Рішення № 94261445, 15.01.2021, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2021
Номер справи
500/3703/20
Номер документу
94261445
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/3703/20

15 січня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого судді Мандзія О.П.

за участю:

секретаря судового засідання Бойко Наталя Богданівна

представника позивача Ярмусь В.Д.

представника відповідача Живчик В.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Розтоцьке - Агро" до Головного управління ДПС у Тернопільській області, Державна податкова служба України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "Розтоцьке-Агро" (далі – ПП "Розтоцьке-Агро", позивач) звернулось до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області (далі – Головне управління ДПС у Тернопільській області, відповідач 1), Державної податкової служби України (далі – ДПС України, відповідач 2), в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) №2016237/41129405 від 08.10.2020 року, яким відмовлено ПП "Розтоцьке-Агро" у реєстрації податкової накладної №1 від 04.11.2019 року;

зобов`язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну №1 від 04.11.2019 року, подану ПП "Розтоцьке-Агро";

визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Тернопільській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН №2016419/41129405 від 08.10.2020 року, яким відмовлено ПП "Розтоцьке-Агро" у реєстрації податкової накладної №2 від 05.11.2019 року;

зобов`язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкову накладну №2 від 05.11.2019 року, подану ПП "Розтоцьке-Агро".

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ПП "Розтоцьке-Агро" надіслано на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року, складені за наслідками здійснення господарських операцій ПП "Оліяр". Реєстрацію вказаних податкових накладних зупинено, оскільки податкові накладні відповідають вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію такої в ЄРПН.

На вимогу контролюючого органу позивачем надано як письмові пояснення, так і документи на підтвердження реальності господарської операції. Проте, за результатами розгляду поданих документів, 08.10.2020 року безпідставно прийнято рішення №2016237/41129405 та №2016419/41129405 про відмову у реєстрації податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року в ЄРПН.

Позивач вважає, спірні рішення протиправними та прийнятими з порушенням норм чинного законодавства, оскільки податковим органом не було конкретизовано, які саме документи необхідно було подати на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних, а також відмовлено у реєстрації податкових накладних без повідомлення причин та мотивів, за яких надані позивачем пояснення та документи враховано не було, що, власне, і зумовило звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 24.11.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.

На виконання вимог вказаної ухвали, 16.12.2020 року на адресу суду від Головного управлінням ДПС у Тернопільській області надійшов відзив (а.с.108-110). Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що позивачем надіслано на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року, реєстрація яких була зупинена. На підтвердження реальності господарських операцій позивачем надано документи вибірково, такі виявились недостатніми для прийняття рішення про їх реєстрацію.

Зокрема, по контрагенту ТОВ "Агросем" подано видаткову накладну від 16.04.2019 року №АГ-16/04423 на мінеральні добрива "Яра Міла NPK". По цьому ж контрагенту долучено договір поставки від 23.07.2019 року з двома специфікаціями: специфікація №1 від 23.07.2019 року до договору поставки №23.07.2019-77/3 від 23.07.2019 року – щодо поставки насіння озимого ріпаку та специфікація №2 від 26.07.2019 року до договору поставки №12.02.2019-77/2 від 12.02.2019 року – щодо поставки мінеральних добрив "Яра Міла NPK". По контрагенту ПП "Агро-Дружба" надано лише угоду складського зберігання зерна від 02.01.2018 року. Проте жодними документами факту передачі зерна та фактичного надання послуг складського зберігання зерна підтверджено не було. Договорами оренди техніки від 01.05.2017 року №1Т між ПАП "Поділля-Агро" та ПП "Розтоцьке-Агро" передбачено передачу в оренду сільськогосподарської техніки на термін з 01.05.2017 року по 31.12.2019 року з встановленою орендною платою в розмірі 1 грн. на місяць.

Водночас, з поданих позивачем документів незрозуміло, по якій події сформована податкова накладна №1 від 04.11.2019 року, оскільки і платіжні доручення, і видаткові накладні були подані одним пакетом по спірних податкових накладних. Видаткова накладна від 05.11.2019 року щодо поставки соняшника врожаю 2019 року у кількості 33,5 т на загальну суму 294800,68 грн., в тому числі ПДВ – 49133,45 грн., відповідає податковій накладній №2 від 05.11.2019 року.

За таких обставин, вважає, що оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних було винесено правомірно. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з мотивів, викладених у позовній заяві (а.с.1-11) та поясненнях (а.с.121-122), просив суд задовольнити їх в повному обсязі. Наголосив, що контролюючим органом не ідентифіковано які саме первинні документи не подано позивачем, хоча такі були надано вичерпно і сповна. Спірні рішення по своїй суті не відображають фактичних обставин справи, не ґрунтуються на первинних документах, складених позивачем та його контрагентом для підтвердження господарських операцій між ними та базується на доказово і юридично непідтверджених суб`єктивних припущеннях відповідачів.

Представник Головного управління ДПС у Тернопільській області в судовому засіданні позов не визнав, з підстав наведених у відзиві на позов (а.с.108-110), долученого до матеріалів справи, та просив відмовити у його задоволенні, оскільки позивачем не було надано належних та достатніх документів на підтвердження господарської діяльності з ПП "Оліяр", з огляду на що податкові накладні №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року не підлягають реєстрації в ЄРПН.

Представник ДПС України в судове засідання не з`явились, хоча відповідач 2 належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду відповідно до ст.124, 126 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), що в силу приписів ст.205 КАС України не перешкоджає розгляду справи судом за відсутності таких учасників справи.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, суд при прийняті рішення виходить з наступних підстав і мотивів.

Судом встановлено, що позивач ПП "Розтоцьке-Агро" зареєстроване 06.02.2017 року як суб`єкт господарювання в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань, з основним видом економічної діяльності – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур – КВЕД 01.11 (а.с.64-66) та 01.04.2017 року платником податку на додану вартість (далі – ПДВ) (а.с.76).

Між ПП "Розтоцьке-Агро", як постачальником, та ПП "Оліяр", як покупцем, 20.09.2019 року укладено договір поставки №М-04/200919 (а.с.77-79), відповідно до п.1.1 якого в порядку та на умовах, визначених цим договором, постачальник зобов`язується поставити покупцю соняшник (далі – товар) урожаю 2019 року відповідно до умов даного договору, а покупець зобов`язується прийняти цей товар і сплатити за нього визначену цим договором ціну.

Згідно з п.2.1 договору загальна кількість товару, що поставляється за цим договором становить 400,00 т, якщо інше не передбачено в додаткових угодах (специфікаціях).

Товар за договором повинен бути поставлений покупцеві за адресою: Львівська обл., Пустомитівський р-н, с.Ставчани, вул.Шашкевича, 36 та/або Львівська обл., Пустомитівський р-н, м.Пустомити, вул.Привокзальна, 25 на умовах DAP згідно правилами "Інкогермс 2010", якщо інше місце та/або умови поставки не зазначено у специфікаціях, з урахуванням особливостей, передбачених цим договором (п.2.2 договору).

Пунктом 2.3 договору визначено, що датою поставки вважається дата підписання уповноваженою особою покупця видаткової накладної та/або акта приймання-передачі товару.

При цьому, п.2.7 договору передбачено, що поставка товару може здійснюватися окремими партіями згідно умов даного договору. Під партією товару, сторони погодили розуміти добову партію товару, тобто поставку товару, яка була здійснена протягом однієї доби. Сторони погодили, що добова партія товару не може перевищувати 200,00 т з врахуванням базисних показників товару.

Відповідно до п.3.2 договору оплата за партію товару здійснюється наступним чином:

Покупець сплачує 80% вартості товару на поточний рахунок постачальника, зазначений у договорі протягом 10 банківських днів з моменту поставки товару та за умови надання постачальником належним чином оформлених оригіналів документів вказаних в п.2.6 договору при цьому розрахунок за поставлений товар проводиться у відповідності із п.3.4 договору. Сторони погодили, що у випадку наявності невиконаних зобов`язань постачальника перед покупцем за договором та будь-якими іншими укладеними між сторонами правочинами, покупець має право не здійснювати розрахунків по даному договору до повного виконання постачальником таких зобов`язань (п.3.2.1).

Покупець сплачує 20% вартості товару на поточний рахунок постачальника, зазначений у договорі протягом 10 банківських днів з дати надання рахунку із зазначенням точної кількості та ціни товару без ПДВ, суми ПДВ, усього до сплати та належної складеної податкової накладної зареєстрованої у ЄРПН, з відповідним заповненням всіх обов`язкових реквізитів податкової накладної та на повну суму поставки товару по договору, при цьому розрахунок за поставлений товар проводиться у відповідності із п.3.4 договору. Податкова накладна вважається виписаною належним чином, в тому числі, але не виключно, при умові, що в ній зазначений код товару згідно з УКТ ЗЕД та за наявності квитанції №1 про реєстрацію податкової накладної в електронній формі в ЄРПН із зазначенням "Документ прийнято", виписаної в порядку, передбаченому Податковим кодексом України, з відповідним заповненням всіх обов`язкових реквізитів податкової накладної (п.3.2.2).

