
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
20 січня 2021 року № 520/17730/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулася позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у переводі ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу», що оформлено рішенням № 204750004184 від 24.11.2020, неправомірними та скасувати зазначене рішення;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати до стажу державної служби період роботи з 01.02.1994 по 01.05.2016;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перевод призначеної ОСОБА_1 пенсії на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 18.11.2020 на підставі наданих довідок від 12.11.2020 № 8790-02 (за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 № 15-1, та за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 № 5-1) про складові заробітної плати для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та забезпечити її виплату.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповідачем прийнято рішення №204750004184 від 24.11.2020 року, яким їй відмовлено у переводі з пенсії за віком за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію рахунку пенсії згідно з Законом України "Про державну службу", оскільки у позивача відсутній необхідний стаж державної служби. Позивач не погоджується з рішенням відповідача оскільки відповідно до п.4 ч.2 ст. 46 Закону №889 до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а тому у неї наявний стаж державної служби більше 20 років.
Ухвалою суду від 14.12.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач не погодився з позовними вимогами, та 29.12.2020 року подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого зазначив, що згідно з пунктами 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889) право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723 - XII «Про державну службу» (далі - Закон №3723) мають особи, які на день набрання чинності Законом №889 (01.05.2016) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України, або які на 01.05.2016 мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України. При розгляді заяви позивача було встановлено, що довідки про заробітну плату не відповідають затвердженій Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 та зареєстрованій у Міністерстві юстиції України від 08.02.2017 за №180/30048 формі довідки про заробітну плату для призначення пенсії державному службовцю. Згідно наданих документів загальний страховий стаж складає 42 роки 07 місяців 16 днів, стаж державної служби станом на 01.05.2016 року - 08 років 08 місяців 19 днів. Таким чином, для переводу пенсії ОСОБА_1 з пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування « на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» підстави відсутні, а відтак рішення пенсійного органу винесено на підставі та в межах наданих законом повноважень.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно з вимогами ст. 229 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 , з 26.08.2019 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Як вбачається з матеріалів справи, 18.11.2020 позивач звернулась до відділу перерахунків пенсій № 1 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу» та перерахунок пенсії. До вказаної заяви додала довідку від 12.11.2020 № 8790-02 Про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 № 15-1), та довідку про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 № 5-1) для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
За результатом розгляду заяви відповідачем прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії згідно із Законом України «Про державну службу», що оформлено рішенням відділу перерахунків пенсій № 1 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 24.11.2020 № 204750004184 (далі - Рішення № 204750004184).
Рішення мотивоване тим, що з 01.05.2016 р. є чинним Закон України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015, яким визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців проводиться із врахуванням положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Розділ 11 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» вказує, що державним службовцям, які станом на 01.05.2016 обіймали посади державної служби та мають не менше 10 років стажу на посадах, які віднесено до аналогічних категорій посад державних службовців, та особам, які на 01.05.2016 мають від 20 років стажу, займаючи посаду, яка віднесена до відповідної категорії посади державного службовця, мають право на призначення пенсії, згідно зі ст.37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 з 01.05.2016.
Як вбачається з копії спірного рішення, підставою для відмови у перерахунку пенсії зазначено те, що довідки про заробітну плату не відповідають затвердженій Постановою правління ПФУ від 17.01.2017 № 1-3 та зареєстрованій у МЮУ від 08.02.2017 за № 180/30048 формі довідки про заробітну плату для призначення пенсії державному службовцю, а також відсутність необхідного стажу державної служби, який у позивача станом на 01.05.2016 становить 08 років 08 місяців і 19 днів.
Отже, позивачу не було зараховано до стажу державної служби період роботи в Управлінні праці та соціального захисту населення Комінтернівської районної в м. Харкові ради, Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Комінтернівського району Харківської міської ради та в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради.
Позивачем до матеріалів справи надано копію трудової книжки.
Як вбачається з копії трудової книжки позивача, позивач розпочала роботу на державній службі в Харківському обласному управлінні Пенсіонного фонду України з 01.02.1994 - призначена на посаду провідного інспектора обласного управління в Комінтернівському районі Харківського обласного управління Пенсіонного фонду України.
15.06.1994 - прийнята присяга державного службовця.
01.07.1994 - присвоєно 14 ранг державного службовця.
03.08.1994 - звільнена по переводу та прийнята по переводу за конкурсом із Харківського обласного Управління Пенсіонного фону України на посаду інспектора 1 категорії у Комінтернівський районний відділ Пенсійного фонду України.
01.02.1996 - переведена за конкурсом на посаду головного інспектора.
01.02.1996 - присвоєно 13 ранг державного службовця.
02.01.2001 - переведена на посаду головного спеціаліста Комінтернівського районного управління Пенсійного фонду України.
01.03.2001 - звільнена з посади головного спеціаліста Комінтернівського районного управління Пенсійного фонду України згідно ст. 36 п. 1 КЗпП України за угодою сторін.
13.03.2001 - призначена спеціалістом 1 категорії відділу надходження доходів за конкурсом до Харківського міського районного управління Харківської області Пенсійного Фонду України.
14.05.2001 - переведена на посаду начальника відділення надходження доходів від юридичних осіб за конкурсом.
10.07.2001 - переведена на посаду спеціаліста 1 категорії відділу надходження доходів.
01.11.2001 - переведена на посаду головного спеціаліста - юриста за конкурсом.
25.06.2002 - відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 змінено назву Харківського міського районного управління ПФУ на Управління Пенсійного фонду України в Харківської області, позивача залишено на займаній посаді головного спеціаліста - юриста.
11.11.2002 - переведена на посаду начальника юридичного сектору як таку, що зараховано до кадрового резерву.
14.03.2003 - звільнена за власним бажанням згідно ст. 38 КЗпП України.
17.03.2003 - призначена тимчасово за конкурсом на посаду головного спеціаліста з питань праці відділу з питань праці та зайнятості населення Управління праці та соціального захисту населення Комінтернівської районної ради м. Харкова.
17.03.2003 - прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування;
17.03.2003 - присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування;
10.04.2003 - переведена на посаду начальника відділу з питань праці та зайнятості населення як така, що успішно пройшла стажування.
03.03.2004 - призначена на посаду заступника начальника управління праці та соціального захисту населення як таку, що зараховано до кадрового резерву.
03.03.2004 - присвоєно черговий 12 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
06.03.2006 - присвоєно черговий 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування .
24.11.2010 р. відповідно до рішення 1 сесії 6 скликання Харківської міської ради від 24.11.2010 № 06/10 Управління праці та соціального захисту населення Комінтернівської районної в м. Харкові ради перейменовано в Управління праці та соціального захисту населення Адміністрації Комінтернівського району Харківської міської ради.
01.01.2011 - переведена на посаду заступника начальника управління Праці та соціального захисту населення Адміністрації Комінтернівського району Харківської міської ради.
01.01.2011 - присвоєно 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
29.08.2011 - звільнена у зв`язку з переведенням до управління праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради згідно п. 5 ст. 36 КЗпП України.
30.08.2011 - призначена на посаду начальника відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, інших категорій громадян пільгового контингенту.
30.08.2011 - збережено 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
30.08.2013 - присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
20.01.2015 - переведено на посаду заступника начальника управління - начальника відділу соціального обслуговування громадян як таку, що зарахована до кадрового резерву. Збережено 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
З рішення відповідача вбачається, що до стажу роботи, який дає право на пенсію державного службовця, ОСОБА_1 зараховано період роботи в органах Пенсійного фонду України з 15.06.1994 по 03.08.1994, з 04.08.1994 до 01.03.2001 та з 13.03.2001 по 14.03.2003.
При цьому період роботи з 17.03.2003 по 01.05.2016 року відповідачем не зарахований до стажу, що дає право на пенсію державного службовця, оскільки 17.03.2003 ОСОБА_1 прийнята присяга посадової особи місцевого самоврядування і дана посада відноситься до службовців органів місцевого самоврядування.
По суті спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Статтею 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р.№2493-ІІІ (далі за текстом - Закон №2493) визначено, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
З огляду на ч.1 ст.2 Закону №2493 посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно зі ст.3 Закону №2493 посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Відповідно до ч.7 ст.21 Закону №2493, в редакції чинній з 01.10.2017, пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Натомість попередня редакція ч.7 ст.21 Закону №2493, що була чинною до 01.10.2017, встановлювала, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Так, з 01.05.2016 набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі за текстом - Закон №889).
Пунктом 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №889 встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Таким чином, за особами, які станом на 01.05.2016 мали не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі за текстом - Закон №3723) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Судом встановлено, що позивач станом на дату звернення із заявою за призначенням пенсії за віком як держслужбовцю 01.11.2019 року мала страховий стаж 42 роки 07 місяців 16 днів.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Пенсія, відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ позивачу не призначалась.
Згідно з ч.1 ст.37 Закону №3723 на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.46 Закону №889 до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Пунктом 8 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №889 визначено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Отже, при визначенні стажу державної служби позивача слід керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 «Про порядок обчислення стажу державної служби» (далі за текстом - Порядок №283).
Згідно з абз.13 п.2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 на день набрання чинності Законом України „Про державну службу" № 889 - VIII мала більше 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723 - XII та актами Кабінету Міністрів України, набутий до 01 травня 2016 року.
Відповідно до записів в трудовій книжці книжки НОМЕР_2 ОСОБА_1 у період з 17.03.2003 по 24.11.10 працювала в Управлінні праці та соціального захисту населення Комінтернівської районної в м. Харкові ради, з 24.11.10 по 29.08.11 - в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Комінтернівського району Харківської міської ради та з 30.08.2011 - в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради, де працює на момент звернення до суду.
