСОБА_3 на посаду головного спеціаліста юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради, з приводу затвердження її посадової інструкції, то спір є публічно-правовим, а отже, справа підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо, зокрема, заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, оскільки судом встановлено, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, то у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Лиманської міської ради про визнання розпорядження міського голови від 28.02.2019 року №39-0 і посадової інструкції від 01.03.2019 року незаконними та визнання незаконним представництва в судах головних спеціалістів юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради та відшкодування моральної шкоди, слід відмовити.
Додатково слід роз`яснити позивачці, що відповідно до вимог п.3 ч.1 ст. 7 ЗУ «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження.
Керуючись ст. ст. 186, 258, 260 ЦПК України, суддя
УХВАЛИЛА:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Лиманської міської ради про визнання розпорядження міського голови від 28.02.2019 №39-0 і посадової інструкції від 01.03.2019 незаконними та визнання незаконним представництво в судах головних спеціалістів юридичного відділу виконавчого комітету Лиманської міської ради та відшкодування моральної шкоди.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя