
Провадження № 3/235/19/21
Єдиний унікальний номер 235/7361/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2021 року суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., при секретарі Соловйовій М.О., за участю адмінправопорушника ОСОБА_1 , його представника адвоката Варцаби О.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від командира військової частини А 0989 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Могілів Подільський Вінницької області, громадянина України, старшину 2-ї самохідної артилерійської батареї САДн БРГ військової частини А 0989, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.172-20 КУпАП-
ВСТАНОВИЛА:
12.11.2020 року до суду надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП за відмову від проходження медичного огляду на встановлення стану алкогольного сп`яніння в умовах особливого періоду.
В протоколі зазначено, що прапорщик ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем служби за контрактом, 23.10.2020 року приблизно о 24.00год., знаходячись в тимчасовому розташуванні підрозділу військової частини А0989 в с.Сергіївка Покровського району Донецької області, був виявлений з ознаками алкогольного сп`яніння під час виконання ним обов`язків військової служби, в умовах особливого періоду. Від проведення медичного огляду на встановлення стану сп`яніння відмовився, про що було складено відповідний акт.
ОСОБА_1 в судовому засіданні не визнав, що вчинив зазначене в протоколі правопорушення та пояснив, що 23.11.2020 року близько 20.00 години приїхав в с. Сергіївку, Покровського району Донецької області в розташування військової частини А0989, з Красноармійського міськрайонного суду, де розглядався щодо нього протокол про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУ пАП. Спочатку відносно нього хотіли скласти протокол за самовільне залишення військової частини, але коли він надав повістку з суду запідозрили, що він знаходиться в стані алкогольного сп`яніння. Він заперечував, тоді йому запропонували пройти медичний огляд з метою виявлення алкогольного сп`яніння. Від підпису протоколу і проходження медичного огляду він відмовився, оскільки вважав себе тверезим.
Представник ОСОБА_1 адвокат Варцаба О.Д. заявив клопотання, яке підтримав ОСОБА_1 про закриття провадження по справі у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адмінправопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП - в протоколі не зазначені ознаки алкогольного сп`яніння, що були виявлені у ОСОБА_1 , крім того, відсутнє направлення на медичний огляд.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 року №11 „Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Під час розгляду адміністративного матеріалу було встановлено наступні обставини.
Відповідно до наказу командира військової частини А 0989 № 192 від 23.05.2020 року, прапорщика ОСОБА_1 зараховано до складу особової частини(а.с.16)
Прапорщик ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем служби за контрактом, 23.10.2020 року приблизно о 24.00год., знаходячись в тимчасовому розташуванні підрозділу військової частини А0989 в с.Сергіївка Покровського району Донецької області, був виявлений з ознаками алкогольного сп`яніння під час виконання ним обов`язків військової служби, в умовах особливого періоду, про що командиром самохідного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи військової частини А 0989 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії 0989 № 000146 від 24.10.2020 року.(а.с.2-3).
Згідно акту від 24.10.2020 року, складеному в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , прапорщик ОСОБА_1 відмовився від медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння та відмовився від підпису в акті(а.с.4-5), що підтверджується також долученим до акту відеозаписом на ДВД- диску.
Відповідно до прояснень свідка ОСОБА_4 , 23.10.2020 року близько 00.00год. прапорщик ОСОБА_1 приїхав із запізненням до військової частини з Красноармійського міськрайонного суду, де проходило слухання справи щодо нього. Він перебував з ознаками алкогольного сп`яніння, якими є сильний та різкий запах з порожнини рота, про що свідок повідомив командира(а.с.6)
В своїх письмових поясненнях(а.с.7-8) свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , зазначили, що 23.10.2020 року близько 23.40 год. був виявлений ОСОБА_1 , який перебував з ознаками алкогольного сп`яніння, після чого був доставлений до наркологічного диспансеру м.Покровська для проведення медичного огляду, де він категорично відмовився від проходження медичного огляду. .
Згідно ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудований період після закінчення воєнних дій.
Згідно з вимогами ч.10 ст.1 Закону України «Про оборону України», ст.1, ч.8 ст.4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» з моменту оголошення мобілізації в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період - тобто період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Указом Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014, затв.Законом України від 17 березня 2014 року № 1126-VІ, в Україні оголошено часткову мобілізацію. Рішення щодо проведення демобілізації Президентом України не приймалося, отже на цей час діє особливий період.
Відповідно до ч.3 ст.172-20 КУпАП розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, або в умовах особливого періоду, тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п`ятнадцяти до двохсот вісімдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
Всупереч інтересам служби та наведених вимог нормативно-правових актів ОСОБА_1 вчинив правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби, а саме відмову військовослужбовця від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння, в умовах особливого періоду і його дії за ч.3 ст.172-20 КУпАП кваліфіковано вірно.
Доказів того, що ОСОБА_1 перебував на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, суду не надано, а тому цю кваліфікуючу ознаку адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-20 КУпАП слід виключити.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП та враховує ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.
З урахуванням обставин справи, вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винним за ч.3 ст.172-20 КпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, передбаченого цією статтею.
Згідно п.12 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст.ст. 172-20 ч.3, 283, 284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Могілів Подільський Вінницької області, ІН НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 215 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3655(три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять)грн., який перерахувати на р/р Покровського району – UA038999980313050106000005259, Отримувач коштів: Покровське УК/ Покровський район/21081100, МФО - 899998,ЄДРПОУ – 37803022, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).
Постанова може бути оскаржена до Донецького Апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя