
УХВАЛА
м. Вінниця
21 січня 2021 р. Справа № 0240/3528/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара Павла Анатолійовича, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень.
Ухвалою суду від 08.10.2018 відкрито провадження у справі та вирішено її розгляд здійснювати в порядку загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 29.11.2018 зупинено провадження у справі у зв`язку з призначенням у справі судово-економічної експертизи та одержанням висновку судової економічної експертизи.
Ухвалою суду від 11.02.2019 поновлено провадження у справі.
Ухвалою суду від 15.02.2019 зупинено провадження у справі до одержання висновку судово-економічної експертизи.
Ухвалою суду від 04.01.2021 поновлено провадження у справі та призначено підготовче засідання на 21.01.2021.
19.01.2021 на адресу суду надійшло клопотання представника Головного управління ДПС у Вінницькій області про заміну первинного відповідача Головного управління ДФС у Вінницькій області на його правонаступника Головне управління ДПС у Вінницькій області, як належного відповідача по справі.
У підготовче судове засідання сторони не з`явилися, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлялися завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Поряд з цим, представником відповідача подано заяву до канцелярії суду про заміну первинного відповідача без його участі та відкладення підготовчого засідання.
У свою чергу позивач/представник позивача заяву про розгляд справи за його відсутності не подавав, про причини неявки суду не повідомив, у зв`язку з чим суд дійшов висновку про те, що причини неявки представника позивача у підготовче засідання є неповажними.
Водночас, визначаючись щодо клопотання про заміну первинного відповідача, суд виходив із наступного.
Відповідно до статті 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу.
З інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що відповідач знаходиться в стані припинення.
В той же час, постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" визначено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності та Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.
Відповідно до п. 1 Наказу Державної податкової служби України №36 від 28.08.2019, Державна податкова служба України (далі - ДПС) розпочала виконання функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Основні завдання та повноваження ДПС визначені в Положенні про ДПС (далі - Положення) затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227.
Відповідно до пункту 7 Положення, ДПС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, реорганізувавши деякі територіальні органи Державної фіскальної служби України шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДПС.
Крім того, згідно наказів ДПС №14 від 12.07.2019 та №7 від 29.08.2019 Головне управління ДПС у Вінницькій області розпочало свою роботу та затверджено його положення.
Таким чином, на даний момент всі права та обов`язки внаслідок проведеної реорганізації перейшли до Головного управління ДПС у Вінницькій області, яке є правонаступником відповідача.
Враховуючи вище викладене, а також керуючись положеннями ст. 52 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав для допуску заміни відповідача правонаступником - Головним управлінням ДПС у Вінницькій області, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Разом з тим, згідно положень ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Завданням підготовчого провадження є:1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи;6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Частиною 2 ст. 180 КАС України визначено перелік питань, які з`ясовуються на стадії підготовчого засідання.
Водночас, наслідки неявки у судове засідання учасника справи визначені статтею 205 КАС України.
Так, частиною 1 цієї статті передбачено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Однак, у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб`єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки (ч. 5 ст. 205 КАС України).
У свою чергу, оскільки ані позивач, ані його представник не з`явився у підготовче судове засідання, будучи при цьому належним чином повідомленим про дату, час та місце його проведення, не повідомивши при цьому про причини неявки, а тому розгляд справи слід відкласти у зв`язку із першою неявкою у підготовче судове засідання позивача, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце його проведення, адже неявка позивача перешкоджає розгляду справи.
Так, згідно ч. 1 та п. 3 ч. 2 ст. 181 КАС України, підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою.
Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Крім того, слід зазначити, що ч. 4 ст. 173 КАС України визначено, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи, що справа знаходиться на стадії підготовчого провадження та строк визначений ч. 4 ст. 173 КАС України спливає, суд приходить до висновку про продовження строку підготовчого провадження на тридцять днів.
Керуючись ст.ст. 52, 173, 180, 181, 205, 248, 250, 256 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
Визнати причини неявки позивача/представника позивача у підготовче засідання 21.01.2021 неповажними.
Клопотання представника Головного управління ДПС у Вінницькій області про заміну відповідача правонаступником задовольнити.
Замінити первинного відповідача - Головне управління ДФС у Вінницькій області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Вінницькій області (ЄДРПОУ 43142454).
Продовжити строк підготовчого провадження на 30 (тридцять) днів.
Відкласти підготовче засідання у справі на 04.02.2021 о 09:00 год. в залі судового засідання № 9 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Комар Павло Анатолійович