На виконання умов договору, позивачем поставлено товар відповідно до товарно-транспортних накладних: від 03.11.2019 року №1 та №2, від 04.11.2019 року №3 та №4, від 15.11.2019 року №5 та №6 (а.с.83 зворот-86), оплачений ПП "Оліяр" в сумі 80% від вартості, про що свідчать платіжні доручення: №4474 від 06.11.2019 року, №56320125 від 08.11.2019 року, №4513 від 11.11.2019 року, №56320251 від 13.11.2019 року, №2495 від 14.11.2019 року, №56320520 від 22.11.2019 року, №4646 від 28.11.2019 року (а.с.80-83).

ПП "Розтоцьке-Агро" виписано видаткові накладні №РН-0000033 від 04.11.2019 року на товар – соняшник урожаю 2019 року, на суму 605089,38 грн., в тому числі ПДВ – 100849,23 грн. (а.с.51 зворот), та №РН-0000034 від 05.11.2019 року на товар – соняшник урожаю 2019 року, в кількості 33,50 т, на суму 294800,68 грн., в тому числі ПДВ – 49133,45 грн. (а.с.55)

По даних господарських операціях, ПП "Розтоцьке-Агро" складено податкові накладні №1 від 04.11.2019 року на суму 605089,38 грн., в тому числі ПДВ – 100849,23 грн., (а.с.48) та №2 від 05.11.2019 року на суму 294800,68 грн., в тому числі ПДВ – 49133,45 грн., (а.с.52).

З матеріалів справи видно, що попередньо ПП "Розтоцьке-Агро" придбано насіння для посіву, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, паливно-мастильні матеріали на підставі:

договору поставки №301 від 23.04.2019 року, укладеного з ТОВ "Агро Престиж", специфікації від 23.04.2019 року, видаткових накладних №РН-0000764 від 13.05.2019 року, №РН-0000647 від 03.05.2019 року, платіжних доручень №174 від 02.05.2019 року, №175 від 02.05.2019 року, №181 від 06.05.2019 року, податкової накладної №103 від 13.05.2019 року (а.с.21-27);

договору про поставку (зі складу) №П-ДР6-004 від 18.03.2019 року, укладеного з ПАТ "Галнафтохім", специфікацій від 19.03.2019 року, від 22.03.2019 року, від 28.03.2019 року, видаткових накладних №ДР100001017 від 28.03.2019 року, №ДР100001145 від 04.04.2019 року, платіжних доручень №70 від 02.04.2019 року, №75 від 04.04.2019 року, податкової накладної №300366 від 04.04.2019 року (а.с.28-33);

договору купівлі-продажу №19 НХ 24 ТЕТО від 18.04.2019 року, укладеного з ТОВ "Агроскоп Інтернешнл", додаткової угоди про умови поставки, видаткової накладної №АІ000017759 від 29.05.2019 року, платіжних доручень №194 від 10.05.2019 року, №198 від 11.05.2019 року, податкової накладної №5315 від 29.05.2019 року (а.с.34-40);

договору поставки №23.07.19-77/3 від 23.07.2019 року, укладеного з ТОВ "Агросем", специфікацій №1 від 23.07.2019 року, №2 від 26.07.2019 року, видаткової накладної №АГ-16/04423 від 16.04.2019 року, платіжних доручень №55 від 26.03.2019 року, №135 від 17.04.2019 року, податкової накладної №4366 від 16.04.2019 року (а.с.40-47);

договору купівлі-продажу нафтопродуктів №124 від 01.03.2019 року, укладеного з ТОВ "Магістр-Д", видаткових накладних №2126 від 25.07.2018 року, №2309 від 05.08.2019 року, №2357 від 07.08.2019 року, товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів (нафти) від 25.07.2019 року №190725/11, №190725/12, від 05.08.2019 року №190805/3, від 07.08.2019 №190807/3, №190807/4, №190807/5, платіжних доручень №295 від 29.07.2019 року, №311 від 30.07.2019 року, №315 від 31.07.2019 року, №300 від 07.08.2019 року (а.с.56-63).