Вказані періоди відповідачем не зараховані до стажу, що дає право на пенсію державного службовця, з огляду на те, що вказані посади відносяться до службовців органів місцевого самоврядування.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що зазначені періоди підлягають зарахуванню до стажу, що дає право на пенсію державного службовця, а відповідачем протиправно не було враховано зазначені періоди до стажу позивача при вирішенні питання про перерахунок пенсії.
В той же час, підставою для відмови в перерахунку пенсії позивачу слугувало також те, що довідки про заробітну плату, надані позивачем для перерахунку не відповідають затвердженій Постановою правління ПФУ від 17.01.2017 № 1-3 та зареєстрованій у МЮУ від 08.02.2017 за № 180/30048, формі довідки про заробітну плату для призначення пенсії державному службовцю.
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується позивачем у позові, до заяви про перерахунок пенсії позивач додала довідку від 12.11.2020 № 8790-02 Про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг, або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років ), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 № 15-1) та довідку про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь - які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 № 5-1) для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», яка є додатком до довідки Про складові заробітної плати.
З вказаного приводу суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Відповідно до п. 2.8 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, Зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
При поновленні виплати пенсії та переведенні з одного виду пенсії на інший до наявних документів особа може додати:
1) документи про страховий стаж за період роботи до 01 січня 2004 року, який не врахований у пенсійній справі, у тому числі після призначення пенсії. За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, відділ персоніфікованого обліку подає довідку із бази даних реєстру застрахованих осіб за формою згідно з додатком 4 до Положення, а у разі необхідності за формою згідно з додатком 3 до Положення;
2) довідку про заробітну плату відповідно до абзаців другого і третього підпункту 3 пункту 2.1 цього розділу;
3) документи про обставини, що впливають на розмір пенсії (наприклад, зміна кількості членів сім`ї, які перебували на утриманні пенсіонера чи померлого годувальника, виникнення (втрата) права на надбавку на непрацездатних членів сім`ї і надбавку на догляд за ними, визнання заявника одиноким і таким, що потребує сторонньої допомоги, визнання заявника особою з інвалідністю або учасником війни тощо).
Відтак, чинне законодавство визначає, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі. Подання довідок при поданні заяви про переведення з одного виду пенсії на інший є правом, а не обов`язком пенсіонера, а відтак не може бути підставою для відмови в переведенні з одного виду пенсії на інший.
Крім того, стосовно форми довідки суд зазначає, що станом на дату звернення позивача до пенсійного органу форма довідки, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», була затверджена Постановою правління ПФУ від 17.01.2017 № 1-3 зареєстрованою у МЮУ від 08.02.2017 за №180/30048. Вказана форма містить виключно середні розміри надбавок, премій та інших виплат за періоди не раніше травня 2016 року (згідно примітки «*»). В той же час, позивач разом з заявою подала довідки про відповідні виплати за період до травня 2016 року.
З огляду на викладене, рішення відповідача про відмову в переведенні позивача з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу» № 204750004184 від 24.11.2020 є протиправним та підлягає скасуванню. Одночасно суд відмовляє у визнанні неправомірними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у переводі ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу», оскільки належним та достатнім є саме захист прав позивача у спосіб скасування прийнятого ним рішення.
Оскільки під час розгляду справи встановлено наявність у позивача права на переведення з пенсії за віком на пенсію державного службовця, однак обрахунок розміру пенсії за віком згідно з Законом України «Про державну службу» відповідачем проведений не був, зважаючи на те, що відповідно до ч.3 ст.45 Закон №1058 переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви, згідно з ч.2 ст.9 КАС України, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов`язати Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу» відповідно до статті 37 Закону «Про державну службу» від 16.12.1993 р. №3723-ХІІ, зарахувавши періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 17.03.2003 по 24.11.10, 24.11.10 по 29.08.11, та з 30.08.2011 по 01.05.2016, та прийняти рішення з урахуванням висновків суду по даній справі.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ч. 3 ст. 139 КАС України шляхом стягнення з відповідача половини суми судового збору, сплаченого позивачем при поданні позову.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 204750004184 від 24.11.2020 щодо відмови в переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.11.2020 щодо переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно з Законом України «Про державну службу» відповідно до статті 37 Закону «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ, зарахувавши періоди роботи в органах місцевого самоврядування з 17.03.2003 по 24.11.10, 24.11.10 по 29.08.11, та з 30.08.2011 по 01.05.2016, та прийняти рішення з урахуванням висновків суду по даній справі.
У задоволенні адміністративного позову в іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ14099344) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_3 ) за рахунок бюджетних асигнувань суму сплаченого судового збору в розмірі 420,20 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Повний текст рішення складено 20.01.2021.
Суддя Білова О.В.