Соняшник, який реалізований і ПП "Оліяр", ПП "Розтоцьке-Агро" вирощувало на земельних ділянках, в тому числі орендованих згідно з довідками виконавчого комітету Залозецької селищної ради Тернопільської області №112 від 21.02.2020 року та виконавчого комітету Гаї Розтоцькі сільської ради Зборівського району Тернопільської області №18 від 20.01.2020 року (а.с.75), що відображено у звіті про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року за формою №4-сг (а.с.67-68) та звіті про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 01.12.2019 року за формою №29-сг (а.с.69-74).

У володінні ПП "Розтоцьке-Агро", окрім власних транспортних засобів згідно оборотно-сальдової відомості, перебувала і орендована сільськогосподарська техніка відповідно до договору №1Т від 01.05.2017 року, укладеного з ПАП "Поділля-Агро", терміном на 3 роки (а.с.94-95). В штаті ПП "Розтоцьке-Агро", зокрема, було 4 працівників на посаді тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва та 4 працівників на посаді водій автотранспортних засобів (а.с.96).

Цикл сільськогосподарських робіт супроводжувався складанням позивачем акта витрат насіння і садивного матеріалу №4 за 2019 рік, а також актів про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту за 2019 рік №1, №2, №3 та №4 (а.с.97-101).

Зберігання ж продукції здійснювалося ПП "Агропромислове підприємство "Агро-Дружба" відповідно до угоди №02/01-18 складського зберігання зерна від 02.01.2018 року (а.с.93), поставленої позивачем з полів згідно з товарно-транспортними накладними від 20.08.2019 року №162, №163, №164, від 21.08.2019 року №165, №166, №167, від 22.08.2019 року №168, №169, №170, від 23.08.2019 року №171, №172, №173, від 24.08.2019 року №174, №175, №176 (а.с.13-20).

Станом на 01.11.2019 року залишок соняшнику, який знаходиться на зберіганні у ПП "Агропромислове підприємство "Агро-Дружба", становить 539,175 т (а.с.96).

За наслідками подання 28.11.2019 року до реєстрації в ЄРПН податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року, через автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів", ДПС України позивачу направлено квитанції, згідно яких реєстрація податкових накладних зупинена. Податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН (а.с.48, 52).

Як з`ясовано судом, і це не заперечується сторонами, на виконання вказаних вимог, ПП "Розтоцьке-Агро" , в тому числі по податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року, надано повідомлення від 01.10.2020 року №1 з поясненням (а.с.49).

В підтвердження реальності здійснення господарських операцій було надано: договір поставки з ПП "Оліяр" соняшнику врожаю 2019 року, з видатковою накладною, товарно-транспортними накладними, платіжними дорученнями; договора купівлі-продажу насіння для посіву, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів в ТОВ "Агро Престиж", ПАТ "Галнафтохім", ТОВ "Агроскоп Інтернешнл", ТОВ "Агросем", ТОВ "Магістр-Д" з видатковими накладними, товарно-транспортними накладними, платіжними дорученнями; договір оренди техніки в ПАП "Поділля-Агро"; угоду складського зберігання зерна з ПП "Агропромислове підприємство "Агро-Дружба"; довідки органів місцевого самоврядування про орендовані земельні ділянки, звіті про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року за формою №4-сг, звіти про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 01.12.2019 року за формою №29-сг; акт витрат насіння і садивного матеріалу за 2019 рік, акти про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту за 2019 рік, зазначені вище.

Проте, Головним управлінням ДПС у Тернопільській області 08.10.2020 року прийнято рішення №2016237/41129405 та №2016419/41129405, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року в ЄРПН, зробивши висновок про ненадання платником податку копій документів: первинних документів щодо постачання/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити) (а.с.50-53).

Не погодившись із такими рішеннями контролюючого органу, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість висновків відповідача і винесених на підставі них спірних рішень на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі – ПК України, в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з пп."а" п.185.1ст.185ПК об`єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;.

Відповідно до п.187.1 ст.187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Пунктом 201.10 ст.201 ПК України передбачено при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до п.2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 (далі – Порядок № 1246, в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Як передбачено п.12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Згідно із п.13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Так, на виконання вказаної норми, 21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", якою, зокрема: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок №117, в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин); Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

За правилами п.3 Порядку №117, податкові накладні / розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику), що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак: 1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно виконуються такі умови: загальна сума податку на додану вартість (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. гривень; одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < P м х 1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування; P м - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Згідно п.5 Порядку №117 податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (п.10 Порядку №117).

ДФС України листом №1962/99-99-29-01-01 від 07.08.2019 року визначено Критерії ризиковості платника податку та Критерії ризиковості здійснення операцій.

Так, пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку визначено, що платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо:

комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

керівник платника податку та/або головний бухгалтер, та/або особа, що має право підпису, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстровані (перереєстровані) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України";

платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

в органах ДФС наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній / розрахунку коригування.

Відповідно до п.12 Порядку №117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з п.13 Порядку №117 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п.16 Порядку №117).

Як слідує з квитанцій від 28.11.2019 року про зупинення реєстрації податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року, такі містять інформацію про те, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку з пропозицією надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН, разом з тим жодного посилання на конкретний критерій, визначений у пп.1.6 не наведено.

Суд зауважує, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної, напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій (ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку.

Також, у відзиві на позовну заяву Головне управління ДПС у Тернопільській області посилається на Критерії ризиковості платника податку, визначені ДФС листом від 05.11.2018 року №4065/99-99-07-05-04-18, проте з 08.08.2019 року введені в дію Критерії ризиковості платника податку та Критерії ризиковості здійснення операцій зареєстровані в ДФС України від 07.08.2019 року за № 1962/99-99-29-01-01.

Уп.14 Порядку №117 зазначено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Разом з тим, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, не означає, що платник податку повинен подати абсолютно всі, зазначені у ньому документи. Навпаки, зміст цього переліку свідчить на користь того, що враховується специфіка певних господарських операцій. Даний перелік є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов`язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами п.185.1 ст.185 ПК України.

Матеріали справи свідчать, що відповідно до пропозиції надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року в ЄРПН позивачем було надіслано повідомлення від 01.10.2020 року №1 з документами, в підтвердження реальності здійснення господарських операцій, про що описано вище.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року №520, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок №520), згідно з п.10 якого комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Відповідно до п.4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Згідно з п.5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування (п.6 Порядку №520).

За приписами п.11 Порядку №520 комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.

Так, комісією Головного управління ДПС України у Тернопільській області прийнято оскаржувані рішення від 08.10.2020 року №2016237/41129405 та №2016419/41129405 про відмову у реєстрації податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року в ЄРПН. Як підставу відмови, зазначено про ненадання платником податку первинних документів щодо постачання/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити).

Проте, зазначений висновок контролюючого органу спростовується наявними у матеріалах справи та дослідженими в ході судового розгляду письмовими доказами, що підтверджують реальність господарських операцій ПП "Розтоцьке-Агро" поставки ПП "Оліяр" соняшнику врожаю 2019 року, згідно яких видано податкові накладні №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року, та їх належне оформлення первинними документами.

В тому числі, позивачем представлено первинні документи циклу господарських операцій, що передували реалізації соняшнику ПП "Оліяр", а саме: договора купівлі-продажу насіння для посіву, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів в ТОВ "Агро Престиж", ПАТ "Галнафтохім", ТОВ "Агроскоп Інтернешнл", ТОВ "Агросем", ТОВ "Магістр-Д" з видатковими накладними, товарно-транспортними накладними, платіжними дорученнями; договір оренди техніки в ПАП "Поділля-Агро"; угоду складського зберігання зерна з ПП "Агропромислове підприємство "Агро-Дружба"; довідки органів місцевого самоврядування про орендовані земельні ділянки, звіті про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2019 року за формою №4-сг, звіти про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду на 01.12.2019 року за формою №29-сг; акт витрат насіння і садивного матеріалу за 2019 рік, акти про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту за 2019 рік, зазначені вище.

При цьому, суд вважає за необхідне наголосити, що рішення щодо зупинення реєстрації цієї податкової накладної, яке за своїм змістом є передумовою для прийняття відповідачем оскаржуваних у даній справі рішень про відмову в реєстрації податкової накладної, не містить посилання на конкретний критерій, визначений у пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, що прямо впливає на надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної.

Не виконано також відповідачем обов`язку підкреслити в спірних рішеннях документи, які саме не надано платником податку.

Таким чином, в рішеннях від 08.10.2020 року №2016237/41129405 та №2016419/41129405 про відмову у реєстрації податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року в ЄРПН відсутня конкретна інформації щодо причин та підстав для прийняття таких, а лише загальна інформація.

У той же час, головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.

Натомість, оскаржувані рішення контролюючого органу не відповідає наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на не можливість реалізації свого права або обов`язку платником податків щодо виконання юридичного волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

Серед іншого, аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому, в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Відповідачами не надано належних та допустимих доказів, які б ставили під сумнів реальність здійснених позивачем господарських операцій з ПП "Оліяр" про поставку соняшнику, врожаю 2019 року, виконання яких відбулось в повному обсязі, свідчили б про невідповідність цих операцій дійсному економічному змісту, або засвідчили б наявність інших обставин, що підтверджують недобросовісність позивача як платника податків, а також підстав для відмови у реєстрації податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року в ЄРПН.

Водночас, всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкових накладних.

Отже, матеріали справи не містять спростувань відповідачами, як суб`єктами владних повноважень, тверджень позивача, наведення ними відповідних мотивів прийняття спірних рішень та неврахування наданих позивачем документів, а тому, підтверджень правомірності рішень контролюючого органу.

За приписами ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Аналогічна позиція стосовно обов`язку доказування була висловлена Європейським судом з прав людини у п.36 справи "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), від 01.07.2003 року №37801/97, в якому він зазначив, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення).

Таким чином, беручи до уваги те, що податкові накладні, видані в межах господарської операції, яка є об`єктом оподаткування, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, які подано для реєстрації у встановлений п.201.10 ст.201 ПК України строк, а також враховуючи те, що відповідачами не доведено наявності інших підстав для відмови у реєстрації податкових накладних та судом не встановлено обставин, які б перешкоджали видачі податкових накладних та прийняттю рішень про їх реєстрацію, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відмови у реєстрації податкових накладних №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року шляхом прийняття оскаржуваних рішень та не відповідність таких критеріям правомірності рішення суб`єкта владних повноважень, в контексті ч.2 ст.2 КАС України, і, як наслідок, підлягає скасуванню.

Суд відзначає, що в рішенні відповідача 1 від 08.10.2020 року не зазначено про відсутність видаткової накладної №РН-0000033 від 04.11.2020 року. Більше того вказана видаткова накладна №РН-0000033 від 04.11.2020 року досліджена судом і разом з іншими доказами обґрунтовує необхідність реєстрації податкової накладної №1 від 04.11.2019 року.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження. При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

За приписами ч.3 ст.245 КАС України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Суд звертає увагу на приписи п.19, 20 Порядку№1246, згідно якими податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про необхідність для належного захисту порушеного права позивача зобов`язати ДПС України зареєструвати податкові накладні №1 від 04.11.2019 року та №2 від 05.11.2019 року в ЄРПН. Задоволення такої позовної вимоги є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини справи, оцінивши добуті докази в їх сукупності за правилами ст.90 КАС України та аналізуючи наведені положення законодавства, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

При задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч.1 ст.139 КАС України).

Отже, відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує на користь позивача здійснені ним та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в загальному розмірі 4204,00 грн. відповідно до квитанції № 72 від 11.11.2020 року (а.с.12) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Тернопільській області та ДПС України.

При цьому, суд роз`яснює, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом, згідно п.1 ч.1 ст.7 Закону України "Про судовий збір".

Керуючись ст.139, 241-246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2016237/41129405 від 08.10.2020 року, яким відмовлено приватному підприємстві "Розтоцьке-Агро" у реєстрації податкової накладної №1 від 04.11.2019 року;

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 04.11.2019 року, подану приватним підприємством "Розтоцьке-Агро";

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Тернопільській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2016419/41129405 від 08.10.2020 року, яким відмовлено приватному підприємстві "Розтоцьке-Агро" у реєстрації податкової накладної №2 від 05.11.2019 року;

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2 від 05.11.2019 року, подану приватним підприємством "Розтоцьке-Агро".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України в користь приватного підприємства "Розтоцьке - Агро" сплачений при поданні позову судовий збір в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 (нуль) копійок відповідно до платіжного доручення № 72 від 11.11.2020 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Тернопільській області в користь приватного підприємства "Розтоцьке - Агро" сплачений при поданні позову судовий збір в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 (нуль) копійок відповідно до платіжного доручення № 72 від 11.11.2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 20 січня 2021 року.

Реквізити учасників справи:

позивач: - Приватне підприємство "Розтоцьке - Агро" (місцезнаходження/місце проживання: с.Гаї-Розтоцькі,Зборівський район, Тернопільська область,47232 код ЄДРПОУ/РНОКПП 41129405);

відповідач: - Головне управління ДПС у Тернопільській області (місцезнаходження/місце проживання: вул. Білецька, 1,м. Тернопіль,46003 код ЄДРПОУ/РНОКПП 43142763);

- Державна податкова служба України (місцезнаходження/місце проживання: пл. Львівська, 8,м. Київ 53,04053 43005393);

Головуючий суддя Мандзій О.П.